Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Τρελό deal έκανες.Τα έχω και τα δύο.Μιλαμε για αριστουργήματα ειδικά το δεύτερο αν είδες και reviews .Θα λιώσεις.Εγω τα έχω και σε pc και στο xbox γιατί τέτοια παιχνίδια δε πρέπει να λείπουν από το backlog..Κάποια στιγμή θα τους κάνω ένα δεύτερο playthrough.

Για το Divinity 2 που σκέφτομαι να ξαναγοράσω για να το ξαναδοκιμάσω (το είχα σε switch που πούλησα και το είχα παρατήσει στην αρχή):

- Έχει πολύ διάλογο όπως πχ. Baldur's gate ή είναι λίγο πιο combat/exploration oriented? Δυστυχώς ενώ με τα jrpg δεν έχω θέμα να διαβάζω τόνους διαλόγου, τα western rpg με κουράζουν αφάνταστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Για το Divinity 2 που σκέφτομαι να ξαναγοράσω για να το ξαναδοκιμάσω (το είχα σε switch που πούλησα και το είχα παρατήσει στην αρχή):

- Έχει πολύ διάλογο όπως πχ. Baldur's gate ή είναι λίγο πιο combat/exploration oriented? Δυστυχώς ενώ με τα jrpg δεν έχω θέμα να διαβάζω τόνους διαλόγου, τα western rpg με κουράζουν αφάνταστα.

Κοίτα θέλει ενασχόληση.Αλλα το παιχνίδι είναι μαγεία . Αριστουργήμα,από το combat ,μέχρι τις επιλογές στην ιστορία .Μπορείς να κάνεις τα πάντα.Εχει διαλόγους αλλά δε τους βρήκα κουραστικόυς.Παει καιρός βέβαια που τα τερμάτισα και δε θυμάμαι καλα.Θελει και την αντίστοιχη διάθεση ,αλλά αν σου αρέσει το turn based combat rpg δεν υπάρχει καλύτερο στην αγορά , αδιαμφισβήτητα.χρησιμοποιεις μέχρι και στοιχεία του περιβάλλοντος στη μάχη .Σε σχέση πάντως με τα Pillars Of Eternity είναι πολυ καλύτερα τα Divinity..Η ίδια εταιρεία η Larian θα βγάλει και το Baldurs Gate 3 σε άλλο περιβάλλον βέβαια.Πρεπει να παίξεις λίγο στην αρχή στο πρόλογο και μετά για να εθιστείς..Μετά γίνεται εκπληκτικό.Απλως δε ξέρω αν στη κονσόλα είναι ίδια εμπειρία για τους γνωστούς λόγους.Εγω τα είχα τερματίσει στο pc ,στο xbox δε τα έχω βάλει ακόμα να δω πως είναι αν και τα έχω αγοράσει για να τα εχω.Καλως η κακώς είναι pc oriented game και δε ξέρω αν η κονσολατη εμπειρια είναι αντίστοιχη με τα μενού το ui κτλ.Δε ξέρω τι port έχουν κάνει αλλά τα reviews είναι διθυραμβικά και στις κονσόλες από ότι είδα τώρα.

Επεξ/σία από jimtriol
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Για το Divinity 2 που σκέφτομαι να ξαναγοράσω για να το ξαναδοκιμάσω (το είχα σε switch που πούλησα και το είχα παρατήσει στην αρχή):

- Έχει πολύ διάλογο όπως πχ. Baldur's gate ή είναι λίγο πιο combat/exploration oriented? Δυστυχώς ενώ με τα jrpg δεν έχω θέμα να διαβάζω τόνους διαλόγου, τα western rpg με κουράζουν αφάνταστα.

baldurs gate ειναι πολυ fast paced σε σχεση με τα παιχνιδια της larian. Ολες οι μαχες ειναι υπερβολικα μεγαλες, ιδως στη σειρα των εχθρων καποιοι το βρισκουν κουραστικο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα divinity 1-2 ειναι οτι καλυτερο εχει βγει σε turn base rpg τα τελευταια χρονια

διαφωνω οτι οι μαχες ειναι μεγαλες.δεν ειναι diablo. πρεπει να κανεις exploit χαρακτηριστικα των εχθρων για να βγουνε γρηγορα και το build στους χαρακτηρες να ειναι στοχευμενο.

