Προς το περιεχόμενο

13 ευρώ ελάχιστη ανανέωση στην καρτοκινητή - Παράπονο προς το Insomnia


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/4/2024 στις 3:23 ΜΜ, Pant3l1s είπε

Έχω what's up. Όσο η τιμή της ανανέωσης ήταν 10 ευρώ είχα βάλει να γίνεται αυτόματα η πληρωμή. Αλλάξαν οι τιμές αλλά ακόμη ισχύει η αυτόματη πληρωμή που ρύθμισα στα 10 ευρώ. Γϊνεται κάθε πρώτη του μήνα και μετράει κανονικά σαν ανανέωση (μου μεταφέρει τα υπόλοιπα λεπτά ομιλίας, MB, tokens στο επόμενο μήνα).

Αυτο λογικα το κανουν επιτηδες γαργαρα, διοτι για εκεινους λειτουργεις σα συμβολαιο, παιρνουν βρεξει χιονισει 10 ευρω το μηνα, ενω αν δεν ειχες αυτοματη πληρωμη μπορει να εβαζες 13 ευρω το διμηνο ή τριμηνο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 19/4/2024 στις 7:03 ΜΜ, korakios είπε

κακώς απο τη στιγμή που δε δίνουν τη δυνατότητα να αγοράσεις το πακέτο που θες απευθείας ( άλλη λαμογιά )

(απο εκεί ξεκινά και έτσι μένουν τα υπόλοιπα που εισπράττουν)

 

Στις 19/4/2024 στις 10:59 ΜΜ, george200-13 είπε

+1. Αυτο ποτε δεν καταλαβα γιατι οι εταιρειες δεν σουν δινουν την δυνατοτητα να αγορασεις το πακετο που θες αγοραζοντας απλως με καρτα τραπεζης μεσω του app αφου ειναι ενα ηδη κοστολογημενο προιον. Δεν ειμαστε πλεον στο 1980 για να υπαρχουν οι καρτες κινητης τηλεφωνιας με συγκεκριμενο προπληρωμενο χρηματικο ποσο. Αλλα αυτοι καλα κανουν αφου το ποσο που μενει υπολοιπο απο την καρτα που αγοραζουμε ειναι στην ουσια ατοκο δανειο γι αυτους

και από εμένα +1 ( έστω και με καθυστέρηση )

πολύ σωστό αυτό, δεν το είχα σκεφτεί έτσι

εγώ εννοούσα ότι εφόσον λήξει ο χρόνος του πακέτου που αγοράσαμε λογικό είναι να χάνονται τα υπόλοιπα που περιλαμβάνει και δεν τα χρησιμοποιήσαμε. Και αυτό ισχύει από την στιγμή που δεχόμαστε ότι δεν αγοράζουμε μόνο μονάδες αλλά αυτές υπόκεινται και σε χρονικό περιθώριο χρήσης. Ένα παράδειγμα είναι τα εισιτήρια αστικών συγκοινωνιών που έχουν χρονικό περιθώριο, όπου κανονικά θα έπρεπε να πληρώνουμε το μεταφορικό έργο και όχι την αναμονή στις αποβάθρες ή τον χρόνο που περπατάμε στην Αθήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

0?ui=2&ik=e4eda85083&attid=0.1&permmsgid=msg-a:r-1875454890634376999&th=18f19730e8b9e5be&view=fimg&fur=ip&sz=s0-l75-ft&attbid=ANGjdJ9LsMul-uuhQdHVhrlFHppUEf-0l7f1yEZLpD341IIHnD6O0UCTCKASoy8OLssv2M7ndYB4VZG8rt2tZPIJh_jO9eN36hdsi4Ey981B53BQWmBmcRlO-JR7cok&disp=emb&realattid=18f1972e754ed7548511

 

Αφιερωμενο στα προβατα που πληρωνουν ακομα ελληνικες καρτοκινητες.10 ευρω για 1 χρονο που εχω μονο για το gprs του gps και sms αλλα καλλιστα θα μπορουσα να εχω εξτρα data και για κλησεις με mobilevoip γιατι στις αλλες ευρωπαικες χωρες απλα το credit ΔΕΝ ληγει ποτε και ειναι κλοπη να στο περνουν απλα και μονο επειδη θελουν να πληρωνεις X ποσο το χρονο για να πληρωνεις τους παχυλους μισθους τους.Aν το gov.gr και τραπεζες δεν εξαναγκαζαν επισης να εχεις ελληνικο κινητο ολοι θα ειχαν e-sim και οι τηλεπαροχοι θα ειχαν κλεισει στα σιγουρα αλλιως οι τιμες θα ειχαν εξομειωθει με της Ευρωπης.

Στις 28/3/2024 στις 10:19 ΜΜ, kinitos είπε

πηγες εσυ στην εεττ και εβγαλες ακρη?

Ναι πηγα στην ΕΕΤΤ μας καλεσε γα διαβουλευση καποτε πριν ερθει το VDSL ηταν και το adslgr εκει.Απλα δεν εχει καμια εξουσια ο ΟΤΕ αποφασιζει και διαταζει και θελει μονο λεφτα το γεγονος οτι 15 χρονια μετα η  κοσμοπΟΤΕ πουλαει ψευτικες VDSL που τις περναει μεσω ασυρματιων SAR  σε 10αδες νησια αλλα τιμολογιακα τις χρεωνει σαν χαλκο, δεν βγηκε καμμια ΕΕΤΤ και κανενας εισαγγελεας να τον καταγγειλει διοτι πεφτει συνεχεια και εχει 50+ms latency ,διοτι εκδικητικα θα κοψει ακομα και αυτα προφασιζομενος βλαβη η θα υποβαθμισει την ταχυτητα σε επιπεδα 2002.

