Προς το περιεχόμενο

Laptop CHUWI CoreBook X 14.1" Ultra HD 2.5K IPS / Intel I3-1215U 370 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, zacharis1955 said:

Αντιπροτάση?

Γιατί πάντα να υπάρχει αντιπρόταση?

Την γνώμη του λέει ο κόσμος.

Επεξ/σία από kefalonitis2023
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, kefalonitis2023 said:

Γιατί πάντα να υπάρχει αντιπρόταση?

Την γνώμη του λέει ο κόσμος.

Μπορεις να εχεις Γνωμη αν δεν εχεις Γνωση ;
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, venuets said:

Μπορεις να εχεις Γνωμη αν δεν εχεις Γνωση ;
 

Η γνώμη σωστή ή λάθος είναι δικαίωμα του καθενός,  πόσο μάλλον σε ένα φόρουμ.

Αν είναι σωστή η γνώμη ή όχι είναι άλλο θέμα, αλλά η επιθετικοτητα και η ειρωνεία ακυρώνουν οποιαδήποτε σωστή γνώμη αυτού που την εκφράζει.

Δεν είπα ποτέ ότι οι γνωμες όλων εδώ είναι σωστές,  αλλά δέχομαι να υπάρχουν και δεν με ενοχλούν.

Καλή συνέχεια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλοι οι άνθρωποι έχουν μια φυσική επιθυμία για  γνώση.

Η ημιμάθεια χειρότερη της αμάθειας..

Επεξ/σία από aloialone
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να συμπληρωσω, ξερετε τι λενε οι Αμερικανοι για την γνωμη του καθενος και τις μυγες, ε? 😅

Βαρεθηκε ο ανθρωπος να διαβαζει το κοντο και το μακρυ του καθενος και εχει υιοθετησει εναν 'κοφτο' τροπο απαντησεων.

Καλα κανει αφου πολλες 'γνωμες' ειναι τεχνικα λαθος και χασιμο χρονου.

Αν επρεπε  σε καθε προσφορα να αποδεικνυει τα λαθη, αλλη δουλεια δεν θα 'κανε ολη μερα, απο το να γραφει σεντονια.

Τωρα, αν αυτος ο τροπος φαινεται σε μερικους εως 'επιθετικοτητα και ειρωνεία', μπορουν απλα να προσπερασουν καθε προσφορα που ανεβαζει η τα σχολια του.

Ας μαθουν παραυτα, στον αντιποδα, οι γνωστες εχουν 'φαει' τοση πολυ ειρωνεια εδω μεσα, που καμια ορεξη δεν εχουν να γραφουν. Οι περισσοτεροι.

Χαρα στο κουραγιο του zacharis1955 που συνεχιζει ακομη (συχνα αναρωτιεμαι γιατι, χαχα) και θα επρεπε να 'ακουει' περισσοτερα ευχαριστω.

(και οχι δεν ειμαι οπαδος των CHUWI, εχω παρει ενα για δωρο περισυ, δεν πειστηκα για την ποιοτητα κατασκευης, προσωπικη ομως εντυπωση, δεν θα αγοραζα για κυριο μηχανημα για μενα, θα περιμενα μερικα χρονια να αποκτησουν περισσοτερη εμπειρια στα φορητα. Η δικη μου ομως εντυπωση και γνωμη, δεν αναιρει το value for money των εκαστοτε προσφορων τους και τις παρακολουθω με ενδιαφερον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, kefalonitis2023 είπε

Γιατί πάντα να υπάρχει αντιπρόταση?

Την γνώμη του λέει ο κόσμος.

Είπαμε: Για να αποκόψει αυτή την γνώμη του από την σφαίρα του ¨να 'χαμε να λέγαμε και να 'χαμε να πούμε¨!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, venuets είπε

Καλημερα! Εγω θα πω να σταματησετε να σπαμαρετε το θεμα! Μπορει στο συγκεκριμενο προιον και εγω να μην εχω πισθει για τους μεντεσεδες και για οτι λαθος ειχε κανει το σιτε που το πουλαει αλλα ο @zacharis1955 εχει ουκο λιγες φορες δωσει τα φωτα του και συνηθως εχει απολυτο δικιο σε αυτα π λεει και στις προτασεις του!

Οταν καποιος θελει να αντιπαρατεθει μπορει να το κανει με Δεδομενα. Το ειδα ενα βιντεο στα 500 και διαβασα 3 σχολια στα 10.000 δεν συνεπάγεται οτι το προιον ειναι κακο.
Επισης συγκρινουμε παντα με το τι αλλο ειναι διαθεσιμο στην ιδια τιμη και οχι τι αλλο θα μπορουσε !!!!

