Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma 2


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά και το πρώτο game δε σκέλαρε ουσιαστικά στο newgame+. Απλά έχει τις περιοχές που είπα που είναι παλούκια για ~50ρηδες χαρακτήρες που μπορεί πχ κάποιος να έτρωγε τον Gregori και να πήγαινε μετά εκεί να φάει τα μούτρα του.🤣 Εκτός και αν έπαιζες ίσως strider/magic archer που δε θέλουν τόσο gear και κάνουν carry από το toolset τους, Οπότε αναγκαζόσουν να φαρμάρεις κάπως για να μη τα χαϊδεύεις. Άσε που παίζει πολύ ρόλο και το party. Πχ θυμάμαι στο πρώτο μου walk όσο φάρμαρα wakestones στο everfall για το ng+, μου έκατσε ένα δωμάτιο με metal golem και είχα μόνο μάγους και έναν warrior😐. Υπήρχε επίσης και άλλο ένα καταραμένο δωμάτιο θυμάμαι που είχε και αυτό της παναγιάς τα μάτια και hellhounds που σπώναραν συνέχεια... Δε περιμένω να είναι τόσο hardcore το DD2 βέβαια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 352
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγω δεν θυμαμαι και πολλα απο το πρωτο,εχει περασει και μια δεκαετια.

Αλλα ng plus εγω δεν παιζω εαν δεν υπαρχει scale.

Προτιμω να ξεκινησω απο την αρχη με νεο vocation την επομενη φορα που θα το παιξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Eγω δεν θυμαμαι και πολλα απο το πρωτο,εχει περασει και μια δεκαετια.

Αλλα ng plus εγω δεν παιζω εαν δεν υπαρχει scale.

Προτιμω να ξεκινησω απο την αρχη με νεο vocation την επομενη φορα που θα το παιξω..

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι, ΑΛΛΑ το BBI είναι ουσιαστικά unplayable με μικρό level χαρακτήρα εκτός ίσως από αυτά τα 2 vocations. Άσε που σίγουρα θα χάσεις NPC questlines αν κάνεις blind run την πρώτη φορά. Πχ εγώ έχασα 2 περιοχές που είναι κλειδωμένες πίσω από questlines.

Το μόνο κακό σε αυτό το game είναι το minmaxing. Πχ αν τώρα θέλω να το γυρίσω πάλι σε warrior (αν ήμουν μαζόχας 🤣) δε θα είναι optimal γιατί έχω παίξει άπειρο sorcerer/mystic knight και δεν θα έχω το καλύτερο strength και defense. Ευτυχώς στο 2 τα vocations σκελάρουν με το switch οπότε θα είναι replayable χωρίς να φτιάξεις νέο char.

Υπόψιν για όποιον δε το γνωρίζει και τα 2 games έχουν ένα και μοναδικό save και char. Στο 1 πχ αν έκανες switch σε hard mode κράταγες τον char και το inventory αλλά ξεκίναγες από την αρχή του game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με καταλαβες,εγω δεν εχω σκοπο να γραψω 200-300 ωρες..

Εγω θα το παιξω,θα το τερματισω και μετα απο 3-4 χρονια οταν μου ερθει ορεξη ξανα θα ξεκινησω νεο playthrough παλι απο την αρχη με αλλο vocation.

Αυτα για BBI τωρα και endgame ειναι για τους πιο νεους...

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

20-30 fps με συχνά και μεγάλα spikes ανεξαρτήτως PC ή κονσόλας σε τεράστιο real time open world RPG;

Ναι δεν υπάρχει περίπτωση να υποστώ τέτοιο μαρτύριο.

Τα λέμε του χρόνου αν και δεν νομίζω να κάνουν και κανένα θαύμα σε cpu bound παιχνίδι..

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι βάλανε FSR3/DLSS3 και δεν έχουν framegen σε τόσο cpu bound game... Δε ξέρω αν παίξει mod για αυτό κάποια στιγμή, είναι και κολλημένοι με αυτά στο πρώτο game έτρωγες κάτι σαν softban αν είχες modded pawns. Μπορείς να ενεργοποιήσεις τα AMD motion frames, αλλά μετά θα παίζεις μια μύξα το πιο πιθανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπεί στα υπόψη για να αγοραστεί σε 6-7 μήνες που θα πάρει τα patch που χρειάζεται.
Δεν εχω την όρεξη να πληρώνω day 1 και να ρίξω την ζαριά οπου αντι να παίζω ,να ψάχνω στο reddit για λύσεις στα προβλήματα που σίγουρα θα έχει το game οταν βγεί
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα Review που διάβασα το λάτρεψα.

Κρίμα που μιλάμε για άλλη μια αισχρά Optimized κυκλοφορία... Με το δικό μου σύστημα παίζει να αξίζει περισσότερο να το έβαζα σε Xbox Series S.

Στον πάγο αναγκαστικά για την ώρα. Ελπίζω να το στρώσουν τους επόμενους μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως κάκιστα visuals και οι απαιτήσεις απαράδεκτες ειδικά σε cpu. Optimization των οπισθίων για ακόμα μια φορά. Τα λέμε σε κανα χρόνο και 5 10 patches μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...