Επεξ/σία από cricket
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, e1995kati είπε

Στην κιου ορίζεις εσύ ποτέ θα γίνει και έχει τα πακέτα auto που μπαίνουν αυτόματα με την πρώτη ανανέωση του μήνα από 15ευρω

Δεν έχει να κάνει με ένα πρόγραμμα μιας εταιρείας που ίσως και να τηρεί κάποια κριτήρια. Έχει να κάνει με τον συνολικό τρόπο λειτουργίας / νοοτροπίας των εταιρειών,  με την ανοχή / κάλυψη από τους κρατούντες.

9 λεπτά πριν, cricket είπε

0?ui=2&ik=e4eda85083&attid=0.1&permmsgid=msg-a:r-1875454890634376999&th=18f19730e8b9e5be&view=fimg&fur=ip&sz=s0-l75-ft&attbid=ANGjdJ9LsMul-uuhQdHVhrlFHppUEf-0l7f1yEZLpD341IIHnD6O0UCTCKASoy8OLssv2M7ndYB4VZG8rt2tZPIJh_jO9eN36hdsi4Ey981B53BQWmBmcRlO-JR7cok&disp=emb&realattid=18f1972e754ed7548511

Σε έμενα τουλάχιστον δεν εμφανίζει κάτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, cricket said:

 

Ναι πηγα στην ΕΕΤΤ μας καλεσε γα διαβουλευση καποτε πριν ερθει το VDSL ηταν και το adslgr εκει.Απλα δεν εχει καμια εξουσια 

εκει πηγαινε και η ερωτηση μου.

οποτε χρειαστηκε να μιλησω μαζι τους ηταν οτι ναναι

θυμαμαι μια επικοινωνια για το οτι καθε 2 μηνες πρεπει να βαζω καρτα και για το οτι ολες οι εταιρειες εκαναν ακριβως το ιδιο και οτι παιζει καρτελ 

η απαντηση ηταν απλη εμεις δεν μπορουμε δεν ξερουμε και δεν εχουμε αρμοδιοτητα για τιποτα απο αυτα , μιληστε με το υπουργιεο αναπτυξης και την επιτροπη ανταγωνισμου.

δυστηχως πληρωνονται για να μην κανουν κατι 

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cricket είπε

0?ui=2&ik=e4eda85083&attid=0.1&permmsgid=msg-a:r-1875454890634376999&th=18f19730e8b9e5be&view=fimg&fur=ip&sz=s0-l75-ft&attbid=ANGjdJ9LsMul-uuhQdHVhrlFHppUEf-0l7f1yEZLpD341IIHnD6O0UCTCKASoy8OLssv2M7ndYB4VZG8rt2tZPIJh_jO9eN36hdsi4Ey981B53BQWmBmcRlO-JR7cok&disp=emb&realattid=18f1972e754ed7548511

 

Αφιερωμενο στα προβατα που πληρωνουν ακομα ελληνικες καρτοκινητες.10 ευρω για 1 χρονο που εχω μονο για το gprs του gps και sms αλλα καλλιστα θα μπορουσα να εχω εξτρα data και για κλησεις με mobilevoip γιατι στις αλλες ευρωπαικες χωρες απλα το credit ΔΕΝ ληγει ποτε και ειναι κλοπη να στο περνουν απλα και μονο επειδη θελουν να πληρωνεις X ποσο το χρονο για να πληρωνεις τους παχυλους μισθους τους.Aν το gov.gr και τραπεζες δεν εξαναγκαζαν επισης να εχεις ελληνικο κινητο ολοι θα ειχαν e-sim και οι τηλεπαροχοι θα ειχαν κλεισει στα σιγουρα αλλιως οι τιμες θα ειχαν εξομειωθει με της Ευρωπης.

Ναι πηγα στην ΕΕΤΤ μας καλεσε γα διαβουλευση καποτε πριν ερθει το VDSL ηταν και το adslgr εκει.Απλα δεν εχει καμια εξουσια ο ΟΤΕ αποφασιζει και διαταζει και θελει μονο λεφτα το γεγονος οτι 15 χρονια μετα η  κοσμοπΟΤΕ πουλαει ψευτικες VDSL που τις περναει μεσω ασυρματιων SAR  σε 10αδες νησια αλλα τιμολογιακα τις χρεωνει σαν χαλκο, δεν βγηκε καμμια ΕΕΤΤ και κανενας εισαγγελεας να τον καταγγειλει διοτι πεφτει συνεχεια και εχει 50+ms latency ,διοτι εκδικητικα θα κοψει ακομα και αυτα προφασιζομενος βλαβη η θα υποβαθμισει την ταχυτητα σε επιπεδα 2002.

Πες μου περισοτερα αν σου είναι εύκολο ισχύει και για Ελλάδα κάτι τέτοιο....ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν ξεχάσεις να ανανεώσεις και περάσει το δίμηνο, πόσο πιθανό είναι να σου επιστρεψουν τα χρήματα ? Παλιότερα μου το έκαναν άμεσα, τώρα μου φαγαν 40 ευρώ και δεν τα επιστρέφουν με τίποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, yolaz είπε

Παιδιά, αν ξεχάσεις να ανανεώσεις και περάσει το δίμηνο, πόσο πιθανό είναι να σου επιστρεψουν τα χρήματα ? Παλιότερα μου το έκαναν άμεσα, τώρα μου φαγαν 40 ευρώ και δεν τα επιστρέφουν με τίποτα!!!

Το απίθανο θα ήταν να σου τα επιστρέψουν. Αφού «εσύ φταις»! Ντροπή σου να μην βάλεις κάθε δίμηνο κάρτα ακόμα και αν το νούμερο το έχεις μόνο για να κάθεται... ΕΕΤΤ we love you! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...