Προς το περιεχόμενο

13 ευρώ ελάχιστη ανανέωση στην καρτοκινητή - Παράπονο προς το Insomnia


Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, mphxths είπε

To μηνυμα αφαιρεθηκε , γιατι ο ραφινος δεν ειναι ετοιμος ακομα για αυτο :)

Δεν πείθεις και πολύ με το συγκεκριμένο. Μάλλον το μήνυμα αφαιρέθηκε γιατί με την δική μου απάντηση φάνηκες τόσο κουτός που ντράπηκες και δεν ήθελες να δουν και άλλοι τις μπαρούφες σου. Πολύ κρίμα που σου χάλασα το αφήγημα. Και έκανες τόσο μεγάλη προσπάθεια να το παίξεις life coach χωρίς ίχνος αντίληψης. 

Δεν πρόκειται να σπαταλήσω άλλο χρόνο για να σου απαντήσω στο οτιδήποτε για το συγκεκριμένο ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά σας έχω την λύση. Κάθε φορά που είναι να κάνω ανανέωση, έχω κρατήσει παλιό apk του whats up στο οποίο υπήρχε η επιλογή για ανανέωση κάτω των 13€. Λογικά η ίδια λογική θα λειτουργεί και για τις υπόλοιπες εταιρείες. Βρείτε μία παλιά έκδοση και κρατείστε την ως backup και όταν είναι να κάνετε ανανέωση, απεγκαταστείστε αυτή που έχετε τώρα και βάλτε την παλιά έκδοση και μετά την ανανέωση, μπορείτε να ξαναβάλετε την πρόσφατη έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, John-n78 είπε

Παιδιά σας έχω την λύση. Κάθε φορά που είναι να κάνω ανανέωση, έχω κρατήσει παλιό apk του whats up στο οποίο υπήρχε η επιλογή για ανανέωση κάτω των 13€. Λογικά η ίδια λογική θα λειτουργεί και για τις υπόλοιπες εταιρείες. Βρείτε μία παλιά έκδοση και κρατείστε την ως backup και όταν είναι να κάνετε ανανέωση, απεγκαταστείστε αυτή που έχετε τώρα και βάλτε την παλιά έκδοση και μετά την ανανέωση, μπορείτε να ξαναβάλετε την πρόσφατη έκδοση.

δεν καταλαβα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Titos301 είπε

δεν καταλαβα τιποτα

Όταν εσύ βάζεις στο Playstore το whatsup, εγκανταστείται και αναβαθμίζεται αυτόματα κάθε φορά που έχει βγει νέα έκδοση. Τώρα η τελευταία έκδοση είναι η v4.34.1 και όταν την ανοίξεις, σου λέει για ανανέωση 13€ ως ελάχιστη. Κάποτε, η ανανέωση ήταν 10€ και τότε είχαμε την έκδοση v4.26.1 (ή προηγούμενες εκδόσεις). Τώρα εάν απεγκανταστήσεις την τελευταία έκδοση και βάλεις την σιδηροδρομική που σου είπα, τότε στην ανανέωση θα σου βγάζει 10€ ως επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, John-n78 είπε

Όταν εσύ βάζεις στο Playstore το whatsup, εγκανταστείται και αναβαθμίζεται αυτόματα κάθε φορά που έχει βγει νέα έκδοση. Τώρα η τελευταία έκδοση είναι η v4.34.1 και όταν την ανοίξεις, σου λέει για ανανέωση 13€ ως ελάχιστη. Κάποτε, η ανανέωση ήταν 10€ και τότε είχαμε την έκδοση v4.26.1 (ή προηγούμενες εκδόσεις). Τώρα εάν απεγκανταστήσεις την τελευταία έκδοση και βάλεις την σιδηροδρομική που σου είπα, τότε στην ανανέωση θα σου βγάζει 10€ ως επιλογή.

α αχα εσυ δλδ το κανεις ετσι και βαζεις καρτα 7,20€ τωρα που την εχουν καταργησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, John-n78 είπε

Όταν εσύ βάζεις στο Playstore το whatsup, εγκανταστείται και αναβαθμίζεται αυτόματα κάθε φορά που έχει βγει νέα έκδοση. Τώρα η τελευταία έκδοση είναι η v4.34.1 και όταν την ανοίξεις, σου λέει για ανανέωση 13€ ως ελάχιστη. Κάποτε, η ανανέωση ήταν 10€ και τότε είχαμε την έκδοση v4.26.1 (ή προηγούμενες εκδόσεις). Τώρα εάν απεγκανταστήσεις την τελευταία έκδοση και βάλεις την σιδηροδρομική που σου είπα, τότε στην ανανέωση θα σου βγάζει 10€ ως επιλογή.

Και περνάει η επιλογή των 10€ ή την βγάζει άκυρη;Γιατί μου κάνει πολύ κουλό να άφησαν  τέτοιο τρόπο παράκαμψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω χειροκίνητες τις ενημερώσεις εφαρμογών, νομίζω ότι βγάζει απευθείας ότι πρέπει να ενημερωθεί η εφαρμογή και δεν σε αφήνει να την χρησιμοποιήσεις. Δεν δοκίμασα βέβαια αυτό που λέει ο φίλος, αλλά θα μου φανεί περίεργο να λειτουργεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε θα πω για Τουρκια γιατι εχει λιγο χαμηλοτερους μισθους απο εδω αλλα για Ιρλανδια με τριπλασιους. Kαρτα απο το μεγαλυτερο ισως προβαιντερ εκει με 5 ευρω οχι το μηνα αλλα το χρονο. Οι δικοι μας εδω το εχουν παρακανει

Επεξ/σία από jsalonica
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Και περνάει η επιλογή των 10€ ή την βγάζει άκυρη;Γιατί μου κάνει πολύ κουλό να άφησαν  τέτοιο τρόπο παράκαμψης.

