Προς το περιεχόμενο

Αρση ακινησιας αυτοκινητου


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, χρειαστηκε να κανω αρση ακινησιας για να πουλησω την μηχανη και μου εβγαλε στο site οτι εκρεμουν μονο τα τελη και υπαρχει ασφαλεια δηλαδη ενα Χ κοκκινο στα τελη και στην ασφαλεια ενα Τικ πρασινο, πληρωσα τα τελη για ολο το χρονο και τωρα μπορεσα να κανω αρση, το θεμα ειναι οτι εγω εχω να πληρωσω ασφαλεια 2 χρονια πως και ηταν ενεργη? θα πρεπει να ξανακανω ασφαλεια για την μεταβιβαση η μολις γινει η μεταβιβαση μπορει ο νεος αγοραστης να κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Metaksas said:

Γεια σας παιδια, χρειαστηκε να κανω αρση ακινησιας για να πουλησω την μηχανη και μου εβγαλε στο site οτι εκρεμουν μονο τα τελη και υπαρχει ασφαλεια δηλαδη ενα Χ κοκκινο στα τελη και στην ασφαλεια ενα Τικ πρασινο, πληρωσα τα τελη για ολο το χρονο και τωρα μπορεσα να κανω αρση, το θεμα ειναι οτι εγω εχω να πληρωσω ασφαλεια 2 χρονια πως και ηταν ενεργη? θα πρεπει να ξανακανω ασφαλεια για την μεταβιβαση η μολις γινει η μεταβιβαση μπορει ο νεος αγοραστης να κανει?

Μπορεί να την ασφάλισε κανας άλλος κατά λάθος, βάζοντας τη δική σου πινακίδα :D

Για να γίνει η μεταβίβαση πρέπει η μηχανή να είναι ασφαλισμένη, αδιάφορο αν θα την ασφαλίσεις εσύ ή ο νέος ιδιοκτήτης ή αν ισχύει ακόμα η ασφάλεια που είχε τη στιγμή της άρσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το όλο σύστημα, έκανα ψηφιακά ακινησία τον δεκέμβριο, σήμερα που θέλω να κάνω άρση το σήμα για τα τέλη είναι το στανταρ ποσό, θα μου επιστραφούν χρήματα από την εφορία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JcD είπε

Δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το όλο σύστημα, έκανα ψηφιακά ακινησία τον δεκέμβριο, σήμερα που θέλω να κάνω άρση το σήμα για τα τέλη είναι το στανταρ ποσό, θα μου επιστραφούν χρήματα από την εφορία?

Ακομα δεν εφαρμοστηκε το "τελη με το μηνα" για φετος . Λενε αρχες Απριλιου θα γινει . Μεχρι τοτε αν θες να κανεις αρση , θα τα πληρωσεις ολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...