Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma 2


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Raiden5 είπε

Πάντως δεν είναι χτισμένο το παιχνίδι γύρω από microtransaction, δεν καταλαβαίνεις καν ότι υπάρχουν παίζοντας αν δεν το γνωρίζεις.

Δεν χρειάζεται να το παίξω για να καταλάβω, έχω άπειρες ώρες το πρώτο που ήταν έτσι. Απλά εδώ σου παω στοίχημα ότι είπαν να βάλουν fast-travel για modern audience και απλά το διαμόρφωσαν σε μορφή mtx. Χαζοί δεν είναι, έχουν δεκάδες άτομα στο marketing που σκέφτονται πως να ξεζουμίσουν μέχρι και την τελευταία δραχμή. Anyways, όπως και να έχει με το να αγοράζεις το game τους δίνεις το ok, να το πάνε ακόμα πιο μακριά την επομενη φορα. Ναι ξέρω θες απλά να have fun, όπως και εγώ, αλλα ρισκάρεις σε λίγα χρονια να μην μπορείς να have fun at all. Food for thought! Enjoy το παιχνίδι. ;)

Dragon's Dogma 2 director on why the game won't use much fast travel: "Travel is boring? That's not true. It's only an issue because your game is boring. All you have to do is make travel fun"

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 353
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον το περασα και δουλευει σε εμενα,το δοκιμασα στην πολη και πιανω απο 100-150 fps απο εκει που επεφτα στα 55 με frametime σαν καρδιογραφημα...

Επισης κανει πιο smooth το frametime.

Δοκιμαστε το οσοι εχετε rtx 4000..

Dragon's Dogma 2 DLSS3 Enabler 01 | Patreon

Για new game με νεο χαρακτηρα εδω,δουλευει και αυτο το εχω δοκιμασει,δεν θα μπορειτε ομως να κανετε import τους χαρακτηρες απο το creator που ειχατε φτιαξει..

How to delete your Dragon’s Dogma 2 save files on Steam - Polygon

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, optimus prime said:

Λοιπον το περασα και δουλευει σε εμενα,το δοκιμασα στην πολη και πιανω απο 100-150 fps απο εκει που επεφτα στα 55 με frametime σαν καρδιογραφημα...

Επισης κανει πιο smooth το frametime.

Δοκιμαστε το οσοι εχετε rtx 4000..

Dragon's Dogma 2 DLSS3 Enabler 01 | Patreon

Για νεο χαρακτηρα εδω,δουλευει και αυτο το εχω δοκιμασει,δεν θα μπορειτε ομως να κανετε import τους χαρακτηρες απο το creator που ειχατε φτιαξει..

How to delete your Dragon’s Dogma 2 save files on Steam - Polygon

όντως απλώς εμένα μου crashαρει το παιχνίδι μετά από λίγο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, Daredevil said:

όντως απλώς εμένα μου crashαρει το παιχνίδι μετά από λίγο :(

Τι να σου πω δεν εχω πετυχει crash,κοιτα εαν ειναι απενεργοποιημενο το vsync και ενεργο το reflex.

Δοκιμασε το και με on και με on+boost

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eνταξει καθε pc ειναι ξεχωριστο,σε οποιον δουλεψει παντως βοηθαει αρκετα.

Το εχω δειξει και σε εναν φιλο και το δοκιμαζει αυτη την στιγμη,μεχρι τωρα δεν του εχει κρασαρει..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Raiden5 είπε

Το ποιο τραγικό που έκαναν είναι που πρέπει να πληρώσεις για να κάνεις delete  χαρακτήρα κ να ξεκινήσεις νέο παιχνίδι από την αρχή αυτό είναι το ποιο γελοίο.

Αυτό δεν ισχύει. Απενεργοποίησε πρώτα το steam cloud. Τράβα στο C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\[username steamid]\2054970 σβήσε ότι υπάρχει μέσα και ξεκίνα new game. Βουαλά.

