Προς το περιεχόμενο

Toyota C-HR II (2024)


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, marinos44 είπε

Καλησπέρα όταν πατάς το κουμπί των φωνητικών εντολών και είσαι σταματημένος ανοίγει η μπλε οθόνη του ψηφιακού βοηθού, αν πατήσεις στο ερωτηματικό ? Που υπάρχει κάτω αριστερά σου γράφει την λίστα με τις εντολές ….δεν γνωρίζω αν δέχεται κάτι περισσότερο από αυτές …….

Ουτε καν το ειχα προσεξει. Ωραιος! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/3/2024 στις 1:53 ΜΜ, Shadowjump είπε

Ουτε καν το ειχα προσεξει. Ωραιος! 

Η γνώμη σας για την έκδοση cult ποια είναι; Αξίζει ή πας στην επόμενη την club;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Mantzos είπε

Η γνώμη σας για την έκδοση cult ποια είναι; Αξίζει ή πας στην επόμενη την club;

Το αυτοκίνητο είναι το ίδιο σε όλες τις εκδόσεις..

Οι αλλαγές είναι στον εξοπλισμό.. κοιτάς τη θες και τη όχι και αποφασίζεις. Βέβαια για εμένα μόνο η gr sport Premium αξίζει αλλά κοστίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mantzos είπε

Η γνώμη σας για την έκδοση cult ποια είναι; Αξίζει ή πας στην επόμενη την club;

Ζουληξου και πάρε το CLUB. Πέραν οθόνης και ζαντων:
Αισθητήρες μπρος πίσω. Αν πας πολύ κοντά σε κάτι σε φρενάρει και μόνο του. 
Ασύρματη φόρτιση κινητού 
Εύκολη είσοδος χωρίς να πατάς το κλειδί και το ίδιο στην έξοδο 
Φίμε τζάμια πίσω 
Αισθητηρας βροχής
Πίσω θύρα USB (θα σου χρειαστεί)
Ειδοποίηση αν έρχεται διασταυρουμενο όχημα ή πεζός από πίσω 
Είναι και κάτι αλλά, αλλά είναι αισθητικά ψιλικοκο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mantzos είπε

Η γνώμη σας για την έκδοση cult ποια είναι; Αξίζει ή πας στην επόμενη την club;

Βασικά ξεκόλλα από την toyota που είναι μισό αιώνα πίσω σε  καινοτομία και κοίτα λίγο προς ev στα ίδια χρήματα και θα έχεις αμάξι με αρχίδια όχι μαλακίες της toyota που επειδή κάποτε ήταν αξιόπιστη έχει καβαλήσει το καλάμι και πουλάει αρχαιολογιες για καινοτομίες.. ούτε Ota Update  δεν μπορεί να υποστηρίξει και εχει το πανάρχαιο infotainment που νομίζεις ότι δουλεύεις Windows 95 άσε τα τριξιματα τους θόρυβος που φτάνουν τα 65db. Όλα αυτά στα λέω σαν μετανιωμένος κάτοχος chr gr sport.

Μην ακούς παπατζες από κατόχους το 80% μέσα τους ξέρουν τα ελαττώματα τον hybrid απλά δεν έχουν τα κότσια να το παραδεχτούν ότι έκαναν μια λάθος αγορά..

Στο μόνο που αξίζει το chr είναι στην ομορφιά..

 

  • Confused 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, andreas-d είπε

Στο μόνο που αξίζει το chr είναι στην ομορφιά..

Διαφωνώ σε ολα αλλά αυτό, οτι ειναι και όμορφο, με ξεπερνά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Διαφωνώ σε ολα αλλά αυτό, οτι ειναι και όμορφο, με ξεπερνά 

Η ομορφιά είναι υποκειμενική, εμένα προσωπικά αυτό είναι που με τράβηξε και έκανα την αγορά το προηγούμενο φυσικά, στα υπόλοιπα άμα διαφωνείς μάλλον θα είσαι κάτοχος toyota χάχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, andreas-d είπε

Βασικά ξεκόλλα από την toyota που είναι μισό αιώνα πίσω σε  καινοτομία και κοίτα λίγο προς ev στα ίδια χρήματα και θα έχεις αμάξι με αρχίδια όχι μαλακίες της toyota που επειδή κάποτε ήταν αξιόπιστη έχει καβαλήσει το καλάμι και πουλάει αρχαιολογιες για καινοτομίες.. ούτε Ota Update  δεν μπορεί να υποστηρίξει και εχει το πανάρχαιο infotainment που νομίζεις ότι δουλεύεις Windows 95 άσε τα τριξιματα τους θόρυβος που φτάνουν τα 65db. Όλα αυτά στα λέω σαν μετανιωμένος κάτοχος chr gr sport.

