Προς το περιεχόμενο

Laptop CHUWI CoreBook X 14.1" Ultra HD 2.5K IPS / Intel I3-1215U 370 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 25/08/2023 at 14:11, 2-pi-O said:

ΠΑΡΑ πολύ καλό μηχάνημα για την τιμή. Μόνο προσοχή πως δεν έχει HDMI ή Displayport για εξωτερικές οθόνες, έχει μόνο USB. Εμένα αυτό με "έκοψε" γιατί σπίτι το συνδέω πάντα σε τηλεόραση...

σε tv μπορεις να παιξεις wireless display. απλα το αναφερω.το εχω δοκιμασει με ταινια και ολα οκ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, poulinos είπε

σε tv μπορεις να παιξεις wireless display. απλα το αναφερω.το εχω δοκιμασει με ταινια και ολα οκ

Η USB Type C του είναι Full Function οπότε έχει έξοδο εικόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, zacharis1955 said:

Η USB Type C του είναι Full Function οπότε έχει έξοδο εικόνας.

Μην τα λες αυτα, μετα θα σου ζητανε και χαμπακια για hdmi, για vga, με η χωρις passthrough για φορτιση type-C και δεν συμμαζευεται 😋

(Παρεπιπτοντως, τρεχει promo στο rout του Ali στο app με ονομα Choice (σαν τον τροπο αποστολης που προωθει) που εχει σε πολυ καλες τιμες μικροπραγματα και συμπεριλαμβανει πολλα τετοια hubs! Δεν τα ειδα ετσι μαζεμενα και με αυτες τις τιμες στην σελιδα του στο PC)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Η USB Type C του είναι Full Function οπότε έχει έξοδο εικόνας.

Ρώτησα τις προάλλες και το Support τους και το επιβεβαίωσαν (γιατί κι εγώ προτίθεμαι να το δουλεύω με εξωτερική οθόνη το... 99% του χρόνου), οπότε ελπίζω ότι είμαστε οκ με αυτό!

Με την ευκαιρία, thanks @zacharis1955 - και για το συγκεκριμένο, αλλά και για όλες τις ευκαιρίες και όλη την πληροφορία που έχεις συνεισφέρει τόσα χρόνια στο forum!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επέστρεψα για σχόλιο σχετικά με το λαπτοπ. Το άφησα να παίζει video από YouTube σε full screen και έκλεισε από θερμοκρασία. Εδώ να τονίσω ότι δεν είναι πρόβλημα γενικά του μοντέλου αλλά μπορεί να έπεσα σε ελαττωματικό όποτε μαζέψτε τους πυρσούς. Πέρα από αυτό το ελάττωμα και τα ρωσικά windows που χάθηκαν μόνα τους 😜 δεν έχω δει κάτι άλλο. Το type C μου φορτίζει και το iPhone μπαμ μπαμ. 

Επεξ/σία από venuets
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, venuets είπε

Το άφησα να παίζει video από YouTube σε full screen και έκλεισε από θερμοκρασία... Πέρα από αυτό το ελάττωμα...

Το γράφεις λες και είναι δευτερευούσης σημασίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, venuets είπε

Επέστρεψα για σχόλιο σχετικά με το λαπτοπ. Το άφησα να παίζει video άλλο YouTube σε full screen και έκλεισε από θερμοκρασία. Εδώ να τονίσω ότι δεν είναι πρόβλημα γενικά του μοντέλου αλλά μπορεί να έπεσα σε ελαττωματικό όποτε μαζέψτε τους πυρσούς. Πέρα από αυτό το ελάττωμα και τα ρωσικά windows που χάθηκαν μόνα τους 😜 δεν έχω δει κάτι άλλο. Το type C μου φορτίζει και το iPhone μπαμ μπαμ. 

