Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Standalone και το πρώτο Spider-Man, τώρα το θυμήθηκαν.

Κλασσικά επί πληρωμή το upgrade από ps4 έκδοση.

https://blog.playstation.com/2023/05/03/marvels-spider-man-2-prequel-comic-announced-for-free-comic-book-day/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

- Για τα πλαστικά/γυαλιστερά μέρη: μωρομαντιλο όσο πιο φιλικό στο δέρμα χωρίς όμως να περιέχουν σαπούνια κ λάδια. Έτσι εδώ και 4 χρόνια καθαρίζω περιφερειακά /εξωτερικές επιφάνειες από συσκευές χωρίς κανένα θέμα. Μείνε μακριά από αλκοόλες και οτιδήποτε έχει βάση οινόπνευμα και παράγωγα του δηλαδή. 

6 hours ago, giorgosmcmc said:

γυαλιστερό

Για τα υπόλοιπα ακολούθησε τα βήματα που σου αναφέρει ο @SabotazNic

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Standalone και το πρώτο Spider-Man, τώρα το θυμήθηκαν.

Κλασσικά επί πληρωμή το upgrade από ps4 έκδοση.

https://blog.playstation.com/2023/05/03/marvels-spider-man-2-prequel-comic-announced-for-free-comic-book-day/

Κατά τα άλλα θέλουν να βγάλουν ps5 pro...... για να παίζεις (όχι εσύ, γενικά μιλαω) remaster games.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

- Για τα πλαστικά/γυαλιστερά μέρη: μωρομαντιλο όσο πιο φιλικό στο δέρμα χωρίς όμως να περιέχουν σαπούνια κ λάδια. Έτσι εδώ και 4 χρόνια καθαρίζω περιφερειακά /εξωτερικές επιφάνειες από συσκευές χωρίς κανένα θέμα. Μείνε μακριά από αλκοόλες και οτιδήποτε έχει βάση οινόπνευμα και παράγωγα του δηλαδή. 

Για τα υπόλοιπα ακολούθησε τα βήματα που σου αναφέρει ο @SabotazNic

Κι εγώ ένα μήνα το έχω, το μόνο που κάνω είναι γύρω απο τα πλαστικά με το swiffer το φτερό . Μέχρι τώρα καλά τα βλέπω.  Να το ανοίξω και να κάνω καμια βλακεία δεν παίζει σε κάνα χρόνο θα το πάω σε ένα φίλο που ασχολείται με αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Standalone και το πρώτο Spider-Man, τώρα το θυμήθηκαν.

Κλασσικά επί πληρωμή το upgrade από ps4 έκδοση.

https://blog.playstation.com/2023/05/03/marvels-spider-man-2-prequel-comic-announced-for-free-comic-book-day/

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ακριβώς μπορώ να κάνω το upgrade με τα 10€;

Έχω το παιχνίδι (GOTY Edition) σε physical εγκατεστημένο στο PS4. Πως θα κάνω το upgrade στο PS5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ακριβώς μπορώ να κάνω το upgrade με τα 10€;

Έχω το παιχνίδι (GOTY Edition) σε physical εγκατεστημένο στο PS4. Πως θα κάνω το upgrade στο PS5;

Αν βάλεις το CD στο ps5, λογικά θα σου βγάλει στο store επιλογή να το αγοράσεις. Αλλά και πάλι θα πρέπει να έχεις το CD μέσα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αν βάλεις το CD στο ps5, λογικά θα σου βγάλει στο store επιλογή να το αγοράσεις. Αλλά και πάλι θα πρέπει να έχεις το CD μέσα 

Αν αγοράσω και το Miles Morales σε Physical για το PS5, τότε ποιο δισκάκι θα πρέπει να έχω μέσα στο PS5; Το Miles Morales είναι ξεχωριστό παιχνίδι τελείως και φορτώνει μόνο του ή το επιλέγεις ως DLC μέσα από το Menu του Spiderman;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostakis1978nov είπε

Αν αγοράσω και το Miles Morales σε Physical για το PS5, τότε ποιο δισκάκι θα πρέπει να έχω μέσα στο PS5; Το Miles Morales είναι ξεχωριστό παιχνίδι τελείως και φορτώνει μόνο του ή το επιλέγεις ως DLC μέσα από το Menu του Spiderman;

Το MM είναι διαφορετικό παιχνίδι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Το MM είναι διαφορετικό παιχνίδι 

Ωραία, το έκανα το upgrade και έγινε εγκατάσταση η remastered έκδοση στο PS5.

Τώρα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα saves. Έχω αντιγράψει με usb flash drive τα saves του παιχνιδιού από το PS4, στο Console storage του PS5. Όταν όμως μπαίνω μέσα στο παιχνίδι και πατάω R1 για να κάνω upload τα saves από το PS4, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να βρει τα saves και πως πρέπει πρώτα να τα ανεβάσω στο Cloud storage. Εγώ όμως που δεν έχω PS Plus δεν μπορώ να τα ανεβάσω στο cloud. Υπάρχει άλλος τρόπος να δει τα saves μέσα από το PS5, χωρίς να χρειατεί να κάνω συνδομή PS Plus;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβλεπα στο reddit ότι το remaster περιέχει και τα DLC, άρα απ' ότι φαίνεται οποίος έχει την απλή έκδοση και δεν είχε πάρει ποτέ τα DLC τότε απλά παίρνει το upgrade στο ps5 έκδοση και έχει και τα dlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μια απορία, για πιο λόγο το δικο μου playstation (CFI 1216A) έχει μόνο 1 dust catcher σε σχέση με τη φώτο που βρήκα στο google και ειναι κυκλωμένα και φαίνονται 2 dust catcher? (έχω την εκδοση που βγήκε με το ragnarok αγορασμένο 2 μηνες πριν, έχω τη παλιά ή τη καινούρια έκδοση?
Και μπορώ να το καθαριζω από τη σκόνη μόνο από το 1 dust catcher?

Screenshot_2023-05-06-17-24-57-337-edit_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-05-06-17-19-32-556-edit_org.mozilla.firefox.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...