Το καλό είναι με τον ίδιο τρόπο μπορείς να κάνεις και να αλλάξεις όσα backups θέλεις. Και το προτείνω οπωσδήποτε γιατί υπάρχει ένα πολύ άτιμο mechanic στο late game που δε θέλω να ρίξω spoilers. Κάτι αντίστοιχο υπήρχε και στο Sekiro αλλά εδώ είναι εις την νιοστή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, ilos είπε

Εγώ αντιθέτως το βρίσκω απίστευτα πιο εύκολο σε σχέση με το πρώτο game. Ειδικά στα μικρά levels. Το γιατί:

  1. Μπορείς να κάνεις summon ως level 1 ΤΖΑΜΠΑ (χωρίς να ξοδέψεις rift points) official pawns μέχρι level 10, που θα έχουν καλούτσικο damage και healing spells.
  2. Αν είχες κάνει preorder έχεις και τα gold weapons που είναι μεταξύ tier 2-3. Μετά από 10-15 levels πάνε για αλλαγή βέβαια.
  3. Μου έχει τύχει άπειρες φορές περαστικοί NPC's ή Pawns να με βοηθάνε και μιλάμε η τελευταία μου συνάντηση ήταν με έναν cyclops και ένα ogre μαζί έξω από την πόλη. Με έναν NPC και βγήκε εύκολα γιατί τον έκανε συνέχεια grab το ogre όσο εγώ αποτελείωνα τον cyclops με το skewer. Στο τέλος το ogre κάνει και κάτι parkour αλά tobi-kadachi πολύ πλάκα.🤣
  4. Μπορείς να κάνεις κάργα exploit το terrain δεν έχουν καλό pathfinding ή δεν είναι τόσο έξυπνα. Αν είσαι ranged τα βαράς αλύπητα από λόφους ή αν τα κάνεις να κολλήσουν σε δέντρα κλπ. Γενικά πιστεύω το game θα είναι γελοίο με ranged char.
  5. Μου την πέφτει το griffin έξω στα χωράφια με τις γελάδες από την πόλη. Στο πρώτο game θα έβαζες τα πόδια στην πλάτη και θα έφευγες γιατί σε πολεμάει σχεδόν ξοδεύοντας όλα τα lifebars πριν φύγει (και φυσικά δεν έχεις και το damage να το αποτελειώσεις πριν αποδράσει). Εδώ για πλάκα έφαγε ένα σωρό chainstun που του έριχνα στο κεφάλι και στην μια χαμένη μπάρα ζωή την έκανε lol. Καλά καλά δε πρόλαβε να μου επιτεθεί δηλαδή. Level 10 fighter με pleb gear...
  6. Τα spells είναι way faster σε σχέση με το πρώτο game. Με το που πατήσεις help μέσα σε 1-2 secs γίνεται heal από τα pawns. Και φυσικά δουλεύει και όσο σε πατάνε κάτω, κοιμάσαι κλπ.

Ο μόνος μέχρι στιγμής που κάνει λίγο damage και είναι κάπως επικίνδυνος είναι ο μινόταυρος όταν είναι στα τελευταία του που δε τρώει stagger και παίζει να φας 1 shot αν είσαι στα πρώτα levels.

Όλα είναι θέμα balance. Από πόλη σε πόλη πας με oxcarts. Ευτυχώς έχει άπειρες campfires διάσπαρτες. Παρόλα αυτά μου έτυχε να μη βρω σε μια φάση νυχτιάτικα και να βγάλω ένα goblin dungeon με 1/8 max health κυριολεκτικά (instagib mode).🤣

