Προς το περιεχόμενο

13 ευρώ ελάχιστη ανανέωση στην καρτοκινητή - Παράπονο προς το Insomnia


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχει ανανεωση υπολοιπου με ΕΝΑ ευρω στο f2g app. Το ελαχιστο ειναι δωδεκα ευρω ή οχτω στο νεο f2g.

Μην παραπληροφορειτε τον κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 21/11/2023 at 12:47, John-n78 said:

Όταν εσύ βάζεις στο Playstore το whatsup, εγκανταστείται και αναβαθμίζεται αυτόματα κάθε φορά που έχει βγει νέα έκδοση. Τώρα η τελευταία έκδοση είναι η v4.34.1 και όταν την ανοίξεις, σου λέει για ανανέωση 13€ ως ελάχιστη. Κάποτε, η ανανέωση ήταν 10€ και τότε είχαμε την έκδοση v4.26.1 (ή προηγούμενες εκδόσεις). Τώρα εάν απεγκανταστήσεις την τελευταία έκδοση και βάλεις την σιδηροδρομική που σου είπα, τότε στην ανανέωση θα σου βγάζει 10€ ως επιλογή.

Έχει κοπεί αυτό φίλε.

Το έκανε ο γιος μου μέχρι τώρα, και στην τελευταία απόπειρα ανανεωσης πριν μια βδομάδα, σε πετάει έξω η εφαρμογή.

 

Οι εταιρείες και κυρίως η Cosmote έχουν πάρει πολύ στραβό δρόμο. Ο κόσμος περιορίζει τα μη απολύτως απαραίτητα, και αυτοί νομίζουν ότι θα τα πάρουν με αυξήσεις. Το τηλέφωνο δεν είναι ούτε ρεύμα ούτε νερό. Κάντε προσφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, thermaikos4 είπε

Δεν υπαρχει ανανεωση υπολοιπου με ΕΝΑ ευρω στο f2g app. Το ελαχιστο ειναι δωδεκα ευρω ή οχτω στο νεο f2g.

Μην παραπληροφορειτε τον κοσμο.

Σαφώς και υπάρχει. Το αντίθετο θα έλεγα, εσύ να μην παραπληροφορείς τον κόσμο 

 

Screenshot_2023-11-24-18-03-10-61_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Επεξ/σία από soul_d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, soul_d είπε

Σαφώς και υπάρχει. Το αντίθετο θα έλεγα, εσύ να μην παραπληροφορείς τον κόσμο 

 

Screenshot_2023-11-24-18-03-10-61_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Εγώ γιατί βλέπω από 12€ - 50€ ? (είτε από την εφαρμογή είτε online)

Screenshot_2023-11-25-05-02-32-574_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-11-25-04-59-38-154_co.trebbble.android.wind.f2g.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, John-n78 είπε

Εγώ γιατί βλέπω από 12€ - 50€ ? (είτε από την εφαρμογή είτε online)

Screenshot_2023-11-25-05-02-32-574_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-11-25-04-59-38-154_co.trebbble.android.wind.f2g.jpg

Μάλλον είσαι στο παλιό f2go, φίλε μου. Διορθώνεται όμως αν θες. Είτε μιλάς με εξυπηρέτηση στο messenger, είτε στέλνεις γραπτό μήνυμα, το οποίο μου διαφεύγει τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, soul_d είπε

Μάλλον είσαι στο παλιό f2go, φίλε μου. Διορθώνεται όμως αν θες. Είτε μιλάς με εξυπηρέτηση στο messenger, είτε στέλνεις γραπτό μήνυμα, το οποίο μου διαφεύγει τώρα 

Εγώ πάντως βλέπω (όσο φαίνεται δηλαδή) ότι πρέπει να χρησιμοποιούμε τον ίδιο σύνδεσμο (https://www.f2g.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-meso-myf2g-/). Στείλε μου το link που χρησιμοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, John-n78 είπε

Εγώ πάντως βλέπω (όσο φαίνεται δηλαδή) ότι πρέπει να χρησιμοποιούμε τον ίδιο σύνδεσμο (https://www.f2g.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-meso-myf2g-/). Στείλε μου το link που χρησιμοποιείς.

