Προς το περιεχόμενο

cosmote one vdsl 200mbps + κινητά 33.9 προσφορα;


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από marklar,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Εχω nova vdsl 100 mbps με πήραν από την cosmote και μου ειπαν οτι θα εχω δωρεαν μεταφορα στη cosmote. 200mbps internet (vdsl2) + απεριοριστα σταθερα και κινητα. Μου ειπαν επισης οτι σε 2 καρτοκινητα για 2 χρονια μπορουν να μου δωσουν 1000 λεπτα προς ολους ή 3gb internet καθε μηνα + 10 ευρω το μηνα καρτα + 1000 λεπτα ενδοεπικοινωνια . Επισης θα μου βαλουν ενα τριτο αριθμο cosmote με 1000 λεπτα ενδοεπικοινωνια. Ειναι προσφορα ή καπιο λακο εχει η φαβα με το cosmote one; Αυτη μου λεει οτι δεν αλλαζει απολυτος τιποτα με το cosmote one απλα θα ενοποιηθουν οι αριθμοι. Για να μην την πατησω και εγω και εσεις ας απαντησει καποιος που να ξερει σιγουρα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα μου είχαν κάνει παρόμοια προσφορά με την διαφορά ότι η ταχύτητα θα είναι η ίδια 100mbps και το πάγιο απο 26€/μηνα θα πήγαινε 27.5€. Τελικά δεν το προχώρησα λόγο περιορισμένου χρόνου. Η δικια σου προσφορά είναι ακόμα καλύτερη. Τι πάγιο σου είπαν ότι θα δίνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου

καλή τιμη ειναι αλλά

Αν έχει λήξει το συμβόλαιο σου φύγε απο Νόβα, βάλε το πιο φθηνό που υπάρχει (πχ 24ρα) και πήγαινε οπουδήποτε, θα σε πάρουν τηλ απο το τμήμα διατήρησης όταν ολοκληρωθεί η φορητότητα και θα σου δώσουν πολυ καλή προσφορά, 99.9% αξίζει την ρήτρα αν δεν μπορείς να κάνεις δωρεάν υπαναχώρηση

σιγουρα είναι λιγότερη η τιμή απο το σάιτ στην cosmote (λενε 45.90 για αυτό που σου πρότειναν πχ) αλλα μην ξεγελιέσαι κατα προσωπική εμπειρια δεν υπάρχουν fix τιμές

άμα εισαι ευγενικός αλλά με τσαγανό πάντα μπορουν να δώσουν καλή τιμή, έστω και κάποιος ανώτερος

η 200ρα της NOVA είναι 33€, απο προσωπική εμπειρία δεν ρίχνουν το πάγιο αλλα πετάνε δωρεάν μήνες, 3 μήνες δίνουν στανταρ σε όσους γυρνάνε πισω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kostas123pao είπε

Εμένα μου είχαν κάνει παρόμοια προσφορά με την διαφορά ότι η ταχύτητα θα είναι η ίδια 100mbps και το πάγιο απο 26€/μηνα θα πήγαινε 27.5€. Τελικά δεν το προχώρησα λόγο περιορισμένου χρόνου. Η δικια σου προσφορά είναι ακόμα καλύτερη. Τι πάγιο σου είπαν ότι θα δίνεις?

33.9 αν αφαιρεσσουμε 2 καρτες το μηνα 24 ευρω (για να εχεις 10 ευρω) βγαινει 10 ευρω το σταθερο χοντρικα + τα gb στο κινητο + τα λεπτα ενδοεπικοινωνιας. Αν ισχύουν ολα αυτα το εκανα χθες. Αυτο που φοβαμαι ειναι μην μπω σε καμια περιεργη λουπα με το cosmote one την οποια δεν μου λενε. Αυτη ειπε οτι θα εχω κανονικα το whats app στο κινητο κτλ.

