Προς το περιεχόμενο

Lian-Li O11 Mini


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, dalain said:

@prefuse Πανεμορφο το torrent αλλα εμενα με απογοητευσε....Το πηρα (μεταχειρο απο εδω) το ανοιξα,ξενερωσα με το πολυ και κακο πλαστικο ,το εκλεισα ξανα στην κουτα το και την επομενη το πουλησα.

@CorsarioJoao ειναι φτιαγμενα απο πηλο και επειτα βαμμενα.

@LLLEFTERIS Σε καμια περιπτωση μην βαλεις διαφορετικους ανεμιστηρες σε push pull κακο θα κανεις παρα καλο....Μονο τους ιδιους και να δουλευουν στις ιδιες στροφες.....Οπως κ να εχει σε αυτα τα λεπτα ψυγεια δεν κερδιζεις απολυτως τιποτα.....

Ακόμα και αν εχει κακό πλαστικό (εγώ δεν παρατήρησα κάτι) αφού δείχνει ωραίο, είναι αθόρυβο παρόλο που είναι ανοιχτό από μπροστά και έχει top performance δεν θα με απασχολούσε, δεν θα το πετάω από το μπαλκόνι κάτω για να δω αν θα αντέξει.

Έχω το κανονικό όχι το compact/mini δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στα υλικά..

Για τους ανεμιστήρες, από όσο γνωρίζω, καλό είναι να τρέχουν σε διαφορετικές στροφές (έστω και λίγο) αν είναι εφικτό για να μην συντονίζουν και αυξάνεται ο θόρυβος.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, prefuse είπε

Ακόμα και αν εχει κακό πλαστικό (εγώ δεν παρατήρησα κάτι) αφού δείχνει ωραίο και έχει top performance δεν θα με απασχολούσε, δεν θα το πετάω από το μπαλκόνι κάτω για να δω αν θα αντέξει.

Για τους ανεμιστήρες, από όσο γνωρίζω, καλό είναι να τρέχουν σε διαφορετικές στροφές (έστω και λίγο) αν είναι εφικτό για να μην συντονίζουν και αυξάνεται ο θόρυβος.

Μαλλον επειδη ειχα συνηθησει την ποιοτητα της Lian Li μου κακοφανηκε,ειδικα η μπροστινη γριλια που ειναι ολη η μουρη.Την περιμενα μεταλλικη αλλα ηταν μαυρο χαλι ,χαχα

Οχι ,ιδιες στροφες θελουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, dalain said:

Μαλλον επειδη ειχα συνηθησει την ποιοτητα της Lian Li μου κακοφανηκε,ειδικα η μπροστινη γριλια που ειναι ολη η μουρη.Την περιμενα μεταλλικη αλλα ηταν μαυρο χαλι ,χαχα

Οχι ,ιδιες στροφες θελουν

 

Εγώ έχω ακριβώς αντίθετη γνώμη αλλά το προηγούμενο lian LI που είχα και με έκοβαν οι λαμαρίνες του ήταν πριν 10 χρόνια οπότε μπορεί και να έχει αλλάξει, θα δω από κοντά το lial li vision, νομίζω θα έχουν λυθεί όλα αυτά. Πάντως επειδή εκείνη την περίοδο είχα και lian LI και fractal r3, η fractal όπως και τώρα ήταν πολύ μπροστά στο design (ειδικά αν ασχολείσαι με το design και θέλεις κάτι για γραφείο και δεν είσαι gamer) και σε ποιότητα υλικών ευκολιών πάλι η fractal ήταν μπροστά. Τώρα δεν περιμένω να έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους σε θέμα ευκολιών ποιότητας υλικών.

Για τα fan πρόσφατα διάβασα ότι καλό είναι πχ τα πίσω να τρέχουν σε διαφορετική ταχύτητα από τα μπροστά.

Ψάξε hardware Canucks ή gamer Nexus νομίζω και εκεί το ανέφεραν αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς. Μπορεί όμως να κάνω και λάθος.

Εγώ έχω μόνο τα 2x180 μπροστά και αυτά της u12a (οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω στην πράξη) και δεν ακούγεται τίποτα ακόμα και με full load σε cinebench 23/24, αν ο 13900k είναι με default P1 P2 limit που είναι και το σωστό για σταθερότητα σε workstation.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prefuse είπε

Καλά το τι πιστεύω εγώ και εσύ, δεν έχει καμία αξία όταν αυτά τα πράγματα μετριούνται (δεν είναι μεταφυσική) κάτω από ίδιες συνθήκες και προς έκπληξη, το top κουτί σε όλα τα review από σοβαρους reviewers με συγκεκριμένη μεθοδολογία bench είναι κουτί που είναι κλειστό πάνω...και δεν είναι μόνο αυτό αλλά στις πρώτες θέσεις είναι αρκετά.. το συγκεκριμένο (torrent) έχει 180 ανεμιστήρες μπροστά και αυτό συμβάλει στο καλύτερο airflow που έχουμε δει μέχρι σήμερα αλλά και σε χαμηλό θόρυβο. Και δεν χρειάζεται ούτε 6 ούτε 9 ούτε 11 ανεμιστήρες για να έχει την καλύτερη ψύξη.

