Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες/Διαθεσιμότητες/Παραλαβές iPhone 15 Pro/ Pro Max v2


giorgoskgs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Εκτος απο ολα αυτα που λες, εμενα μου λεγανε οτι δεν γνωριζαν ουτε καν την ημερομηνια που περιμενουν την επομεη παραλαβη και οτι δεν εχουν τετοια ενημερωση απο τον προμηθευτη

Ναι δεν ξέρω τι να πω πια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω παραγγείλει κ εγώ 15PM Natural 256 από istorm. Πολύ-πολύ αργότερα από όλους σας , στις 6/10. Σήμερα που πήγα από istorm Κολωνάκι , ο υπάλληλος μου είπε να υπολογίζουμε γενικά 6-7 εβδομάδες για παραλαβή , από την ημέρα παραγγελίας 👀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, VasoAL είπε

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω παραγγείλει κ εγώ 15PM Natural 256 από istorm. Πολύ-πολύ αργότερα από όλους σας , στις 6/10. Σήμερα που πήγα από istorm Κολωνάκι , ο υπάλληλος μου είπε να υπολογίζουμε γενικά 6-7 εβδομάδες για παραλαβή , από την ημέρα παραγγελίας 👀

Oσοι παραγγειλανε 15/9 εχουν ηδη κλεισει 6 εβδομαδες και αρχιζουν ηδη να διανυουν την εβδομη. Ακομη και αυτο που σου ειπε πολυ αισιοδοξο ακουγετα. Πολυ αμφιβαλω οτι την εβδομαδα που μας ερχεται θα εχουν εξυπηρετηθει απαντες που παρηγγειλαν 15/9. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Oσοι παραγγειλανε 15/9 εχουν ηδη κλεισει 6 εβδομαδες και αρχιζουν ηδη να διανυουν την εβδομη. Ακομη και αυτο που σου ειπε πολυ αισιοδοξο ακουγετα. Πολυ αμφιβαλω οτι την εβδομαδα που μας ερχεται θα εχουν εξυπηρετηθει απαντες που παρηγγειλαν 15/9. 

Ευτυχώς που έβαλαν την Ελλάδα στις πρώτες χώρες παραλαβής 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Παρακολουθώ τη συζήτηση για τις παραλαβές απο το άλλο νήμα, το οποίο εχω διαβάσει όλο... Δεν ειχα γράψει κάτι γιατί συνήθως πάντα υπήρχε μια παρόμοια περίπτωση να με καλύπτει...

Εγω εχω παραγγελία απο Public 15/09 στις 15:01 για iphone 15 PM 256gb blue με πληρωμή στο κατάστημα... Μια και μοναδική το πρώτο λεπτό, ώστε να προλάβω τα περι πολλών παραγγελιών, και έκτοτε περιμένω...

Η αντιμετώπιση απο την αλυσίδα είναι τραγική κ προφανώς απογοητευτική. Στα τηλέφωνα απαντάνε λες κ έχουν βάλει κασετα, λένε ψέματα πως θα μας καλέσουν για ενημέρωση αλλα δεν καλούν ποτέ και ανάλογα τον άνθρωπο ξεφουρνιζουν οτι έχουν προτεραιότητα όσοι προπληρωσαν, το οποίο μαζεύουν αφού δουν την αντίδραση οτι δεν ενημερωθηκαμε ποτέ οτι η προπληρωμή επηρεάζει τη σειρά ώστε να είναι δική μας απόφαση αν θα περιμένουμε ή οχι. Και στο τέλος λενε το ακραιο οτι η apple τους ειπε να το κάνουν αυτό! Ειδικά, όταν αναφέρω οτι έχουν παραλάβει αλλοι το ίδιο κινητό με μεταγενέστερη ημερομηνία δεν έχουν τι να απαντήσουν... 

Προν 20 μέρες το κινητό μπήκε σε ενδοδιακινηση (οπως και κάποιου ακόμα αποσο θυμάμαι) και μου είπαν οτι εντός 3 ημερών θα με καλέσουν... Λίγες ώρες μετά επέστρεψε σε αναμονή από προμηθευτή... Έκτοτε παραμένει εκεί!

Αυτή είναι λίγο πολύ η δική μου εμπειρία μέχρι στιγμής έχοντας μια απο τις αρκετά πρώτες παραγγελίες κατα την άποψη μου. Αναφέροντας τα παραπάνω σε υπεύθυνο χτες που πήγα απο κατάστημα, μετά απο αρκετή κουβέντα αφου παλι δεν ειχε κάτι να απαντήσει στα επιχειρήματά μου, μου είπε (με επιφύλαξη μεν) οτι αύριο (σήμερα δηλαδή 27/10) θα έχουν κάποια παραλαβή, χωρις να ξέρει προφανώς αν θα είμαι μέσα. Αυτό επαληθεύει και κάποιον φίλο που έγραψε για 25-27/10 οτι θα εχει παραλαβή το Public (νομίζω στο άλλο νήμα). Προφανώς βέβαια δε ξέρουμε αν έγινε... Στην παραγγελία μου δεν έχει αλλάξει κάτι... 

