Προς το περιεχόμενο

Mistral SUP στα LIDL από 299€


tata22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξανά σε προσφορά σε ακόμη καλύτερη τιμή από πέρυσι το SUP της Mistral. (299€) - Περσινή τιμή (329€).

https://www.lidl-hellas.gr/p/exoplismos-sup/mistral-fouskoti-sanida-thalassis-sup/p173090.

 

Διαστάσεις: (φουσκωμένη): περ. 320 x 84 x 15 cm (Μ x Π x Υ)

  • Πλατύ σχήμα για μεγάλη ευστάθεια και πολλαπλές δυνατότητες χρήσης
  • 2 σε 1: σε καθιστή θέση μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως καγιάκ
  • Ενισχυμένο, ανθεκτικό υλικό Drop Stitch για αυξημένη ακαμψία της σανίδας
  • Με κουπί γενικής χρήσης, ρυθμιζόμενου μήκους (περ. 167-207 cm), με δυνατότητα μετατροπής σε διπλό κουπί (περ. 229 cm)
  • 3 πτερύγια για πρόσθετη σταθερότητα και πιο ευθύγραμμη πλεύση
  • Η αντιολισθητική επικάλυψη καταστρώματος από υλικό EVA φροντίζει για ασφαλή όρθια στάση
  • Σύστημα διπλού θαλάμου για βελτιωμένη σταθερότητα και αυξημένη ασφάλεια
  • Με ελαστικό ιμάντα πρόσδεσης
  • Εύκολη μεταφορά με συμπαγές μέγεθος συσκευασίας και πρακτικό σακίδιο πλάτης
  • Με δακτύλιο σχήματος D από ανοξείδωτο ατσάλι για την τοποθέτηση λουριού αστραγάλου (συμπεριλαμβάνεται, περ. 300 cm)
  • Εξαρτήματα: Κουπί γενικής χρήσης, τρόμπα διπλού θαλάμου, σακίδιο πλάτης, σάκος αποθήκευσης dry bag περ. 10 L, λουρί αστραγάλου, σετ αυτοκόλλητα επισκευής, πτερύγιο US, επενδεδυμένο κάθισμα καγιάκ, στήριγμα ποδιών
  • Σακίδιο πλάτης: περ. 95 x 44 x 25 cm (Μ x Π x Υ)

Βάρος:

  • Σανίδα: περ. 10,8 kg
  • Σετ: περ. 16,3 kg
  • Αριθμός ατόμων: 1

Μέγιστο βάρος χρήστη: 150 kg

 

Σε προσφορά και το Yoga SUP της Mistral 335 x 86 x 15 cm (Μ x Π x Υ) (349€)

https://www.lidl-hellas.gr/p/exoplismos-sup/mistral-fouskoti-sanida-sup-yoga/p173086

 

και αυτό το SUP Vivid της Mistral 320 x 84 x 15 cm (Μ x Π x Υ) με (299€).

https://www.lidl-hellas.gr/p/exoplismos-sup/mistral-fouskoti-sanida-thalassis-sup-vivid/p173088

 

Επεξ/σία από tata22
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, birbilis_ είπε

Ερώτηση προς γνώστες αν αξίζει?

το αγόρασα το προηγούμενο καλοκαίρι είμαι 182 και 100 κιλα και με σηκώνει άνετα ! πολύ καλή ποιότητα κατασκευής! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tata22 είπε

Ξανά σε προσφορά σε ακόμη καλύτερη τιμή από πέρυσι το SUP της Mistral. (299€) - Περσινή τιμή (329€).

https://www.lidl-hellas.gr/p/exoplismos-sup/mistral-fouskoti-sanida-thalassis-sup/p173090.

 

Διαστάσεις: (φουσκωμένη): περ. 320 x 84 x 15 cm (Μ x Π x Υ)

