Προς το περιεχόμενο

Φορολογικές δηλώσεις 2023


Nabuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/7/2023 στις 12:47 ΜΜ, specre είπε

Καλησπέρα σας. Στο 667, "Τόκοι (προ φόρου) ημεδαπής προέλευσης." δε μου βγάζει τπτ (Eurobank). Λέει "Δεν βρέθηκαν τόκοι ημεδαπής προέλευσης." Πέρυσι έβγαλε (έστω 0,04). Στο ebanking της eurobank ήρθε μνμ ότι έχουν βγεί οι τόκοι για το 2022 και να κλείσω ραντεβού σε κατάστημα να τους πάρω. Σοβαρά τώρα; Θα τρέχουμε στα καταστήματα τους να πάρουμε ένα χαρτί για να συμπληρώσουμε τους φοβερούς τόκους των λεπτών; Διάβασα εδώ το ίδιο για Εθνική. Τι κάνατε;

Τελικά πήγα σ' ένα κατάστημα της Eurobank. Οι τόκοι μου ήταν μηδενικοί και για αυτό δεν εμφανίζονταν στη φορολογική δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 659
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, specre είπε

Τελικά πήγα σ' ένα κατάστημα της Eurobank. Οι τόκοι μου ήταν μηδενικοί και για αυτό δεν εμφανίζονταν στη φορολογική δήλωση.

Στο είχα γράψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Στο είχα γράψει.

Κάπου θα μου διέφυγε φίλε μου, δεν το είδα. Αλλά με τόσους να γράφουν ότι έχουν το ίδιο θέμα και με άλλες τράπεζες, έπρεπε να είμαι σίγουρος. Από το e-banking της Eurobank δεν μπορείς να το δεις,  το έψαξα και με την υπάλληλο της τράπεζας. Μόνο από τον υπολογιστή τους το είδε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, specre είπε

Κάπου θα μου διέφυγε φίλε μου, δεν το είδα. Αλλά με τόσους να γράφουν ότι έχουν το ίδιο θέμα και με άλλες τράπεζες, έπρεπε να είμαι σίγουρος. Από το e-banking της Eurobank δεν μπορείς να το δεις,  το έψαξα και με την υπάλληλο της τράπεζας. Μόνο από τον υπολογιστή τους το είδε.

Όλα ΟΚ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Η μανα μου ήταν ελεύθερη επαγγελματίας μεχρι το 2013. Απο τοτε εχει βγει στην σύνταξη απο το 2015 , γιατί πληρώνει ακόμα τέλος επιτηδευματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ChrosZap είπε

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Η μανα μου ήταν ελεύθερη επαγγελματίας μεχρι το 2013. Απο τοτε εχει βγει στην σύνταξη απο το 2015 , γιατί πληρώνει ακόμα τέλος επιτηδευματος?

ΜΗΠΩΣ δεν έχει κάνει διακοπή?

Πόσο ετών είναι?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChrosZap είπε

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Η μανα μου ήταν ελεύθερη επαγγελματίας μεχρι το 2013. Απο τοτε εχει βγει στην σύνταξη απο το 2015 , γιατί πληρώνει ακόμα τέλος επιτηδευματος?

8 χρόνια πληρώνει τέλος επιτηδ. και δεν ρώτησε ποτέ το λογιστή; Προφανώς κατι λάθος έγινε με το κλεισιμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

ΜΗΠΩΣ δεν έχει κάνει διακοπή?

Πόσο ετών είναι?

Ειναι 63 , η λογίστρια της είπε οτι εχει κάνει διακοπή και τις εξήγησε οτι είναι λόγω που δηλώνει μεσα και τον πατέρα μου και ειναι πολυ λιγα τα λεφτά που δηλώνουν

Επεξ/σία από ChrosZap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChrosZap είπε

Ειναι 63 , η λογίστρια της είπε οτι εχει κάνει διακοπή και τις εξήγησε οτι είναι λόγω που δηλώνει μεσα και τον πατέρα μου και ειναι πολυ λιγα τα λεφτά που δηλώνουν

τότε δεν ειναι τέλος επιδεύματος αλλα τεκμήρια που βγάζουν τον φόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζει κανεις που δηλωνουμε ποσα στο Ε1 που αφορουν επιδοτηση που εχει προελθει απο το κρατος? (στην εν λογο περιπτωση αναφερομαι στο κινουμαι ηλεκτρικα που το κρατος σου πιστωνει ενα Χ ποσο σε λογαριασμο που εχεις δηλωσει).
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα επειδη εχουμε μια διαφωνια διαφωτιστε με. Πληρωμη φορου εισοδηματος ειναι σε 8 δοσεις με πρωτη τελος ιουλιου σωστα;;; Αυτη η πληρωμη που θα γινει με χρεωστικη καρτα ποσες μερες πριν πρεπει να γινει για να φανει στο συστημα οτι πληρωθηκε εντος ιουλιου;;; τραπεζα πειραιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, johnmayson είπε

 Πληρωμη φορου εισοδηματος ειναι σε 8 δοσεις με πρωτη τελος ιουλιου σωστα;;;

31/7 ναι.

18 λεπτά πριν, johnmayson είπε

 Αυτη η πληρωμη που θα γινει με χρεωστικη καρτα ποσες μερες πριν πρεπει να γινει για να φανει στο συστημα οτι πληρωθηκε εντος ιουλιου;;; τραπεζα πειραιως.

2 εργάσιμες με web banking , βάλε 3 να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

31/7 ναι.

2 εργάσιμες με web banking , βάλε 3 να είσαι σίγουρος.

αρα αυτος που θα παει τη παρασκευη να πληρωσει θα ναι εκτος και θα φαει προστιμο αρα η πληρωμη πρπει να γινει αυριο για να ναι σιγουροσ και να μη φαει προστιμο σωστα;;;

υγ1: υπαρχει καποιος αλλος τροπος πληρωμης ποιο γρηγορος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnmayson είπε

αρα αυτος που θα παει τη παρασκευη να πληρωσει θα ναι εκτος και θα φαει προστιμο αρα η πληρωμη πρπει να γινει αυριο για να ναι σιγουροσ και να μη φαει προστιμο σωστα;;;

Ε τώρα μη το πας και εσύ τελευταία στιγμή ,  εγώ με web banking θέλω 2 εργάσιμες (αν θυμάμαι καλά μπορεί και 3) οπότε καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ειναι για μενα αλλα δε μπορεις να πληρωσεις ποιο γρηγορα;;; Δε υπαρχει τροπος μεσω myaade ωστε να φανει ποιο γρηγορα η πληρωμη και να ειναι εντος ιουλιου;;;

διοτι αυτος λεει οτι θα πληρωσει παρασκευη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...