Στο πρώτο δε πέθανα ποτέ από cyclop, βέβαια έπαιζα πιο σωστά και με σωστό full party, εδώ είμαι με 2 άτομα  εγώ , mage, και η τοξοτινα μου 🤗 που το λες party γενεθλίων 🤣🤣. αλλά ήθελα λίγο να λαλακιστω, το cyclop βάρεσε το ρόπαλο στο έδαφος και σε απόσταση 30m ήταν λες και απογειώθηκε αποστολή στο φεγγάρι 🤣 ότι υπήρχε στην οθόνη κουνήθηκε,  δέντρα έγιναν κομμάτια, μπορεί και το βουνό να πήγε 2 πόντους πιο κει 🤣 

Heal όσο ήμουν εγώ και η τοξοτινα μου 🤗 δεν έκανα καθόλου, το απαγόρευα διά ροπάλου 🤣 όντως γίνεται πιο γρήγορα  

περαστικούς βρήκα 5-6 έως level 13 και 0 rc σε μικρό κομμάτι του χάρτη 🤔, νόμιζα ότι το παιχνίδι έβλεπε ότι το παιδί δε κάνει έτσι όπως παίζει , εγώ είμαι το παιδί 🤣, και έστελνε βοήθεια 🤣

Το βράδυ το παιχνίδι είναι πανέμορφο  

3 ώρες πριν, optimus prime είπε

Λοιπον το περασα και δουλευει σε εμενα,το δοκιμασα στην πολη και πιανω απο 100-150 fps απο εκει που επεφτα στα 55 με frametime σαν καρδιογραφημα...

Επισης κανει πιο smooth το frametime.

Δοκιμαστε το οσοι εχετε rtx 4000..

Dragon's Dogma 2 DLSS3 Enabler 01 | Patreon

Για new game με νεο χαρακτηρα εδω,δουλευει και αυτο το εχω δοκιμασει,δεν θα μπορειτε ομως να κανετε import τους χαρακτηρες απο το creator που ειχατε φτιαξει..

How to delete your Dragon’s Dogma 2 save files on Steam - Polygon

Με έφτιαξες αδερφέ 🥳🥳🥳🥳 

Έχεις δει που κολλάει 5 ο ήρωας με το pawn του και λέει τι γαματο master έχει? 

Βούτυρο στο τηγάνι έγινε το παιχνίδι 🤣 ευχαριστώ 

115 Frame στο capital με κόφτη, μία ευθεία γραμμή τα Frame, δε καταλαβαίνω γιατί δε το βάζουν από την αρχή οι εταιρείες, αφού το ρημάδι που έγραψες δε τρέχει σωστά βάλε το cheat να τελειώνουμε 🤣

 

 

Επεξ/σία από Mr Aris
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ευχαριστιεμαι το παιχνιδι οσο δεν παει.. πολυ ωραιος κοσμος .. το μονο σπαστικο ειναι οτι καθε φορα που κλεινω το παιχνιδι , κανει crash μολις με πεταει στο steam ,  αλλα οσο παιζω δεν εχει κανενα θεμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παιχνίδι πάντως γενικά ειναι πάρα πολύ καλό μέχρι στιγμής, ειναι ακριβως η ίδια υπέροχη εμπειρία με το πρώτο, μακάρι να έχει κ κάτι μαζοχιστικό σαν το Bitterblack sile του DD dark arisen να πορωθώ ποιο πολύ, είχα φάει τα νιάτα μου εκεί πέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kοιταξα ποσες ωρες εχω γραψει στο Steam και τρομαξα..

22 λεει και μονο στο 1/6 του χαρτη εχω παει,το exploration ειναι σε αλλο επιπεδο..

Οπου και να αποφασισεις να πας,θα βρεις καποιο chest,υλικα,οπλα,rift crystals,wakestones κτλ..

Σε ανταμοιβει το παιχνιδι απλοχερα..

Ξεκλειδωσα και τον mystic spearhead αλλα ο κλεφτης ειναι τοσο γαματος που δεν τον αλλαζω...

Σε εμενα το fg δουλευει κανονικα αλλα εχω γυρισμενο το reflex σε on+boost.

Oταν το ειχα στο σκετο on μου κρασαρε μονο.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...