Προς το περιεχόμενο

Toyota C-HR II (2024)


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, andreas-d είπε

Όσο και να την φυσάς την πατάτα αργεί να κρυώσει..

Είσαι στην αναμονή η το πήρες και έχεις γνώμη τόσο γρήγορα? Το καλοκαίρι που θα κατέβεις Ελλάδα οδικώς στείλε μου μνμ. τότε θα έχεις άποψη τώρα όχι..από τα προσπέκτους δεν μπορείς να φέρεις άποψη γκεγκε..

Φίλε δεν έχω ανάγκη τα λεφτά για βενζίνες οπότε άστο κλαψε αλλού που σε παίρνει.  Έχω χρήμα και αγοράζω άρα βάζω και βενζινη . Πάνε σαν λαζογερμανος πάρε mercedes να πουλήσεις μούρη καια σε την κλάψα φτανει κουρασες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Φίλε δεν έχω ανάγκη τα λεφτά για βενζίνες οπότε άστο κλαψε αλλού που σε παίρνει.  Έχω χρήμα και αγοράζω άρα βάζω και βενζινη . Πάνε σαν λαζογερμανος πάρε mercedes να πουλήσεις μούρη καια σε την κλάψα φτανει κουρασες. 

Εκτός από αγράμματος είσαι και ανιστόρητος, και φυσικά έκτος τόπου και χρόνου..

1. Λαζογερμανοι ονομάστηκαν οι Πόντιοι μετανάστες την  δεκαετία του 60 που προέρχονται από νόμους Κιλκίς δυτικής Μακεδονίας και Θράκης εγώ είμαι κάτω από το αυλάκι, άρα  «κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια».. 

2. Δεν σε ρώτησα εάν έχεις λεφτά αν και αμφιβάλλω( φυσικά εύχομαι να έχεις)  αλλά  ο τρόπος σου σε κάνει φτωχό στο μυαλό τουλάχιστον κατ' εμέ.. 

3. Το να εκφράσει κάποιος τη γνώμη του σε ένα forum για ένα προϊόν που έχει οπότε φέρει γνώμη δεν είναι κακό, αναφέρθηκα σε διαφορετικούς συμφορουμητες και αντί να απαντήσουν οι ίδιοι απαντάς εσύ ξινισμένος.. χωρίς να είσαι κάτοχος ακόμα..

Πάντως παρόλο που προσφέρθηκαν να σε βοηθήσω δείχνεις οτι δεν έχεις τρόπους και είσαι αγενής..θα σου πρότεινα να πας να γραφτείς στο ελληνικό σχολείο της Φρανκφούρτης μπας και γίνεις άνθρωπος..  πότε δεν είναι αργά για γνώση. 

Αυτά και καλή συνέχεια..

 

 

Επεξ/σία από andreas-d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, andreas-d είπε

Εκτός από αγράμματος είσαι και ανιστόρητος, και φυσικά έκτος τόπου και χρόνου..

1. Λαζογερμανοι ονομάστηκαν οι Πόντιοι μετανάστες την  δεκαετία του 60 που προέρχονται από νόμους Κιλκίς δυτικής Μακεδονίας και Θράκης εγώ είμαι κάτω από το αυλάκι, άρα  «κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια».. 

2. Δεν σε ρώτησα εάν έχεις λεφτά αν και αμφιβάλλω( φυσικά εύχομαι να έχεις)  αλλά  ο τρόπος σου σε κάνει φτωχό στο μυαλό τουλάχιστον κατ' εμέ.. 

3. Το να εκφράσει κάποιος τη γνώμη του σε ένα forum για ένα προϊόν που έχει οπότε φέρει γνώμη δεν είναι κακό, αναφέρθηκα σε διαφορετικούς συμφορουμητες και αντί να απαντήσουν οι ίδιοι απαντάς εσύ ξινισμένος.. χωρίς να είσαι κάτοχος ακόμα..

Πάντως παρόλο που προσφέρθηκαν να σε βοηθήσω δείχνεις οτι δεν έχεις τρόπους και είσαι αγενής..θα σου πρότεινα να πας να γραφτείς στο ελληνικό σχολείο της Φρανκφούρτης μπας και γίνεις άνθρωπος..  πότε δεν είναι αργά για γνώση. 

Αυτά και καλή συνέχεια..

 

 

Κάνε καμιά δουλειά και άσε τους ανθρώπους να χαρούν την αγορά τους ,κλαφτικες μια δυο τρεις φτάνει πάνε σε αλλο φόρουμ, εσύ που είσαι του πανεπιστημίου διάβασε για αρχή τον τίτλο chr 2024 εσύ έχει άλλο μοντέλο,  δεύτερων επίσης και εσύ Γερμανία ήρθες μάλλον δεν πήγαν καλά τα πράγματα στην Ελλάδα ε ? 😅😅 συν δεν προσφέρεις καμία βοήθεια εδώ μέσα απλά κλαις τίποτα άλλο.  Όσο για τους λαζογερμανους  κάτσε σε κανένα καφενείο Ελλάδα να δεις τι λένε για όσους φηγαμε Γερμανία χαχαχα εκτός τόπου και χρόνου.  Α και μην ξεχάσω το αν έχω λεφτά η όχι άστο καλύτερα!! Πάνε να ψάξεις καμία αγγελία να πάρεις μεταχειρισμένο mercedes να πουλήσεις μούρη και άσε μας να κλάψουμε εδώ με το νέο μας αυτοκίνητο!! Για το αγράμματος δεν απαντάω καν.   Θα ήθελες να φτάσεις το επίπεδο μου !! Έλα καλή συνέχεια και σταμάτα να βγάζεις μιρλα εδώ μέσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, δεν χρειαζεται να τσακωνεστε! Ειστε και μεταναστο-πατριωτακια! Ο καθενας την γνωμη του λεει. Ο andreas-d δεν γουσταρει καθολου το C-HR και ο Just_travel_everywhere το γουσταρει! Απλα μενει εκει, δεν χρειαζεται να προσπαθει ο ενας να πεισει τον αλλον για την επιλογη του. Βεβαια ο andreas-d εχει το παλιο, οποτε δεν μπορει να ειναι 100% αντικειμενικος, λεει την αποψη του για το προηγουμενο και μπορει να εχει και δικιο σε αυτα που λεει, ειδικά για το infotainment. 