Πολύ κοντά στο torrent είναι και το antec performance t1, lian LI Evo/vision/lancool iii/phanteks G500 κ.α.

Πραγματικά ώρες ώρες απορώ, δεν κάνετε έρευνα πριν γράψετε ή αγόρασε κάτι; δεν απευθύνομαι προσωπικά αλλά επειδή κατά καιρούς έχω διαβάσει πολλά άτοπα.

Μιλας για ενα κουτι με 180αρηδες ενω τα περισσοτερα παλευουν με 120 αντε 140

Η φυσικη λεει οτι ο ζεστος αερας παει προς τα πανω και ο ψυχρος προς τα κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

 

Η φυσικη λεει οτι ο ζεστος αερας παει προς τα πανω και ο ψυχρος προς τα κατω.

Δεν μπορω αλλο να το διαβαζω αυτο εδωμεσα ,εχουμε ανεμιστηρες ρε παιδια ,ανεμιστηρες !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Η φυσικη λεει οτι ο ζεστος αερας παει προς τα πανω και ο ψυχρος προς τα κατω.

Όταν έχεις έστω και λίγο airflow το ότι ο ζεστός αέρας πάει πάνω (όντως),  δεν αλλάζει αισθητά την κατάσταση.

Πολύ περισσότερο θα επηρεάσει η αρνητική η θετική πίεση ,παρά η τάση του ζεστού αέρα να πάει προς τα πάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δεν μπορω αλλο να το διαβαζω αυτο εδωμεσα ,εχουμε ανεμιστηρες ρε παιδια ,ανεμιστηρες !

Που να πω οτι στο Lian Li mini ειχα δυο 360αρια ψυγεια πανω κατω (επεξεργαστης και καρτα στο νερο) και ηταν ολα intake....και χωρις exhaust fan.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Μιλας για ενα κουτι με 180αρηδες ενω τα περισσοτερα παλευουν με 120 αντε 140

Η φυσικη λεει οτι ο ζεστος αερας παει προς τα πανω και ο ψυχρος προς τα κατω.

Κατανοείς ότι είναι μετρήσιμα όλα αυτά και με την βοήθεια της φυσικής τα μετρήσανε και είδαν ότι ΔΕΝ παίζει ρόλο αν έχεις δυνατό airflow από μπροστά, κοινώς ανεμιστήρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, prefuse είπε

Κατανοείς ότι είναι μετρήσιμα όλα αυτά και με την βοήθεια της φυσικής τα μετρήσανε και είδαν ότι ΔΕΝ παίζει ρόλο αν έχεις δυνατό airflow από μπροστά, κοινώς ανεμιστήρες..

Αυτο ακριβως αν εχεις ομως τιποτα 120αρηδες μπροστα τι κανεις δεν παλευεις να βρεις τροπο να φτιαξεις air flow?

Δεν το ξερω το κουτι που εχεις αλλα για να εχει 180αρηδες δεν ειναι κανενα μικρο και πολυς κοσμος δεν θελει μεγαλα κουτια εγω σκεψου για μινι υπολογιστη ξεκινησα και κατεληξα στο O11 Air Mini που μονο μινι δεν ειναι σε σχεση με αυτο που ηθελα και ειναι μικρη η διαφορα απο το κανονικο O11 που ειχα παλια.

Εγω δεν ειπα επειδη η φυσικη λεει οτι ο ζεστος αερας παει προς τα πανω μην βαζετε μπροστα ανεμιστηρες, αλλα οταν εχεις ενα κουτι που μπορει να παρει ανεμιστηρες στην οροφη για ποιον λογο να μην βαλεις;

31 λεπτά πριν, dalain είπε

Που να πω οτι στο Lian Li mini ειχα δυο 360αρια ψυγεια πανω κατω (επεξεργαστης και καρτα στο νερο) και ηταν ολα intake....και χωρις exhaust fan.....

