Προς το περιεχόμενο

Laptop CHUWI CoreBook X 14.1" Ultra HD 2.5K IPS / Intel I3-1215U 370 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να πω σε αυτο το σημειο οτι ηταν 3 x 369 ουτε ενα δεν πηρα με το κουπονι !!!
και αυτο το μετανιωνω αλλα δεν πειραζει

Just now, zacharis1955 said:

Περιμένω 2 CoreBook X 2023 με i5-1235U.

μακαρι να ειναι πενα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλ τα προβληματικα δεν τα στελνουν κινα, τα ιδια τα ξανασυσκευαζουν και τα ξαναπουλουν σε αλλους πελατες, μπραβο τους, συγχαρητηρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, makhs5 said:

Δηλ τα προβληματικα δεν τα στελνουν κινα, τα ιδια τα ξανασυσκευαζουν και τα ξαναπουλουν σε αλλους πελατες, μπραβο τους, συγχαρητηρια

Κοιτα μπορει να γινει και απο λαθος !
θελω να σκεφτομαι θετικα γενικα!

τα λεφτα μου θα τα παρω πισω αν δω οτι δεν κανουν κατι για αλλαγη η για refund ! επισης απο το support της πλατφορμας μ ειπαν οτι αν δεν βρουμε λυση δεν θα πληρωθουν μεχρι να εχω αποτελεσμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, venuets είπε

Κοιτα μπορει να γινει και απο λαθος !
θελω να σκεφτομαι θετικα γενικα!

τα λεφτα μου θα τα παρω πισω αν δω οτι δεν κανουν κατι για αλλαγη η για refund ! επισης απο το support της πλατφορμας μ ειπαν οτι αν δεν βρουμε λυση δεν θα πληρωθουν μεχρι να εχω αποτελεσμα :)

Συγνωμη αλλα τετοιο λαθος, να στειλουν χρησιμοποιημενο ελλατωματικο, συγνωμη αλλα δε το πιστευω. 

Μακαρι να βρεις λυση, ειλικρινα στο ευχομαι, απλα εγω με κατι τετοια χανω την εμπιστοσυνη μου, αν το κανουν μια φορα τελος για μενα. Τους εχω φαει γενικα στη μαπα τους κινεζους γιατι ειμαι παρα πολλα χρονια με δαυτους,  με αγορες εννοω, και ξερω τι κουμασια ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, makhs5 said:

Συγνωμη αλλα τετοιο λαθος, να στειλουν χρησιμοποιημενο ελλατωματικο, συγνωμη αλλα δε το πιστευω. 

Μακαρι να βρεις λυση, ειλικρινα στο ευχομαι, απλα εγω με κατι τετοια χανω την εμπιστοσυνη μου, αν το κανουν μια φορα τελος για μενα. Τους εχω φαει γενικα στη μαπα τους κινεζους γιατι ειμαι παρα πολλα χρονια με δαυτους,  με αγορες εννοω, και ξερω τι κουμασια ειναι

Λυση υπαρχει !
Δεν ανχονομαι εγω που πληρωσα ;)
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, venuets είπε

Λυση υπαρχει !
Δεν ανχονομαι εγω που πληρωσα ;)
 

Σου ειπα, στο ευχομαι. Προσεξε μονο κατι. Μην σε ριξουν σε καμια παγιδα, οπως σε καπιο φιλο σε αλλο νημα της teclast ισπανιας που πηγαν να του στησουν παγιδα. Μολις σου δωσουν την τελικη λυση, γραψε την εδω για να ξερουν και οι υπολοιποι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, makhs5 said:

Σου ειπα, στο ευχομαι. Προσεξε μονο κατι. Μην σε ριξουν σε καμια παγιδα, οπως σε καπιο φιλο σε αλλο νημα της teclast ισπανιας που πηγαν να του στησουν παγιδα. Μολις σου δωσουν την τελικη λυση, γραψε την εδω για να ξερουν και οι υπολοιποι.

Τι παγιδα φιλε ;
Γενικα δεν ψωνιζω πρωτη φορα ! εχω 1300 κατι παραγγελιες απο Alie λες να θελουν να χασουν πελατη ; :)
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, venuets είπε

Τι παγιδα φιλε ;
Γενικα δεν ψωνιζω πρωτη φορα ! εχω 1300 κατι παραγγελιες απο Alie λες να θελουν να χασουν πελατη ; :)
 

Το αν δεν θελουν να χασουν πελατη, η Chuwi, ασχολιαστο (αν δεν θελανε δεν θα το κανανε. Αυτο και τελος)

Επισεις τις 1300 αγορες σου δεν τις εκανες στην Chuwi Ισπανιας οποτε δεν το ξερουν.

Επισεις αφου εχεις κανει τοσες αγορες και εσυ τοτε θα ξερεις και κατι αλλο.

Οτι το Ali σε τετοιου ειδους καταστηματα οπως η Chuwi που πχ, ειναι προωθητικο καταστημα, δηλ παιρνει περισσοτερα χρηματα το Ali απο την Chuwi, οποτε η υποστηριξη να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι 100% στο καταστημα, πχ σε μια διενεξη που εσυ δεν θα συμφωνεις.

