Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για αγορά server


loukas_19
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από panatha1369,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, dpolal είπε

Καλή χρονιά.
Με γειά το μηχάνημα αλλά ελπίζω να έχεις υπόγειο ή εξωτερική αποθήκη να το βάλεις, διαφορετικά καλό κουράγιο.

 

Ευχαριστώ πολύ, επίσης.

Έχω υπόγειο και μετέφερα εκεί όλη την δικτυακή υποδομή του σπιτιού από το 2021 που έγινα συνδρομητής στην InaLan. Το οπτικό μόντεμ-ρούτερ της εταιρίας κάνει τρελό θόρυβο λόγω ανεμιστήρων και αναγκαστικά πλήρωσα τεχνικούς της εταιρίας να μου μεταφέρουν την οπτική ίνα στο υπόγειο. Αν τώρα ο θόρυβος είναι τόσο δυνατός, θα τον ρίξω σε ένα ενυδρείο με mineral oil να ησυχάσω 😀😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, loukas_19 είπε

Ευχαριστώ πολύ, επίσης.

Έχω υπόγειο και μετέφερα εκεί όλη την δικτυακή υποδομή του σπιτιού από το 2021 που έγινα συνδρομητής στην InaLan. Το οπτικό μόντεμ-ρούτερ της εταιρίας κάνει τρελό θόρυβο λόγω ανεμιστήρων και αναγκαστικά πλήρωσα τεχνικούς της εταιρίας να μου μεταφέρουν την οπτική ίνα στο υπόγειο. Αν τώρα ο θόρυβος είναι τόσο δυνατός, θα τον ρίξω σε ένα ενυδρείο με mineral oil να ησυχάσω 😀😀

Στα πρώτα δευτερόλεπτα μαξαρει τους ανεμιστήρες και ακούγεται σαν αεροπλάνο , μετά κατα την λειτουργεία πέφτουν στο μισό οι στροφές και μειώνεται σημαντικά ο θόρυβος. Σε κάθε περίπτωση για να είναι ανεκτός ο θόρυβος λειτουργίας πρέπει να είναι σε άλλο δωμάτιο από αυτό που βρίσκεσαι και να είναι κλειστή η πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Στα πρώτα δευτερόλεπτα μαξαρει τους ανεμιστήρες και ακούγεται σαν αεροπλάνο , μετά κατα την λειτουργεία πέφτουν στο μισό οι στροφές και μειώνεται σημαντικά ο θόρυβος. Σε κάθε περίπτωση για να είναι ανεκτός ο θόρυβος λειτουργίας πρέπει να είναι σε άλλο δωμάτιο από αυτό που βρίσκεσαι και να είναι κλειστή η πόρτα.

Αν είναι έτσι, τότε δεν θα έχω πρόβλημα. Βασικά δεν είχα την ευκαιρία να πιάσω στα χέρια μου τέτοια μηχανήματα ώστε να γνωρίζω τις ιδιαιτερότητες τους, μόνο ότι έχω δει σε βίντεο από άλλους κατόχους. Όταν τον  παραλάβω με το καλό, τότε θα κοιτάξω να βρω τρόπους να λύσω οτιδήποτε προκύψει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...