Προς το περιεχόμενο

13 ευρώ ελάχιστη ανανέωση στην καρτοκινητή - Παράπονο προς το Insomnia


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, billyg599 είπε

OK γιατί νόμιζα πώς κάνει rollover (ότι σου ξέμεινε το βάζεις στην νέα ανανέωση).

Έχει πολλές παραμέτρους. Είτε ανανεώνεις κάθε μήνα με 13€ πχ και συσσωρεύεται ένα ποσό, είτε μία φορά ανά δίμηνο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι τραφικο που δεν υπαρχει επιλογη μονο για internet σε λογικη τιμη.

Χρειαζομαι καροτκινητη για ενα κινητο που λειτουργει ως monitor  < 10MB την μερα και πρεπει να πληρωσω το καρτελ 13€ το μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Keosen είπε

Ειναι τραφικο που δεν υπαρχει επιλογη μονο για internet σε λογικη τιμη.

Χρειαζομαι καροτκινητη για ενα κινητο που λειτουργει ως monitor  < 10MB την μερα και πρεπει να πληρωσω το καρτελ 13€ το μηνα

Προσδιόρισε τη λογική τιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, soul_d είπε

Προσδιόρισε τη λογική τιμή 

Για κανα 300mb το μηνα ξερω γω 2€-3€?

Το Q που το εχω 6 χρονο τωρα το ειχα παρει οταν στο πακετο το βασικο combo κοστιζε 4€ τωρα το φθηνο combo κοστιζει 13€
Tα σκετα 5GB  10€
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Keosen είπε

Για κανα 300mb το μηνα ξερω γω 2€-3€?

Το Q που το εχω 6 χρονο τωρα το ειχα παρει οταν στο πακετο το βασικο combo κοστιζε 4€ τωρα το φθηνο combo κοστιζει 13€
Tα σκετα 5GB  10€
 

Υπάρχει μία κάρτα η οποία κοστίζει 0€ και σου δίνει 200mb κάθε μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να δούμε... πότε θα βγει το νέο άρθρο που θα εκθειάζει κάποιον πάροχο την στιγμή που ανεβαίνουν οι τιμές για άλλη μια φορά αντί να πέφτουν... Δεν λέω ότι δεν φταίει το ίδιο το κράτος σε μεγάλο βαθμό για αυτό, αλλά οι τιμές των τηλεπικοινωνιών ήταν ήδη υπερβολικά ακριβές σε σχέση με τα υπόλοιπα κράτη (ειδικά της Ε.Ε.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό που έφυγα απ' το παιχνίδι της καρτοκινητης λόγο του ότι βρήκα αρκετά προνομιακό συμβολαιο.....και συνεχίζω να πιστεύω ότι η καρτοκινητη πλέον μένει πολύ πίσω στον ανταγωνισμό...αυτήν την στιγμή...κάποτε υπήρχαν τα φοιτητικά που συμφέραν ακόμη και μέσω από αγγελιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, e1995kati είπε

Έχω καιρό που έφυγα απ' το παιχνίδι της καρτοκινητης λόγο του ότι βρήκα αρκετά προνομιακό συμβολαιο.....και συνεχίζω να πιστεύω ότι η καρτοκινητη πλέον μένει πολύ πίσω στον ανταγωνισμό...αυτήν την στιγμή...κάποτε υπήρχαν τα φοιτητικά που συμφέραν ακόμη και μέσω από αγγελιες

Για πες τι συμβόλαιο έχεις, για να συγκρίνουμε με το liquid 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω με 13.70 απεριόριστα κινητά 3000 μυνήματα 20 gb kai 200 εξωτερικό....κάνε σύγκριση με το liquid

Συγκεκριμένα 12.50 με απαλλαγή φορου

Αν βρεθεί κάτι πιο συμφέρον πείτε μου

 

Screenshot_20240325-022621.png

Screenshot_20240325-022825.png

Για ίντερνετ είχα πάρει σιμ frog τότε με την προσφορά 60 ευρώ απεριόριστα δεδομενα για 1 χρονο

Επεξ/σία από e1995kati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, e1995kati είπε

Έχω με 13.70 απεριόριστα κινητά 3000 μυνήματα 20 gb kai 200 εξωτερικό....κάνε σύγκριση με το liquid

Συγκεκριμένα 12.50 με απαλλαγή φορου

Αν βρεθεί κάτι πιο συμφέρον πείτε μου

 

Screenshot_20240325-022621.png

Screenshot_20240325-022825.png

Για ίντερνετ είχα πάρει σιμ frog τότε με την προσφορά 60 ευρώ απεριόριστα δεδομενα για 1 χρονο

Άρα πληρώνεις 12,50 + 5€ συνολικά, σωστά; 

