Προς το περιεχόμενο

EA Sports FC 24 [PC]


Rattlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι αυτή τη στιγμή με την έκπτωση+κουπόνι κάνει 9€ από το epic, αν το έχετε πάει Τουρκία. 

Το θέμα είναι ότι δε ξέρω αν αξίζει αυτή η σαπιλα αυτά τα 9€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 27/12/2023 στις 10:13 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

Το παιχνίδι αυτή τη στιγμή με την έκπτωση+κουπόνι κάνει 9€ από το epic, αν το έχετε πάει Τουρκία. 

Το θέμα είναι ότι δε ξέρω αν αξίζει αυτή η σαπιλα αυτά τα 9€.

Ούτε τα 9€ δεν αξίζει.ειναι beta ακόμα το παιχνίδι.επεσαν να φάνε όλοι το cyberpunk ,αλλά για αυτό το πράγμα ,μόνο οι streamers μιλάνε.streamers ,που έχουν λάβει και μέρος σε τουρνουά ,έτσι;το κράζουν το παιχνίδι και καλά κανουν. είπαμε :DDA και scripting φέτος.

Συγκεκριμένα χτες έπαιζα με φίλο σπίτι rival.ειμαστε 3-0 στα 30' και κερδίζουμε.ε,ξαφνικά δεν κουνιόταν άνθρωπος.χασαμε 4-3 από κάτι κόντρες ,σαν γαλλικό μπιλιάρδο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rattlehead είπε

Ούτε τα 9€ δεν αξίζει.ειναι beta ακόμα το παιχνίδι.επεσαν να φάνε όλοι το cyberpunk ,αλλά για αυτό το πράγμα ,μόνο οι streamers μιλάνε.streamers ,που έχουν λάβει και μέρος σε τουρνουά ,έτσι;το κράζουν το παιχνίδι και καλά κανουν. είπαμε :DDA και scripting φέτος.

Συγκεκριμένα χτες έπαιζα με φίλο σπίτι rival.ειμαστε 3-0 στα 30' και κερδίζουμε.ε,ξαφνικά δεν κουνιόταν άνθρωπος.χασαμε 4-3 από κάτι κόντρες ,σαν γαλλικό μπιλιάρδο 

Ναι καλέ, έβλεπα ένα stream φίλων χθες. Αηδία είναι το παιχνίδι. Χίλιες φορές να τα δώσω αλλού αυτά τα χρήματα.
Όταν μπει στο gamepass θα το παίξω και λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ναι καλέ, έβλεπα ένα stream φίλων χθες. Αηδία είναι το παιχνίδι. Χίλιες φορές να τα δώσω αλλού αυτά τα χρήματα.
Όταν μπει στο gamepass θα το παίξω και λίγο.

https://www.instagram.com/reel/C0NAfAzgxNR/?igsh=dWNwOTY5aHp1OGRn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ερώτηση. Η EA μίσησε τα χειριστήρια του playstation. Τόσο του ps4 όσο κ του ps5 βγάζουν σοβαρά προβλήματα στο παιχνίδι. 

 

Έχει δεκάδες θρεντ παντού, λύση πουθενά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/12/2023 at 10:13, xtrmsnpr said:

Το παιχνίδι αυτή τη στιγμή με την έκπτωση+κουπόνι κάνει 9€ από το epic, αν το έχετε πάει Τουρκία. 

Πώς μπορώ να αγοράσω το παιχνίδι από Τουρκία; Έκανα λογαριασμό μέσω vpn και πήγα να κάνω checkout με revolut αλλά δεν με άφηνε να προχωρήσω. Υπάρχει θέμα με την revolut η πρέπει να διαλέξω κάποιον άλλον τρόπο πληρωμής;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, marsele είπε

Πώς μπορώ να αγοράσω το παιχνίδι από Τουρκία; Έκανα λογαριασμό μέσω vpn και πήγα να κάνω checkout με revolut αλλά δεν με άφηνε να προχωρήσω. Υπάρχει θέμα με την revolut η πρέπει να διαλέξω κάποιον άλλον τρόπο πληρωμής;;

Δε γνωρίζω, δεν είμαι σαπορτ της επικ. Οι οδηγίες είναι εδώ με το τι έπρεπε/πρέπει να κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, marsele είπε