Αυτος που πηρα το κουτι ειχε και μια 360 Lian Li και ηθελα να του την παρω ασχετα αν ειχα παραγγελει την 280 ετσι για να ειναι σετακι και μου ειπε οτι δεν χωραει στο Air Mini

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αυτο ακριβως αν εχεις ομως τιποτα 120αρηδες μπροστα τι κανεις δεν παλευεις να βρεις τροπο να φτιαξεις air flow?

Δεν το ξερω το κουτι που εχεις αλλα για να εχει 180αρηδες δεν ειναι κανενα μικρο και πολυς κοσμος δεν θελει μεγαλα κουτια εγω σκεψου για μινι υπολογιστη ξεκινησα και κατεληξα στο O11 Air Mini που μονο μινι δεν ειναι σε σχεση με αυτο που ηθελα και ειναι μικρη η διαφορα απο το κανονικο O11 που ειχα παλια.

Εγω δεν ειπα επειδη η φυσικη λεει οτι ο ζεστος αερας παει προς τα πανω μην βαζετε μπροστα ανεμιστηρες, αλλα οταν εχεις ενα κουτι που μπορει να παρει ανεμιστηρες στην οροφη για ποιον λογο να μην βαλεις;

Αυτος που πηρα το κουτι ειχε και μια 360 Lian Li και ηθελα να του την παρω ασχετα αν ειχα παραγγελει την 280 ετσι για να ειναι σετακι και μου ειπε οτι δεν χωραει στο Air Mini

Δεν ειχα το air εγω...ισως το μονο o11 που δεν εχω δουλεψει.

Πραγματι ομως στα specs λεει μεχρι 280 ψυγειο

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-01-18 214358.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, dalain είπε

Δεν ειχα το air εγω...ισως το μονο o11 που δεν εχω δουλεψει.

Πραγματι ομως στα specs λεει μεχρι 280 ψυγειο

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-01-18 214358.png

Δηλαδη το Mini με το τζαμι μπροστα χωραει 360 αλλα παιρνει SFX τροφοδοτικο ενω το Air παιρνει 280 αλλα κανονικο τροφοδοτικο;

Και εγω που τα εβλεπα ελεγα οτι μονο το τζαμι αλλαζει.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Αυτο ακριβως αν εχεις ομως τιποτα 120αρηδες μπροστα τι κανεις δεν παλευεις να βρεις τροπο να φτιαξεις air flow?

Δεν το ξερω το κουτι που εχεις αλλα για να εχει 180αρηδες δεν ειναι κανενα μικρο και πολυς κοσμος δεν θελει μεγαλα κουτια εγω σκεψου για μινι υπολογιστη ξεκινησα και κατεληξα στο O11 Air Mini που μονο μινι δεν ειναι σε σχεση με αυτο που ηθελα και ειναι μικρη η διαφορα απο το κανονικο O11 που ειχα παλια.

Εγω δεν ειπα επειδη η φυσικη λεει οτι ο ζεστος αερας παει προς τα πανω μην βαζετε μπροστα ανεμιστηρες, αλλα οταν εχεις ενα κουτι που μπορει να παρει ανεμιστηρες στην οροφη για ποιον λογο να μην βαλεις;

Αυτος που πηρα το κουτι ειχε και μια 360 Lian Li και ηθελα να του την παρω ασχετα αν ειχα παραγγελει την 280 ετσι για να ειναι σετακι και μου ειπε οτι δεν χωραει στο Air Mini

Όχι έγραψες ότι επειδή ο ζεστός αέρας πάει προς τα πάνω (θέμα φυσικής), τα κλειστά κουτιά από πάνω που δεν μπορούν να πάρουν ανεμιστήρες, θα έχουν χειρότερα thermals. Πράγμα που δεν ισχύει.

Το κουτί το έχω στοκ, δεν πρόσθεσα κανένα ανεμιστήρα περα απο τους 2x180 που έχει μπροστά και 3 κάτω. Πίσω δεν έχει.

Τώρα αφού τα έχεις, μπορείς να τα βάλεις και να δοκιμάσεις αλλά πολύ πιθανό να μην έχεις απόλυτως καμία διαφορά και απλά να αυξήσεις τον θορυβο. Γενικά, πάντα, καλό είναι αυτά τα 2 να πάνε μαζί, θερμοκρασία και θόρυβος, γιατί τα PC τα έχουμε δίπλα μας και όχι σε dedicated server room όπου εκεί μπορούν να κάνουν όση φασαρία θέλουν.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δηλαδη το Mini με το τζαμι μπροστα χωραει 360 αλλα παιρνει SFX τροφοδοτικο ενω το Air παιρνει 280 αλλα κανονικο τροφοδοτικο;

Και εγω που τα εβλεπα ελεγα οτι μονο το τζαμι αλλαζει.

