Προς το περιεχόμενο

AceMagician AMR5 AM06 Pro Mini PC


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 207
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν γνωρίζω για τα άλλα μηχανάκια, το δικό μου το am06 pro ryzen 5600u, ήταν καθαρό. Έχει ακουστεί τίποτα για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ μηχανάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, x69pr said:

Δεν γνωρίζω για τα άλλα μηχανάκια, το δικό μου το am06 pro ryzen 5600u, ήταν καθαρό. Έχει ακουστεί τίποτα για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ μηχανάκι;

Φίλε μου δεν γνωρίζω να σου απαντήσω μιας και δεν το σκάναρα ενώ δεν είμαι φυσικά και σίγουρος ότι μπορεί πάντα να ανιχνευτεί ότι περνάνε στο σύστημα.
Επειδή του κάνω χρήση που δεν απαιτεί ιδιαίτερη εμπιστοσύνη και ασφάλεια ως απλό media player σε home cinema, δεν ξέρω αν θα είχα μπει σε διαδικασία να κάνω format αν δεν αναβάθμιζα το σκληρό σε nvme.
Με όσα έχω διαβάσει σε άρθρα για μήνες θεωρώ ότι είναι πάγια τακτική της εταιρίας σε σημείο και με το όνομα που έχει βγει δε θα μου φαινόταν περίεργο να γίνει κάποια στιγμή rebranding για να εξαφανιστούν τα ίχνη της ρετσινιάς.
Επειδή τα μηχανάκια είναι super και σε πολύ καλές τιμές, θεωρώ ότι το να τους κάνεις ένα format όταν τα παραλάβεις δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, καταλαβαίνω πάντως ότι μπορεί να υπάρχουν κάποιοι που δεν τους είναι εύκολο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 hours ago, ioannischr said:

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι δεν τα στελνουν μεσω ευρωπης

αν θυμαμαι καλα ετσι πηραμε 267 ευ. περ.το AMO6PRO περυσι

Εγώ πάλι ούτε που θυμάμαι από που τα πήραμε 😂

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, να ρωτησω, το am06pro υποτιθεται εχει μικροφωνο μπροστα. Εχει καταφερει κανεις να το κανει να δουλεψει; Στο δικο μου οταν μιλαω φαινεται να παει να κουνηθει λιγο η μπαρα που δειχνει την ενταση αλλα δεν ακουγεται τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 hours ago, x69pr said:

Ρε παιδια, να ρωτησω, το am06pro υποτιθεται εχει μικροφωνο μπροστα. Εχει καταφερει κανεις να το κανει να δουλεψει; Στο δικο μου οταν μιλαω φαινεται να παει να κουνηθει λιγο η μπαρα που δειχνει την ενταση αλλα δεν ακουγεται τιποτα.

Δεν είχα προσέξει καν ότι έχει ενσωματομένο μικρόφωνο. Στα windows δουλεύει αλλά πρέπει να το έχεις σχετικά κοντά σου. Σε linux δεν το βλέπει καν. Πιθανόν θέλει λίγο ψάξιμο εκεί για τους drivers αλλά δεν θα ασχοληθώ γιατί έχω ήδη τρια μικρόφωνα από webcam, ακουστικά και τηλεχειριστήριο.

 

Spoiler

Screenshot 2024-04-17 183607.png

 

Επεξ/σία από dimath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμασω οταν βρω χρονο να μιλησω απο κοντα να δω απο περιεργεια αν πιανει ηχο. Αλλιως θα δοκιμασω να παιξω με κανα driver. Θα επανελθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ναι, ξεθάβω το θέμα για να ρωτήσω:

Πέρασε κανένας σας το update KB5041587 σε Windows 11 23H2 ή έχει εγκαταστήσει κανένας 24H2?

Μιας και γράφτηκε ότι εκτός από το 35% καλύτερες επιδόσεις σε σειρά Zen 5 9000 δίνει λίγο boost και στις παλαιότερες φτάνοντας μέχρι Zen 3 5000 (αναφέρεται μια αόριστη βελτίωση 10%), αναρωτιόμουν αν έτρεξε κάνεις benchmark ή ασχολείται με παιχνίδια για να δει διαφορά.
 

 

Επεξ/σία από Innersense
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pimp your AceMagic δεν έχει όρια!
Αφήνω αυτά εδώ να υπάρχουν...

30 minutes ago, Rattlehead said:

Εννοείτε ότι μπορείς να κάνεις! Μέχρι και τούρμπο μπορείς να βάλεις και σκαστρα !

Screenshot_20240909_113117_WhatsApp.jpg.646dcb00046144017d941bab77c162bc.jpg

 

27 minutes ago, Rattlehead said:

Frequently Asked Questions (FAQ)

1.Does the AMR5 Type-C port support external GPUs? 

No, although the AMR5 has a Type-C port, it does not support connecting external GPUs. You need to use an adapter with the M.2 slot to connect an external GPU.

2.Does the AMR5 support PCIe 3.0 or PCIe 4.0? 

The AMR5's M.2 slot is PCIe 3.0, but it is also compatible with PCIe 4.0 devices.

3.Does connecting an external GPU require additional power?

 Yes, external GPUs typically require a separate power supply, so you need to ensure that you have a suitable power supply for the graphics card.   

4.Can I use any graphics card? 

In theory, any graphics card that supports the PCIe interface can be connected to the AMR5 mini PC through a graphics dock. However, when choosing a graphics card, you need to consider the graphics card's power requirements, the compatibility of the graphics dock, and your actual needs.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...