Πώς μπορώ να αγοράσω το παιχνίδι από Τουρκία; Έκανα λογαριασμό μέσω vpn και πήγα να κάνω checkout με revolut αλλά δεν με άφηνε να προχωρήσω. Υπάρχει θέμα με την revolut η πρέπει να διαλέξω κάποιον άλλον τρόπο πληρωμής;;

Απο ότι φαίνεται δεν δουλευει πλεον για νεα account ο τροπος του xtrmsnpr. Το δοκίμασα και γω, εφτιαξα νεο τουρκικο account και δοκιμασα πληρωμη με revolut, κάρτες ελληνικές, κυπριακές τα παντα. Και με την σωστή διαδικασία που περιγράφει. Μόνο εάν διατηρούσες τουρκικο account απο πριν και έχεις ξανα αγοράσει έτσι στο παρελθον με κάρτα τότε περνάει την πληρωμή. Αν είναι η 1η σου συναλλαγή δεν προκειται να περάσει. Δε γνωρίζω απο ποια χρονικη στιγμη και περα τo πατσαρανε και δε δουλευει.

Επεξ/σία από Warlord1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Warlord1981 said:

Απο ότι φαίνεται δεν δουλευει πλεον για νεα account ο τροπος του xtrmsnpr. Το δοκίμασα και γω, εφτιαξα νεο τουρκικο account και δοκιμασα πληρωμη με revolut, κάρτες ελληνικές, κυπριακές τα παντα. Και με την σωστή διαδικασία που περιγράφει. Μόνο εάν διατηρούσες τουρκικο account απο πριν και έχεις ξανα αγοράσει έτσι στο παρελθον με κάρτα τότε περνάει την πληρωμή. Αν είναι η 1η σου συναλλαγή δεν προκειται να περάσει. Δε γνωρίζω απο ποια χρονικη στιγμη και περα τo πατσαρανε και δε δουλευει.

Άρα ο μόνος τρόπος είναι να αλλάξεις region από τον υπάρχοντα λογαριασμό σου από Ελλάδα σε Τουρκία. Τα παιχνίδια που έχεις στο library αποθηκευμένα και αγορασμένα από Ελλάδα επηρεάζονται όταν αλλάξεις region;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marsele είπε

Άρα ο μόνος τρόπος είναι να αλλάξεις region από τον υπάρχοντα λογαριασμό σου από Ελλάδα σε Τουρκία. Τα παιχνίδια που έχεις στο library αποθηκευμένα και αγορασμένα από Ελλάδα επηρεάζονται όταν αλλάξεις region;;;

Δεν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Απο ότι φαίνεται δεν δουλευει πλεον για νεα account ο τροπος του xtrmsnpr. Το δοκίμασα και γω, εφτιαξα νεο τουρκικο account και δοκιμασα πληρωμη με revolut, κάρτες ελληνικές, κυπριακές τα παντα. Και με την σωστή διαδικασία που περιγράφει. Μόνο εάν διατηρούσες τουρκικο account απο πριν και έχεις ξανα αγοράσει έτσι στο παρελθον με κάρτα τότε περνάει την πληρωμή. Αν είναι η 1η σου συναλλαγή δεν προκειται να περάσει. Δε γνωρίζω απο ποια χρονικη στιγμη και περα τo πατσαρανε και δε δουλευει.

@Warlord1981Μα το κάνεις λάθος ρε φίλε. Στο έχω γράψει και στο Reddit και σε pm που μου έστειλες.

Δεν αναφέρω πουθενά για δημιουργία νέου epic τουρκικού λογαριασμού, πουθενά! Το βασικό σου λογαριασμό που έχεις Ελλάδα τον πας Τουρκία και τέλος.

Ούτε επηρεάζει νέους ή παλιούς λογαριασμούς. Θέλετε να κάνετε τα δικά σας, οκ, αλλά μη γράφετε ότι θέλετε και προπαντώς εικασίες και ψέματα. Μια χαρά λειτουργεί.

Χθες πάλι αγόρασα παιχνίδι από το epic με τον λογαριασμό μου που έχω μεταφέρει Τουρκία. Όπως και αλλάξαμε ενός φίλου τον λογαριασμό σε Τουρκία χθες και αγόρασε με την eurobank χρεωστική του. Μην παραφραζετε οδηγούς και λόγια, αν δε μπορείτε κάτι να καταφέρετε. Δε μπορώ να βοηθήσω παραπάνω κανεναν σας, γιατί ο οδηγός είναι ήδη φουλ αναλυτικός. Απλώς δεν ξέρετε να διαβάζετε.

