Προς το περιεχόμενο

Mini PC MINIS FORUM UM480 XT AMD Ryzen 7 4800H 179 € / 249 € / 269 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, senes είπε

Παρέλαβα κι εγώ. Ήρθε με windows 11 home. Τι βήματα ακολουθούμε τώρα για φρέσκια εγκατάσταση 11 pro ?

Απλα πραγματα  :
1. Σεταρα κανονικα ( χωρις εφαρμογες ) αυτα που εχει και .
2. Πηρα ενα backup με Acronis του συστηματος για παν ενδεχομενο.
3. Εκανα ενα usb με τα φρεσκα win 11 με rufus ωστε να βγαλω τα περιτα .
4. Παιρνεις ενα κλειδι pro απο καποιο κλειδαδικο .
5. Μπουταρεις απο usb , διαγραφεις διαμερισματα, και κανεις εγκατασταση τα win (  εμενα πχ δεν ειχαν drivers για το wifi ).
6. Περνας τους drivers που εχεις ηδη κατεβασει απο τη επισημη τους σελιδα  
7. Βαζεις το νεο σου κλειδι τις ρυθμισεις Ενεργοποιηση  "αλλαγη Κλειδιου Προιοντος" 

και εισαι ετοιμος 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Windows 10 Pro. Οι drivers που είχαν στη σελίδα τους δεν δούλευαν για την ethernet και κατέβασα από Intel.
Έπαιξα lol low graphics και είχε σταθερά 120fps. :)

IMG_0893.JPG

IMG_0895.JPG

IMG_0896.JPG

IMG_0897.JPG

IMG_0898.JPG

IMG_0890.JPG

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, villasg είπε

Μετα περασα με φορματ win11 καθαρη εγκατασταση .
Το μονο κουφο οτι κατα την εγκατασταση δεν "εβλεπε" το Wifi  μετα το σεταρισμα των win11 μπηκαν οι drivers απο το Site τους και ολα καλα 

Ήρθε και σε εμένα το barebone. Το σέταρα χωρός πρόβλημα, το μόνο σημείο που με καθυστέρησε γιατί δεν μου είχε ξανατύχει ήταν πράγματι το γεγονός ότι δεν είχε εγκατεστημένους τους drivers του wifi οπότε έκανα το "τρικ" που αναφέρουν και στα FAQ τους (αλά εγώ δεν το είχα δει γιατί ήμουν βιστικός)

PS: When installing the latest version of win11, I encountered the problem of not being able to skip the network connection: You can press the [Shift+F10] shortcut key to call out the command prompt window, and then enter : oobe\BypassNRO.cmd, after restarting, there will be a click button to skip the network connection up. Then please use another computer with internet access to download and install the driver.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iparou είπε

Ήρθε και σε εμένα το barebone. Το σέταρα χωρός πρόβλημα, το μόνο σημείο που με καθυστέρησε γιατί δεν μου είχε ξανατύχει ήταν πράγματι το γεγονός ότι δεν είχε εγκατεστημένους τους drivers του wifi οπότε έκανα το "τρικ" που αναφέρουν και στα FAQ τους (αλά εγώ δεν το είχα δει γιατί ήμουν βιστικός)

PS: When installing the latest version of win11, I encountered the problem of not being able to skip the network connection: You can press the [Shift+F10] shortcut key to call out the command prompt window, and then enter : oobe\BypassNRO.cmd, after restarting, there will be a click button to skip the network connection up. Then please use another computer with internet access to download and install the driver.

Ακριβώς τα ίδια, σωτήριο το post σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ήρθε τελικά 20/12, όλα καλά. Η σελίδα της προσφοράς πλέον είναι 404, οπότε έγινε ξεστοκάρισμα και τέλος.

Έχει ανοίξει κανένα σχετικό θέμα στο φόρουμ για τους κατόχους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι αγοράσατε το barebone πως κάνατε το installation των Windows? Έχω κατεβάσει το Windows 11 iso από το site της Microsoft και δημιουργώ ένα bootable usb drive με το Rufus. Δεν καταφέρνω να κάνω την εγκατάσταση. Στο bios βάζω να κάνει boot πρώτα από το USB. Ανοίγει ένα screen με το logo των Windows αλλά μετά δεν προχωράει παρακάτω. Ίσως φταίει που έχω εγκαταστήσει ήδη Linux Mint?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sebu είπε

Βλεπω τωρα τα ιδια μηχανακια στα 999 ευρω 😂

Τυχεροι οσοι αγορασατε

Dont worry. Με αυτή την τιμή θα μείνουν απούλητα και θα τα δώσουν ξανά με έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Sebu είπε

Βλεπω τωρα τα ιδια μηχανακια στα 999 ευρω 😂

Τυχεροι οσοι αγορασατε

 

9 ώρες πριν, Doubt είπε

Με έκπτωση ναι, αλλά στο 1/5 της τωρινής τιμής;

Ήταν πραγματικά "απίθανη" η προσφορά και μπράβο στον zacharis.

Καλά μην τρελενεστε.

400-500 βρίσκετε τα ανάλογα ή καλύτερα στην αγορά σήμερα. Μην ψαρώνετε από τις εικονικές αρχικές τιμές.

https://amzn.eu/d/0JeUbbU

https://amzn.eu/d/hdDOeYS

(+voucher - 75€)

https://amzn.eu/d/974fl14

(+voucher - 60€)

https://amzn.eu/d/aGdHNDF

 

Θα ξαναπαιξουν σε προσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...