Προς το περιεχόμενο

Με το Apple Vision Pro, η Apple θέλει να προσφέρει μια νέα computing εμπειρία μέσω mixed reality


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκτος απο τους 5 ανθρώπους που θα το δουλεψουν γιατι θα βολεψει σε καποιο προτζεκτ που τους αποφέρει χρηματα, δεν βλεπω τον λογο να το αγοράσει καποιος ακομη και αν του περισσεύει το χρημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimendom είπε

Απίστευτες αναλύσεις οθονών, Μ2 και R1, ότι αισθητήρας υπάρχει στο γνωστό σύμπαν και ανεξάρτητο από άλλη συσκευή Apple. Πάμε για προπαραγγελία προπαραγγελίας άμεσα. 

Μακάρι να έχει το tracking που έχεις με base stations στο δωμάτιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκάθαρα το καλύτερο VR εκεί έξω και το  ακριβότερο.Μην  ξεγελιεστε μερική  και  κραζετε  απευθύνεται σε  developer's  όχι  στο μικρομεσαίο πολίτη  είναι πανάκριβο ξεκάθαρα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MrRush είπε

Oculus, HTC, Valve ακόμα και Microsoft ήταν πρώτες. Η Apple τελευταία και με αστεία πρόταση σε σχέση με το τι κοστίζει. Το VR δεν έκανε μπαμ ακόμα και όταν κυκλοφόρησε το Quest 2 που είχε τιμή χώμα, θα κάνει με 3.5k first gen προϊόν από την Apple; lol

Αυτές που είπες είναι vr με faking focus. Της Apple είναι όλα τα υπόλοιπα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MrRush είπε

Oculus, HTC, Valve. Το VR δεν έκανε μπαμ ακόμα και όταν κυκλοφόρησε το Quest 2 που είχε τιμή χώμα, θα κάνει με 3.5k first gen προϊόν από την Apple; lol

Δεν ξέρω αν παρατήρησες ότι προτίμησε σαν πρώτη συσκευή να κυκλοφορίσει το Pro μοντέλο, πιστεύω ότι θέλει να πιάσει και να μαζέψει γύρο από το visionOs ότι καλύτερο μπορεί από devs και για αυτό τους έδωσε ότι εργαλείο μπορούσε…

πιστεύω ότι εκεί στοχεύει και όχι στο να πουλήσει…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή δεν είναι θέμα, πουλάς ένα νεφρό και το πήρες, η μπαταρία όμως? Που πας με 2 ώρες διάρκεια.. Άκυρο λοιπόν από μένα, κρατάω το νεφρό μου 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billdanos είπε

Κοίτα, όλοι θαυμάζουμε τα σούπερ cars αλλά συνήθως οδηγούμε κάτι πολύ φθηνότερο… 😛 

Άκου φίλε εγώ έχω δουλέψει με holonens για project ωρες το έχεις κάνει εσύ ; Ξέρω από πρώτο χέρι το πώς είναι να δουλεύεις και όχι να το δοκιμαζεις για 5 λεπτά. Γιατί νομίζεις η Microsoft το σουτάρε;, Γιατί σουταρανε το google glass γιατί έπεσε η μετοχή του Facebook 70% κάτω μετά την ανακοίνωση για vr και ξεκίνησε να ξαναανεβαινει όταν ανακοίνωσαν ότι κλείνει το metaverse μετά από πιέσεις των μετοχών ; Αν διαβάζεις ξένες ειδήσεις μαθαίνεις αλλά πράγματα. Σοβαρά πιστεύεις ότι θα σκάσει κάποιος 4000 αντί να πάρει μια τηλεόραση να βλέπουν και άλλοι και να μπορεί να ξαπλώσει στον καναπέ; Έχεις δουλέψει ποτέ τέτοιο πράγμα να δεις τι άβολο που είναι;

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, 6xXx6 είπε

Ξεκάθαρα το καλύτερο VR εκεί έξω και το  ακριβότερο.Μην  ξεγελιεστε μερική  και  κραζετε  απευθύνεται σε  developer's  όχι  στο μικρομεσαίο πολίτη  είναι πανάκριβο ξεκάθαρα 

Γιατί; Όταν κάποιος ξοδεύει 2000 € για καλή τηλεόραση/προτζέκτορα + 2000 € για καλό ηχοσύστημα και το αποτέλεσμα που έχει (καίγοντας 2 τόννους κάρβουνο στην ΔΕΗ) είναι αστείο μπροστά σε αυτά που είδαμε πριν λίγο να προσφέρει η Apple, γιατί είναι ξεκάθαρο ότι δεν απευθύνεται στον μικρομεσαίο; 

Επεξ/σία από dimendom
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Να μαντεψουμε, η Apple 🤦‍♂️

Με την μορφή και τις λειτουργίες ώστε να έχεις σωστό και πραγματικό AR & VR, ναι… 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Αφήστε την τιμή.

Η καλύτερη υλοποίηση που έχω δει, hands down.

Ναι 100%, αμάν στοιχίζει 3500.

Τουλάχιστο οι άλλες εταιρίες προσπαθούν να φέρουν μέσα κόσμο στο AR/VR.

Εάν βγάζανε όλες 3500 kits τότε να δούμε πια είναι η καλύτερη

Επεξ/σία από ii_die_4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, klaftop είπε

Άκου φίλε εγώ έχω δουλέψει με holonens για project ωρες το έχεις κάνει εσύ ; Ξέρω από πρώτο χέρι το πώς είναι να δουλεύεις και όχι να το δοκιμαζεις για 5 λεπτά. Γιατί νομίζεις η Microsoft το σουτάρε;, Γιατί σουταρανε το google glass γιατί έπεσε η μετοχή του Facebook 70% κάτω μετά την ανακοίνωση για vr και ξεκίνησε να ξαναανεβαινει όταν ανακοίνωσαν ότι κλείνει το metaverse μετά από πιέσεις των μετοχών ; Αν διαβάζεις ξένες ειδήσεις μαθαίνεις αλλά πράγματα. Σοβαρά πιστεύεις ότι θα σκάσει κάποιος 4000 αντί να πάρει μια τηλεόραση να βλέπουν και άλλοι και να μπορεί να ξαπλώσει στον καναπέ; Έχεις δουλέψει ποτέ τέτοιο πράγμα να δεις τι άβολο που είναι;

και πόσο μοναχός πρέπει να είσαι για να πάρεις ένα τέτοιο; Θα κάθεσαι μόνος σου στο σαλόνι σε εικονική πραγματικότητα και θα είναι ας πούμε η κοπέλα σου δίπλα να βλέπει ταινία μόνη της; Δεν έχει target group αυτό το πράγμα. Είναι σαν τις στολές full body tracking που έχει ένας φίλος στην δουλειά, γαμάτο γκατζετάκι χωρίς πρακτικό target group για να πιάσει.

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...