Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη ασφάλεια αυτοκίνητου ?


Ptolemaios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Tommygre είπε

Anytime είναι ασφαλιστικη, θυγατρική της interamerican. Την έχω εδώ και τρία χρόνια.

μπερδεύεσαι με την cosmote insurance

Ελα παππου να σου δείξω τα αμπελοχωραφα σου.

Οκ. Οπως νομιζεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, andreaspA said:

Η anytime δεν ειναι ασφαλιστικη εταιρια. Ειναι πρακτορας ασφαλειων. Οπως λεμε "andreaspA".

 

Ποπο κάτι μαργαριτάρια σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Ελα παππου να σου δείξω τα αμπελοχωραφα σου.

Οκ. Οπως νομιζεις...

 

Η anytime είναι το ψηφιακό/online μέσο πώλησης ασφαλιστικών προϊόντων του Ομίλου Interamerican και συγκεκριμένα των Εταιριών:

Α) ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΕΩΝ ΖΗΜΙΩΝ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Α.Ε. με Αρ. Γ.Ε.ΜΗ. 305801000

Β) ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΓΕΝΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΩΝ με Αρ. Γ.Ε.ΜΗ. 1026501000

Γ) ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΖΩΗΣ Α.Ε. με Αρ. Γ.Ε.ΜΗ. 914001000

 

https://www.anytime.gr/about-us

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Ποπο κάτι μαργαριτάρια σήμερα...

Ελα... για πες μας και σε αυτο το θεμα τι δεν γνωριζεις! περιμενω να ακουσω !

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Η anytime είναι το ψηφιακό/online μέσο πώλησης ασφαλιστικών προϊόντων του Ομίλου Interamerican και συγκεκριμένα των Εταιριών:

Α) ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΕΩΝ ΖΗΜΙΩΝ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Α.Ε. με Αρ. Γ.Ε.ΜΗ. 305801000

Β) ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΓΕΝΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΩΝ με Αρ. Γ.Ε.ΜΗ. 1026501000

Γ) ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΖΩΗΣ Α.Ε. με Αρ. Γ.Ε.ΜΗ. 914001000

 

https://www.anytime.gr/about-us

Ακριβως αυτο. Η ασφαλιστικη εταιρια ειναι η Interamerican. Δεν ειναι anytime. Το anytime ειναι οι online πωλησεις της Interamerican. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, andreaspA said:

Ελα... για πες μας και σε αυτο το θεμα τι δεν γνωριζεις! περιμενω να ακουσω !

Δεν έχω να πω κάτι εγώ, δικός σου ο ισχυρισμός, άρα δική σου η υποχρέωση να αποδείξεις πως δεν λες μπούρδες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Δεν έχω να πω κάτι εγώ, δικός σου ο ισχυρισμός, άρα δική σου η υποχρέωση να αποδείξεις πως δεν λες μπούρδες.

 

Μπράβο! Κανε κράτει για μία φορά και σταματα να γραφεις ακαταπαυστα μπούρδες. 

Πάμε παρακάτω τώρα...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Ελα... για πες μας και σε αυτο το θεμα τι δεν γνωριζεις! περιμενω να ακουσω !

Ακριβως αυτο. Η ασφαλιστικη εταιρια ειναι η Interamerican. Δεν ειναι anytime. Το anytime ειναι οι online πωλησεις της Interamerican. 

Δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω ασφαλιστικό πράκτορα όταν είναι αποκλειστικά για να πουλάει ιντεραμέρικαν και είναι μέρος του ομίλου της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, andreaspA said:

Ακριβως αυτο. Η ασφαλιστικη εταιρια ειναι η Interamerican. Δεν ειναι anytime. Το anytime ειναι οι online πωλησεις της Interamerican. 

Η διαφορά - που από ότι φαίνεται δεν μπορείς ή δεν θέλεις να καταλάβεις - είναι πως η anytime είναι θυγατρική της interamerican, δεν είναι απλώς ένας συνεργάτης της όπως είναι οι ασφαλιστικοί πράκτορες.

8 minutes ago, andreaspA said:

Μπράβο! Κανε κράτει για μία φορά και σταματα να γραφεις ακαταπαυστα μπούρδες. 

Πάμε παρακάτω τώρα...

Το ποιος γράφει μπούρδες το απέδειξα.

Και ναι, πάμε παρακάτω, όποτε μπορώ θα επισημαίνω τα μαργαριτάρια που πετάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, τι γάτα ήτανε ο Κοντομηνάς... Σου λέει γιατί να πληρώνω τους πράκτορες αφού μπορώ να κάνω τη δουλειά μόνος μου, και έκανε μια πρακτορική εταιρεία την ονόμασε anytime και τέλος.
Σε θέμα καλύψεων, επειδή έχω από όλες τις εταιρείες, όλες σπάνε μπάλες όταν χρειαστεί. Το θέμα για εμένα αν έχεις καλό αμάξι, να έχεις ασφαλιστή καλό και με ένα σοβαρό χαρτοφυλάκιο και προσωπική επαφή με την ασφαλιστική, να σε ξελασπώσει αν και όταν χρειαστεί να μην σε πήξουν στη χαρτούρα.

Αν το αμάξι είναι παλιό, κάνε όποια να 'ναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Ptolemaios1 είπε

Ποια ειναι η καλύτερη ασφάλεια για αυτοκίνητο αυτή την στιγμή ?

για την anytime ακούω καλά σχόλια

Mπες εδώ και τσέκαρε https://www.insurancemarket.gr/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επόμενη ανανέωση της ασφάλειας του αυτοκινήτου θα στραφώ σε μια εκ των anytime / hellas direct. Η διαφορά σε σχέση με την τρέχουσα είναι αρκετά σημαντική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου στη μέση είναι η αλήθεια.

Πήγαν κλείσω σε anytime πρόσφατα. Στην ιστοσελίδα της μου έβγαινε γύρω στα 200 ευρώ το ετήσιο.

Βλέπω και στο cosmote insurance ότι είχε μέσα μεταξύ άλλων και anytime αλλά φθηνότερη κατά 30 ευρώ. Διαβάζοντας του όρους, είδα ότι είχε άλλη οδική βοήθεια και άλλη νομική κάλυψη μέσω cosmote με διαφορετικούς όρους! Τελικά έκλεισα στην πιο ακριβή αλλά επίσημη anytime by interamerican.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 19/06/2023 at 23:12, Ptolemaios1 said:

γι αυτο ρωταω

Η απάντηση είναι απλή αυτή που δίνεις λίγα και παίρνεις πολλά στα χαρτιά υπάρχει στην πράξη όχι. Υοαρχουν μόνο αυτές που δίνεις πολλά και παίρνεις πολλά ( η εστο με λιγότερα ζωρια)

 

Στην πράξη έχει πολλές που υπόσχονται παπάδες σε σχετικά χαμηλή τημη και όταν συμβεί κάτι ξεκινάνε μα και μου και να σε τραβάνε δεξιά και αριστερά

Επεξ/σία από Black Demis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ την Allianz Που την χρειάστηκα σε μικτή μου απάντησαν μέσα σε 3 ημέρες και μέσα σε 4 επιδιορθώθηκε το χτύπημα. Βέβαια η τιμή αλμυρούτσικη 780 το έτος αλλά δεν έχω παράπονο.

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...