Προς το περιεχόμενο

Mistral SUP στα LIDL από 299€


tata22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, geodimis είπε

Πέρασα απο κατάστημα και ρώτησα στο ταμείο για εγγύηση. Τα «3 χρόνια» του ταμία όταν τον ρώτησα που το γράφει έγιναν τηλέφωνο στον προϊστάμενο και μετά απο διαβουλεύσεις με τα κεντρικά υποθέτω έπεσαν στους 3 μήνες. Το άφησα όπως ήταν και περιμένω απάντηση απο τη φόρμα επικοινωνίας τους για την «κατάργηση» της νόμιμης 2ετης εγγύησης απο τα Lidl…

Τι λες??? Σημερα πηρα 2 πραγματα σχετικα με την σανιδα και μου ειπε κ ο ταμιας αλλα και μεσα η συσκευασια ελεγε 3 χρονια! Κανονικα ισχυει η 3ετια! Και μαλιστα ειναι απο τα καλυτερα καταστηματα οσων αφορα επιστροφες κλπ, σου δινουν τα χρηματα σου πισω χωρις να σε ζαλισουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγνωμη θα δωσετε 300€ για μια σανιδα για να εχετε εγγυηση απο την γερμανια που αντε βγαλε ακρη και δεν τα δινεται σε καποιο ελληνικο καταστημα που αν παθει κατι του το πας και ριχνετε και δυο μπινελικια και βγαζεις ακρη??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα για τον γιό μου κ ελπίζω να βγει καλό! Επειδή λέτε για 3 μήνες μόνο αντικατάσταση θα πρέπει να το φουσκώσω να δω ότι είναι οκ.

Πάντως για το after sales μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Πήρα ένα φουσκωτό Πήγασο πέρυσι και στους 5 μήνες άρχισε να χάνει αέρα. Μου στείλανε καινούργιο άμεσα κ δεν ζήτησαν τον ελαττωματικό! Ελπίζω το ίδιο κ για τη σανίδα…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ενημερωτικά πάντως, μέχρι 3 ή 4 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς), αν συμβεί κάτι μου έχουν πει σε κατάστημα ότι γίνεται επιστροφή στο κατάστημα. Μετά ναι, μιλάτε με το κατάλληλο service. Πάντως για αλλαγή πιστολιού σε πλυστικο, έχω καλές εντυπώσεις. Μου έστειλαν καινούργιο χωρίς να στείλω κάτι πίσω (βέβαια έστειλα βίντεο κτλ με το πρόβλημα) 

3 μηνες. Για 3 μηνες το πας πισω στο καταστημα και παιρνεις τα λεφτα σου πισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης απ τα τζαμπο εχω αγορασει το παρακατω της INTEX στην ιδια τιμη.Δεν το εχω δοκιμασει ακομα,πιστευω μεχρι τελος του μηνα να εχω αποψη.

https://www.e-jumbo.gr/kalokairina/fouskota-axesouar-kolymvisis/varkes-kano-sup/sanides-sup/set-fouskoti-sanida-sup-ble-320x81x15cm-me-axesouar-tsanta-metaforas-intech_1630558/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημερωση σας το ειχα παρει περυσι .. 1 μηνα δεν βγηκε απο το νερο Πολυ καλη συντηρηση ... Καποια στιγμη ξεκολλησε σε ενα σημειο και εχανε αερα (συμβαινει συχνα αυτο δεν εχει να κανει - πς σε ενα μαγζι και στο κολλανε) ... Μετα απο επικοινωνια στο τελος καλοκαιριου με σχετικο βιντεο μου εστειλαν καινουργιο χωρις φυσικα να επιστρεψω το παλιο ... Η επισκευη του παλιου ειναι το πολυ 20€/

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tata22 είπε

Προς ενημερωση σας το ειχα παρει περυσι .. 1 μηνα δεν βγηκε απο το νερο Πολυ καλη συντηρηση ... Καποια στιγμη ξεκολλησε σε ενα σημειο και εχανε αερα (συμβαινει συχνα αυτο δεν εχει να κανει - πς σε ενα μαγζι και στο κολλανε) ... Μετα απο επικοινωνια στο τελος καλοκαιριου με σχετικο βιντεο μου εστειλαν καινουργιο χωρις φυσικα να επιστρεψω το παλιο ... Η επισκευη του παλιου ειναι το πολυ 20€/

 

Οι ανθρωποι εχουν παει το after sales σε αλλο επιπεδο. Δεν υπαρχει τιποτα αντιστοιχο σε καμια εταιρια. Προσωπικα πρωτα κοιταω το Lidl και μετα ολα τα αλλα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, murcielago580 είπε

μεσα η συσκευασια ελεγε 3 χρονια! Κανονικα ισχυει η 3ετια!

