Προς το περιεχόμενο

cosmote one vdsl 200mbps + κινητά 33.9 προσφορα;


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από marklar,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, manosfp είπε

Η αντιπροσφορά είναι απόρρητη; 

Για να μην το ματιάσω. Λεπόν έφυγα (σήμερα έγινε η αίτηση) από voda με 24αρι mbps (18ε) και 2 κινητά με 16b/+00 τηλέφωνα/3000 sms (45ε) σύνολο στα 63 ευρώ για cosmote 100αρι (28.9) και 2 κινητά με 15gb./+00 τηλέφωνα/ 4000sms (28.6ε) σύνολο στα 58 ευρώ.

Με παίρνει η voda και μου λεει γιατί φευγεις μεγάλε; Λέω ότι δεν μου δίνεται πάνω από 24 και επιπλέον σε cosmote θα δίνω λιγότερα με 100άρα. Οι επιλογές μου ήταν 2 αλλά πρακτικά 1. Αν και έκανα αίτηση με φυσική παρουσία σε κατάστημα οπότε μόνο εάν θέλει το μαγαζί μπορεί να την ακυρώσει ή θα γίνει η μετάβαση σε cosmote και ξανά γυρίζω voda με :

200αρα με 27,4ε (-1 ευρώ με ebill=26,4) 

2 κινητά με 10gb/+00 ομιλία/6000sms το καθένα με 27ε

+ πληρωμένα τα πέναλτυ από την αποχώρηση (απορροφούν μέχρι 120 ευρώ μου είπε)

+ 3 πάγια στο σταθερό/ίντερνετ δώρο

 

Αυτά. Τι λέτε να κάνω;;;

Ρητορική η ερώτηση.

ΥΓ λέτε να κρύβει καμία μαλακία η υπόθεση; Γιατί ρώτησα εάν όλα αυτά θα φαίνονται στα συμβόλαια και μου είπε ότι η κλήση αρχικά ηχογραφείτε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο μέλλον (δεν με ρώτησε όμως αν θέλω να ηχογραφηθεί στην αρχή).

 

Επεξ/σία από hountalass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, manosfp είπε

Αν κατάλαβα καλά, μιλάς για προσφορά 200ρι ίντερνετ και 2 κινητά στα 53€;

Ναι. Μάλλον μου δώσανε κάτι που να μην μπορώ να αρνηθώ και να ξανά γυρίσω.

Ρώτησα και για 100αρι μήπως και πέσω πιο κάτω από 53 αλλά μου λέει ότι το 200αρι είναι η προσφορά που μου κάνει και ουσιαστικά έχουν ίδια τιμή

 

Επεξ/σία από hountalass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πάνω γράφω για ακριβώς τα ίδια με 28 ευρώ, απλά το ίντερνετ είναι κατοστάρι,και 10 ευρώ κάθε μήνα και 100 ευρώ εφάπαξ. Οπότε δε βλέπω ποια είναι η προσφορά που δε μπορείς να αρνηθείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2023 στις 10:08 ΜΜ, manosfp είπε

Πρόσφατα το έκανα. Δύο σταθερά, το ένα Vodafone και το άλλο Wind. Ίδια τιμή (28€), δέσμευση δύο έτη, δύο πρώτα πάγια δώρο στο καθένα. Κανένα κόστος φορητότητας. 

Πήρα για κάθε σταθερό :

Απεριόριστα προς σταθερά και κινητά στο σταθερό. 

100ρι ίντερνετ. 

1000 λεπτά προς όλους κάθε μήνα με διάρκεια ένα μήνα για 2 έτη σε 2 whatsup μου

10 ευρώ κάρτα κάθε μήνα για δύο έτη σε 2 whatsup μου

100 ευρώ εφάπαξ σε ένα whatsup μου

Κάτι δεδομένα που δεν τα αναφέρω γιατί είχαν διάρκεια μια εβδομάδα σε 2 whatsup μου

Δεν αναφέρομαι καν στο cosmote one που εντέχνως πλασάρουν σαν επιπλέον παροχή 

 

Κοντολογίς, με 28 ευρώ το μήνα (το ένα σταθερό ήταν της γιαγιάς 😁) κάλυψα τις ανάγκες όλης της οικογένειας για 2 χρόνια σε κινητή και σταθερή ομιλία αλλά και ίντερνετ στα κινητά μιας και τα λεφτά κάθε μήνα συν το εφάπαξ ποσό φτάνουν και περισσεύουν για αγορά πακέτων δεδομένων.

