Προς το περιεχόμενο

Armored Core VI - Fires of Rubicon


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, just_a_dude said:

Ναι τα γραφικά είναι τουλάχιστον τραγικά, και το έκαναν και praise απ' το DF ότι τρέχει καλά. Ε χαίρω πολύ χαιρόπουλος. Αλλά το gameplay έχει περισσότερη σημασία σε τέτοιου είδους game και πράγματι δείχνει αρκετά fun.

Παπ.......@ λες και χειριζεσαι ενα αψυχο πραγμα ειναι που κανει πατιναζ στον παγο..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Act 4 boss πάντως...

We have

Spoiler

Malenia

at Armored Core 6 home. :P

Εμένα μου αρέσει. Ακόμη και τα 2 bosses

Spoiler

(Sea Spider, Ibis)

που με κράτησαν για λίγο μέχρι στιγμής, βγαίνουν αρκετά "εύκολα" αν το κάνεις και λίγο brute force. Ειδικά με τα τόσα όπλα που έχουμε. Τώρα είμαι Act 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τερμάτισα το ένα ending και τώρα NG+.
Γενικά ο χρόνος του είναι πιο κοντά στα AC (Ace Combat), μιας και δεν έχει τόσο ψάξιμο και τέτοια.
Είναι τελείως άλλο στυλ από τα Soulsborne.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GhostRiderLSOV είπε

Καλό το NG+, έχει νέες επιλογές και αποστολές, εκτός από αυτές που υπήρχαν ήδη.

Και το NG++ έχει και άλλες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Και το NG++ έχει και άλλες. ;)

Δεν ξέρω για NG++, σίγουρα όμως το NG+ έχει και έχω διαβάσει ότι έχει και

Spoiler

τον τρίτο τερματισμό.

Edit: Αλλού διαβάζω ότι πρέπει να πάω στο NG++...oof. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Armored Core VI - Fires of Rubicon
  • Moderators

Οκ, δεν είχα καταλάβει ότι NG+ είναι ο ένας τερματισμός και NG++ o άλλος. Αν πάτε πάλι για τον ίδιο, τότε δεν μετράει σαν ++. -_-
Και για τον τρίτο τερματισμό ή NG++ ή να έχετε κάνει ήδη 3 full playthroughs. Για να είμαι σίγουρος, το 3ο το έκανα με τον άλλο τερματισμό και ναι, έχει και μερικές άλλες νέες αποστολές τώρα.

Edit: All the ACs. :P

Spoiler

G3kjCpW.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/8/2023 στις 4:41 ΜΜ, optimus prime είπε

Tα γραφικα του ειναι ps3 εποχης παντως..

Το εβαλα καμμια ωρα χθες και δεν το πιστευα.

Τα κτηρια φαινονται λες και ειναι σπιρτοκουτα μεγενθυμενα..

Mε gamepad ενω εχει στα menu vibration strength τι πυραυλους εριχνα,τι πυροβολα αδειαζα ψοφιο..

Δεν εκανε ουτε κιχ,μηδενικο feedback..

From software σου λεει μετα ας το βαθμολογησουμε ψηλα σαν fans που ειμαστε..

 

 

Ο λογος που δεν θα παιξω το παιχνιδι ειναι αυτος.

Οκ να δεχτω το καλο gameplay που μπορει οντως να διασκεδασει μια χαρα καποιος και να του δωσει καλη βαθμολογια  αλλα οχι στις οθονες μας παλι γραφικα εποχης ps3. 

Αντε με το καλο σε 2 - 3 χρονια να δουμε και armored core 7 με τελειο gameplay και γραφικα επιπεδου ps2 σε 4k αναλυση.

 

Επεξ/σία από mils
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έριξα το πρώτο boss(ελικόπτερο) με τη πρώτη προσπάθεια! Μου έμεινε 5% ζωή χωρίς άλλα meds βέβαια αλλα το έβγαλα εύκολα. Ιδού η τεχνική μου...

KIMkVFJ.gif

Σοβαρά τώρα το μόνο που έκανα ήταν το charge και melee στη μούρη του. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο το gunplay και τα lock missiles ενώ την ίδια ώρα προσπαθείς να κοντρολάρεις το mech μέχρις στιγμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποια boss είναι σχεδόν ανίκητα με ακατάλληλα builds. Ειτε είναι πολύ γρήγορα και δεν μπορείς να τα χτυπήσεις με το σπαθί είτε ρίχνουν πολλές νάρκες/aoe dmg και πρέπει να χαλάς όλο σου το energy σε jumps και quick boosts μέχρι να πεθάνεις.

To ελικόπτερο build, δηλαδή το τετράποδο με boost και κινητήρα τόσο δυνατό ώστε να παραμένει στον αέρα για πολύ ώρα, πραγματικά μου έλυσε τα χερια σε τέτοιες περιπτώσεις. Στριφογυρνάς σαν το κουνούπι πάνω απο το κεφάλι τους κάνοντας αυτόματο evade σχεδόν σε όλες τις κινήσεις τους. Ειδικά στο τανκ boss που πετάει λαβα balls ένιωσα λες και χρησιμοποιούσα cheats ενώ εαν προσπαθούσα να το παίξω κανονικά θα πέθαινα πάνω απο 50 φορές καθώς το έδαφος ήταν όλη την ώρα μέσα στην φωτιά.. 

Πολύ καλό το gameplay και το garage μέρος του παιχνιδιού αλλά απο ιστορία δεν κατάλαβα μέχρι στιγμής τίποτα. Generic στρατιωτικά πράγματα πριν και μετά τις αποστολές ενώ την ίδια ώρα δεν μπορείς να ακούσεις και να διαβάσεις τίποτα μεσα στο χαμό της μάχης όταν σου μιλάνε. 

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...