Συγνωμη, ανεβασε τοσο θερμοκρασια στο να κλεισει, μονο με το να παιζει video full screen στο youtube;

Αυτο ειναι θεμα ομως, που δεν δικαιολογειται μονο με αυτο να κλεισει, και να ανεβασει τοσο θερμοκρασια

Κακιστο συστημα ψυξης δηλωνει αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα 3 διαφορετικά μόνο το ένα παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα. Άρα είναι ελαττωματικό . Καλα που το ειδα νωρίς . Έστειλα αίτημα για refund ll see. Ναι γενικά το ένα φαίνεται σαν να μην ήταν καινούργιο γιατί και ο φορτιστής δεν είχε σακουλάκι. Και ο δίσκος έχει 27 μέρες use 

Καλα πήγε αυτό 😝😝

 

ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, venuets είπε

Δοκίμασα 3 διαφορετικά μόνο το ένα παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα. Άρα είναι ελαττωματικό . Καλα που το ειδα νωρίς . Έστειλα αίτημα για refund ll see. Ναι γενικά το ένα φαίνεται σαν να μην ήταν καινούργιο γιατί και ο φορτιστής δεν είχε σακουλάκι. Και ο δίσκος έχει 27 μέρες use 

Καλα πήγε αυτό 😝😝

 

ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ 

Καλα, 3 παρηγγειλες..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, venuets είπε

Δοκίμασα 3 διαφορετικά μόνο το ένα παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα. Άρα είναι ελαττωματικό . Καλα που το ειδα νωρίς . Έστειλα αίτημα για refund ll see. Ναι γενικά το ένα φαίνεται σαν να μην ήταν καινούργιο γιατί και ο φορτιστής δεν είχε σακουλάκι. Και ο δίσκος έχει 27 μέρες use 

Καλα πήγε αυτό 😝😝

 

ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ 

1 στα 3 εξακολουθεί να μην είναι καλό δείγμα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, makhs5 said:

Καλα, 3 παρηγγειλες..;

Ε και για φίλους 

3 minutes ago, DownUNDERground said:

1 στα 3 εξακολουθεί να μην είναι καλό δείγμα.

Δεν είναι ένα στα τρια γιατί δεν αγόρασα μόνο εγω ούτε παραγιεται μόνο για μένα . 4080 πήρα και δεν έπαιξε ποτέ μου την έκαναν αλλαγή την επόμενη μετά . Μπορεί να υπάρξει αστοχία 

Επεξ/σία από venuets
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, venuets είπε

Ε και για φίλους 

Δεν είναι ένα στα τρια γιατί δεν αγόρασα μόνο εγω ούτε παραγιεται μόνο για μένα . 4080 πήρα και δεν έπαιξε ποτέ μου την έκαναν αλλαγή την επόμενη μετά . Μπορεί να υπάρξει αστοχία 

Αν το σκεφτεις λιγο καλυτερα, (βλεπε λειτουργια ssd) σου εστειλαν χρησιμοποιημενο απο επιστροφη αλλου πελατη φιλε μου. 100%. Αυτο δεν ειναι επαγγελματισμος που εκαναν.

Ειπαν, "3 κομματια αυτος, οποτε ας του στειλουμε και ενα doa μεσα σ αυτα, μπορει και να μη μας το επιστρεψει μαζι με τ αλλα που θα ειναι οκ".

Επεξ/σία από makhs5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Μαλλον η παραγγελία έγινε σε πιτσαρία δεκαετίας 90....στα 3 το 1 δώρο ήταν

Μονο που εδω πληρωσε και τα τρια.

Ενω σκεφτομουν να το χτυπησω σε μια επομενη προσφορα, πχ με καποιο κουπονι, πλεον ειναι αποτρεπτικη αυτη η συμπεριφορα τους, που δειχνει οτι καθε αλλο παρα σεβονται τον πελατη και τον θεωρουν προβατο.

Συγνωμη αλλα εγω δεν διατιθεμαι να γινω ρωσικη ρουλετα, και μαλιστα σε εσκεμμενες τετοιου ειδους συμπεριφορες.

Αφου το εκαναν στον φιλο μας πιο πανω, τοτε ποιος ο λογος να μην το κανουν ξανα και οποτε εχουν doa απο επιστροφες αλλων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...