Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch 2 (2024)


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 minutes ago, Malthador said:

Εγώ θα κάνω το ακριβώς αντίθετο. Αν έχει BC θα το πάρω day one και θα σκοτώσω το τωρινό.

Αν δεν έχει BC, θα το σκεφτώ αν θα το πάρω day one (λέμε τώρα, λογικά και πάλι προπαραγγελία θα πέσει :P).

Και εμένα η πρώτη μου σκέψη αυτή ήταν: ότι αν έχει bc το παίρνω pre order γιατί έχω τρομερό backlog και πρέπει να τα τελειώσω!Αλλιώς θα περιμένω. 

Μετά σκέφτομαι ότι θα έχει μαζί κανένα τεράστιο κανόνι game στο launch (pokemon,zelda,metroid) και επειδή θα "πρέπει" να το παίξω θα το πάρω όπως και να έχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ θα το πάρω αν μπορεί να υποστηρίξει και παιχνίδια του switch που υπάρχει ήδη. Τόσα λεφτά έχουμε ρίξει, είναι κρίμα να πεταχτούν στο κενό. Να έχει μια συνέχεια το σύστημα, να στηρίξει τους πελάτες η νιντεντο , να στηρίξουμε και εμείς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αγοράζω day 1 αν δεν είναι BC. Δεν υπάρχει λόγος. Επίσης τόσα παιχνίδια γιατί να τα θυσιάσουν; Θα ήταν ανόητο. 

Τώρα σε ότι αφορά δυνατότητες του hardware ναι οκ το δέχομαι ότι μπορεί να είναι πρόβλημα για το BC όμως όχι για σκέτο "δεν γίνεται" και πάμε πάλι από την αρχή. 

Nvidia τσιπ θα φοράει και το νέο, αποκλείεται να μην έχει κάποιο τρόπο να δουλέψει και με τα παλιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Malthador said:

Εγώ θα κάνω το ακριβώς αντίθετο. Αν έχει BC θα το πάρω day one και θα σκοτώσω το τωρινό.

Αν δεν έχει BC, θα το σκεφτώ αν θα το πάρω day one (λέμε τώρα, λογικά και πάλι προπαραγγελία θα πέσει :P).

Κι εγώ ίδια φάση μαλλον. Αν έχει bc δεν θα το αγοράσω, αλλά θα το αγοράσω.

Αν δεν έχει bc δεν υπάρχει περίπτωση να το αγοράσω αλλά θα το αγοράσω.

Αν ο ήλιος ανατείλει από την Ανατολή δεν θα το πάρω αλλά θα το αγοράσω.

Η μόνη εξαίρεση αποτελεί να παγώσει η κόλαση . Ε τότε αναγκαστικά θα το αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

Εγώ θα κάνω το ακριβώς αντίθετο. Αν έχει BC θα το πάρω day one και θα σκοτώσω το τωρινό.

Αν δεν έχει BC, θα το σκεφτώ αν θα το πάρω day one (λέμε τώρα, λογικά και πάλι προπαραγγελία θα πέσει :P).

Με καλύπτουν και οι δύο σου παράγραφοι αλλά κατά βάση η δεύτερη 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Day one στάνταρ.Αποφορολογηση και 70 ευρώ δωροεπιταγη από Console Club,θα βγει σε καλή τιμή.Ετσι κι αλλιώς, προβλέπω να σκάει day one με Metroid οπότε και να μην είχα αυτεςτις ευκολίες, πάλι θα τα εσκαγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aπο τον γνωστο -  εγκυρο leaker nate :

Has been told it will launch with an 8 inch LCD Screen
512GB of internal storage
Nate has been hearing late 2024 for launch (september - early october)
Nate seems certain it'd launch with 3d mario

Λογικο να ειναι νεο 3d mario παντως στο launch.Εχει την δυναμικη να σπρωξει κονσολες και εχει περασει αρκετος καιρος απο το mario odyssey.Ειναι και το bowsers fury αλλα ηταν ουσιαστικα ενα tech demo για το μελλον των 3d mario.Oτι και να βγαλει ομως η συγκεκριμενη ομαδα θα ειναι παιχνιδαρα.

Επισης ακουγεται για new cartridge format........

Εγω παντως ειμαι  σχεδον σιγουρος οτι θα ειναι backwards compatible η νεα κονσολα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι φήμες περί LCD πληθαίνουν ρε γαμωτο. Δεν θέλω να ξαναγυρίσω σε αυτή την τεχνολογία…

OLED τηλεόραση, OLED Switch, OLED smartphone, OLED laptop. Μόνο στο Analogue Pocket ανέχομαι την lcd και αυτό γιατί η κονσόλα έχει τρομακτικό density για να δείχνουν ωραία τα retro φίλτρα. 
 

Το Steam Deck το τρώει η σκόνη μόνο και μόνο λόγω οθόνης. Δεν βλέπεται. 
 

Μακάρι η N να μας δώσει και μια δεύτερη επιλογή για oled έκδοση με επιπλέον κόστος αλλά δυστυχώς δεν το νομίζω… Πιστεύω ότι γίνεται σκόπιμα ώστε να συνεχίσει να πουλάει το Switch 1 ακόμα και μετά το launch της καινούργιας κονσόλας.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το ζήτημα οθόνης αλλάζει εύκολα μέχρι τότε ή όπως λες ίσως υπάρξουν δύο επιλογές day 1. 

Δεν θα ήμουν κατά lcd οθόνης αν ήταν υψηλής ποιότητας όμως η διαύγεια μιας oled σε τόσες μικρές ίντσες δεν αμφισβητείται. 

Αυτό που τρομάζει είναι το νέο cartridge format. Βέβαια το 3ds επίσης είχε άλλο format από το ds αλλά μια χαρά έπαιρνε και τις κασέτες του ds ενώ παλιότερα το ds και dsi είχαν αυτούσια κανονική έξτρα θήρα για κασέτες του game boy advance οπότε ο φόβος ίσως να είναι ανούσιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που διαβάζω δυστυχώς δείχνει μέχρι στιγμής τουλάχιστον ότι επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου για lcd οθόνη. 

Θα δυσκολευτω πολύ να κάνω την μετάβαση αυτή πλέον και σκέφτομαι να περιμένω μήπως βγει σε μεταγενέστερη ημερομηνία oled μοντέλο.

Μεταξύ μας το θεωρώ και κοροϊδία. Δηλαδή αγόρασα το lcd μοντέλο, μετά το oled και τώρα ξανά lcd? Και μετά αν βγει oled μοντέλο του νέου switch ξανά αγορά αυτό? 4 hardware σε μάξιμουμ 7 χρόνια ( στην καλύτερη, γιατί εγώ πήρα το πρώτο switch το 2020 η 2021) είναι too much.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...