Προς το περιεχόμενο

Αρση ακινησιας αυτοκινητου


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εαν είναι πληρωμένα τα τέλη ολου του χρόνου επιτρέπει το σύστημα να γίνεται ψηφιακή ακινησία και άρση παραπάνω απο μία φορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Mesqal είπε

Εαν είναι πληρωμένα τα τέλη ολου του χρόνου επιτρέπει το σύστημα να γίνεται ψηφιακή ακινησία και άρση παραπάνω απο μία φορες?

Για πιο λογο αυτο ? Για να μην πληρωνει  ασφαλεια ισως ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, Mesqal said:

Εαν είναι πληρωμένα τα τέλη ολου του χρόνου επιτρέπει το σύστημα να γίνεται ψηφιακή ακινησία και άρση παραπάνω απο μία φορες?

Φυσικά και το επιτρέπει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/5/2023 στις 9:05 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Αυτοκινητο  1800 κυβικα του 1999.Τελη κυκλοφοριας 280 ευρω τον χρονο 

Σε ακκινησια μεχρι 14/4/2023 οποτε πληρωσα 2 μηνες μεχρι 31/5/2023 και το εβαλα σε κινηση 

Παω να τυπωσω το εντυπο για να πληρωσω για τους υπολοιπους 7 μηνες απο Ιουνιο εως Δεκεμβριο και μου λει τα παρακατω 

Δεν καταλαβαινω γιατι ζηταει για 10 μηνες ενω σε τρεις μηνες ηταν σε ακκινησια και ηδη εχουν πληρωθει 2 μηνες Απριλιος  και Μαιος 

30.png

Λοιπον ..Τα τελη πληρωθηκαν και φαινοντε στην ΑΑΔΕ αλλα το αυτοκινητο δεν φαινεται ΟΚ για κινηση ενω στο open car φαινεται κανονικα οτι ειναι και ασφαλισμενο και σε κινηση .Πηρα τηλ και μου ειπαν οτι επρεπε πριν πληρωθουν τα τελευταια  τελη να κανω ακκινησια και αμεσως μετα αρση ακκινησιας !!!!!!

Αν ειναι δυνατον

Για να τακτοποιηθει  πρεπει να παω στην αρμδια ΔΟΥ. Πηρα τηλ και μου ειπαν να παω την Τεταρτη.

Λογω αργιας την Δευτερα την Τριτη δεν θα ειναι κανεις εκει  στο τμημα .Δικη μου υποθεση

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Έχω ένα αυτοκίνητο που έχω καταθέσει πινακίδες από το 2017.

Μου πιάνει το χώρο. Τι επιλογές έχω και τι διαδικασία χρειάζεται?

1.Κανεις αρση  πληρωνεις τα τελη του 2023 το περνας ΚΤΕΟ και το πουλας

2. Το δινεις για αποσυρση 

Ισως και να το πουλησεις για ανταλλακτικα αλλα δεν ειμαι σιγουρος 

Επειδη εχει γινει καταθεση πινακιδων και οχι ηλεκτρονικη δηλωση ακκινησιας δεν ξερω αν υπαρχουν στην ΔΟΥ οι πινακιδες ή πρεπει να βγαλεις αλλες 

Τι αμαξι ειναι ?

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

1.Κανεις αρση  πληρωνεις τα τελη του 2023 το περνας ΚΤΕΟ και το πουλας

2. Το δινεις για αποσυρση 

Ισως και να το πουλησεις για ανταλλακτικα αλλα δεν ειμαι σιγουρος 

Επειδη εχει γινει καταθεση πινακιδων και οχι ηλεκτρονικη δηλωση ακκινησιας δεν ξερω αν υπαρχουν στην ΔΟΥ οι πινακιδες ή πρεπει να βγαλεις αλλες 

Τι αμαξι ειναι ?

BMW 316 του 1986

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 19/04/2023 at 11:14, Joshua21 said:

Εξαιρετικά απίθανο να έχει γίνει κάτι τέτοιο, εδώ στην Πάτρα τουλάχιστον (και εδώ επαρχία θεωρείται) που οι 3 ΔΟΥ που ήταν παλιότερα έχουν ενοποιηθεί σε 1 δεν υπάρχει πινακίδα ούτε για δείγμα.

Τελικά τώρα κατάφερα να βρω χρόνο για να κάνω την άρση. Άδεια η υπηρεσία, ξεμπέρδεψα σε 15 λεπτά. Πλήρωσα 27,50€ για τα τέλη και όπως το περίμενα, η πινακίδα ήταν ακόμη εκεί :)

Γενικά, στην συγκεκριμένη εφορία τις πινακίδες τις κρατάνε για πολύ καιρό (μάλλον έχουν αρκετό χώρο)...

Spoiler

M1C3FRr.jpg

fa6BqpH.jpg

 

Μόνο ΚΤΕΟ έμεινε, μάλλον θα πάω το Σάββατο...

Επεξ/σία από SaFiS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, SaFiS said:

Γενικά, στην συγκεκριμένη εφορία τις πινακίδες τις κρατάνε για πολύ καιρό (μάλλον έχουν αρκετό χώρο)...

Πέρα από τον χώρο σίγουρα η συγκεκριμένη εφορία έχει μικρότερο όγκο, φαντάσου μόνο πως η δική μου πόλη έχει πενταπλάσιους κατοίκους από όσους έχει συνολικά ο νομός σας, και η μοναδική ΔΟΥ εδώ εξυπηρετεί κιάλλες περιοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν κανουμε αρση ακινησιας και δεν πληρωνουμε ολα τα τελη του  τρεχοντος ετους για να μην πληρωσουμε παλι τα ηδη πληρωμενα κατα αρση πρεπει να κανουμε εστω στιγμιαια παλι ακκινησια και μετα αρση 

Μου το ειπαν απο την ΑΑΔΕ 

Την πατησα προσφατα και πληρωσα δυο φορες τελη δυο μηνων που ειχα κανει προσωρινη αρση ακκινησιας .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SaFiS είπε

Πληρωσα μεχρι τελος του χρονου, δεν εκανα προσωρινη αρση…

Καλα εκανες.Εγω επειδη δεν ηταν σιγουρο οτι θα κυκλοφορησει κανονικα το αυτοκινητο ειχα κανει για δυο μηενς και 3 μηνες ασφαλεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...