Προς το περιεχόμενο

Περί εργαλείων Lidl (Parkside)


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

απο που ειναι οι φωτογραφίες?

Παζάρι Σχιστού;

1 ώρα πριν, tzotzo είπε

 

FB_IMG_1711948612971.jpg

Το πορτοκαλί αριστερά κατω στην φωτό ειναι φουρνάκι πίτσας που το έδιναν τα ΝΕΑ πριν 30; χρόνια.Εψηνε πολύ καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, sphinxgr said:

απο που ειναι οι φωτογραφίες?

Είναι από το παζάρι στην Αγίας Άννης. Τουλάχιστον έτσι λένε στην ομάδα των parkside στο fb 

17 minutes ago, Ukforthemoment said:

Παζάρι Σχιστού;

Το πορτοκαλί αριστερά κατω στην φωτό ειναι φουρνάκι πίτσας που το έδιναν τα ΝΕΑ πριν 30; χρόνια.Εψηνε πολύ καλά. 

Δεν έχω ιδέα. έμεινα στο μεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταχειρισμένα/κλεμμένα είναι αυτά? Αυτό φαντάζει δύσκολο με το να υπάρχουν τόσα ίδια κομμάτια.

Αν τα έχουν αγοράσει και τα πουλάνε σε υψηλότερη τιμή αναρωτιέμαι ποιος θα τα πάρει χωρίς εγγύηση κλπ όταν μπορείς να τα βρεις από κατάστημα έστω λίγο πιο δύσκολα. Δεν πιστεύω ότι τα έχουν εξαλείψει όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

απο που ειναι οι φωτογραφίες?

 στάση μετρό ελαιώνας ,ειναι απέναντι γύρω στα 300μέτρα κατεβαίνοντας αριστερά (αυτος ο τύπος με την σαβούρα απο parkside .τα παίρνει απο τον κάδο ανακύκλωσης του service lidl .και φυσικά ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ λειτουργεί ) κατεβαίνω τακτικά στο παζάρι αυτο καθε σαββατοκύριακο και τον εχω πετύχει πολλές φορές στο ΙΔΙΟ σημείο πάντα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, kostis444t said:

 στάση μετρό ελαιώνας ,ειναι απέναντι γύρω στα 300μέτρα κατεβαίνοντας αριστερά (αυτος ο τύπος με την σαβούρα απο parkside .τα παίρνει απο τον κάδο ανακύκλωσης του service lidl .και φυσικά ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ λειτουργεί ) κατεβαίνω τακτικά στο παζάρι αυτο καθε σαββατοκύριακο και τον εχω πετύχει πολλές φορές στο ΙΔΙΟ σημείο πάντα ...

Αφού δεν χαλάνε τα parkside

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D

Κι έβαζα στοίχημα με τον εαυτό μου πόσο θα πάρει για να καταλήξει στο συμπέρασμα. Μου φάνηκε πολύ κουλή η ασχολίαστη φωτογραφία αλλά......;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostis444t είπε

 στάση μετρό ελαιώνας ,ειναι απέναντι γύρω στα 300μέτρα κατεβαίνοντας αριστερά (αυτος ο τύπος με την σαβούρα απο parkside .τα παίρνει απο τον κάδο ανακύκλωσης του service lidl .και φυσικά ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ λειτουργεί ) κατεβαίνω τακτικά στο παζάρι αυτο καθε σαββατοκύριακο και τον εχω πετύχει πολλές φορές στο ΙΔΙΟ σημείο πάντα ...

Όταν χαλάσει κάποιο εντός εγγύησης εντός 3ετίας όπως όλοι ξέρουμε το πας πίσω και σου δινουν καινούργιο. Εμένα χάλασε μια τοστιέρα και μου έδωσαν διεύθυνση στη Νέα Ιωνία επικοινώνησα την έστειλα και με δικά τους έξοδα μου έστειλαν καινούργια. Την παλιά δεν ξέρω τι την έκαναν.

Μήπως τα συγκεκριμένα είναι από παρόμοιες επιστροφές κάποιος τα καβαντζάρει και τα βγάζει στο παζάρι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Όταν χαλάσει κάποιο εντός εγγύησης εντός 3ετίας όπως όλοι ξέρουμε το πας πίσω και σου δινουν καινούργιο. Εμένα χάλασε μια τοστιέρα και μου έδωσαν διεύθυνση στη Νέα Ιωνία επικοινώνησα την έστειλα και με δικά τους έξοδα μου έστειλαν καινούργια. Την παλιά δεν ξέρω τι την έκαναν.