Βάζω αστερίσκο στο αν τα χρήματα που βάζουν πιάνονται ως ανανέωση χρόνου ή θα πρέπει πότε πότε να βάζω καμμια κάρτα.

 

 

Φαντάζομαι αναφέρεσε σε αυτό σωστά;

Το είδα και αυτό το ενδεχόμενο να τα γυρίσω σε κάρτες και τα δύο κινητά αλλά ένα ερώτημα που είχαμε είναι εάν τα λεπτά αυτά μένουν ή τα gb (ανάλογα ποια επιλογή θα κάνεις)

Τον τελευταίο μήνα συνολικά είχαμε κοντά 2000 λεπτά ομιλίας και 8 gb φαγωμένα. Τα sms κλαιν.

Τον προηγούμενο 2500 ομιλία.  Προποηγούμενο 3300.

Τα μιλάμε δηλαδή λόγω δουλειάς τα λεπτά μας.

Η αλήθεια είναι δεν έχω ξεκαθαρίσει τι αγοράζω με τα 10 ευρώ κάρτας και εάν αυτά μένουν κάθε μήνα στοκ. Επίσης τα 100 ευρω εφάπαξ που λες δεν μου τα ανέφεραν καθόλου ακόμα και όταν τους το είπα εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 100 ευρώ εφάπαξ τα δίνει η κοσμοτε. Τα λεπτά σε μένα περισσεύουν μιας και το χρησιμοποιώ για την οικογένεια που ετσι κι αλλιώς έχουμε το cosmote one. Τα 10 ευρώ μένουν με το πέρασμα του μήνα και αγοράζεις ότι θέλεις με αυτά. Αν έχεις αναγκη πάνω από 1000 λεπτά από κινητό τότε προχώρα, διαφορετικά αυτό που αναφέρεις δεν είναι προσφορά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, manosfp είπε

Τα 100 ευρώ εφάπαξ τα δίνει η κοσμοτε. Τα λεπτά σε μένα περισσεύουν μιας και το χρησιμοποιώ για την οικογένεια που ετσι κι αλλιώς έχουμε το cosmote one. Τα 10 ευρώ μένουν με το πέρασμα του μήνα και αγοράζεις ότι θέλεις με αυτά. Αν έχεις αναγκη πάνω από 1000 λεπτά από κινητό τότε προχώρα, διαφορετικά αυτό που αναφέρεις δεν είναι προσφορά. 

Ναι για τα 100 στην κοσμοτε λεω. Δεν μου το επιβεβαίωσαν.

Στο One έχετε και συνδέσεις μέσα η πιάνεται και με τα καρτοτηλέφωνα;

Και προσφορά σε σχέση με αυτό που πλήρωνα το βλέπω. Τώρα γενικότερα εξαρτάται από τις ανάγκες του καθένα μας.

Περιμένω να προχωρήσει η αίτηση μου και βλέπουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε πληρώναμε 100 ευρώ το μήνα μια απλή σύνδεση, δε σημαίνει ότι τα 50 τώρα είναι καλά. Στο one έχω 4 καρτοκινητα και 2 σταθερά. Κάνε τις συνδέσεις σου καρτοκινητα και με τα επιπλέον λεφτά αγόραζε χρόνο ομιλίας οπότε τελειώνει. Έτσι θα έχεις πραγματική προσφορά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hountalass είπε

Για να μην το ματιάσω. Λεπόν έφυγα (σήμερα έγινε η αίτηση) από voda με 24αρι mbps (18ε) και 2 κινητά με 16b/+00 τηλέφωνα/3000 sms (45ε) σύνολο στα 63 ευρώ για cosmote 100αρι (28.9) και 2 κινητά με 15gb./+00 τηλέφωνα/ 4000sms (28.6ε) σύνολο στα 58 ευρώ.

