Προς το περιεχόμενο

Περί εργαλείων Lidl (Parkside)


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα θέμα να συζητάμε σχετικά με τα εργαλεία που βγάζει το lidl κατά καιρούς. 

Για τα ακόλουθα 2 έχει κανείς άποψη? Αν έχουν ας πούμε καποιο αρνητικό ή αν υπάρχει κάτι καλύτερο στην αγορά σε περίπου τα ίδια χρήματα? 

Τα ακόλουθα είναι αντλία νερού κήπου 99€ και ένα εργαλείο τύπου Dremel 30€.

IMG_20230725_143414_edit_213576599902825.jpg

IMG_20230725_143952_edit_213564455151785.jpg

IMG_20230725_142856_edit_213676211825206.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το dremel το εχω. Αρκετα τιμιο για τα λεφτα του. Βγαζει και ανταλλακτικα κατα καιρους το lidl. Γενικα δεν υπαρχει Parkside απο το οποιο να μην εχω μεινει ευχαριστημενος. Φυσικα για τη τυπικη ερασιτεχνικη χρηση.

Μονο σε κρουστικο δραπανοκατσαβιδο τα τσιγκουνευτηκα και πηρα ενα απο Σκρουτζ γιατι μου φανηκε ακριβο το PArkside και μου ηρθε με τη μια μπαταρια πεθαμενη 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dantε είπε

Το dremel το εχω. Αρκετα τιμιο για τα λεφτα του. Βγαζει και ανταλλακτικα κατα καιρους το lidl. Γενικα δεν υπαρχει Parkside απο το οποιο να μην εχω μεινει ευχαριστημενος. Φυσικα για τη τυπικη ερασιτεχνικη χρηση.

Μονο σε κρουστικο δραπανοκατσαβιδο τα τσιγκουνευτηκα και πηρα ενα απο Σκρουτζ γιατι μου φανηκε ακριβο το PArkside και μου ηρθε με τη μια μπαταρια πεθαμενη 😛

Είμαι από αυτούς που αγοράζουν εργαλεία, γιατί απλά γουστάρουν να αγοράζουν εργαλεία! Οπότε δεν έχω συγκεκριμένη χρήση που θα ήθελα το Dremel, αλλά ξέρω ότι το θέλω!!! 

Παίρνει και ανταλλακτικά άλλων εταιρειών? Ξέρεις αν μπορεί να πάρει άλλους δίσκους κοπής, να κόψει κάνα μικρό σίδερο κάνα πλαστικό σωλήνα κλπ? 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω παιρνει του επισημου dremel τα εργαλεια. 

Πλαστικο σωληνα κοβει χαλαρα. Τωρα για σιδερο, αν ειναι φυλλο λεπτο (δηλαδη μαξ 1 χιλιοστο παχος) με λιγη υπομονη γινεται. Αλλα τρως τα δισκακια για πλακα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, sphinxgr said:

Είμαι από αυτούς που αγοράζουν εργαλεία, γιατί απλά γουστάρουν να αγοράζουν εργαλεία! Οπότε δεν έχω συγκεκριμένη χρήση που θα ήθελα το Dremel, αλλά ξέρω ότι το θέλω!!! 

Παίρνει και ανταλλακτικά άλλων εταιρειών? Ξέρεις αν μπορεί να πάρει άλλους δίσκους κοπής, να κόψει κάνα μικρό σίδερο κάνα πλαστικό σωλήνα κλπ? 

Και έλεγα ότι είμαι ο μόνος ανώμαλος!! 😋

Τα ανταλλακτικά απο dremel είναι καλύτερα και ταιριάζουν,  έχω πάρει και αυτό με την πριζα και της μπαταρίας απο Lidl και είμαι ευχαριστημένος σαν συσκευή, στα  parts όχι και τόσο, πχ οι δίσκοι δεν είναι καλοί,  οι φρέζες, γιαλόχαρτα, βουρτσάκια οκ 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το επαναφέρω μήπως ξέρει κάποιος έχω το ηλεκτρικό κατσαβίδι PSSA 3.6 D4, και δεν βρίσκω πουθενά τον φορτιστή ξέρει κανένας που μπορώ να βρω ή έχει μήπως κανένας από κανένα χαλασμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, achisael είπε

Το επαναφέρω μήπως ξέρει κάποιος έχω το ηλεκτρικό κατσαβίδι PSSA 3.6 D4, και δεν βρίσκω πουθενά τον φορτιστή ξέρει κανένας που μπορώ να βρω ή έχει μήπως κανένας από κανένα χαλασμένο?

'Ενας απλός μετασχηματιστής δεν ειναι? Τι τρομερό έχει?

7878450200_1551056974.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει υποδοχή σαν στογγυλακι .

3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

'Ενας απλός μετασχηματιστής δεν ειναι? Τι τρομερό έχει?

7878450200_1551056974.jpg

Το βύσμα μπροστά..

Είναι στογγυλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, achisael said:

Έχει υποδοχή σαν στογγυλακι .

Το βύσμα μπροστά..

Είναι στογγυλο .

Δηλαδή τον πιο συνηθισμένο τύπο...

https://www.cosmodata.gr/product/154724/ipologistes-laptops/antallaktika-notebook/vismata-trofodosias/visma-m8-19-5v-90w-6-5x4-4mm-sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Είμαι άσχετος ξέρεις ποιο ακριβώς πρέπει να πάρω εννοώ σε μέγεθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Dremel είναι από τις χειρότερες αγορές που έχω κάνει. Για να μη  χαλάσει πρέπει να το έχετε στη βάση κρεμαστό όταν το λειτουργείτε (κατασκευαστικο το πρόβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, achisael said:

Είμαι άσχετος ξέρεις ποιο ακριβώς πρέπει να πάρω εννοώ σε μέγεθος. 

Αφού είσαι άσχετος πάρε το κατσαβίδι και πήγαινε σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικά, και εκεί θα σου δώσουν ακριβώς αυτό που ταιριάζει να το βάλεις σε όποιον μετασχηματιστή θες.

Άσε που υπάρχουν μετασχηματιστές μαζί με σετ βίσματα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...