Μήπως τα συγκεκριμένα είναι από παρόμοιες επιστροφές κάποιος τα καβαντζάρει και τα βγάζει στο παζάρι;;;

Προφανώς και δεν ασχολούνται με επισκευές στο service του lidl. Τουλάχιστον όχι για κάτι σοβαρό. Και γιατί άλλωστε να το κάνουν αφού κάτι τέτοιο θα σήμαινε πολύ παραπάνω κόστος σε σχέση με απλή αντικατάσταση. Στο αλλάζουν λοιπόν με καινούριο οπότε το παλιό καταλήγει σε κάποια στοίβα. Κανονικά αυτή η στοίβα θα έπρεπε να βρει το δρόμο της για την ανακύκλωση. Ποιος ξέρει πως κατέληξαν σε παζάρι. Που και πάλι "ανακυκλωση" είναι αν και μη επίσημη/νομιμη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haris_216 είπε

Προφανώς και δεν ασχολούνται με επισκευές στο service του lidl. Τουλάχιστον όχι για κάτι σοβαρό. Και γιατί άλλωστε να το κάνουν αφού κάτι τέτοιο θα σήμαινε πολύ παραπάνω κόστος σε σχέση με απλή αντικατάσταση. Στο αλλάζουν λοιπόν με καινούριο οπότε το παλιό καταλήγει σε κάποια στοίβα. Κανονικά αυτή η στοίβα θα έπρεπε να βρει το δρόμο της για την ανακύκλωση. Ποιος ξέρει πως κατέληξαν σε παζάρι. Που και πάλι "ανακυκλωση" είναι αν και μη επίσημη/νομιμη. 

Κάνουν αντικατάσταση με καινούργιο αφού μπορούν και ενδεχομένως μετά το επισκευάζουν και το βγάζουν για πούλημα. Εμένα η τοστιέρα η ακριβή ήταν απλά δεν έδινε εντολή να ανάψει γυρίζοντας το κουμπί. Μπορεί να ήταν κάποια απλή ασφάλεια την άλλαξαν και να την έβγαλαν μετά για πούλημα. Λες να τους ελέγχει κανείς αν πάνε μετά για ανακύκλωση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Κάνουν αντικατάσταση με καινούργιο αφού μπορούν και ενδεχομένως μετά το επισκευάζουν και το βγάζουν για πούλημα. Εμένα η τοστιέρα η ακριβή ήταν απλά δεν έδινε εντολή να ανάψει γυρίζοντας το κουμπί. Μπορεί να ήταν κάποια απλή ασφάλεια την άλλαξαν και να την έβγαλαν μετά για πούλημα. Λες να τους ελέγχει κανείς αν πάνε μετά για ανακύκλωση;;;

"Κανονικά" κάτι που είναι επισκευασμένο δεν μπορεί να πουληθεί για καινούριο. 

Επίσης "κανονικά" οτιδήποτε "μπαίνει" μέσα σε αποθήκη με παραστατικό (απόδειξη, δελτίο αποστολής, δελτίο ποσοτικής παραλαβής, κλπ) δεν μπορεί απλά να πεταχτεί. Πρέπει να φανεί η" πορεία" του (πχ χαρτούρα που θα δείχνει ότι πήγαν για ανακύκλωση) 

Μαμουνιές προφανώς και γίνονται αλλά σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα το ρίσκαρε το lidl. Ειδικά με τόσους που "περιμένουν στη γωνία" για κάποιο ατόπημα. 

Τώρα πως βρέθηκαν αυτά στο παζάρι; Λογικά κάποια αρπαχτή από μέσα (σε επίπεδο υπαλλήλου) ή αρπαχτή από όποιον ανέλαβε την ανακύκλωση και παρέλαβε πχ 150 μπαταρίες αλλά "χάθηκαν" οι...90 κατά τη μεταφορά. 

Επεξ/σία από haris_216
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως 4αρες μπαταριες δεν κατάφερα να βρω σε 3 καταστηματα Θεσσαλονικη 1 μερα μετα απο τοτε που θα φερνανε.

Τα 2 δεν εφεραν καν , ενω στο 3ο εφεραν 5 τεμάχια και εξαφανιστηκαν κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα που εγραψα για το παζάρι στον ελαιώνα ,γίνεται τουλάχιστον 3 χρόνια τώρα στα προιόντα parkside του lidl και ειναι αυτος εκεί σάββατο και κυριακή στο ιδιο πάντα σημείο ,ΔΕΝ μιλάμε για καινούργια η μεταχειρισμένα μιλάμε για ΣΑΒΟΥΡΑ κυριολεκτικά . και για να τα εχει ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ κατι με μίζα συμβαίνει...απο τα  κεντρικά του service που τα στέλνουν δήθεν για ανακύκλωση . επίσης και σε αλλους εκει πάγκους βρίσκεις φαγώσιμα προιόντα απο το lidl απο σοκολάτες μέχρι καφέδες-ξυριστικά- ψωμιά tost -κρουασάν-μέχρι και τυριά συσκευασμένα ακόμα και λουκάνικα σφραγισμένα εχω δεί κλπ κλπ .στα οποία εχει τελειώσει η ημερομηνία και ομως βρίσκονται φτωχοί ανθρωποι που τα αγοράζουν ...για να τα φάνε (τώρα για τα ξυριστικά ειναι σφραγισμένα και ΔΕΝ ξέρω που τα βρίσκουν...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Kaboomzer said:

Παντως 4αρες μπαταριες δεν κατάφερα να βρω σε 3 καταστηματα Θεσσαλονικη 1 μερα μετα απο τοτε που θα φερνανε.

Τα 2 δεν εφεραν καν , ενω στο 3ο εφεραν 5 τεμάχια και εξαφανιστηκαν κατευθειαν

Εδώ μπολικοι λένε ότι υπάρχουν. Αφού τις έχει το φυλλάδιο...

Απλά έχει στο Κιλκίς, στα Γιαννιτσά και στην Κω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...