όταν λες μέσα στη συσκευασία; Στις οδηγίες χρήσης ή έξτρα φύλλο; Δε θέλανε να ανοίξουν τη συσκευασία οπότε με ξεπετάξανε με το 3μηνο που προφανώς αφορά την άμεση αντικατάσταση και όχι την εγγύηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όλο το καλοκαίρι πέρυσι στη Δονουσα(4μήνες) και υστερα απο κάθε χρήση το ξεπλενα και το αφηνα φουσκωμένο σε μέρος με 24 ωρες σκια. Δεν έπαθε τίποτα είναι σαν καινούριο. Το θεωρώ ιδανική αγορά για αρχάριο μιας και είναι μεγάλο και έχει αρκετό πλάτος που βοηθάει στην ισορροπία. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, geodimis είπε

όταν λες μέσα στη συσκευασία; Στις οδηγίες χρήσης ή έξτρα φύλλο; Δε θέλανε να ανοίξουν τη συσκευασία οπότε με ξεπετάξανε με το 3μηνο που προφανώς αφορά την άμεση αντικατάσταση και όχι την εγγύηση..

https://www.lidl-hellas.gr/p/niose-kalokairi/mistral-adiavrochi-thiki-mesis-imantas-metaforas-sanidas-sup/p173100

Πηρα αυτα τα 2, και τον ιμαντα και το τσαντακι αδιαβροχο, μεσα εχει το βιβλιαρακι οδηγιων, εχει και στα ελληνικα μαζι με αλλες γλωσσες και αναφερει εκει 3ετια ξεκαθαρα. Αν εχεις παρει κατι δες το βιβλιαρακι. Θα κοιταξω το μεσημερι-απογευμα και το βιβλιο του sup απο περυσι που πηρα αν το γραφει και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, pana1s είπε

Σήμερα πήρα κ εγώ ένα.

Σε ερώτηση στο ταμείο επιβεβαίωσαν κ πήρα την εξής απάντηση:

-3 μήνες εγγύηση αντικατάστασης

-3 χρόνια υποστήριξη μετά από αίτημα επικοινωνίας

νομικά δεν υπάρχει η εγγύηση αντικατάστασης..Οι εγγυήσεις είναι 2 βάσει νομοθεσίας η νόμιμη και η εμπορική (αν επεκτείνεται πέραν της νόμιμης διετούς). για την υποστήριξη δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο -όσο θέλει επικαλείται ο καθένας- αλλά δεν είναι και λογικό ένα προιόν 3 χρόνια μετά να μην το υποστηρίζεις (ανταλλακτικά κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 1 χρόνο, διαπίστωσα διαροή σε κόλληση εσωτερική....εκανα βιντεο και το εστειλα όπου μου είπαν. Μου επέστρεψαν ΟΛΟ το ποσό στο ακέραιο !!! Και επισκέυασα και το sup. Ποια Ελληνικη εγγυηση και μαγαζια λέτε τωρα ? 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για νέους στο άθλημα (και όχι μόνο) είναι ότι πρέπει. Έχω πάρει δύο και προς το παρόν και τα δύο είναι σε πολύ καλή κατάσταση.

Το ένα μόνιμα φουσκωμένο εδώ και ένα χρόνο αλλά σε αποθήκη και με λίγο ξεφούσκωμα το χειμώνα  για συντήρηση. Χρήση σε γλυκό νερό/κανάλια.

Το άλλο επίσης μόνιμα φουσκωμένο σε σκιερό μέρος με καλό ξέπλυμα μετά απο κάθε χρήση. (το ξεφούσκωσα εντελώς για χειμώνα). Χρήση σε θάλασσα.

Γενικά όπως καταλαβαίνετε βαρίεμαι απίστευτα το φούσκωμα/ξεφούσκωμα οπότε το αποφεύγω όσο περισσότερο μπορώ.

Φέτος δε ξεκίνησα ακόμα "σεζόν" για να είμαι ειλικρινής αλλα δε βλέπω κάποιο εμφανές θέμα. Θα ενημερώσω όταν ξεκινήσει η καθημερινή χρήση.

Πρακτικά πλέει πολύ καλά και σε ήρεμο νερό αλλα και σε αέρα/κύμα. Δε μπορώ να φανταστώ γιατί δε θα ήταν καλή επιλογή για κάποιον που ψάχνει να πρωτοασχοληθεί με sup. Παλιότερα είχα πάρει ένα "της πλάκας" το οποίο έφυγε πίσω την πρώτη μέρα γιατί δε με σήκωνε (1,85, 82κ). Απο τη στιγμή που πήρα τα mistral δε κοίταξα πίσω και προς το παρόν δε βρίσκω λόγο να πάω σε κάτι καλύτερο/ακριβότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα τελικά με το  service τους OVIM +800491800674 (από σταθερό μόνο): Η εγγύηση πράγματι είναι 3 χρόνια και εξαιρεί μόνο ότι προκαλείται από "φυσιολογική φθορά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...