ω ναιιιιι 

b2.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, prefuse είπε

Όχι έγραψες ότι επειδή ο ζεστός αέρας πάει προς τα πάνω (θέμα φυσικής), τα κλειστά κουτιά από πάνω που δεν μπορούν να πάρουν ανεμιστήρες, θα έχουν χειρότερα thermals. Πράγμα που δεν ισχύει.

Τώρα αφού τα έχεις, μπορείς να τα βάλεις και να δοκιμάσεις αλλά πολύ πιθανό να μην έχεις απόλυτως καμία διαφορά και απλά να αυξήσεις τον θορυβο. Γενικά, πάντα, καλό είναι αυτά τα 2 να πάνε μαζί, θερμοκρασία και θόρυβος, γιατί τα PC τα έχουμε δίπλα μας και όχι σε dedicated server room όπου εκεί μπορούν να κάνουν όση φασαρία θέλουν.

Απλα επειδη ετσι οπως βαζω την υδροψυξη στην ουσια απο μπροστα ριχνω ζεστη μεσα στο κουτι για αυτο ηθελα να προσθεσω δυο στο κατω μερος να ριχνουν φρεσκο αερα ειδικα πανω στην καρτα γραφικων και δυο πανω για να βγαζουν τον ζεστο αερα γιατι ο 120αρης πισω σιγουρα δεν φτανει.

Αφου τα ξερεις αν βαλεις το ψυγειο μπροστα εχεις καλυτερες θερμοκρασιες στον επεξεργαστη λογω φρεσκου αερα αλλα χειροτερες θερμοκρασιες στο υπολοιπο hardware και το αντιθετο αν βαλεις το ψυγειο πανω. Μιλαω παντα για AIO για custom δεν γνωριζω.

Οχι ουτε εγω γουσταρω τον θορυβο εχω κανει πολλα ανεμιστηρακια κομματια για λιπανση καθαρισμα κλπ.

 

2 λεπτά πριν, dalain είπε

ω ναιιιιι 

b2.jpg

Στις AIO λενε δεν βαζεις ψυγειο κατω στις Custom βλεπω δεν υπαρχει καποιο προβλημα γιατι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

AIR-FLOW ειναι η μαγικη λέξη. ΡΟΗ

Αλλα η δυναμικλη των ρευστων ειναι ολοκληρη επιστημη.

Και οι αεροδυναμιστες της F1 με τα ιδιο αντικειμενο ασχολούνται.

Τα παντα παιζουν ρολο σε ενα κλειστο κουτι.

Τον κυριότερο οι πιέσεις και πιο συγκεκριμένα η διαφορά πίεσης των σημειων εισοδου και εξόδου.

Επίσης τεραστιο ρολο παιζουν οι στροβιλισμοί τους οποίους πρεπει να συχαινομαστε διοτι αφενως καθυστερουν την ροη και αρα την ψυξη και αφετερου εγκλωβίζουν τις ροες.

Ο πρωταρχικός στοχος σε καθε συστημα ψυξης ειναι να δημιουργήσεις μια σωστη ροή αέρα απο ενα σημειο σε ενα αλλο για να εχεις ψύξη

Ο δευτερος στόχος ειναι να μεγιστοποιήσεις και την ταχύτητα αυτης της ροής κατα το δυνατόν χωρίς να αρχίσεις ομως να δημιουργείς αναταράξεις στην ροή της και στροβιλισμούς σε αυτη.

Key points. Smooth απαλες γραμμες ροης αέρα. Που σημαίνει ελαχιστοποίηση των ενδιάμεσων εμποδίων και ξεκαθαρη εισοδος και εξοδος αερα με ομαλες στροφες στην διαδρομή της. Αρα λιγοτερα καλώδια και pipes μεσα στο κουτι, καλύτερη τακτοποιηση και μεγαλύτερα κουτια.

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε σε καθε κουτι ειναι πολλαπλα. Κυρίως από την διαταξη των εξαρτηματων και απο το ειδος τους.

Εαν πχ βαλεις αεροξυξη κλασικα εχεις μια ροη αερα οριζοντια για την αερόψυξη η οποία ομως διασταυρώνεται με την ροή αέρα που πρεπει να ψύψει την GPU στην κλασική της θέση και ειναι απο κατω προς τα πανω. 