Επεξ/σία από marklar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, marklar said:

33.9 αν αφαιρεσσουμε 2 καρτες το μηνα 24 ευρω (για να εχεις 10 ευρω) βγαινει 10 ευρω το σταθερο χοντρικα + τα gb στο κινητο + τα λεπτα ενδοεπικοινωνιας. Αν ισχύουν ολα αυτα το εκανα χθες. Αυτο που φοβαμαι ειναι μην μπω σε καμια περιεργη λουπα με το cosmote one την οποια δεν μου λενε. Αυτη ειπε οτι θα εχω κανονικα το whats app στο κινητο κτλ.

ζητα να σου στειλουν τα συμβόλαια σε email να δεις αν το γράφει όντως

ειδικά απο τριτες εταιρείες γεννάνε παροχές απο το κεφάλι τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το cosmote one απλά δεν είναι κάποια ειδική προσφορά. Ισχύει ούτως ή άλλως. Βασική παροχή χωρίς χρέωση για όλα τα κινητά στο ίδιο ΑΦΜ, τα 1000 λεπτά το μήνα προς τα τηλέφωνα του ίδιου ΑΦΜ και μετά δίνει και κάτι GB σε καρτοκινητά ή συμβόλαια ανάλογα το επίπεδο του συμβολαίου, τα εξηγεί όλα εδώ.  Αν πορεύεσαι με καρτοκινητά, πιθανότατα δεν τα χρειάζεσαι τα έξτρα GB και αν έχεις συμβόλαια λογικά έχεις ήδη αρκετά, βλέπεις όμως τις ανάγκες σου. 

Το δελεαστικό και ανάλογα την τιμολόγηση είναι πως θα πας από τα 100 ταχύτητα στα 200, αφού η Nova δεν προσφέρει αυτή την ταχύτητα μέσω VDSL - εμπορικό το θέμα. Αλλά πόσο θα αυξηθεί το πάγιό σου; Εσύ κρίνεις και αποφασίζεις με βάση και το οικονομικό κριτήριο.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tomar26 είπε

Αυτό με το cosmote one απλά δεν είναι κάποια ειδική προσφορά. Ισχύει ούτως ή άλλως. Βασική παροχή χωρίς χρέωση για όλα τα κινητά στο ίδιο ΑΦΜ, τα 1000 λεπτά το μήνα προς τα τηλέφωνα του ίδιου ΑΦΜ και μετά δίνει και κάτι GB σε καρτοκινητά ή συμβόλαια ανάλογα το επίπεδο του συμβολαίου, τα εξηγεί όλα εδώ.  Αν πορεύεσαι με καρτοκινητά, πιθανότατα δεν τα χρειάζεσαι τα έξτρα GB και αν έχεις συμβόλαια λογικά έχεις ήδη αρκετά, βλέπεις όμως τις ανάγκες σου. 

Το δελεαστικό και ανάλογα την τιμολόγηση είναι πως θα πας από τα 100 ταχύτητα στα 200, αφού η Nova δεν προσφέρει αυτή την ταχύτητα μέσω VDSL - εμπορικό το θέμα. Αλλά πόσο θα αυξηθεί το πάγιό σου; Εσύ κρίνεις και αποφασίζεις με βάση και το οικονομικό κριτήριο.   

Το παγιο θα παει απο 26.9 στα 33.9 αλλα θα εχω 10ευρη καρτα δωρεαν καθε μηνα στο κινητο (σκεψου οτι βαζω 10-30 ευρω το μηνα σε καρτες) + 2ο κινητο με αυτα τα προνομια + ενδοεπικοινωνια κτλ. Αν ειναι κομπλε το cosmote one δεν υπαρχει λογος να μην το κανω.