@marsele δε ξέρω γιατί δε διαβάζεις τον οδηγό που σου έδωσα, αλλά όχι το game library σου δεν επηρεάζεται.

ο @7nisiotis θα σας το επιβεβαιώσει ότι τα κάνετε λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, marsele said:

Έκανα λογαριασμό μέσω vpn και πήγα να κάνω checkout με revolut αλλά δεν με άφηνε να προχωρήσω. Υπάρχει θέμα με την revolut η πρέπει να διαλέξω κάποιον άλλον τρόπο πληρωμής;;

Τελικά τα κατάφερα με τον λογαριασμό που είχα φτιάξει μεσω vpn και πλήρωσα μέσω revolut. Άλλαξα vpn από vpn lat σε windscribe και όλα καλά. Το FC 24 κόστισε 9,88€ με το κουπόνι.Thanks σε όλους για την βοήθεια!!

 

2 hours ago, xtrmsnpr said:

 δε ξέρω γιατί δε διαβάζεις τον οδηγό που σου έδωσα, αλλά όχι το game library σου δεν επηρεάζεται.

Τον είχα διαβάσει απλά τελικά τα κατάφερα να αγοράσω το παιχνίδι με τον τρόπο που ανέφερα παραπάνω!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr Φιλε εκ των πραγματων επρεπε να κανω νεο account διότι προοριζόταν για τον κουμπαρο μου που εψαχνε να αγορασει το FC24 με το φτηνοτερο τροπο και δεν ειχε καν epic account. Δεν υπηρχε καν λοιπον η επιλογη μεταφοράς λογαριασμου. Τωρα περι ψεμματων κλπ δεν θα αναφερθω καν. Δεν αμφσβητω κανεναν ουτε εχω να κερδισω κατι. Ευχαριστουμε οπως και ναχει για τον οδηγο που αναμφιβολα εκατσες και εκανες αφιλοκερδως.

@marsele Δοκιμασα και γω συγκεκριμενα με Windscribe (Turkey -  Instabul Lygos) όπως αναφερεται σαν παραδεγιμα στον οδηγο αλλα δυστυχως παλι δε περναγε η πληρωμη. Δοκιμασα και με τον agent και το browser addon. Θα ξαναδοκιμασω το βραδακι ακομη μια φορα μιας και ειναι η τελευταια μερα της προσφορας σημερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

@xtrmsnpr Φιλε εκ των πραγματων επρεπε να κανω νεο account διότι προοριζόταν για τον κουμπαρο μου που εψαχνε να αγορασει το FC24 με το φτηνοτερο τροπο και δεν ειχε καν epic account. Δεν υπηρχε καν λοιπον η επιλογη μεταφοράς λογαριασμου. Τωρα περι ψεμματων κλπ δεν θα αναφερθω καν. Δεν αμφσβητω κανεναν ουτε εχω να κερδισω κατι. Ευχαριστουμε οπως και ναχει για τον οδηγο που αναμφιβολα εκατσες και εκανες αφιλοκερδως.

@marsele Δοκιμασα και γω συγκεκριμενα με Windscribe (Turkey -  Instabul Lygos) όπως αναφερεται σαν παραδεγιμα στον οδηγο αλλα δυστυχως παλι δε περναγε η πληρωμη. Δοκιμασα και με τον agent και το browser addon. Θα ξαναδοκιμασω το βραδακι ακομη μια φορα μιας και ειναι η τελευταια μερα της προσφορας σημερα..

Όπως βλέπεις λειτουργεί.

Κάνε έναν ελληνικό λογαριασμό και δωστον μου με pm να στον περάσω στην αντίπερα όχθη, να σου πάρω και το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Όπως βλέπεις λειτουργεί.

Κάνε έναν ελληνικό λογαριασμό και δωστον μου με pm να στον περάσω στην αντίπερα όχθη, να σου πάρω και το παιχνίδι.

Οχι ρε συ ενταξει μη σε ταλαιπωρω, ευχαριστω. Θα το δοκιμασω μονος μου κιαν δεν.. κλαιν μαιν δε χανει και τιποτα ο κουμπαρος. χαλια μαυρα το 24 :D Εγω τοχω στο ΕΑ app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...