Προς το περιεχόμενο

Αφού αναστάτωσε τις επιχειρήσεις, το μυστικό ανώτατο όριο αρχείων του Google Drive αποτελεί παρελθόν


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/4/2023 στις 9:43 ΠΜ, dchatz είπε

Αυτό που λέτε για δωρεάν, ντάξει, δεν είναι ακριβώς δωρεάν, το έχουμε καταλάβει αλλα......

50 από mega, 50 από BOX, 40 από onedrive, 15 από google, και άλλα 2~3 Χ15 από δευτερότριτους google λογαριασμούς για να μοιράζεσαι διάφορα με άλλους...

Δε φτάνουν για τα απόλυτα βασικά μας αρχεία; Εγω τα βρίσκω υπερ αρκετά.

Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν και χωρίς να ξέρω τις ανάγκες του καθενός, θεωρώ πολύ βάσανο να μπεις σε αυτή την διαδικασία για 100-200gb. Στο google drive τα 200gb είναι 2,99€ το μήνα. Ούτε ένας καφές... Όσο δύσκολα να τα φέρνει βόλτα κάποιος, μου φαίνεται πολύ αστείο το ποσό για να μπει κάποιος σε τόσες πατέντες για δωρεάν χώρο.
Και για να προλάβω μερικούς, ναι συμφωνώ οτι οι συνδρομές μαζικά (drive, netflix, spotify κλπ) είναι ένα σημαντικό ποσό μηνιαίως, αλλά τα 2,99€ είναι τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2023 στις 11:20 ΜΜ, james01gr είπε

Φαντάσου να είσαι πχ επαγγέλματοας φωτογράφος και να πληρώνεις για να έχεις back up την δουλειά σου... 

Γιατί να μην πληρώσει ο επαγγελματίας για να έχει back up την δουλειά του? Τι πιο σύνηθες?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/04/2023 at 23:20, endeavour said:

Ναι Hetzner που ειναι μπαναρισμενο forever AS24940 απο πολλούς. Η χειρότερη εταιρία μαζι με την OVH.

Εχώ σχεδόν 120 servers (dedicated) πάνω από 40 VPS, load balancers και dns services στην Hetzner εδώ και 2 χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα με μπαναρισμένη public IP.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/4/2023 στις 2:51 ΜΜ, manval είπε

Εχώ σχεδόν 120 servers (dedicated) πάνω από 40 VPS, load balancers και dns services στην Hetzner εδώ και 2 χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα με μπαναρισμένη public IP.!

1209384 servers και 1409294 vps.

Οκ, οποιος θελει μπορει να ψαξει περι Hetzner. Δεν εχω κατι αλλο να πω.

Επεξ/σία από endeavour
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...