Μόλις τώρα, marklar είπε

Το παγιο θα παει απο 26.9 στα 33.9 αλλα θα εχω 10ευρη καρτα δωρεαν καθε μηνα στο κινητο (σκεψου οτι βαζω 10-30 ευρω το μηνα σε καρτες) + 2ο κινητο με αυτα τα προνομια + ενδοεπικοινωνια κτλ. Αν ειναι κομπλε το cosmote one δεν υπαρχει λογος να μην το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, marklar said:

Το παγιο θα παει απο 26.9 στα 33.9 αλλα θα εχω 10ευρη καρτα δωρεαν καθε μηνα στο κινητο (σκεψου οτι βαζω 10-30 ευρω το μηνα σε καρτες) + 2ο κινητο με αυτα τα προνομια + ενδοεπικοινωνια κτλ. Αν ειναι κομπλε το cosmote one δεν υπαρχει λογος να μην το κανω.

αφου σε βολευει ζητα τα γραπτα και προχωρα 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσφατα το έκανα. Δύο σταθερά, το ένα Vodafone και το άλλο Wind. Ίδια τιμή (28€), δέσμευση δύο έτη, δύο πρώτα πάγια δώρο στο καθένα. Κανένα κόστος φορητότητας. 

Πήρα για κάθε σταθερό :

Απεριόριστα προς σταθερά και κινητά στο σταθερό. 

100ρι ίντερνετ. 

1000 λεπτά προς όλους κάθε μήνα με διάρκεια ένα μήνα για 2 έτη σε 2 whatsup μου

10 ευρώ κάρτα κάθε μήνα για δύο έτη σε 2 whatsup μου

100 ευρώ εφάπαξ σε ένα whatsup μου

Κάτι δεδομένα που δεν τα αναφέρω γιατί είχαν διάρκεια μια εβδομάδα σε 2 whatsup μου

Δεν αναφέρομαι καν στο cosmote one που εντέχνως πλασάρουν σαν επιπλέον παροχή 

 

Κοντολογίς, με 28 ευρώ το μήνα (το ένα σταθερό ήταν της γιαγιάς 😁) κάλυψα τις ανάγκες όλης της οικογένειας για 2 χρόνια σε κινητή και σταθερή ομιλία αλλά και ίντερνετ στα κινητά μιας και τα λεφτά κάθε μήνα συν το εφάπαξ ποσό φτάνουν και περισσεύουν για αγορά πακέτων δεδομένων.

Βάζω αστερίσκο στο αν τα χρήματα που βάζουν πιάνονται ως ανανέωση χρόνου ή θα πρέπει πότε πότε να βάζω καμμια κάρτα.

Επίσης δεν ξέρω τι θα κάνω τα λεφτά που ήδη μαζεύονται μιας και δε χρειάζομαι τόσα για τα δεδομένα.Ελπίζω να υπάρχουν μετά το πέρας της διετίας. Όποιος έχει κάποια ιδέα ας ενημερώσει 😉

 

Θεωρώ ότι έκανα ένα απίστευτο deal,αν αναλογιστεί κανείς ότι κατάφερα ήδη τη Vodafone να μη με χρεώσει έξοδα διακοπής συμβολαίου και παλεύω και τη Wind να κάνει το ίδιο (τα 200€ εφάπαξ μου τα έδωσαν μετά τους ενδοιασμούς μου για το τι θα γίνει με τα τέλη διακοπής) επίσης όποιος έχει κάποια ιδέα ας ενημερώσει 😉.  

Αν μου ξέφυγε κάτι ρωτήστε με🙂

Επεξ/σία από manosfp
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/7/2023 στις 6:14 ΜΜ, tkorovesis είπε

Καλησπέρα φίλε μου

καλή τιμη ειναι αλλά

Αν έχει λήξει το συμβόλαιο σου φύγε απο Νόβα, βάλε το πιο φθηνό που υπάρχει (πχ 24ρα) και πήγαινε οπουδήποτε, θα σε πάρουν τηλ απο το τμήμα διατήρησης όταν ολοκληρωθεί η φορητότητα και θα σου δώσουν πολυ καλή προσφορά, 99.9% αξίζει την ρήτρα αν δεν μπορείς να κάνεις δωρεάν υπαναχώρηση

