Προς το περιεχόμενο

Armored Core VI - Fires of Rubicon


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια περίληψη της ιστορίας μέχρις στιγμής...

You have 1 new message:

O V IV είναι φιλαράκι με το V VIII μέλη του PCA1 και σου ζητούν να κλέψεις το κομμάτι STP 10 C P απο τους COW 13.

You have 1 new message:

Γεια σου είμαι ο  BLAH7 μέλος του Fire3 group και θέλω να καταστρέψεις τον κινητήρα BRP20 που ανήκει στους BIRD4U.

You have 2 new messages:

.

.

.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, psof είπε

Μια περίληψη της ιστορίας μέχρις στιγμής...

You have 1 new message:

O V IV είναι φιλαράκι με το V VIII μέλη του PCA1 και σου ζητούν να κλέψεις το κομμάτι STP 10 C P απο τους COW 13.

You have 1 new message:

Γεια σου είμαι ο  BLAH7 μέλος του Fire3 group και θέλω να καταστρέψεις τον κινητήρα BRP20 που ανήκει στους BIRD4U.

You have 2 new messages:

.

.

.

Κρίμα, θα ήθελα να εχει μία σχετική ιστορία, έστω όπως τα ace combat, αλλά μάλλον το παιχνίδι έχει να δώσει μόνο ως gameplay από ότι κατάλαβα. Το μεσημέρι θα το έχω στα χέρια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gust είπε

Κρίμα, θα ήθελα να εχει μία σχετική ιστορία, έστω όπως τα ace combat, αλλά μάλλον το παιχνίδι έχει να δώσει μόνο ως gameplay από ότι κατάλαβα. Το μεσημέρι θα το έχω στα χέρια μου!

Είναι σαν το Returnal κατα τη γνώμη μου. Δεν δίνεις δεκάρα για την ιστορία και ακόμα κι αν έδινες δεν έχεις ελπίδα να καταλάβεις έστω και λίγο τι στο καλό γίνεται γύρω σου αλλά την ίδια στιγμή το gameplay είναι τόσο άρτιο που δεν σε πειράζει καθόλου στη τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα κολλήσει άσχημα στο Sea Spider. Μου πήρε 30-40 προσπάθειες και 3-4 διαφορετικού τύπου builds για να το ρίξω.

Σε λίγο φτάνω στο Chapter 4. Να δω μήπως καταλάβω ποιο boss εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα σε 17-18 ώρες και θα το άφηνα εκεί γιατί δεν με ενθουσίασε καθόλου η ιστορία και οι χαρακτήρες(lol) για να το ψάξω παραπάνω αλλά άρχισα λίγο το NG+ με περιέργεια και σε 3 ώρες πήγα ξανά στο chapter 4 πετώντας απο πίστα σε πίστα με το αγαπημένο μου 2xmelee build και ομολογώ ότι αυτές οι 3 ώρες ήταν οι καλύτερές μου στο παιχνίδι. Skip σε όλα τα cutscenes και τα messages και απλά τρέξιμο λες και είμαι speedrunner με εξαίρεση τις 3-4 καινούργιες πιστες του NG+.

Μπορεί να κάνω το ίδιο και στο NG++ μόνο και μόνο για να δω όλα τα endings. Δύσκολα να μου κάνει κλικ πάντως η ιστορία. Νομίζω αυτό που με ενοχλει περισσότερο είναι ότι δεν βλέπεις ποτέ ούτε μια φάτσα. Απλα ακους φωνές και μηνύματα απο μισθοφόρους, επαναστάτες, ΑΙs, ρουμπικονες κλπ και δεν μπορείς να συνδεθείς με κανέναν γιατί δεν ξέρεις καν πως μοιάζουν και τί είναι οπότε στο τέλος όλα γίνονται μια ανούσια σούπα. Μόλις το τελειώσω για τα καλά θα ψάξω κάποιο βίντεο στο youtube για το summary να δω τι χάνω.

Το gamaplay πάντως είναι φοβερό τόσο με bipedals αλλα και με tetrapods. Μόνο τα τανκς δεν μπόρεσα ποτέ να συνηθίσω παρα το ότι είναι OP στατιστικά τόσο σε άμυνα αλλα και σε επίθεση. Ο χειρισμός τους είναι εκνευριστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Διπλό melee; Μόνο στο αριστερό χέρι δεν πάνε αυτά;

Ναι αλλά μπορείς να βάλεις και ένα ακόμα στον αριστερό ωμο και με το Q να τα χρησιμοποιείς εναλλάξ χωρίς να περιμένεις να κάνουν recharge/reload. Πρέπει απλά να το ανοίξεις απο το OS tuning νομίζω με 2 πόντους.

Δηλαδή το combo πάει κάπως έτσι:

Charge-->1st melee(left click)-->shotgun(right click)---> αλλαγή σπαθιού(Q)-->2nd melee(left- click)-shotgun(right click)--->αλλαγή σπαθιού(Q)--->1st melee....

Εγώ χρησιμοποιώ το αρχικό σπαθί μαζί με το dagger που έχουν auto aim και εξτρα attacks και έτσι τα σπαμμαρω(δυο φορες το σπαθί και τρεις φορές το dagger) και ότι πετύχω.

Όλα τα mobs απο τα πιο απλά μέχρι και τα tanky AC απλά τρώνε ξύλο και είναι staggered όλη την ώρα. Το υπόλοιπο build θέλει max thrust και όσο πιο πολύ boost speed γίνεται για να κάνεις charge bullying, τα arms που έχουν Melee focus και όσο πιο πολύ άμυνα μπορείς να σηκώσεις, χωρίς να χάνεις μεγάλο ποσοστό της ταχύτητας, με πιο βασικό το attitude stability για να μην γίνεσαι εσυ staggered και σου κόβουν την φόρα.

Επεξ/σία από psof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...