  • Πλατύ σχήμα για μεγάλη ευστάθεια και πολλαπλές δυνατότητες χρήσης
  • 2 σε 1: σε καθιστή θέση μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως καγιάκ
  • Ενισχυμένο, ανθεκτικό υλικό Drop Stitch για αυξημένη ακαμψία της σανίδας
  • Με κουπί γενικής χρήσης, ρυθμιζόμενου μήκους (περ. 167-207 cm), με δυνατότητα μετατροπής σε διπλό κουπί (περ. 229 cm)
  • 3 πτερύγια για πρόσθετη σταθερότητα και πιο ευθύγραμμη πλεύση
  • Η αντιολισθητική επικάλυψη καταστρώματος από υλικό EVA φροντίζει για ασφαλή όρθια στάση
  • Σύστημα διπλού θαλάμου για βελτιωμένη σταθερότητα και αυξημένη ασφάλεια
  • Με ελαστικό ιμάντα πρόσδεσης
  • Εύκολη μεταφορά με συμπαγές μέγεθος συσκευασίας και πρακτικό σακίδιο πλάτης
  • Με δακτύλιο σχήματος D από ανοξείδωτο ατσάλι για την τοποθέτηση λουριού αστραγάλου (συμπεριλαμβάνεται, περ. 300 cm)
  • Εξαρτήματα: Κουπί γενικής χρήσης, τρόμπα διπλού θαλάμου, σακίδιο πλάτης, σάκος αποθήκευσης dry bag περ. 10 L, λουρί αστραγάλου, σετ αυτοκόλλητα επισκευής, πτερύγιο US, επενδεδυμένο κάθισμα καγιάκ, στήριγμα ποδιών
  • Σακίδιο πλάτης: περ. 95 x 44 x 25 cm (Μ x Π x Υ)

Βάρος:

  • Σανίδα: περ. 10,8 kg
  • Σετ: περ. 16,3 kg
  • Αριθμός ατόμων: 1

Μέγιστο βάρος χρήστη: 150 kg

 

Σε προσφορά και το Yoga SUP της Mistral 335 x 86 x 15 cm (Μ x Π x Υ) (349€)

https://www.lidl-hellas.gr/p/exoplismos-sup/mistral-fouskoti-sanida-sup-yoga/p173086

 

και αυτό το SUP Vivid της Mistral 320 x 84 x 15 cm (Μ x Π x Υ) με (299€).

https://www.lidl-hellas.gr/p/exoplismos-sup/mistral-fouskoti-sanida-thalassis-sup-vivid/p173088

 

Αγορασμενο περυσι οντως στα 329, με ελαχιστη χρηση 10-15 φορες και αρκετη προσοχη μου εχει ξεοκλλησει σε πολλα σημεια η αντιολισθητικη επιφανεια στο πανω μερος της σανιδας εκει που στεκεσαι δλδ. Την κολλησα σε 1 σημειο με την κολλα που εχει η συσκευασια αλλα δεν ειδα προκοπη, ειμαι σε επικοινωνια αυτες τις μερες με το service που βρισκεται οντως στη γερμανια για να δω τι θα γινει. Δεν μου ειπαν για αντικατασταση παντως.

Επισης ενα αλλο θεμα που εχω και σε αυτο περιμενω ενημερωση, η λαβη που την κρατας οταν κανεις ορθιος, εχει εισχωρησει μεσα σε αυτην θαλασσινο νερο, το ακουω μεσα στο σιδερο να κουνιεται, και μαλιστα στο σημειο που ενωνεται η λαβη με το σιδερο στην ενωση αν το κουνησω δυνατα βγαινει ελαχιστο νερο κ μολις στεγνωσει μενει το αλατι, που σημαινει οτι εχει μπει μεσα θαλασσινο νερο με οτι αυτο συνεπαγεται για την φθορα του.

Θα ξανα ενημερωσω μολις εχω απαντηση για τα παραπανω θεματα μου, κατα τα αλλα μεσα στο νερο αρκετα σταθερο ακομα και με τα 2 μικρα μου που τα εκανα βολτα συνολο δλδ 110κιλα πηγαινε πολυ ομορφα!

Επεξ/σία από murcielago580
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει πολύ καλή πλεύση, τα πολλά λίτρα και το μεγάλο φινάκι επιτρέπουν και σε ένα αρχάριο να κάνει εύκολα (ενώ με τα μικρά κινέζικα είναι πολύ δύσκολο). Με το διπλό κουπί οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει μία απόσταση έστω καθιστός από την πρώτη φορά που θα δοκιμάζει.

Το έχω βάλει 30-40 φορές στο νερό και δεν έχω κάποιο πρόβλημα ακόμα αλλά με βάση άλλα σχόλια και αυτά που μου λένε φίλοι με μαγαζιά είμαι από τους προσεχτικούς/τυχερούς. Πιστεύω ότι αν μία φορά το αφήσω φουσκωμένο έξω από το νερό στον ήλιο μετά θα πάει σκουπίδια (όπως και όλα τα SUP με λογικό κόστος.)