Βρε το ίδιο είναι. Ωστόσο εάν προήλθες από wind, θεωρείσαι παλιό f2go. Αν έγινες από τότε που ενσωματώθηκε με τη nova, είσαι στο νέο. Αν ψάξεις μερικές σελίδες πιο πριν, θα βρεις το μήνυμα για την αλλαγή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς χάθηκε  αυτό που λεγόταν παλιά καρτοκινητή δηλαδή βάζω χρήματα όποτε θέλω όσα χρειάζομαι από ελάχιστα μεχρι όσο πάει η βάζω μια κάρτα το χρόνο .πλεον όλες μας πήγαν στο καρτοσυμβολαιο τον 13 ευρώ το κράτος τι κάνει ; 

Επεξ/σία από hoback
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα αυτός ήταν ο σκοπός του αρχικού μου μηνύματος. Γιατί κάνει τόσο εξόφθαλμα τα στραβά μάτια η ΕΕΤΤ και γιατί sites όπως το insomnia (ένα από τα μεγαλύτερα αν όχι ΤΟ μεγαλύτερο site τεχνολογίας στην Ελλάδα) απλά προβάλουν τις θέσεις των παρόχων; Και άντε στο site δεν παίρνουν θέση, δεν το παίρνουν ούτε στο podcast.

«Η τάδε φέρνει FIBER!!!! OYAOY» (στο 10% του πληθυσμού για να ανεβάσουν τον μέσο όρο ταχύτητας... χθες μέχρι και σε γνωστό τηλεοπτικό σταθμό ασχολήθηκαν με το ζήτημα γιατί λέει έχουμε το ακριβότερο και πιο αργό ίντερνετ της Ευρώπης με βάση τον πληθυσμό). 

«Η δείνα φέρνει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA!!!!! SUPER!!!!!!» (σε τι τιμή και είναι όντως «απεριόριστα»... γιατί έχει αποδειχτεί ότι δεν ισχύει σε όλους τους παρόχους ο όρος «απεριόριστα» αλλά και πάλι «δεν ανοίγει ρουθούνι»).

Επεξ/σία από rafinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη να πω οτι μια χαρα υπαρχει ανανεωση απο 1€ στην nova f2g. το χρησιμοποιω μηνες τωρα στο 2ο νουμερο μου.

Στα του θεματος, απο την στιγμή που το κρατος σε αναγκαζει να εχεις αριθμο κινητης για να εχεις προσβαση σε καποιες υπηρεσιες, θα επρεπε να διασφαλισει οτι το κοστος διαχειρισης και διατηρησης του αριθμου ενεργου να ειναι μηδαμινό.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, kallair said:

Στα του θεματος, απο την στιγμή που το κρατος σε αναγκαζει να εχεις αριθμο κινητης για να εχεις προσβαση σε καποιες υπηρεσιες, θα επρεπε να διασφαλισει οτι το κοστος διαχειρισης και διατηρησης του αριθμου ενεργου να ειναι μηδαμινό.

 

συμφωνούμε σε αυτό αλλά μηδαμινό δε μπορεί να είναι. Αλλά να έχει ένα ποιο λογικό κόστος. Εντάξει δεν είπαμε να ανανεώνεις με 1€ και να διαρκεί 1 έτος όπως γινόταν πριν χρόνια και ο καθένας μας είχε 5-6 νούμερα. Αλλά όχι και αυτό το χάλι με τα 12--13€ (πόσο είναι τώρα) κάθε δίμηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Bitbit είπε

