Προς το περιεχόμενο

[Laptop] LENOVO IdeaPad 3 15.6'' 299€ ΓΕΡΜΑΝΟΣ [ΤΕΛΟΣ]


manthos_27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τσίμπησα και εγω κ θελω να του κανω αναβαθμιση τουλαχιστον σε ram

- Έχει 2 slot ?

- Ποια μνημη σε 16gb προτεινετε η βαλατε ηδη? (αν δεν κανω λαθος μεγιστη ειναι τα 20)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, darknemus01 είπε

Το τσίμπησα και εγω κ θελω να του κανω αναβαθμιση τουλαχιστον σε ram

- Έχει 2 slot ?

- Ποια μνημη σε 16gb προτεινετε η βαλατε ηδη? (αν δεν κανω λαθος μεγιστη ειναι τα 20)

Εγώ αυτή έβαλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα τον φορτιστή στην πρίζα κι έκανε μπαμ. Ο υπολογιστής δείχνει να είναι οκ, αλλά το ένα κέρατο του φορτιστή έχει μαυρίσει στο μεταλλικό μέρος του και δεν ψήνομαι να τον δοκιμάσω στο λάπτοπ. Ξέρει κανείς αν εμπίπτει στην εγγύηση κάτι τέτοιο και αν πρέπει να απευθυνθώ στον Γερμανό ή στην Lenovo; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, beeftekia είπε

Μόλις έβαλα τον φορτιστή στην πρίζα κι έκανε μπαμ. Ο υπολογιστής δείχνει να είναι οκ, αλλά το ένα κέρατο του φορτιστή έχει μαυρίσει στο μεταλλικό μέρος του και δεν ψήνομαι να τον δοκιμάσω στο λάπτοπ. Ξέρει κανείς αν εμπίπτει στην εγγύηση κάτι τέτοιο και αν πρέπει να απευθυνθώ στον Γερμανό ή στην Lenovo; 

Απάντηση δεν έχω να σου δώσω αλλά αν βρεις συμβατό φορτιστή κάνε ένα κόπο να το μοιραστείς εδώ.Δεν τον βλέπω καλά και τον δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ακούγεται ενας σπινθιρισμός όταν το βαζεις στην πρίζα αλλα δεν ξερω αν θα δημιουργησει θέμα... Δεν καταλαβαινω βεβαια γιατι δε βαλανε ενα καλωδιο αναμεσα στο τουβλάκι και την πρίζα ή να το κάνανε πολύ μικρότερο μιας και δεν είναι για πάνω από 50W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, agnostos99 είπε

Η αλήθεια είναι ότι ακούγεται ενας σπινθιρισμός όταν το βαζεις στην πρίζα αλλα δεν ξερω αν θα δημιουργησει θέμα... Δεν καταλαβαινω βεβαια γιατι δε βαλανε ενα καλωδιο αναμεσα στο τουβλάκι και την πρίζα ή να το κάνανε πολύ μικρότερο μιας και δεν είναι για πάνω από 50W

Μαλλον εχεις πολυ καιρο να αγορασεις φορητο. Ετσι γινονται τωρα, οπως οτι δεν εχουν CD, οπως οτι δεν εχουν LAN
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.e-shop.gr/qoltec-51528-notebook-adapter-for-lenovo-65w-20v-325a-40x17-p-PER.215187

Εμένα στο 14αρι όταν κάηκε πήρα αυτόν και παίζει μια χαρά , αν είναι 65w κ ο δικός σας θα κάνει 

IMG_20230610_085906.jpg

Επεξ/σία από ballin95
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, safridia είπε

Μαλλον εχεις πολυ καιρο να αγορασεις φορητο. Ετσι γινονται τωρα, οπως οτι δεν εχουν CD, οπως οτι δεν εχουν LAN
 

 

Δεν εχω καιρό, απλα ήταν πολυ καλυτερο το άλλο και είχε ενα μικρο φορτιστή και PD σε typeC αλλά θα μου πεις ειπαμε οτι πληρωνεις παιρνεις. Για LAN k CD προφανως εχει περάσει ανεπιστρεπτη η περίοδος και καλα έκανε τσαμπα καθονταν εκεί.

Στο δια ταύτα οκ βολεύομαι και με μια προέκταση απλά ακούμε για μπαμ μπουμ από κάποιους και αργεί και το επόμενο Πάσχα για να χρησιμοποιηθεί για βεγγαλικό!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ballin95 είπε

https://www.e-shop.gr/qoltec-51528-notebook-adapter-for-lenovo-65w-20v-325a-40x17-p-PER.215187

Εμένα στο 14αρι όταν κάηκε πήρα αυτόν και παίζει μια χαρά , αν είναι 65w κ ο δικός σας θα κάνει 

Ευχαριστώ! Προς το παρόν πήγα τον φορτιστή σε ένα υποκατάστημα του Γερμανού. Είπαν θα το στείλουν Αθήνα και θα ενημερωθώ. Ελπίζω να μη μου στείλουν το ίδιο πίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, beeftekia είπε

Ευχαριστώ! Προς το παρόν πήγα τον φορτιστή σε ένα υποκατάστημα του Γερμανού. Είπαν θα το στείλουν Αθήνα και θα ενημερωθώ. Ελπίζω να μη μου στείλουν το ίδιο πίσω!

Εγώ πήρα αυτόν από το κιτρινομάγαζο.Αν έχει και γείωση,ο  μαμά θα φάει χώμα.Κρίμα να καούμε για 15€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται γειωση, μιλαμε για πλαστικη συσκευη. Η επικινδυνη ταση ειναι μονο στο πρωτο τμημα του τροφοδοτικου και σε αυτο κατα 99% ειναι πνιγμενο σε ρητινη.
Μερικες φορες μπορει να σπινθηρισει επειδη κανουν γρηγορη φορτιση οι πυκνωτες που εχει μεσα, δοκιμασε να τον βγαλεις απο το ρευμα να δεις ποση ωρα μετα θα βγαλει μυνημα οτι εισαι εκτος ρευματος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...