Όταν φουσκώνει είναι λίγο σαν μπαλόνι, κάνει bounce, δίπλα σε ένα Red Paddle το υλικό του δείχνει ψεύτικο, περισσότερο προς το θαλάσσιο παιχνίδι παρά προς τον εξοπλισμό σπορ. Παρόλο το bounce όμως η πλεύση συνεχίζει να είναι πολύ καλή ακόμα και με κύμα.

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, murcielago580 είπε

Αγορασμενο περυσι οντως στα 329, με ελαχιστη χρηση 10-15 φορες και αρκετη προσοχη μου εχει ξεοκλλησει σε πολλα σημεια η αντιολισθητικη επιφανεια στο πανω μερος της σανιδας εκει που στεκεσαι δλδ. Την κολλησα σε 1 σημειο με την κολλα που εχει η συσκευασια αλλα δεν ειδα προκοπη, ειμαι σε επικοινωνια αυτες τις μερες με το service που βρισκεται οντως στη γερμανια για να δω τι θα γινει. Δεν μου ειπαν για αντικατασταση παντως.

Επισης ενα αλλο θεμα που εχω και σε αυτο περιμενω ενημερωση, η λαβη που την κρατας οταν κανεις ορθιος, εχει εισχωρησει μεσα σε αυτην θαλασσινο νερο, το ακουω μεσα στο σιδερο να κουνιεται, και μαλιστα στο σημειο που ενωνεται η λαβη με το σιδερο στην ενωση αν το κουνησω δυνατα βγαινει ελαχιστο νερο κ μολις στεγνωσει μενει το αλατι, που σημαινει οτι εχει μπει μεσα θαλασσινο νερο με οτι αυτο συνεπαγεται για την φθορα του.

Θα ξανα ενημερωσω μολις εχω απαντηση για τα παραπανω θεματα μου, κατα τα αλλα μεσα στο νερο αρκετα σταθερο ακομα και με τα 2 μικρα μου που τα εκανα βολτα συνολο δλδ 110κιλα πηγαινε πολυ ομορφα!

Τετοιου ύφους απαντήσεις χρειαζόμαστε, απο εμπειρία χρήσης, καθώς η προσφορά παίζει για 3η συνεχή χρονιά αν δεν κάνω λάθος...

Πιστεύεις ότι το θέμα με την αντιολισθητική μπορεί να προέκυψε απο πολύωρη έκθεση στον ήλιο σε συνδυασμό με το αλάτι; χοντρά πάντως ακούγονται για 10-15 φορές χρήσης..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Αγορασμενο περυσι οντως στα 329, με ελαχιστη χρηση 10-15 φορες και αρκετη προσοχη μου εχει ξεοκλλησει σε πολλα σημεια η αντιολισθητικη επιφανεια στο πανω μερος της σανιδας εκει που στεκεσαι δλδ. Την κολλησα σε 1 σημειο με την κολλα που εχει η συσκευασια αλλα δεν ειδα προκοπη, ειμαι σε επικοινωνια αυτες τις μερες με το service που βρισκεται οντως στη γερμανια για να δω τι θα γινει. Δεν μου ειπαν για αντικατασταση παντως.

Επισης ενα αλλο θεμα που εχω και σε αυτο περιμενω ενημερωση, η λαβη που την κρατας οταν κανεις ορθιος, εχει εισχωρησει μεσα σε αυτην θαλασσινο νερο, το ακουω μεσα στο σιδερο να κουνιεται, και μαλιστα στο σημειο που ενωνεται η λαβη με το σιδερο στην ενωση αν το κουνησω δυνατα βγαινει ελαχιστο νερο κ μολις στεγνωσει μενει το αλατι, που σημαινει οτι εχει μπει μεσα θαλασσινο νερο με οτι αυτο συνεπαγεται για την φθορα του.

Θα ξανα ενημερωσω μολις εχω απαντηση για τα παραπανω θεματα μου, κατα τα αλλα μεσα στο νερο αρκετα σταθερο ακομα και με τα 2 μικρα μου που τα εκανα βολτα συνολο δλδ 110κιλα πηγαινε πολυ ομορφα!

παντως σε αντιστοιχης τιμης σανιδα (mykonos) 3η χρονια τωρα ,με αρκετη χρηση ,και πλυσιμο με γλυκο νερο (και το κουπι μεσα εξω απο ολα)εννοειται καθε φορα ,αντεχει μια χαρα ..
Αν την αφησεις αρκετη ωρα εξω,επιβαλεται να την βαζεις η σε ισκιο , η ανα τακτα διαστηματα σε νερο για να μην φουσκωσει .