Το έχω κάνει 2 φορές και μου έχει λειτουργήσει. 

2 ώρες πριν, Titos301 είπε

α αχα εσυ δλδ το κανεις ετσι και βαζεις καρτα 7,20€ τωρα που την εχουν καταργησει;

Κάρτα 7.20 δεν υπάρχει, μάλλον θα εννοείς την 8άρα. Για την 8άρα επειδή με ρώτησε σε προσωπικό κάποιος άλλος, δοκίμασα να βάλω παλιά έκδοση τότε που ήταν τα 8 ευρώ ως ελάχιστη ανανέωση, αλλά δεν το εμφανίζει ως επιλογή. Εικάζω ότι συμβαίνει αυτό γιατί τότε με τα 8 υπήρχε πάλι και τα 13 ως επιλογή και τώρα είτε βάλεις παλιά έκδοση είτε καινούργια "διαβάζουν" την ίδια πλατφόρμα και επειδή έχει αφαιρεθεί η επιλογή των 8, σου βγάζει μόνο 13 ασχέτως και εάν είναι η τελευταία ή παλιά έκδοση. Όμως εάν βάλεις την πιο παλιά έκδοση (v4.26.1) φαίνεται δεν είναι ακριβώς η ίδια πλατφόρμα και βγάζει επιλογές για 10 & 12. Έχω κάνει την επιλογή 10 δύο φορές στο παρελθόν μέσω paypal και με έχει χρεώσει 10 ευρώ. Βέβαια και τα προγράμματα δείχνει της εποχής όπου ήταν τότε. Δηλαδή με 8.5 ευρώ τότε σου έδιναν 2gb (ενώ τώρα σου δίνουν 4Gb), δεν ξέρω εάν πάω να το κάνω εάν θα μου δώσει 2 ή 4 gb αλλά για να μην πάρω αυτό το ρίσκο, μετά την ανανέωση, βάζω πάλι την καινούργια έκδοση και επιλέγω τα 4gb με 8.5 ευρώ (rollover) και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2023 στις 10:53 ΜΜ, mphxths είπε

Μου θυμιζεις τον πατερα μου οταν κραζει το προγραμμα καποιου καναλιου στην τηλεοραση και δεν παταει το κουμπι στο τηλεκοντρολ να το αλλαξει...

Εντελώς εκτός θέματος. Έγραψες κάτι για να γράψεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα πάντως, που είχα βάλει (για την πεθερά μου) αυτόματη ανανέωση μέσω κάρτας 12 ευρώ και αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου,  ήρθε χθές μήνυμα επιτυχούς ανανέωσης υπολοίπου με 12 ευρώ. Άρα από αυτό συμπεραίνω ότι θα συνεχίσει να τραβάει 12 ευρώ και όχι 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, viman said:

Δες εδώ στο 3ο στους τρόπους ανανέωσης.

https://www.f2g.gr/ext_files/prepaid/f2g/files/free2go-emporika-diathesimos-timokatalogos-martios-2023.pdf

 

Aυτο που βλεπω εγω ειναι....

 

6. ΠΑΚΕΤΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΠΟΥ ΠΡΟΫΠΟΘΕΤΟΥΝ ΕΝΤΟΛΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΑΞΙΑΣ ΑΠΟ 1€ (ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΞΙΕΣ 8€, 12€ ΚΑΙ 15€) ΚΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΑΡΚΕΙ ΤΟ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΧΡΕΩΣΗ

400 λεπτά ομιλίας + 40 sms προς όλους 7,25€

30 ημέρες 1000 λεπτά ομιλίας + 100 sms προς όλους 1 GB 10,90 €

30 ημέρες Απεριόριστα λεπτά ομιλίας + 500 sms προς όλους 2 GB 13,60 € 30 ημέρες

Οποτε σου διαφευγει το ΚΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΑΡΚΕΙ ΤΟ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΧΡΕΩΣΗ......

Αρα ΝΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΝΟ Αποδεκτη ΑΝΑΝΕΩΣΗ με 1Ε!!!

Οχι οτι με ενδιαφερει, βασικα συμβολαιο εχω, αλλα μη λεμε και οτι θελουμε....για να ισχυσει το 1Ε προυποθετει υπολοιπο...διαφορετικα....

Η ανανεωση με 1Ε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ειναι για να μη χασεις το νουμερο....

 

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι μπορούν να μειωθούν οι τιμές προσπαθώ να βλέπω τη μεγάλη εικόνα και βάσει των πολύ πρόσφατων αλλαγών/σύγχρονων αναγκών/προσφορές απεριορίστων/απελευθέρωση λόγω δικτύων FTTH από cabinet τολμώ να πω ότι είμαστε μετά από καιρό σε αξιοπρεπές επίπεδο. Όσον αφορά τα παράπονά σου είναι απολύτως δικαιολογημένα και συμφωνώ εξίσου, όμως διαφωνώ στο 13€. Σαν πόσο και σύμφωνα με τις προσφορές ή συμβόλαια θα βολευτεί κανείς και το υπόλοιπο ποσό μένει για τον επόμενο μήνα. Άσε που οι προσφορές είναι στην ουσία μονόδρομος. Εκεί που προσωπικά εξοργίζομαι είναι με τη διαγραφή των υπολοιπόμενων. Μπορεί να έχεις δώσει αρκετά χιλιάρικα χώρια τα σταθερά, αλλά αν παύσεις να ανανεώσεις για λίγους μήνες κινδυνεύεις με φραγή! Τρέλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...