συμφωνούμε σε αυτό αλλά μηδαμινό δε μπορεί να είναι. Αλλά να έχει ένα ποιο λογικό κόστος. Εντάξει δεν είπαμε να ανανεώνεις με 1€ και να διαρκεί 1 έτος όπως γινόταν πριν χρόνια και ο καθένας μας είχε 5-6 νούμερα. Αλλά όχι και αυτό το χάλι με τα 12--13€ (πόσο είναι τώρα) κάθε δίμηνο

δεν ειπα μηδενικό, μηδαμινό ειπα=αμελητέο,ασήμαντο. οποτε στην ουσία συμφωνούμε. 1 ευρω που ειναι τώρα στην νοβα καθε 4-5 μηνες, πιστευω ειναι τίμιο για αριθμο που απλά τον θες για υπηρεσιες πχ web banking και δηλωση του στο κρατος για αυλες συνταγογραφησεις κ διαφορα τετοια, και απολυτως τπτ αλλο.

ο αδερφος μου που για τον πεθερο του επρεπε να ξαναβγαλει νουμερο, ηλικιωμενος που δεν χρησιμοποιει καν τον αριθμο και ειχε μαζεψει 100αδες ευρω μεσα απο τις ανανεωσεις, δεν ηξερε για την ανανεωση απο 1€ και το εκανε αμεσως μολις το εμαθε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, kallair said:

δεν ειπα μηδενικό, μηδαμινό ειπα=αμελητέο,ασήμαντο. οποτε στην ουσία συμφωνούμε. 1 ευρω που ειναι τώρα στην νοβα καθε 4-5 μηνες, πιστευω ειναι τίμιο για αριθμο που απλά τον θες για υπηρεσιες πχ web banking και δηλωση του στο κρατος για αυλες συνταγογραφησεις κ διαφορα τετοια, και απολυτως τπτ αλλο.
 

αυτό με το 1€ της νοβα είδα κι εγώ και θέλω να μεταφέρω ένα νούμερο που στην ουσία το θέλω μόνο γι αυτό. web banking, αυλη και τα λοιπά του κράτους. Το θέμα είναι, θα το κρατήσουν ή σε κανένα μήνα θα το κόψουν κι αυτοί και θα έχουν μόνο 12-13€. Προσωπικά πιστεύω αυτό θα γίνει αλλά οκ, θα κάνω την μεταφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ χθες ένα φιλαράκι μου ήθελε να ανανεώσει την κάρτα του (απλά για να ανανεώσει) σε έναν αριθμό F2G (παλιό). Μέσω της εφαρμογής του εμφάνισε μήνυμα του στυλ «Μεταφέρσου στο νέο F2G για να έχεις ανανέωση με 8€ κτλ». Έκανε την αλλαγή και δεν είχε πουθενά την επιλογή για να ανανέωση κάρτας με 1 ευρώ. Απλά του έχει επιλογή 8€ - 12€ -  15€ και δεν θυμάμαι τι άλλο. Το μόνο θετικό από την μία, αλλά κακό από την άλλη, ήταν ότι ακόμα και με τα 8€ του ενεργοποιούσε πακέτο με λεπτά ομιλίας, sms και κάτι λίγα MB. Μήπως αυτό με το 1 ευρώ αφορά μόνο νέους αριθμούς; Ας ελπίσουμε να βγω ψεύτης, αλλά θεωρώ ότι δεν θα αργήσει να αλλάξει και η Nova (Wind είναι ας μην δουλευόμαστε) τα 8-12 σε 13€ μέσω του app και τα 8€ μόνο από το κατάστημα. Εκτός και αν σήκωσε μπαϊράκι γιατί είδα ότι οι Cosmote και Vodafone έκαναν «παράπονα» στην ΕΕΤΤ (γελάμε) για αθέμητες πρακτικές στις διαφημίσεις της (που πρακτικά και στην Nova όντως λένε μπαρούφες για τον ταχύτερα αναπτυσσόμενο πάροχο κινητής κτλ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...