Αφου εισαι και εσυ παλιος, τοτε οκ, δεν συνεχιζω, θα ξερεις να το διαχειριστεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το παρήγγειλα και εγώ με την προσφορά και στην παραγγελία γράφει will ship in 39 days και estimated delivery 11 September, κάτι δεν πάει καλά, αλλά δεν το βιάζομαι κιόλας.

Εχω παρακαλώ κάποιες απορίες, αν γνωρίζει κάποιος, ευχαριστώ προκαταβολικά:

1)Η προεγκατεστημένη RAM 8gb είναι επεκτάσιμη και μέχρι πόσο;

2)Τελικά τι ισχύει με τα ρώσσικα windows; Η γλώσσα κατά το set up μόλις το ανοίξεις για πρώτη φορά είναι στα ρώσσικα ή μπορείς να επιλέξεις γλώσσα και να ολοκληρώσεις την εγκατάσταση στη γλώσσα προτίμησής σου;

Aν τελικά το set up είναι αποκλειστικά στα ρώσσικα, ποιος είναι ο ενδεικνυόμενος τρόπος για την ολοκλήρωση της εγκατάστασης από ένα μέσο χρήστη ; 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, makhs5 said:

Το αν δεν θελουν να χασουν πελατη, η Chuwi, ασχολιαστο (αν δεν θελανε δεν θα το κανανε. Αυτο και τελος)

Επισεις τις 1300 αγορες σου δεν τις εκανες στην Chuwi Ισπανιας οποτε δεν το ξερουν.

Επισεις αφου εχεις κανει τοσες αγορες και εσυ τοτε θα ξερεις και κατι αλλο.

Οτι το Ali σε τετοιου ειδους καταστηματα οπως η Chuwi που πχ, ειναι προωθητικο καταστημα, δηλ παιρνει περισσοτερα χρηματα το Ali απο την Chuwi, οποτε η υποστηριξη να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι 100% στο καταστημα, πχ σε μια διενεξη που εσυ δεν θα συμφωνεις.

Αφου εισαι και εσυ παλιος, τοτε οκ, δεν συνεχιζω, θα ξερεις να το διαχειριστεις

Το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν video στο Unboxing και φυσικα οτιδιποτε πανω σε βιντεο!
Κατωχυρονομαι και το εχουν απαντηση ηδη αυτο.
Η Chuwi δεν εχει απαντηση αλλα δεν με νοιαζει μιας και αν δεν απαντηση μεσα σε συγκεκριμενω διαστημα παιρνω επιστροφη κραταω και το λαπτοπ!
Να κοιτας και την νομοθεσια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, venuets είπε

Η Chuwi δεν εχει απαντηση αλλα δεν με νοιαζει μιας και αν δεν απαντηση μεσα σε συγκεκριμενω διαστημα παιρνω επιστροφη κραταω και το λαπτοπ!
Να κοιτας και την νομοθεσια ;)

Θα απαντησουν, νασαι σιγουρος γι αυτο

Δεν ειναι ανοητοι να μην απαντησουν

(οσο για την νομοθεσια πιστεψε με την ξερω πολυ καλα, και τα χρηματα σου πισω μπορεις να τα παρεις μεσω τραπεζης σου αν κατι παει στραβα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίτη μέρα (τέταρτη, αν μετρούσαμε και τις αργίες) και η παραγγελία μου ακόμα δεν έχει αποσταλεί (status: "To ship" - είμαι πρακτικά στην ίδια κατάσταση με αυτά που περιγράφει ο dcaster λίγα posts παραπάνω),
ενώ επίσης έχω και μία προηγούμενη παραγγελία που θέλω να επιστρέψω, καθώς θεώρησα δεν πληροί τις προδιαγραφές που έδινε ο πωλητής, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι μέχρι τώρα το έχω χειριστεί καλά...

Έχουμε στο forum κανένα θέμα σχετικό με αγορές από AliExpress, για να ρωτήσω εκεί και να μη σπαμάρω το θέμα εδώ...;
Ευχαριστώ - και ζητώ συγνώμη για το... μέχρι τώρα spam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, γενικα στα κινεζο Laptops ,τετοιες "ατυχιες" τις περιμενεις. Ειναι το ρισκο της χαμηλης τιμης.

4 Bmax & Teclast ειχα παραγγελει μια εποχη και ολα ηρθαν με καποιου ειδους ελαττωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, w2o4ts είπε

Τρίτη μέρα (τέταρτη, αν μετρούσαμε και τις αργίες) και η παραγγελία μου ακόμα δεν έχει αποσταλεί (status: "To ship" - είμαι πρακτικά στην ίδια κατάσταση με αυτά που περιγράφει ο dcaster λίγα posts παραπάνω),
ενώ επίσης έχω και μία προηγούμενη παραγγελία που θέλω να επιστρέψω, καθώς θεώρησα δεν πληροί τις προδιαγραφές που έδινε ο πωλητής, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι μέχρι τώρα το έχω χειριστεί καλά...

Έχουμε στο forum κανένα θέμα σχετικό με αγορές από AliExpress, για να ρωτήσω εκεί και να μη σπαμάρω το θέμα εδώ...;
Ευχαριστώ - και ζητώ συγνώμη για το... μέχρι τώρα spam.

https://rb.gy/9ajeh

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...