σιγουρα είναι λιγότερη η τιμή απο το σάιτ στην cosmote (λενε 45.90 για αυτό που σου πρότειναν πχ) αλλα μην ξεγελιέσαι κατα προσωπική εμπειρια δεν υπάρχουν fix τιμές

άμα εισαι ευγενικός αλλά με τσαγανό πάντα μπορουν να δώσουν καλή τιμή, έστω και κάποιος ανώτερος

η 200ρα της NOVA είναι 33€, απο προσωπική εμπειρία δεν ρίχνουν το πάγιο αλλα πετάνε δωρεάν μήνες, 3 μήνες δίνουν στανταρ σε όσους γυρνάνε πισω

 

200αρα nova δεν πρέπει να υπάρχει εντέλει. Το έψαξα δεν είναι απάτη εντέλει. Νιώθω χαζός τόσο καρό που πλήρωνα στην τελική παραπάνω λεφτά για χειρότερη σύνδεση από δευτέρα θα κάνω την μετάβαση. Οποιος εχει κινητο cosmote αξιζει πιστευω. Οποιος ενδιαφερεται το τηλεφωνο ειναι 2106295102.

21 ώρες πριν, manosfp είπε

Πρόσφατα το έκανα. Δύο σταθερά, το ένα Vodafone και το άλλο Wind. Ίδια τιμή (28€), δέσμευση δύο έτη, δύο πρώτα πάγια δώρο στο καθένα. Κανένα κόστος φορητότητας. 

Πήρα για κάθε σταθερό :

Απεριόριστα προς σταθερά και κινητά στο σταθερό. 

100ρι ίντερνετ. 

1000 λεπτά κάθε μήνα και 10 ευρώ κάρτα κάθε μήνα για δύο έτη σε δυο κινητά (σύνολο 4 κινητά). 

100 ευρώ εφάπαξ σε ένα κινητό (σύνολο 200€ εφάπαξ). 

 

Κοντολογίς, με 28 ευρώ το μήνα (το ένα σταθερό ήταν της γιαγιάς 😁) κάλυψα τις ανάγκες όλης της οικογένειας για 2 χρόνια σε κινητή και σταθερή ομιλία αλλά και ίντερνετ στα κινητά μιας και τα λεφτά κάθε μήνα συν το εφάπαξ ποσό φτάνουν και περισσεύουν για αγορά πακέτων δεδομένων. 

Θεωρώ ότι έκανα ένα απίστευτο deal,αν αναλογιστεί κανείς ότι κατάφερα ήδη τη Vodafone να μη με χρεώσει έξοδα διακοπής συμβολαίου και παλεύω και τη Wind να κάνει το ίδιο (τα 200€ εφάπαξ μου τα έδωσαν μετά τους ενδοιασμούς μου για το τι θα γίνει με τα τέλη διακοπής). 

Αν μου ξέφυγε κάτι ενημερώστε 🙂

Πολύ καλό deal ουσιαστικά το ίδιο με το δικό μου αν αναλογιστείς την διαφορά ταχύτητας εκτός από τα 100ευρω εφάπαξ.

Επεξ/σία από marklar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, marklar είπε

Οποιος ενδιαφερεται το τηλεφωνο ειναι 2106295102.

επειδη με ενδιαφερει λες να μου κανουν και εμενα προσφορα τετοια;

τωρα εχω 50αρα nova, και 2 καρτοκινητα whatsup και 1 με συμβολαιο κινητο cosmote

απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι με 10€ καρτα που σου εδωσαν στα 2 καρτοκινητα δεν παιρνεις ουσιαστικα τπτ απο internet ή ομιλια, γιατι με 10€ μπορεις να αγορασεις μονο το πακετο των 7.20€ που δινει 400' προς ολους και 400 MB και 40 sms

Επεξ/σία από Titos301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Titos301 είπε

επειδη με ενδιαφερει λες να μου κανουν και εμενα προσφορα τετοια;

