Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου


Κόκολόκο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανονικά θα έπρεπε να απαγορευτεί η πώληση αυτοκινήτων μετά κάποια χρόνια παρά μονο για αντίκες και με ειδικές πινακίδες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Κόκολόκο είπε

Θέλω να αγοράσωτο πρώτο μου αυτοκίνητο και βρήκα ένα Renault Clio του 92 σε άριστη κατάσταση με ευρώ και 80κ χλμ. . και με καμπίνα στη πένα. Γενικά ψάχνω διάφορα και με ενδιαφέρει αποκλειστικά να είναι οικονομικό στην αγορά και γενικά να είναι αξιόπιστο. Ήθελα συγκεκριμένα να ρωτήσω, αυτής της φουρνιάς τα αυτοκίνητα είχαν ECU ; 
Μη βαρέσετε επειδή είναι παμπάλαιο. Ό,τι άλλο βρήκα στα ίδια λεφτά είναι σάπιο και ταλαιπωρημένο. Ήθελα τις απόψεις σας 

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/335663904-ford-fiesta

Αν ο κινητηρας δεν καιει λαδια και εχει αλλαξει πολλα απο τα αναλωσιμα τοτε θα σου ερθει πιο οικονομικα απο αυτο που κοιταζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Κανονικά θα έπρεπε να απαγορευτεί η πώληση αυτοκινήτων μετά κάποια χρόνια παρά μονο για αντίκες και με ειδικές πινακίδες 

Νομίζω ότι ισχύει στα μεταχειρισμένα εισαγωγής. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Κόκολόκο είπε

Θέλω να αγοράσωτο πρώτο μου αυτοκίνητο και βρήκα ένα Renault Clio του 92 σε άριστη κατάσταση με 2κ ευρώ και 80κ χλμ. . και με καμπίνα στη πένα. Γενικά ψάχνω διάφορα και με ενδιαφέρει αποκλειστικά να είναι οικονομικό στην αγορά και γενικά να είναι αξιόπιστο. Ήθελα συγκεκριμένα να ρωτήσω, αυτής της φουρνιάς τα αυτοκίνητα είχαν ECU ; 
Μη βαρέσετε επειδή είναι παμπάλαιο. Ό,τι άλλο βρήκα στα ίδια λεφτά είναι σάπιο και ταλαιπωρημένο. Ήθελα τις απόψεις σας 

να έχει AC

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Κόκολόκο είπε

Θέλω να αγοράσωτο πρώτο μου αυτοκίνητο και βρήκα ένα Renault Clio του 92 σε άριστη κατάσταση με 2κ ευρώ και 80κ χλμ. . και με καμπίνα στη πένα. Γενικά ψάχνω διάφορα και με ενδιαφέρει αποκλειστικά να είναι οικονομικό στην αγορά και γενικά να είναι αξιόπιστο. Ήθελα συγκεκριμένα να ρωτήσω, αυτής της φουρνιάς τα αυτοκίνητα είχαν ECU ; 
Μη βαρέσετε επειδή είναι παμπάλαιο. Ό,τι άλλο βρήκα στα ίδια λεφτά είναι σάπιο και ταλαιπωρημένο. Ήθελα τις απόψεις σας 

Μήπως εννοείς 2002???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν τα 80k τα αποδεικνύει με το ΚΤΕΟ μια χαρά αφού είναι και στην πένα όπως αναφέρεις.

Καλορίζικο φίλε και καλά ταξίδια.

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Κανονικά θα έπρεπε να απαγορευτεί η πώληση αυτοκινήτων μετά κάποια χρόνια παρά μονο για αντίκες και με ειδικές πινακίδες 

Στην μπανανία δύσκολα ο καθένας κάνει ότι θέλει αυτός.. πόσο μάλλον στο δρόμο!

Με 2κ δεν παίρνεις αμάξι αδερφέ αλλά νεκροφόρα!

Μάζεψε λίγα ακόμη και πάρε ένα yaris πρώτης γενιάς αν δεν έχεις budget

Επεξ/σία από b1LLy23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χιλιομετρα υπαρχει περιπτωση να ειναι και αληθινα στην επαρχια, ειχε παρει ενα φιλος ενα νισανακι με 40k km. Tο ειχε μια κυρια να πηγαινει στο σουπερμαρκετ και μια στο τοσο στο χωριο, legit 40 χιλιαδες. Μηπως να εβλεπες κατι σε αρχες 2000 και νεοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Πρέπει να ειναι ευθεία.

Μετράς συμπίεση,μετράς καυσαέρια,το πας σε φανοποιο,ελέγχεις κατάσταση ανάρτησης τιμονιού φρένων..

Όλοι αυτοί οι έλεγχοι θα του κοστίσουν το 15%+ του μπάτζετ 😄

Από ανταλλακτικά υπάρχει τίποτα στην αγορά; Καλύτερα να κοιτάξεις κάτι σε Punto 2000-2002.

Πάντως κι εγώ γνωρίζω τύπο που το αυτοκίνητο το έχει μόνο για να πηγαίνει στο χωριό και να επιστρέφει, μια φορά το χρόνο. Πρέπει να είναι 20ετων και να έχει κάνει κάνα 30αρι χιλιάδες  και πολλά γράφω.

Επεξ/σία από Christos84#
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Christos84# είπε

Όλοι αυτοί οι έλεγχοι θα του κοστίσουν το 15%+ του μπάτζετ 😄

Από ανταλλακτικά υπάρχει τίποτα στην αγορά; Καλύτερα να κοιτάξεις κάτι σε Punto 2000-2002.

 

Απο το να του στοιχίσει το 100% ...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορά μεταχειρισμένου είναι

Πολύ τύχη

Αρκετή γνώση

Κατανόηση ότι είναι μεταχειρισμένο

 

Τι να το κάνω αν πήγαινε η γιαγιά για ψώνια και έχει 15κ χιλιόμετρα εάν δεν άφηνε το πόδι από τον συμπλέκτη ποτέ.

Η αν τα λάδια ξεχνούσε να τα αλλάξει.

Η αν δεν έκανε συντήρηση ποτέ.

Εάν το οδηγούσε κάθε καλοκαίρι ο γκαζιαρης εγγονός της.

Εάν όταν πάρκαρε ανέβαινε πεζοδρόμια.

Πολλά εάν.....

 

Οπότε,

Καταλήγουμε το θέλουμε να πάρουμε και κοιτάμε 3-4 μοντέλα (ίσως λέω και πολλά)πάμε βλέπουμε όσο περισσότερα μπορούμε και μετά αποφασίζουμε τι θα πάρουμε..

Με μάτια ανοιχτά για να βλέπουμε τι παίρνουμε (μηχανικός,φαρναρζης)

Όλα τα άλλα είναι για να έχουμε να λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...