Αυτά από εμένα και με συγχωρείτε για το... σεντόνι! Αν κάποιος έχει κάτι νεότερο για τις παραλαβές κλπ αν θέλει ας μας ενημερώσει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αγγλικό site της apple δείχνει est μέσα με τέλη Νοεμβρίου αν γίνει σήμερα η παραγγελία  και στην Ελλάδα ακόμα περιμένουμε να εξυπηρετηθούν ότι παραγγελίες 15/9 μπας και πάρουμε σειρά κ οι υπόλοιποι .Τωρα πως γίνεται η αναμονή σε άλλες χώρες να είναι ένα μήνα και στην Ελλάδα 3μηνο δεν καταλαβαίνω 

IMG_6822.png

Και αφού έγραψα τα παραπάνω με πήραν από το πλαίσιο για δρομολόγηση της παραγγελίας την Τρίτη και πριν κάνα 2ωρο που κάλεσα εγώ δεν είχε ιδέα ο άλλος .Οτι να ναι 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα βγω και θα πω καλά να πάθουμε από την στιγμή που κάνετε 1 παραγγελία σε κάθε κατάστημα και πάνε 2 φορές έτσι πίσω οι προ παραγγελίες.Αρχές Δεκέμβρη το κόβω να έχουν ακυρωθεί οι μισές παραγγελίες και να έχει στοκ παντού.Τι να πω υπομονή να παραλάβουμε μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες τουλάχιστον

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, GiannisSkg είπε

Εγώ θα βγω και θα πω καλά να πάθουμε από την στιγμή που κάνετε 1 παραγγελία σε κάθε κατάστημα και πάνε 2 φορές έτσι πίσω οι προ παραγγελίες.Αρχές Δεκέμβρη το κόβω να έχουν ακυρωθεί οι μισές παραγγελίες και να έχει στοκ παντού.Τι να πω υπομονή να παραλάβουμε μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες τουλάχιστον

Φιλε μου προσωπικά μια παραγγελία μέσω δόσεων εχω κάνει ,σίγουρα υπάρχουν αρκετοί που έκαναν παραπάνω κ ότι κάτσει συμβάλει στην όλη καθυστέρηση αλλά τον κύριο λόγο τον έχουν τα καταστήματα ,γνώμη μου πάντα .Όσον αφορά από Πλαίσιο για να πήραν εμένα τώρα που είναι στις 19/9 πρέπει να ολοκληρώσουν και τις  προηγούμενες λογικά .

Επεξ/σία από giorgoskgs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά στο bestprice υπάρχουν πόλεων καταστήματα που δείχνουν να το έχουν άμεσα διαθέσιμο και σε νορμαλ τιμή.

https://www.bestprice.gr/item/2159006123/apple-iphone-15-pro-max-256gb.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθα και γωωωω

Πήρα τις θηκούλες μου χθες από τεμυ. Θα πω ότι η ποιότητα είναι απίστευτα καλή (μόνο αυτή με το slider είναι λίγο πιο απλή) αλλά φοβάμαι ότι θα πέσετε να με φάτε. 

Πέρα από την πλάκα οι υπόλοιπες 3 είναι λες και τις πήρες ένα 20αρικο την μια... 

 

Α, για παραλαβή.. Ο κωτσος προχθές μου είπε ότι θα έπρεπε να έχω παραλάβει επειδή είμαι στις 14/9. Σήμερα μου είπαν υπομονή το natural έχει χιλιάδες παραγγελίες. 

IMG_20231026_162501_edit_197848671892726.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια βαθιά ενημέρωση ότι τώρα έρχεται μεγάλη ποσότητα natural γιατί εγώ που έκανα 21/9 iPhone 15 pro 256 natural μου είπαν μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες πολύ πιθανόν να είναι μέσα για αυτό είπα απλά υπομονή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GiannisSkg είπε

Υπάρχει μια βαθιά ενημέρωση ότι τώρα έρχεται μεγάλη ποσότητα natural γιατί εγώ που έκανα 21/9 iPhone 15 pro 256 natural μου είπαν μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες πολύ πιθανόν να είναι μέσα για αυτό είπα απλά υπομονή

Μακάρι να παραλάβει ο κόσμος 

 

38 λεπτά πριν, YiannisMns είπε

Άμα θελω να πάρω 512 πμ οποιοδήποτε χρώμα σε ποιο σάιτ να πάω; με τιμολογιο εννοείται 

Σε οποίο το βρεις διαθέσιμο έτσι όπως πάει το θέμα.Δες Αμαζον και μετά ελληνικά καταστήματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...