τα Pillars ηταν πιο συνθετα. Μεγαλοι διαλογοι,υπερβολικο lore,γενικα πιο "βαρυ" σαν rpg

σε κονσολα με φανηκε unplayabel το Pillars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, joker9424 είπε

τα divinity 1-2 ειναι οτι καλυτερο εχει βγει σε turn base rpg τα τελευταια χρονια

διαφωνω οτι οι μαχες ειναι μεγαλες.δεν ειναι diablo. πρεπει να κανεις exploit χαρακτηριστικα των εχθρων για να βγουνε γρηγορα και το build στους χαρακτηρες να ειναι στοχευμενο.

τα Pillars ηταν πιο συνθετα. Μεγαλοι διαλογοι,υπερβολικο lore,γενικα πιο "βαρυ" σαν rpg

σε κονσολα με φανηκε unplayabel το Pillars

Το δύο κυρίως γιατί ήταν σχεδόν το τέλειο για το είδος.Βελτιωσε και οποία flaws του ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνειδητοποίησα κάτι, δεν έχω παίξει skyrim, κανένα fallout, οποτε το starfield θα είναι το πρώτο παιχνίδι της bethesda που θα παίξω μετά το oblivion 16 χρονια πριν 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, drakel είπε

Συνειδητοποίησα κάτι, δεν έχω παίξει skyrim, κανένα fallout, οποτε το starfield θα είναι το πρώτο παιχνίδι της bethesda που θα παίξω μετά το oblivion 16 χρονια πριν 😂

Ντροπηηηηηη.....😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, drakel είπε

Συνειδητοποίησα κάτι, δεν έχω παίξει skyrim, κανένα fallout, οποτε το starfield θα είναι το πρώτο παιχνίδι της bethesda που θα παίξω μετά το oblivion 16 χρονια πριν 😂

Πιάστε τον! Και κάντε του και αναφορά! :devil:😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πούλησα πρόσφατα ένα series x και έκανα delete τα account μου απ τη κονσόλα αλλά δεν έκανα factory reset, υπάρχει περίπτωση  να μου χακαρουν το λογαριασμό ή να αποκτήσουν πρόσβαση στο account μου ή σε προσωπικά μου στοιχεία?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Πούλησα πρόσφατα ένα series x και έκανα delete τα account μου απ τη κονσόλα αλλά δεν έκανα factory reset, υπάρχει περίπτωση  να μου χακαρουν το λογαριασμό ή να αποκτήσουν πρόσβαση στο account μου ή σε προσωπικά μου στοιχεία?

Αφού τον διέγραψες τον λογαριασμό πως θα αποκτήσουν πρόσβαση???

Όποιος πάει να τρέξει κάποιο δικό σου παιχνίδι πολύ απλά θα του βγάλει μύνημα ότι θα πρέπει να συνδεθεί με τον λογαριασμό που αγοράστηκαν κοινώς θα φάει άκυρο και αναγκαστικά θα κάνει factory reset 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προτάσεις για παιχνίδια (gamepass) που να παίζουν ταυτόxρονα δύο παίκτες, στο στυλ του εκπληκτικού "it takes two"...???

Επεξ/σία από antnatal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε αναμένετε να αρχίσουν να μπαίνουν στο game pass τα call of duty και γενικότερα τα παιχνίδια από activition/blizzard?

Ξέρω θα πείτε κάτσε να τελεσίδικη η αγορά της activition/blizzard από την microsoft αλλά έχουμε γενικότερα καμιά επίσημη ανακοινώσει και όχι ραδιοαρβυλες.

 

Υπάρχει καμιά επίσημη ανακοίνωση για τα παιχνίδια των επόμενων μηνών που θα μπουν στο game pass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα είναι ευχάριστα Νέα ☺️

Western Digital 1TB expansion card for Xbox Series S / X consoles στα 179.99$

https://www.theverge.com/2023/4/2/23666795/western-digital-xbox-storage-expansion-card

 

xboxwesterndigital.webp

 

storage.webp

Επεξ/σία από dream21
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...