Προς το περιεχόμενο

Περί εργαλείων Lidl (Parkside)


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 hours ago, Catalyst said:

 

Μπαταρίες έχουν ανά πάσα στιγμή τα καταστήματα και θα είσαι άτυχος αν την χρειαστείς και δεν βρεις εκείνη την χρονική στιγμή.

Μπαταρίες ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. μην αποπροσανατολίζετε τον κόσμο.

9 hours ago, ma3stros said:

https://www.skroutz.gr/s/22246877/Milwaukee-M18-CBLPD-422C-Kroustiko-Drapanokatsavido-Mpatarias-Brushless-18V-1x4Ah-1x2Ah.html

 

Πως σας φαινεται το παραπανω? Απλα δεν εχει μυτες μαλλον. Στο μακιτα ειχα 2 μπαταριες με μυτες

Για κοίταξε και αυτό

https://www.skroutz.gr/s/21115187/Metabo-SB-18-L-BL-Kroustiko-Drapanokatsavido-Mpatarias-Brushless-18V-1x2Ah-1x3-5Ah.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, tzotzo said:

Μπαταρίες ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. μην αποπροσανατολίζετε τον κόσμο.

Για κοίταξε και αυτό

https://www.skroutz.gr/s/21115187/Metabo-SB-18-L-BL-Kroustiko-Drapanokatsavido-Mpatarias-Brushless-18V-1x2Ah-1x3-5Ah.html#reviews

Εδώ λέει πως θα έχει,

Είχε ακόμα τον προηγούμενο μήνα και γενικά σε αυτά που παώ  πάντα έχει μπαταρίες που έχουν μείνει απο προηγούμενες φορές

 

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από sdikr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, sdikr said:

Εδώ λέει πως θα έχει,

Είχε ακόμα τον προηγούμενο μήνα και γενικά σε αυτά που παώ  πάντα έχει μπαταρίες που έχουν μείνει απο προηγούμενες φορές

 

Screenshot_2.png

Δεν υπάρχουν μπαταρίες, εδώ δημιουργήθηκε ξεχωριστή ομάδα στο FB αποκλειστικά για ανεύρεση μπαταριών. Είναι μόνιμο πρόβλημα. 

Τι να λέμε τώρα.

 

Screenshot_20240229_072911_com.facebook.katana~2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4άρες ή 8άρες ναι δεν θα βρεις. 2άρες έχει πάντα μαζί και με φορτιστές. H Parkside διαφημίζει τα προϊόντα της για δουλειές σπιτιού κτλ ειδικά για την πράσινη σειρά. Μου ακούγεται λογικό ένας επαγγελματίας να πάει σε άλλες λύσεις για να ξέρει ότι όταν χρειαστεί κάτι θα μπορεί να το βρει.

Η πρακτική των Lidl να φέρνουν εργαλεία ανάλογα με τις προσφορές της εβδομάδας είναι γνωστή εδώ και χρόνια. Θα ήθελα και εγώ να μπορούσα να πάρω ότι ήθελα, όποτε το θελήσω αλλά δεν λειτουργεί έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tzotzo said:

Δεν υπάρχουν μπαταρίες, εδώ δημιουργήθηκε ξεχωριστή ομάδα στο FB αποκλειστικά για ανεύρεση μπαταριών. Είναι μόνιμο πρόβλημα. 

Τι να λέμε τώρα.

 

Screenshot_20240229_072911_com.facebook.katana~2.jpg

Και όμως υπάρχουν μπαταρίες,   το φυλλάδιο δεν λέει ψέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, sdikr said:

Και όμως υπάρχουν μπαταρίες,   το φυλλάδιο δεν λέει ψέματα

Φίλε μου θέλω,2 μπαταρίες 4ah και 2 8 ah και 2 2ah καινούριες με εγγύηση από το κατάστημα, σήμερα 29/2.Αν μου υποδείξεις σε ποιο κατάστημα θα τις βρω, θα σου δώσω 150€ για την υπόδειξη σου δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, tzotzo said:

Φίλε μου θέλω,2 μπαταρίες 4ah και 2 8 ah και 2 2ah καινούριες με εγγύηση από το κατάστημα, σήμερα 29/2.Αν μου υποδείξεις σε ποιο κατάστημα θα τις βρω, θα σου δώσω 150€ για την υπόδειξη σου δώρο.

Γράφεις δεν υπάρχουν μπαταρίες,  τώρα το αλλάζεις,  σε λίγο θα γράψεις πως τις θέλεις τις μπαταρίες στις 22:00 για να είσαι σίγουρος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tzotzo είπε

Φίλε μου θέλω,2 μπαταρίες 4ah και 2 8 ah και 2 2ah καινούριες με εγγύηση από το κατάστημα, σήμερα 29/2.Αν μου υποδείξεις σε ποιο κατάστημα θα τις βρω, θα σου δώσω 150€ για την υπόδειξη σου δώρο.

Επειδή είναι εμφανές ότι έχεις ένα "κόλλημα" με το θέμα (μπαταρίες, lidl, κλπ) φαντάζομαι ότι έχεις καταλάβει ότι δεν ψωνίζεις από κατάστημα εργαλείων αλλά από...supermarket. Όπου το εμπορικό του μοντέλο ήταν, είναι και (ίσως) θα παραμείνει στο "φέρνω συγκεκριμένα πράγματα, για συγκεκριμένο διάστημα και δημιουργώ την ανάγκη στον καταναλωτή να περιμένει πως-και-πως"

Σωστό; Λάθος; Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει.