Συνεχιζω το θεμα παρακατω! 

Πρεπει να βγηκε update, γιατι βλεπω σε ενα βιντεο εντελως διαφορετικο γραφικο στην οθονη με την ροη ενεργειας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κάνοντας το κινητό hotspot και συνδέοντας το αυτοκίνητο με αυτό βγάζει καμία ενημέρωση ως διαθέσιμη - ίσως φταίει το γεγονός ότι έχω το μοντέλο με τη μικρή οθόνη - θα στείλω email με ερώτηση στην αντιπροσωπεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται wifi παιδια. Το αυτοκίνητο είναι ήδη συνδεδεμένο στο internet. Φανταζομαι θα το κάνει μόνο του όταν βγεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ ένα CHR. Είμαι μεταξύ να σκάσω ~30.000 για τις οικονομικές εκδόσεις, ή να δώσω περίπου τα ίδια για μεταχειρισμένο 2.0. Ο λόγος είναι ότι κάνουμε αρκετά μεγάλα ταξίδια (3-4 φορές το χρόνο) όπου η έξτρα επιτάχυνση θεωρώ θα βολέψει. ΟΚ χάνω λίγο σε χώρο αποσκευών, αλλά πλέον δεν έχουμε καρότσια κτλ, ούτε δεκάδες συμπράγκαλα που θέλουν τα μωρά. 

Τώρα βέβαια έχω ένα Peugeot 308 1400 του 2009 οπότε φαντάζομαι ότι και να πάρω θα έχει χαώδη διαφορά. Θέλω ωστόσο να πηγαίνω με μια σχετική άνεση στην εθνική με 130-140 (το τωρινό μου το κακόμοιρο μουγκρίζει σαν τρελό).

Οπότε τι λέτε καινούργιο 1.8, η μεταχειρισμένο 2.0 με ενδεχομένως έξτρα πάνω κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα θα πηγαινα στο καινουργιο και θα προσπαθουσα να κανω την υπερβαση για τουλαχιστον την 2η εκδοση. Αλλο αυτοκινητο, αναβαθμισμενο, μεγαλυτερα παραθυρα πισω, κ.α. Αν δεν κανω λαθος στο 2λιτρο θα σε πιανει και τεκμηριο, το καλυπτεις??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, LePetiteKoulie είπε

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ ένα CHR. Είμαι μεταξύ να σκάσω ~30.000 για τις οικονομικές εκδόσεις, ή να δώσω περίπου τα ίδια για μεταχειρισμένο 2.0. Ο λόγος είναι ότι κάνουμε αρκετά μεγάλα ταξίδια (3-4 φορές το χρόνο) όπου η έξτρα επιτάχυνση θεωρώ θα βολέψει. ΟΚ χάνω λίγο σε χώρο αποσκευών, αλλά πλέον δεν έχουμε καρότσια κτλ, ούτε δεκάδες συμπράγκαλα που θέλουν τα μωρά. 

Τώρα βέβαια έχω ένα Peugeot 308 1400 του 2009 οπότε φαντάζομαι ότι και να πάρω θα έχει χαώδη διαφορά. Θέλω ωστόσο να πηγαίνω με μια σχετική άνεση στην εθνική με 130-140 (το τωρινό μου το κακόμοιρο μουγκρίζει σαν τρελό).

Οπότε τι λέτε καινούργιο 1.8, η μεταχειρισμένο 2.0 με ενδεχομένως έξτρα πάνω κτλ;

Να πας να κάνεις  test drive και τα δύο ώστε να έχεις άποψη, από το πληκτρολόγιο  αγοράζουμε  απόψεις και μάλιστα διαφορετικές από τα δικά μας θέλω..

Εγώ πάντως ανάμεσα στα δύο θα πήγαινα στο 2.0l αν μπορείς στο καινούργιο με τα 197ps ακόμα καλύτερα..

Το 1.8 το παλιό ήταν χώμα με 122ps  όμως και το καινούργιο 1.8 με 140ps πάλι αργό είναι. 

Στην ουσία τα μοτέρ είναι ίδια στο νέο με το προηγούμενο και στις δύο εκδόσεις.. 

η μπαταρία έχει μεγαλώσει λίγο και ο ηλεκτροκινητηρας είναι ποιο αποδοτικος στο νέο.

Συνοπτικά στο νέο αλλά σε δίλιτρο αν θες να μην το μετανιώσεις..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, andreas-d είπε

και το καινούργιο 1.8 με 140ps πάλι αργό είναι. 

Το εχεις οδηγησει και το λες αυτο? Περα του οτι το οδηγησα και δεν μου φανηκε αργο, και κατοχοι του προηγουμενου το θεωρουν πολυ πιο γρηγορο. 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...