Εγω μεχρι την τεταρτη θα το εχω στα χερια μ (αγορα στα 369€) το μονο που φοβαμαι ειναι η μεντεσεδες που ειναι σκληρη αλλα αυτο διορθώνεται ευκολα (μπορει και να μην ειναι και να ειναι ολα μια χαρα οπως πρεπει)

Την Καλημερα μου και παλι και ελπιζω να κατσετε ησυχα
 

Θα χαρώ να διαβάσω τα σχόλιά σου για το μηχάνημα. Όπως για το πως διορθώνεις το πρόβλημα των μεντεσέδων. :)
Αν θέλεις, γράψε και για το πως σου φαίνεται η ποιότητα του φορτιστή.

Το νήμα είναι για πληροφορίες γύρω από το προτεινόμενο προϊόν, όχι για αντιπαραθέσεις ή άσχετα πράματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, talos_2002 said:

Θα χαρώ να διαβάσω τα σχόλιά σου για το μηχάνημα. Όπως για το πως διορθώνεις το πρόβλημα των μεντεσέδων. :)
Αν θέλεις, γράψε και για το πως σου φαίνεται η ποιότητα του φορτιστή.

Το νήμα είναι για πληροφορίες γύρω από το προτεινόμενο προϊόν, όχι για αντιπαραθέσεις ή άσχετα πράματα.

Μολις παραλαβω (ειναι acs θεσσαλονικης και περιμενω να ερθει αθηνα αυριο λογικα) οποιος θελει να το δει και απο κοντα μπορει (Γλυφαδα) να εχει και ο ιδιος αποψη !
και φυσικα θα φραψω τα παντα !
απο οσο ειδα χρειαζεται να τους "λαδωσεις" ΜΗΝ ΒΑΛΕΤΕ ΛΑΔΙ ΑΛΛΟ ΕΝΝΟΩ . οποιος τεχνικος η γνωστης γενικα καταλαβαινει .
πριν κανω οτιδιποτε ομως θελω να δω ραμ/θερμοκρασιες και αλλα βασικα και θα επανελθω .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα ! Επιστρεφω συντομα

Δεν μπορω να ανεβασω φωτο με το Limit

ΘΕΤΙΚΑ :
Τρομερά χρώματα στην οθόνη και καλές γωνίες θέασης (θα γίνουν τεστ και σε εξωτερικό χώρο αύριο)
καλή αίσθηση πλήκτρων (θέλει οπωσδήποτε προστατευτικό στο ενδιάμεσο οθόνης με πληκτρα)





ΑΡΝΗΤΙΚΑ :
Πρώτη αίσθηση
Μεταλλικό δεν είναι σίγουρα
Με το που το ανοίγει είναι στα Ρώσικα




Δεν ειναι τελικη εντυπωση θα επιστρεψω με EDIT

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, venuets είπε

ΑΡΝΗΤΙΚΑ :
Πρώτη αίσθηση
Μεταλλικό δεν είναι σίγουρα
Με το που το ανοίγει είναι στα Ρώσικα
 

Νομίζω ότι κάποιος οφείλει μία συγνώμη για άλλο χρήστη που το επισήμανε και τον "ξεφώνησε"...όχι βέβαια ότι είναι κάτι το τρομερό...λύσεις πάντα υπάρχουν...αλλά ίσως θέλει μία παραπάνω "σύνεση" στο πως απαντάμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ak156 είπε

Νομίζω ότι κάποιος οφείλει μία συγνώμη για άλλο χρήστη που το επισήμανε και τον "ξεφώνησε"...όχι βέβαια ότι είναι κάτι το τρομερό...λύσεις πάντα υπάρχουν...αλλά ίσως θέλει μία παραπάνω "σύνεση" στο πως απαντάμε. 

Μόλις το ανοίξεις για πρώτη φορά αρχίζει η εγκατάσταση των Windows και το πρώτο πράμα που καθορίζεις είναι η γλώσσα!

Εγκατάσταση-Windows-10-σε-Νέο-Υπολογιστή_11.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, ak156 said:

Νομίζω ότι κάποιος οφείλει μία συγνώμη για άλλο χρήστη που το επισήμανε και τον "ξεφώνησε"...όχι βέβαια ότι είναι κάτι το τρομερό...λύσεις πάντα υπάρχουν...αλλά ίσως θέλει μία παραπάνω "σύνεση" στο πως απαντάμε. 

Το ειχε πει !!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...