Μην ακούς παπατζες από κατόχους το 80% μέσα τους ξέρουν τα ελαττώματα τον hybrid απλά δεν έχουν τα κότσια να το παραδεχτούν ότι έκαναν μια λάθος αγορά..

Στο μόνο που αξίζει το chr είναι στην ομορφιά..

 

Αντρέα κάνεις λες και σε βάλανε με το ζόρι να το πάρεις  το ότι εσύ το αγόρασες και δεν ήταν αυτό που θες δεν σημαίνει ότι έχεις δίκιο σε αυτά που λες . Και εσένα ή επιλογές που ήθελες να κάνεις είναι πανηγύρι με την επιλογή που ήθελες να κάνεις για mercedes. Τουλάχιστον η toyota έχει τα κότσια και δίνει 15 χρόνια εγγύηση υπάρχουν πολλές που κάνουν το ίδιο? Έλα τώρα εντάξει.  Τα προβλήματα μας είναι αν παίρνει οτα  μια αναβάθμιση. Έχω να κάμω αναβαθμίσεις στο bmw μου από τότε που το πήρα, αυτοκίνητο είναι δεν είναι υπολογιστής να παίζεις.  Αν θες παιχνίδι πάρε τεσλα  . Αξιόπιστο πρέπει να είναι και αυτό το κάνει καλά.  Οπότε κράτα την για πάρτι σου αυτή την γνώμη σου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Just_travel_everywhere είπε

Αντρέα κάνεις λες και σε βάλανε με το ζόρι να το πάρεις  το ότι εσύ το αγόρασες και δεν ήταν αυτό που θες δεν σημαίνει ότι έχεις δίκιο σε αυτά που λες . Και εσένα ή επιλογές που ήθελες να κάνεις είναι πανηγύρι με την επιλογή που ήθελες να κάνεις για mercedes. Τουλάχιστον η toyota έχει τα κότσια και δίνει 15 χρόνια εγγύηση υπάρχουν πολλές που κάνουν το ίδιο? Έλα τώρα εντάξει.  Τα προβλήματα μας είναι αν παίρνει οτα  μια αναβάθμιση. Έχω να κάμω αναβαθμίσεις στο bmw μου από τότε που το πήρα, αυτοκίνητο είναι δεν είναι υπολογιστής να παίζεις.  Αν θες παιχνίδι πάρε τεσλα  . Αξιόπιστο πρέπει να είναι και αυτό το κάνει καλά.  Οπότε κράτα την για πάρτι σου αυτή την γνώμη σου . 

Που τα είδες τα 15 χρόνια εγγύηση, εκτός και αναφέρεσαι μόνο στην υβριδική μπαταρία που και αυτή είναι 11 χρόνια.. το αμάξι έχει 3 χρόνια εγγύηση και εφόσον πληρώνεις έξτρα για ελενχο toyota relax τότε έχει εγγύηση για κάθε χρόνο που κάνεις ελενχο.

Τα υπόλοιπα δε τα σχολιάζω, αλλά  κακό δεν είναι να λέμε και αλήθειες..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6ετης ειναι η εγγυηση στην Ελλαδα και 11 χρονια για την μπαταρια εφοσον γινεται ελεγχος και πιστοποιηση της καταστασης της…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καινούριο το chr μια χαρά είναι τεχνολογικά. Ποιο αμάξι έχει κάτι παραπάνω σε αυτά τα λεφτα; Σίγουρα η Toyota δεν είναι η Toyota που ηταν, αλλά ποια εταιρεία είναι; 

Και εγώ EV θα ήθελα να πάρω, αλλά με τα χιλιόμετρα που κάνω δεν θα έκανα ποτέ αποσβεση. Άσε που χάνεις τρελά στην μετάπωληση. 

Εδώ το plug in να πάρεις, με 12.000χλμ το χρονο μόνο ηλεκτρικά, θα θες 12 χρόνια να κάνεις αποσβεση τα έξτρα 6.000 που έχει το chr phev

Επεξ/σία από Shadowjump
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Shadowjump είπε

Το καινούριο το chr μια χαρά είναι τεχνολογικά. Ποιο αμάξι έχει κάτι παραπάνω σε αυτά τα λεφτα; Σίγουρα η Toyota δεν είναι η Toyota που ηταν, αλλά ποια εταιρεία είναι; 

Και εγώ EV θα ήθελα να πάρω, αλλά με τα χιλιόμετρα που κάνω δεν θα έκανα ποτέ αποσβεση. Άσε που χάνεις τρελά στην μετάπωληση. 

Εδώ το plug in να πάρεις, με 12.000χλμ το χρονο μόνο ηλεκτρικά, θα θες 12 χρόνια να κάνεις αποσβεση τα έξτρα 6.000 που έχει το chr phev

Άμα θες να κάνεις απόσβεση χρημάτων αγοράζεις ακίνητο μόνο αυτά παίρνουν αξία, το αυτοκίνητο χάνει 10% με το που βγει από την αντιπροσωπεία, τη τεχνολογία έχει το νέο chr που δεν είχε το προηγούμενο η ένα Hyundai kona πχ.