Επί της πραγματικότητας όμως έχει εγγύηση που την τιμάει χωρίς πολλά-πολλά όσο ελάχιστες εταιρείες (σε σημείο που άνθρωποι το εκμεταλλεύονται, παίρνουν μηχανάκια, κάνουν δουλειές και μετά τα επιστρ'εφουν) και τα εργαλεία της είναι κατά γενική ομολογία άψογα για ερασιτεχνική και ημιεπαγγελματική χρήση.

Αν τώρα κάποιος θέλει να τα συγκρίνει με τα Χ (επαγγελματικά), σε πολλαπλάσια τιμή και πιθανώς πιο "δυσκοίλιους" όρους εγγύησης, ή θεωρεί legit επιχείρημα το ότι δεν βρίσκει την μπαταρία 24/7 όπως θα το έκανε στην αντιπροσωπεία της Ψ εταιρίας, με γεια του και χαρά του.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Catalyst είπε

4άρες ή 8άρες ναι δεν θα βρεις. 2άρες έχει πάντα μαζί και με φορτιστές. H Parkside διαφημίζει τα προϊόντα της για δουλειές σπιτιού κτλ ειδικά για την πράσινη σειρά. Μου ακούγεται λογικό ένας επαγγελματίας να πάει σε άλλες λύσεις για να ξέρει ότι όταν χρειαστεί κάτι θα μπορεί να το βρει.

Η πρακτική των Lidl να φέρνουν εργαλεία ανάλογα με τις προσφορές της εβδομάδας είναι γνωστή εδώ και χρόνια. Θα ήθελα και εγώ να μπορούσα να πάρω ότι ήθελα, όποτε το θελήσω αλλά δεν λειτουργεί έτσι.

Από όσα έχω δει, με τις 2άρες είναι εντελώς ψόφια αυτά τα Parkside. Καλύτερα ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, sdikr said:

Γράφεις δεν υπάρχουν μπαταρίες,  τώρα το αλλάζεις,  σε λίγο θα γράψεις πως τις θέλεις τις μπαταρίες στις 22:00 για να είσαι σίγουρος

 

Δεν αλλάζω τίποτα φίλε μου. Πρότεινε μου ένα κατάστημα που να έχει 20v 4ah ή 8ah , ή μια 12v 5ah που να τις έχει ετοιμοπαραδοτες. Και σου στέλνω με iris 150€ και ζητάω και δημόσια συγνώμη σε κάθε ποστ μου εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, tzotzo είπε

Δεν αλλάζω τίποτα φίλε μου. Πρότεινε μου ένα κατάστημα που να έχει 20v 4ah ή 8ah , ή μια 12v 5ah που να τις έχει ετοιμοπαραδοτες. Και σου στέλνω με iris 150€ και ζητάω και δημόσια συγνώμη σε κάθε ποστ μου εδώ.

Χιουστον σερβις. 

Τα 150 στειλτα στο Χαμογελο Του παιδιου και σηκωσε εδω την αποδειξη της μεταφορας.

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tzotzo said:

Δεν αλλάζω τίποτα φίλε μου. Πρότεινε μου ένα κατάστημα που να έχει 20v 4ah ή 8ah , ή μια 12v 5ah που να τις έχει ετοιμοπαραδοτες. Και σου στέλνω με iris 150€ και ζητάω και δημόσια συγνώμη σε κάθε ποστ μου εδώ.

Εγώ αύριο θα πάω να πάρω μια 2ah που είναι διαθέσιμη,   γιατί αν άκουγα εσένα θα πίστευα οτι δεν υπάρχουν πλέον μπαταρίες.

Εσυ να περιμένεις όταν θα φέρουν τις 4 και 8  να σου φέρουν και μια με 12ah αλλιώς πάλι δεν θα έχει μπαταρίες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρόσφατα από ldl μια μπαταρία 4ah και τον αντίστοιχο φορτιστή (4,5ah) αλλά παρατήρησα ότι κατά την φόρτιση "βουίζει". Παράγει ένα συνεχόμενο-σταθερό θόρυβο μέχρι την ολοκλήρωση της φόρτισης, κάτι που δεν έχω παρατηρήσει ούτε καν στον φορτιστή της μπαταρίας του αυτοκινήτου. Η φόρτιση ολοκληρώνεται κανονικά αν και η διάρκεια της μπαταρίας με απογοήτευσε κάπως για τα 4ah.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2024 στις 9:54 ΠΜ, The_Judas είπε

Βλέπω ορισμένα δραπανοκατσάβιδα στο ιντερνετ να πωλούνται πακέτο με 2 μπαταρίες... αυτό που βοηθάει στην πράξη;

Θεωρώ πως όποιος παίρνει εργαλείο μπαταρίας πρέπει να το παίρνει πάντα με 2 μπαταρίες. Αρκούν και οι μικρές για μικρότερο κόστος και βάρος στο χέρι.

Ο λόγος είναι ότι όταν δουλεύεις και σου τελειώσει η μπαταρία απλά βάζεις την 2η χωρίς να σταυρώνεις τα χέρια μέχρι να φορτίσει η 1η

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, northjohn said:

Πήρα πρόσφατα από ldl μια μπαταρία 4ah και τον αντίστοιχο φορτιστή (4,5ah) αλλά παρατήρησα ότι κατά την φόρτιση "βουίζει". Παράγει ένα συνεχόμενο-σταθερό θόρυβο μέχρι την ολοκλήρωση της φόρτισης, κάτι που δεν έχω παρατηρήσει ούτε καν στον φορτιστή της μπαταρίας του αυτοκινήτου. Η φόρτιση ολοκληρώνεται κανονικά αν και η διάρκεια της μπαταρίας με απογοήτευσε κάπως για τα 4ah.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Μήπως έχει ανεμιστήρα μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...