Προς το περιεχόμενο

Payzy by Cosmote


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Natashaky said:

Γίνεται και να φορτώσω την payzy από την πιστωτική εθνικής για να πληρώσω? Και αν ναι δίνει πόντους στο go4more σε αυτή την περίπτωση? 

Δεν εχω Εθνικη, αλλα κανεις μια δοκιμη και βλεπεις εσυ τι γινεται τωρα, γιατι οποιαδηποτε πληροφορια παλαιοτερη μπορει να μην ισχυει τωρα πια.
Γενικα οι τραπεζες τεινουν να κλεινουν, αν δεν το εχουν κανει ηδη, την τρυπα με τους ποντους στην φορτιση αλλων τραπεζων/τραπεζικων ινστιτουτων/e-wallets κλπ.
Το παρτυ εγινε οταν πρωτοβγηκε η payzy, τωρα το εχουν παρει χαμπαρι.

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, nek4d είπε

Με payzy πας, σου δινει εξτρα δωρα σε καθε πληρωμη.

Επειδή έχω και εγώ cosmote λογαριασμό 65 ευρώ, αυτό που δίνει η payzy είναι το 1% που λέει στο site? 

Δεν έχω payzy ακόμα και το ψάχνω λίγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, nikotsal said:

Επειδή έχω και εγώ cosmote λογαριασμό 65 ευρώ, αυτό που δίνει η payzy είναι το 1% που λέει στο site? 

Δεν έχω payzy ακόμα και το ψάχνω λίγο 

Αυτο το δινει η payzy ετσι και αλλιως, τα δωρα ειναι απο cosmote, μπαινεις και βλεπεις, αλλοτε free gb για πληρωμη σταθερου, και για πληρωμη καρτοκινητου token χωρις ληξη, αναλογα το ποσο πληρωμης και καλυτερο token.
(Σημαντικη λεπτομερεια το "χωρις ληξη").

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/3/2024 στις 1:16 ΠΜ, PharmChem είπε

Με χρήση πιστωτικής κάρτας δίνει κανονικά yellows (προσωπικά τουλάχιστον λαμβάνω 1 yellow ανά € φόρτισης)

Ωραία, θα το δοκιμάσω!

 

Επεξ/σία από johnykim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Αν κάποιος έχει κάνει αίτηση για την φυσική κάρτα, μπορεί να μας πει πόσο χρόνο έκανε για του τη στείλουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2024 στις 12:27 ΜΜ, johnykim είπε

Καλημέρα. Αν κάποιος έχει κάνει αίτηση για την φυσική κάρτα, μπορεί να μας πει πόσο χρόνο έκανε για του τη στείλουν?

Χθες την παρέλαβα, έκανε 3-4 εργάσιμες. 

Ήρθε πολύ γρήγορα, την σκαναρα όπως μου έλεγε στο app και μετά πήγα σε ΑΤΜ για ενεργοποίηση όπως μου έλεγε στο συνοδευτικό σημείωμα. 

Το πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι στο ΑΤΜ της Πειραιώς δεν την αναγνώρισε και ούτε μου έβγαλε το κλασικό "ενεργοποίηση κάρτας" αλλά ότι η συναλλαγή δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί.

Στο ΑΤΜ της Εθνικής μου έβγαζε να κάνω επιλογή γλώσσας και το περίεργο ήταν ότι δεν είχε την επιλογή για ελληνικά. 

Έκανα αλλαγή pin και το άλλαξε.

Το ερώτημα μου είναι τώρα εάν τα χρήματα που έχω στην virtual είναι κοινά με την φυσική γιατί στο app δεν μπορώ να βρω πως φορτίζω την φυσική ή πως μπορώ να δω τι έχει μέσα. 

Έχω μια εβδομάδα μόνο τον λογαριασμό κι ακόμη ψάχνομαι 🫤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Natashaky said:

Το ερώτημα μου είναι τώρα εάν τα χρήματα που έχω στην virtual είναι κοινά με την φυσική γιατί στο app δεν μπορώ να βρω πως φορτίζω την φυσική ή πως μπορώ να δω τι έχει μέσα.

Κοινα ειναι τα χρηματα, οπως και φαινονται ετσι, ενας ειναι ο κουβας, καρτες μπορεις να εχεις πολλες, πχ 4-5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Natashaky είπε

Χθες την παρέλαβα, έκανε 3-4 εργάσιμες. 

Ήρθε πολύ γρήγορα, την σκαναρα όπως μου έλεγε στο app και μετά πήγα σε ΑΤΜ για ενεργοποίηση όπως μου έλεγε στο συνοδευτικό σημείωμα. 