Εδώ δε μπορείς να δώσεις εντολές πλοήγησης και μιλάς για τεχνολογία.. 

Είπαμε καλά είναι αλλά όχι και τα καλύτερα στα χρήματα που δίνεις. Σαν να μου λες ότι βρήκα δουλειά με το βασικό μισθό αλλά δουλεύω 15 ώρες την ημέρα, δε βαριέσαι πάλι καλά που έχω δουλειά..

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, andreas-d είπε

Που τα είδες τα 15 χρόνια εγγύηση, εκτός και αναφέρεσαι μόνο στην υβριδική μπαταρία που και αυτή είναι 11 χρόνια.. το αμάξι έχει 3 χρόνια εγγύηση και εφόσον πληρώνεις έξτρα για ελενχο toyota relax τότε έχει εγγύηση για κάθε χρόνο που κάνεις ελενχο.

Τα υπόλοιπα δε τα σχολιάζω, αλλά  κακό δεν είναι να λέμε και αλήθειες..

 

Φυσικά και μιλάω για αυτού του είδους στην εγγύηση πηγαίνεις εκεί κάνεις τον έλεγχο και κρατάει 15 χρόνια τέλος και αυτό δεν το κάνει κανένας άλλος και όπως είπα έκραξες μία φορά και πόσες ακόμα φορές που δεν ξέρω νομίζω ότι αυτή η γκρίνια και αυτή η μιζέρια δεν χωράει στο συγκεκριμένο νήμα το είπες μία φορά το είπες δύο φορές φτάνει κάπου άμα δεν σ αρέσει πήγαινε πούλα το δηλαδή μη κουράζεις εδώ μπαίνουν και άτομα που το γουστάρουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Just_travel_everywhere είπε

Φυσικά και μιλάω για αυτού του είδους στην εγγύηση πηγαίνεις εκεί κάνεις τον έλεγχο και κρατάει 15 χρόνια τέλος και αυτό δεν το κάνει κανένας άλλος και όπως είπα έκραξες μία φορά και πόσες ακόμα φορές που δεν ξέρω νομίζω ότι αυτή η γκρίνια και αυτή η μιζέρια δεν χωράει στο συγκεκριμένο νήμα το είπες μία φορά το είπες δύο φορές φτάνει κάπου άμα δεν σ αρέσει πήγαινε πούλα το δηλαδή μη κουράζεις εδώ μπαίνουν και άτομα που το γουστάρουνε

Όσο και να την φυσάς την πατάτα αργεί να κρυώσει..

Είσαι στην αναμονή η το πήρες και έχεις γνώμη τόσο γρήγορα? Το καλοκαίρι που θα κατέβεις Ελλάδα οδικώς στείλε μου μνμ. τότε θα έχεις άποψη τώρα όχι..από τα προσπέκτους δεν μπορείς να φέρεις άποψη γκεγκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, andreas-d είπε

Άμα θες να κάνεις απόσβεση χρημάτων αγοράζεις ακίνητο μόνο αυτά παίρνουν αξία, το αυτοκίνητο χάνει 10% με το που βγει από την αντιπροσωπεία, τη τεχνολογία έχει το νέο chr που δεν είχε το προηγούμενο η ένα Hyundai kona πχ.

Εδώ δε μπορείς να δώσεις εντολές πλοήγησης και μιλάς για τεχνολογία.. 

Είπαμε καλά είναι αλλά όχι και τα καλύτερα στα χρήματα που δίνεις. Σαν να μου λες ότι βρήκα δουλειά με το βασικό μισθό αλλά δουλεύω 15 ώρες την ημέρα, δε βαριέσαι πάλι καλά που έχω δουλειά..

Το Kona είναι πιο ακριβό και 1ης γενιάς υβριδικό για την Hyundai. Σίγουρα χάνει αξία, αλλά άλλη τιμή κρατάει ένα Toyota και άλλη κρατάει ένα Citroën. Επίσης, σε νοιάζει να χαλάς λιγότερα χρήματα. Αν είναι να πάρω ηλεκτρικό με 10.000 παραπάνω και δεν τα γλυτώσω ποτέ, τότε τι νόημα έχει; Εκτός αν δεν με νοιαζει να γλυτώσω και περνώ αμάξι απλά για να πάρω.

Από τεχνολογια έχει 5ης γενιάς υβριδικό σύστημα αντί για 4ης. Ψηφιακο καντράν, πολύ πιο γρήγορο infotainment, matrix led headlights και πολλά άλλα που δεν έχω ψάξει. 

Στα λεφτά που είναι, είναι μια χαρά αυτοκινητο. Δεν είπα ότι είναι πιο καλό από ολα, αλλά από τα περισσότερα είναι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...