Με παίρνει η voda και μου λεει γιατί φευγεις μεγάλε; Λέω ότι δεν μου δίνεται πάνω από 24 και επιπλέον σε cosmote θα δίνω λιγότερα με 100άρα. Οι επιλογές μου ήταν 2 αλλά πρακτικά 1. Αν και έκανα αίτηση με φυσική παρουσία σε κατάστημα οπότε μόνο εάν θέλει το μαγαζί μπορεί να την ακυρώσει ή θα γίνει η μετάβαση σε cosmote και ξανά γυρίζω voda με :

200αρα με 27,4ε (-1 ευρώ με ebill=26,4) 

2 κινητά με 10gb/+00 ομιλία/6000sms το καθένα με 27ε

+ πληρωμένα τα πέναλτυ από την αποχώρηση (απορροφούν μέχρι 120 ευρώ μου είπε)

+ 3 πάγια στο σταθερό/ίντερνετ δώρο

 

Αυτά. Τι λέτε να κάνω;;;

Ρητορική η ερώτηση.

ΥΓ λέτε να κρύβει καμία μαλακία η υπόθεση; Γιατί ρώτησα εάν όλα αυτά θα φαίνονται στα συμβόλαια και μου είπε ότι η κλήση αρχικά ηχογραφείτε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο μέλλον (δεν με ρώτησε όμως αν θέλω να ηχογραφηθεί στην αρχή).

 

Είμαι στην ίδια φάση με εσένα, έχω κάνει φορητότητα και περιμένω τη μετακίνηση από vodafone σε cosmote για την προσφορά που συζητάμε με την οπτική 100αρα και τα 10 ευρα στα 2 κινητά + 100 ευρώ εφάπαξ στο ένα. Αν πραγματικά η προσφορά είναι αυτή που αναφέρεις, δεν νομίζω ότι πρόκειται για κάτι αξιόλογο δεδομένου του οτί εσύ θα δίνεις αυτή τη στιγμή περίπου 54 ευρώ το μήνα για να έχεις 200άρα αντί για 100άρα (νομίζω από ένα σημείο και μετά είναι περιττά τα άλλα 100mbps εκτός αν κατεβάζεις συνέχεια ή είστε αρκετά μεγάλη οικογένεια) και για να έχεις απεριόριστα λεπτά αντί για 10 ευρώ και 10gb αντί για 3. Είναι πολύ οριακή για να την χαρακτήριζα προσφορά. Αν τα συμβόλαια των δύο κινητών στα έδιναν δωρεάν, τότε όντως θα ήταν πραγματική προσφορά και θα άξιζε. Εγώ υπολογίζω όμως τι μένει και τη βγαίνει από την τσέπη και βλέπω ότι είχαμε 2 καρτοκινητά (2*12 ευρώ = 24 το μήνα για whats'up ανανέωση) και 17 ευρώ το μήνα για έως 30mbps, σύνολο 41 ευρώ ενώ τώρα θα δίνω μόνο 28 για όλα. Ουσιαστικά με άλλα λόγια το σταθερό με οπτική 100αρα θα μου κοστίζει πλέον 4 ευρώ το μήνα. Δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει κάτι καλύτερο από αυτό. Η προσφορά, απλώς δεν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που έκατσα να δω τις ανανεώσεις των πακέτων καταλήγω ότι θα χρησιμοποιούσα το unlimited calls με τα 13.5 ευρώ γιατί το basic calls δίνει παροχές εποχής 2000 η είναι για την κόρη μου που είναι 4!

Γενικά σαν προσφορά είναι πολύ καλή αυτή με τα καρτοκινητά αλλά και για κάποιον που έψαχνε σαν εμένα να έχει σαν τις δικές μου παροχές δεν νομίζω να βγαίνει αλλού φθηνότερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους, οποίος είχε nova και πήγε στην παραπάνω προσφορά της cosmote μήπως μπορεί να με βοηθήσει στο ερώτημα μου;

Ειμαι στην nova vdsl 100 & eon tv στα 45€ και απομένουν άλλοι δυο λογαριασμοί για να λήξει το συμβόλαιο (22/10/23). Ο 23ος θα εκδοθεί 24/8 και ο τελευταίος 24ος 24/9.