Για αυτες τις τιμες που συζηταμε ,και την ευκολια του φουσκωνε ξεφουσκωνε ,θεωρω η ποιοτητα τους ειναι μια χαρα (ο κολλητος εχει παρει την σανιδα του νηματος -πορευομαστε μαζι 3 χρονια στην θαλασσα) .

Οποιος ζηταει περισσοτερα ,παει σε μπαμπου, και ανθρακονημα κουπι

Επεξ/σία από archangelgre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geodimis είπε

Τετοιου ύφους απαντήσεις χρειαζόμαστε, απο εμπειρία χρήσης, καθώς η προσφορά παίζει για 3η συνεχή χρονιά αν δεν κάνω λάθος...

Πιστεύεις ότι το θέμα με την αντιολισθητική μπορεί να προέκυψε απο πολύωρη έκθεση στον ήλιο σε συνδυασμό με το αλάτι; χοντρά πάντως ακούγονται για 10-15 φορές χρήσης..

Όχι την προσέχω, όταν είναι εκτός νερού είναι σε δέντρο από κάτω η κάτω από ομπρέλα, στην 2η περίπτωση εξέχει ένα 10% της σανίδας και είναι εκτεθειμένο στον ήλιο αλλά δεν νομίζω να υπάρχει έτσι θέμα.

Επίσης κάθε φορά που χρησιμοποιήθηκε το απόγευμα πλενοταν με γλυκό νερο και αποθηκεύεται σε κλειστό χώρο. Δεν νομίζω ότι έκανα κάτι λάθος για να χαλάσει από μέρους μου. Ειδικά στο θέμα του σιδήρου του κουπιου που μπήκε μέσα νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, murcielago580 είπε

Όχι την προσέχω, όταν είναι εκτός νερού είναι σε δέντρο από κάτω η κάτω από ομπρέλα, στην 2η περίπτωση εξέχει ένα 10% της σανίδας και είναι εκτεθειμένο στον ήλιο αλλά δεν νομίζω να υπάρχει έτσι θέμα.

Επίσης κάθε φορά που χρησιμοποιήθηκε το απόγευμα πλενοταν με γλυκό νερο και αποθηκεύεται σε κλειστό χώρο. Δεν νομίζω ότι έκανα κάτι λάθος για να χαλάσει από μέρους μου. Ειδικά στο θέμα του σιδήρου του κουπιου που μπήκε μέσα νερό.

Οκ απλά αν θέλεις ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα των επαφών σου με τη LIDL να δούμε αν το after sales είναι τόσο καλό όσο ακούγεται στα εργαλεία τους πχ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά πάντως, μέχρι 3 ή 4 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς), αν συμβεί κάτι μου έχουν πει σε κατάστημα ότι γίνεται επιστροφή στο κατάστημα. Μετά ναι, μιλάτε με το κατάλληλο service. Πάντως για αλλαγή πιστολιού σε πλυστικο, έχω καλές εντυπώσεις. Μου έστειλαν καινούργιο χωρίς να στείλω κάτι πίσω (βέβαια έστειλα βίντεο κτλ με το πρόβλημα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα απο κατάστημα και ρώτησα στο ταμείο για εγγύηση. Τα «3 χρόνια» του ταμία όταν τον ρώτησα που το γράφει έγιναν τηλέφωνο στον προϊστάμενο και μετά απο διαβουλεύσεις με τα κεντρικά υποθέτω έπεσαν στους 3 μήνες. Το άφησα όπως ήταν και περιμένω απάντηση απο τη φόρμα επικοινωνίας τους για την «κατάργηση» της νόμιμης 2ετης εγγύησης απο τα Lidl…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, geodimis είπε

«κατάργηση» της νόμιμης 2ετης εγγύησης απο τα Lidl

Για ηλεκτρικές και ηλεκτρονικές συσκευές ισχύει η διετία, το έχουμε ξαναγράψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lidl για ηλεκτρικες συσκευες εδινε και δινει 3ετια τουλαχιστον τις Parkside που εχω αρκετες. Αλλα και κατι οδοντοβουρτσες και πλυστικα δοντιων που εχω αλλης μαρκας παλι 3ετη εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήρα κ εγώ ένα.

Σε ερώτηση στο ταμείο επιβεβαίωσαν κ πήρα την εξής απάντηση:

-3 μήνες εγγύηση αντικατάστασης

-3 χρόνια υποστήριξη μετά από αίτημα επικοινωνίας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...