Με το liquid λοιπόν, με 15€, έχεις απεριόριστη ομιλία και είτε το αφήνεις στα 11gb από default, είτε επιλέγεις το πακέτο των 200gb με 10€. Για sms δεν αναλύω, μπορείς να το κοιτάξεις. Σου περισσεύουν και κάποια €. Τσεκάρεις αν θες και συγκρίνεις, για το τι σε βολεύει και αν σε καλύπτει 

Screenshot_2024-03-25-13-13-40-06_7462019c272f3de740ea578e32e39391.jpg

Screenshot_2024-03-25-13-13-16-02_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Επεξ/σία από soul_d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το liquid είναι μορφή συμβολαίου? Γιατί είδα διακοπή της σύμβασης λέει......Μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ικανοποιημένος....με το συμβόλαιο που έχω.....υπάρχουν δεύτερες υπηρεσίες που δίνουν προγράμματα της βοντα αρκετά πιο χαμηλα από ότι η ίδια η εταιρία(cleveroffers) πήρα τηλ τυχαία μια μέρα και έχουν ολα unlimited στα 21.5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, e1995kati είπε

Το liquid είναι μορφή συμβολαίου? Γιατί είδα διακοπή της σύμβασης λέει......Μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ικανοποιημένος....με το συμβόλαιο που έχω.....υπάρχουν δεύτερες υπηρεσίες που δίνουν προγράμματα της βοντα αρκετά πιο χαμηλα από ότι η ίδια η εταιρία(cleveroffers) πήρα τηλ τυχαία μια μέρα και έχουν ολα unlimited στα 21.5

Όχι είναι έξτρα υπηρεσία του cu. Αν οποιαδήποτε στιγμή δεν σου αρέσει ή θεωρείς ότι δεν σε καλύπτει, επιστρέφεις σε κανονική λειτουργία του cu. 

Εφόσον είσαι οκ τώρα, παραμένεις. Απλώς έχε το νου σου, για το τι παίζει σε εναλλακτικές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα ακαταλαβιστηκα μερικα πραγματα 

ερχεται ο ts εδω και λεει κατι σωστο και βγαινει ο καθενας να λεει οτι ο ελληνας ειναι λαμογιο .

και αν δεν μας αρεσει το αλλαζουμε.

δηλαδη εσενα που δε σου αρεσουν τα λαμογια αντι να συζητας την κατασταση θα φυγεις απο την χωρα?

πραγματικα απορω οταν βλεπεις κατι τοσο λαθος (καρτελ και υπερβολικες τιμες και καπακι αυξηση τιμων ) και να λεει ο καθενας οτι ο πελατης πολιτης και λοιπα ειναι ο κακος και οχι αυτος που κανει το λαθος 

 

μπραβο ts 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο οταν εφυγα απο το μπορντελοχωριουδακι μας τo 2015 ναναι καλα οσοι μας χρεωκοπησαν και την δικαιοσυνη επισης για τα 7 χρονια δικαστηρια επισχεσης να με σερνει η χωρα επειδη δεν πληρωθηκαμε 3 μηνες ετσι γιατι η ΔΟΥΛΕ'ΙΑ ειναι και θεσμοθετημενη στην Ελλαδα απλα νομιζα στο σχολειο οτι ημουν απογονος του Περικλη οχι καποιου ειλωτα.

Εχω Σλοβακικη funfon 10 χρονια.

Βαζεις 3 ευρω και κραταει 1 χρονο.

Ακομα δεν εχω καταλαβει εφοσον και το ουγγρικο νουμερο που εχω ληγει παλι ανα χρονο πως πηρε απο Ευρωπη η ΕΕΤΤ αδεια να παρανομει και να δεχεται την ληστρικη ληξη και ουσιαστικα χειραγωγηση με χειροπεδες στα ελληνικα καρτελ κινητης.

Ζουμε εποχες viboδι και Q Telecom εν ετει 2024 .ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ?

Και ποσοι απο τους insomniacs ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ,ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑ ?ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΕ Η ΕΕΤΤ για διαβουλευση ΠΡΙΝ ερθει καν VDSL κλπ στην ΕΛΛΑΔΑ καταλαβα οτι κουμαντο κανει ο ΟΤΕΤΖΗΣ και εμας μας καλεσαν απλα για τα ματια του κοσμου.

ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΟΒΑΤΟ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΓΕΝΝΗΜΑ ΘΡΕΜΑ(ΠΑΣΧΑ Pun intended).

Το παρακατω screenshot δεν ειναι ΑΙ και δεν ειναι προιον μονταζιερας κανενος καθεστωτος και την μουτζα μου και middle finger στους αρμοδιους ΕΕΤΤ και τα golden boys.

 

slovak.PNG

Επεξ/σία από cricket
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...