Η δυναμική επίσης αυτων των ροών εχει σημασία διότι εαν η μια ειναι πολύ πιο δυνατή απο την αλλη απλα την σταματάει σαν τοίχος και παυει να λειτουργει εντελώς. Οποτε και αυτοι οι ανεμιστηρες σας πρεπει να ειναι ισορροπημένοι αναμεταξύ τους αλλα και διασταυρούμενα. Οχι ιδιοι. Να δημιουργουν τις ιδιας εντασης ροες. Που θα το μετρησετε εσεις? Δυσκολο χωρις ειδικα οργανα. Ο καπνος κανει τελεια δουλεια παντως αποτυπωνοντας πληρως τις ροες σας.

Οταν βαλεις τωρα την GPU καθετα και παραλληλα στο πλαινο τζαμι τοτε δημιουργεις νεα αναγκη η ροη καθαρου φρεσκου αερα να περασει απο εκει. Εαν εχεις τζαμι αρχιζεις και εχεις προβληματα. Εαν εχεις πλαινο με τρυπες παμε σε αλλη ροη που περναει με ελευθερο αερα απο το πλαι και καταλήγει να σκαει πανω στα 4κυκλωματα των mobos που συνηθως τωρα πια φιλοξενουν εκει τους SSDs που αγωνιζονται να ψυχθουν οι καημενοι απο τον ζεστο αερα που περναει απο την GPU πρωτα.

Τα συστηματα ψυξης τωρα με υγρα θελουν τα ψυγεια τους να βλεπουν εξω και να τραβανε και αυτα αερα απο εξω προς τα μεσα. Λογο μηκους θα σου πιασουν απο μια εως δυο πληρες πλευρες. Και εκει αρχιζει το προβλημα γιατι την αλλη πλευρα την εχει πιασει η mobo και δεν περισευει και πολυ χωρος για να βγάλεις τον αερα που θα βαζεις στο συστημα. Ειδικα εαν θελεις και κουτι με ηχομονωση και ομορφο τζαμακι.

Η αληθεια ειναι οτι βελτιστα το κουτι θα επρεπε να ειναι μια αεροσηραγκα με κλειστα/ημικλειστα τα πλαινα της ωστε να πειτυχνανει maximum ταχυτητες αερα στο εσωτερικο της αλλα και να εχει επιπλεον το προνομιο της καλης ηχομονωνωσης.

Ο ζεστος αερας που παει πανω δημιουργει προβλημα μονο εαν εγκλωβίζεται καπου (οπου κι αν ειναι αυτο, το κατω πανω δεξια αριστερα δεν εχει νοημα). Εαν παρασυρεται απο τις ροες τοτε ειναι αυτο ακριβως που επιθυμούμε.

Οι παραμετροι της εξισωσης ειναι τοσες πολλοι και αλλαζουν τοσο τραγικα αναλογα το κουτι και τον εξοπλισμο που μονο ενα full custom made κουτι θα μπορουσε να πετυχει καλουτσικα αποτελεσματα για τον καθενα. Διοτι παραμετρος ειναι να δειχνει και το κουτι πια σαν εργο τεχνης και οπου η τεχνη μπαινει στο προσκηνιο η βελτιστη πρακτικη φευγει απο το παραθυρο. Δηλαδη εαν σου βγαλω το βελτιστα ψυχομενο κουτι η διαταξη δεν θα αρεσει στο ματι σε πολλους.

Οποτε παμε στο εντελώς υποκειμενικο θεμα οτι ο καθενας φτιαχνει ενα κουτι κατα τα γουστα του και ο στοχος ειναι να αποφυγουμε τα μεγαλα θεμελιωδη λαθη κατα το δυνατον (ή τουλαχιστον να τα ενστερνιστουμε εν γνωση μας) και εαν παρατηρήσουμε ουσιαστικο προβλημα στην ψυξη μας κοιταμε για αλλαγες και βελτιωσεις ή και για αλλαγη του κουτιου απο την αρχη.

Προσωπικα μου αρεσουν τα Minimal σε διαστασεις κουτια. Δεν εχω και χωρο για κουτια ενυδρεια. Αλλα οχι οτι ειναι το σωστο για ενα σημερινο συστημα. Η αρχικη επανασταση του PC ηταν οτι ηταν ενας compact computer. Το Shrinking εγινε πια maximizing οπως και σε ολα τα αλλα γυρω μας.

 

Παρεμπιπτωντως ψαχνω για minimal σε εμφανιση και οσο πιο μικρων διαστασεων κουτι που να χωραει ATX mobo και ΑΤΧ PSU με GPU στα 280mm και μονου ψυγειου AIO.

Το μοναδικο που βρηκα να μπορει να τα χωρεσει και να ειναι αρκετα compact ειναι το CoolerMaster Qube 500

Καμιά καλύτερη ιδέα κανείς? Θα το εκτιμουσα.

image.png.4e45713613e23f4d8defca576e0b1480.png

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...