Τους έχω καλέσει πέντε φορές να μου πουν τι πρέπει να πληρώσω αν σπάσω το συμβόλαιο και φύγω και με γραφουν κανονικά, δεν με καλεσαν ποτε να μου δώσουν απάντηση. Απεναντίας από τον περασμένο μήνα με πρήζουν με τηλ για να ανανεώσω αλλά το έχω αποφασίσει ότι θα πάω cosmote ( ήδη έχω μεταφέρει δυο νούμερα από Vodafone cu σε what’s up).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, greekparot είπε

Καλημέρα σε όλους, οποίος είχε nova και πήγε στην παραπάνω προσφορά της cosmote μήπως μπορεί να με βοηθήσει στο ερώτημα μου;

Ειμαι στην nova vdsl 100 & eon tv στα 45€ και απομένουν άλλοι δυο λογαριασμοί για να λήξει το συμβόλαιο (22/10/23). Ο 23ος θα εκδοθεί 24/8 και ο τελευταίος 24ος 24/9.

Τους έχω καλέσει πέντε φορές να μου πουν τι πρέπει να πληρώσω αν σπάσω το συμβόλαιο και φύγω και με γραφουν κανονικά, δεν με καλεσαν ποτε να μου δώσουν απάντηση. Απεναντίας από τον περασμένο μήνα με πρήζουν με τηλ για να ανανεώσω αλλά το έχω αποφασίσει ότι θα πάω cosmote ( ήδη έχω μεταφέρει δυο νούμερα από Vodafone cu σε what’s up).

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις ηλεκτρονικά το συμβόλαιο, άλλα δεν το βρίσκω πουθενά στο nova my account, αλλά γιατί δεν περνάς από ένα κατάστημα nova να τους δώσεις τον τηλεφωνικό σου αριθμό και να σου πουν ποια είναι η ρήτρα που θα πρέπει να πληρώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις ηλεκτρονικά το συμβόλαιο, άλλα δεν το βρίσκω πουθενά στο nova my account, αλλά γιατί δεν περνάς από ένα κατάστημα nova να τους δώσεις τον τηλεφωνικό σου αριθμό και να σου πουν ποια είναι η ρήτρα που θα πρέπει να πληρώσεις;

Αλήθεια ; Ψέμματα ; Σε κατάστημα που είχα πάει μου είχαν πει πως δεν μπορούν να το δουν λόγω της ένωσης των δυο εταιρειών και θα πρέπει να απευθυνθώ στο τηλεφωνικό κέντρο. Με κούρασαν πραγματικά, μάλλον θα κάνω την μετάβαση και ότι βγει τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekparot είπε

Αλήθεια ; Ψέμματα ; Σε κατάστημα που είχα πάει μου είχαν πει πως δεν μπορούν να το δουν λόγω της ένωσης των δυο εταιρειών και θα πρέπει να απευθυνθώ στο τηλεφωνικό κέντρο. Με κούρασαν πραγματικά, μάλλον θα κάνω την μετάβαση και ότι βγει τι να πω.

Απιστευτο τι κανουν για να παρουν τα 0,25€/κληση απο το 13800 που σου λενε να καλεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, greekparot είπε

Αλήθεια ; Ψέμματα ; Σε κατάστημα που είχα πάει μου είχαν πει πως δεν μπορούν να το δουν λόγω της ένωσης των δυο εταιρειών και θα πρέπει να απευθυνθώ στο τηλεφωνικό κέντρο. Με κούρασαν πραγματικά, μάλλον θα κάνω την μετάβαση και ότι βγει τι να πω.

Είχα βρει αυτό εδώ αλλά ακριβώς άκρη δεν έβγαλα:

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/oroi-simvolaion#programmata-gia-idiwtes

Το πρόβλημα το δημιουργεί αν έχω καταλάβει καλά το EON που σου ζητάει 120 ευρώ τέλος διακοπής. Συνήθως στα σταθερά για το Ίντερνετ η αποδέσμευση είναι κλιμακωτή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...