τωρα εχω 50αρα nova, και 2 καρτοκινητα whatsup και 1 με συμβολαιο κινητο cosmote

απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι με 10€ καρτα που σου εδωσαν στα 2 καρτοκινητα δεν παιρνεις ουσιαστικα τπτ απο internet ή ομιλια, γιατι με 10€ μπορεις να αγορασεις μονο το πακετο των 7.20€ που δινει 400' προς ολους και 400 MB και 40 sms

Για εμένα περίμενε καλύτερα να ολοκληρωθεί η δικιά μου διαδικασία θα γράψω update. 10 ευρώ καθαρή κάρτα + 1000 λεπτά προς όλους ή 3.5 gb + 1000 λεπτά εσωτερική ομιλία. Αν όλα πάνε καλά πάρε τηλέφωνο και ζήτα την sofikitou evagelia Πες της ότι είσαι από το insomnia. Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο να το κλείσω.

Επεξ/σία από marklar
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, marklar είπε

Για εμενα περιμενε καλυτερα να ολωκληρωθη η δικια μου διαδικασια θα γραψω update. 10 ευρω καθαρη καρτα + 1000 λεπτα προς ολους ή 3.5 gb + 1000 λεπτα εσωτερικη ομιλια. Αν ολα πανε καλα παρε τηλεφωνο και ζητα την sofikitou evagelia Πες της οτι εισαι απο το insomnia. Δευτερα θα παρω τηλεφωνο να το κλεισω.

οκ θα περιμενω ενημερωση, το νοεμβρη ληγει το δικο μ συμβολαιο στη nova

και ειπες 200mbps απεριοριστα κινητα+σταθερα

και 2 καρτοκινητα με 10 ευρω καθαρη καρτα + 1000 λεπτα προς ολους ή 3.5 gb + 1000 λεπτα εσωτερικη ομιλια

ολα αυτα με 33.9€ το μηνα;

Επεξ/σία από Titos301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Titos301 είπε

οκ θα περιμενω ενημερωση, το νοεμβρη ληγει το δικο μ συμβολαιο στη nova

και ειπες 200mbps απεριοριστα κινητα+σταθερα

και 2 καρτοκινητα με 10 ευρω καθαρη καρτα + 1000 λεπτα προς ολους ή 3.5 gb + 1000 λεπτα εσωτερικη ομιλια

ολα αυτα με 33.9€ το μηνα;

Aκριβώς ολα αυτα για 24 μηνες . Εχε υποψιν σου οτι αν φυγεις απο nova τώρα θα πληρώσεις 5-10 ευρώ διακοπή. Εγώ θα πληρώσω 5 και λήγει τον Οκτωμβριο το συμβόλαιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 22/7/2023 στις 7:23 ΜΜ, Titos301 είπε

οκ θα περιμενω ενημερωση, το νοεμβρη ληγει το δικο μ συμβολαιο στη nova

και ειπες 200mbps απεριοριστα κινητα+σταθερα

και 2 καρτοκινητα με 10 ευρω καθαρη καρτα + 1000 λεπτα προς ολους ή 3.5 gb + 1000 λεπτα εσωτερικη ομιλια

ολα αυτα με 33.9€ το μηνα;

 

Στις 22/7/2023 στις 7:37 ΜΜ, marklar είπε

Aκριβώς ολα αυτα για 24 μηνες . Εχε υποψιν σου οτι αν φυγεις απο nova τώρα θα πληρώσεις 5-10 ευρώ διακοπή. Εγώ θα πληρώσω 5 και λήγει τον Οκτωμβριο το συμβόλαιο. 

Titos301, το τελος διακοπης απο τον παλιο παροχο θα το δεις ή στο συμβολαιο που εχεις ηδη στα χερια σου ή μπορεις να ρωτησεις σε ενα καταστημα. Δεν νομιζω να ειναι 5-10 ευρω, εχω δει μια περιπτωση wind/nova, που για για καμια 10μηνες πριν την ληξη ηταν κοντα στα 50€, ηταν καπου +5 ευρω ο μηνας. Τσεκαρε το για να ξερεις τι θα πληρωσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...