Το πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι στο ΑΤΜ της Πειραιώς δεν την αναγνώρισε και ούτε μου έβγαλε το κλασικό "ενεργοποίηση κάρτας" αλλά ότι η συναλλαγή δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί.

Στο ΑΤΜ της Εθνικής μου έβγαζε να κάνω επιλογή γλώσσας και το περίεργο ήταν ότι δεν είχε την επιλογή για ελληνικά. 

Έκανα αλλαγή pin και το άλλαξε.

Το ερώτημα μου είναι τώρα εάν τα χρήματα που έχω στην virtual είναι κοινά με την φυσική γιατί στο app δεν μπορώ να βρω πως φορτίζω την φυσική ή πως μπορώ να δω τι έχει μέσα. 

Έχω μια εβδομάδα μόνο τον λογαριασμό κι ακόμη ψάχνομαι 🫤

Την  παρέλαβα και εγώ χθες, και έκανε 3-4 μέρες, ναι. Σχετικά με το PIN, είπα να μάθω αυτό που έχει προεπιλεγμένο η εφαρμογή, για να μην μπλέκω με τα ATM των τραπεζών, αλλά αφού το άλλαξες, μια χαρά!

Δεν το έχω επιβεβαιώσει, αλλά όπως λέει και @nek4d, το λογικό είναι να είναι κοινός ο λογαριασμός και για τις 2 κάρτες. Αν μπορούσαμε να φτιάξουμε επιπλέον λογαριασμούς, θα μπορούσαμε φαντάζομαι να επιλέγουμε και ποια κάρτα θέλουμε να συνδέουμε για τον κάθε έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnykim είπε

Την  παρέλαβα και εγώ χθες, και έκανε 3-4 μέρες, ναι. Σχετικά με το PIN, είπα να μάθω αυτό που έχει προεπιλεγμένο η εφαρμογή, για να μην μπλέκω με τα ATM των τραπεζών, αλλά αφού το άλλαξες, μια χαρά!

Δεν το έχω επιβεβαιώσει, αλλά όπως λέει και @nek4d, το λογικό είναι να είναι κοινός ο λογαριασμός και για τις 2 κάρτες. Αν μπορούσαμε να φτιάξουμε επιπλέον λογαριασμούς, θα μπορούσαμε φαντάζομαι να επιλέγουμε και ποια κάρτα θέλουμε να συνδέουμε για τον κάθε έναν.

Χρησιμοποιούσαμε χρόνια την revolut και την revolut 18 κι εκεί διαχειρίζομαι τις δύο κάρτες ξεχωριστά, παρόλο που είναι ένας λογαριασμός η διαχείριση είναι ανεξάρτητη. Νόμιζα ότι το ίδιο θα ήταν κι εδώ. Επίσης είδα ότι το pin μπορείς να το αλλάξεις και στην εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Natashaky είπε

Χρησιμοποιούσαμε χρόνια την revolut και την revolut 18 κι εκεί διαχειρίζομαι τις δύο κάρτες ξεχωριστά, παρόλο που είναι ένας λογαριασμός η διαχείριση είναι ανεξάρτητη. Νόμιζα ότι το ίδιο θα ήταν κι εδώ. Επίσης είδα ότι το pin μπορείς να το αλλάξεις και στην εφαρμογή.

Είδα ότι υπάρχει επιλογή, μπορεί να έγινε προσθήκη με νέα ενημέρωση, αλλά σου λέει να πας σε κάποιο ATM. Απλά πληροφοριακό είναι δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση, ίσως έχει απαντηθεί από τους παλαιότερους.

Έχω βάλει να τραβάει αυτόματα απο το paypal τη συνδρομή για netflix και Spotify. Στο PayPal έχω συνδέσει την payzy για αυτές τις δύο συναλλαγές. Οι πόντοι θα αποδίδονται στην payzal με αυτό τον τρόπο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Natashaky είπε

Να κάνω μια ερώτηση, ίσως έχει απαντηθεί από τους παλαιότερους.

Έχω βάλει να τραβάει αυτόματα απο το paypal τη συνδρομή για netflix και Spotify. Στο PayPal έχω συνδέσει την payzy για αυτές τις δύο συναλλαγές. Οι πόντοι θα αποδίδονται στην payzal με αυτό τον τρόπο; 

Ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις για πληρωμές δημοσίου. Βέβαια στην τελευταία ενημέρωση έλεγε για τέλη αυτοκινήτου και e paravolo. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Georgegr3 είπε

Δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις για πληρωμές δημοσίου. Βέβαια στην τελευταία ενημέρωση έλεγε για τέλη αυτοκινήτου και e paravolo. 

με RF κωδικο ...τα οποια τελη οχηματων εχουν πληρωθει για αυτη την χρονια. Κατι μου λεει οτι θα κοπει η επιστροφη 1% μετα το καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...