Προς το περιεχόμενο

PSU COOLERMASTER MWE Gold V2 FULL MODULAR BULK - 650W=54,90€ 750W=59,90€ 850W=68,90€


Walternet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σελίδα με την λίστα των προιόντων ,που εβαλες ,δεν έχει κανένα προιόν με ενδειξη bulk ..

Μήπως τα έχει σε άλλη σελίδα...

7 minutes ago, NiKoSmile said:

Τα ελέγχεις αυτά, γιατί όλοι οι δρόμοι της google δεν οδηγούν στην Ρώμη 😂. Δεν υπάρχει πουθενά αν το ψάξεις μέσα από το site...

https://www.pccomponentes.pt/fontes-de-alimentacao/cooler-master

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε κάποια ηλεκτρονικά κατάστήματα τα αντίστοιχα προιόντα από αλλαγές ,επισκευές κλπ τα βάζουν σε άλλη σελίδα διαθέσιμα. Λογικά θα υπάρχουν και άλλα bulk από την φίρμα σε διάφορα Watt στο μοντέλο,όπως στο θέμα της προσφοράς που συζητάμε,και κάπου θα έχει να στείλει κάποιος μηνυμα στην σελίδα για πληροφορίες...

Η απορία είναι άλλη,όχι η συγκεκριμένη προσφορά .Αν είναι γενικά επισκευασμένα τα bulk με βάση τι γράφει η σελίδα αυτή. Δύσκολα θα το πούν τα εδώ καταστήματα τι έχουν κάνει , από που τα έχουν φέρει κλπ ,γι αυτό έχουμε αναλωθεί να συζητάμε τι ισχύει με την εγγύηση κλπ

Σε βάζουν απλά σε υποψίες αυτές οι προσφορές ,όταν στην ίδια σελίδα  του συγκεκριμένου προιόντος στην Ισπανία αναφέρει 10 έτη εγγύηση , και το δινει με 1 ετος το κατάστημα λόγω επισκευής...

Με την ίδια διαδικασία δηλαδή που έγινε και στο θέμα της δικής μας ενότητας  ,η μητρική εταιρία του δίνει μεγαλύτερη εγγύηση και το κατάστημα-πωλητής μικρότερη για δικούς του λόγους,και άλλοι το γράφουν ,αλλοι όχι.

Tέλος στα Ελληνικής αγοράς στην ίδια σειρά bulk ,δίνει 5 έτη εγγύηση το εργοστάσιο .Τι διαφορετικό εσωτερικά  έχει το μοντέλο με τα 1000 W  της Ισπανίας ,πέρα από την ισχύ ,αλλά όμως είναι ίδια σειρά για το εργοστάσιο ,αν δίνει 10 έτη .Εκτός αν έχει γίνει κάπου λάθος ,άλλη παρτίδα κλπ

Επεξ/σία από Fotia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fotia είπε

Tέλος στα Ελληνικής αγοράς στην ίδια σειρά bulk ,δίνει 5 έτη το εργοστάσιο .Τι διαφορετικό εσωτερικά  έχει το μοντέλο με τα 1000 W  της Ισπανίας ,πέρα από την ισχύ ,αλλά όμως είναι ίδια σειρά για το εργοστάσιο ,αν δίνει 10 έτη .Εκτός αν έχει γίνει λάθος ,στην διατύπωση ,άλλη παρτίδα κλπ

Από το εργοστάσιο δεν υπάρχει καμία διαφορά στις εγγυήσεις μεταξύ Ελλάδας και Ισπανίας. Επίσης δεν είχαμε καμία προσφορά εδώ για μοντέλα άνω των 850W. Στη σειρά MWE Gold V2 μόνο τα 1050 & 1250 έχουν 10 χρόνια εγγύηση.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dear Customer,

Thank you for your inquiry. Although we do not have anything to do with claims from 3th parties about our warranty I can say that the warranty is 5 years and we will update it shortly. The terms should be changed before the ending of the week.

Kind regards,

Cooler Master Support

 

αυτό μου απάντησαν σήμερα στο ερώτημά μου:  I just bought a PSU G600 Gold bulk with 5 years warranty, but at your site it shows only 3 years. I send you the receipt and the screenshot from the store i bought it. Can you correct the warranty period until 2029 and not till 2027 ? thank you

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, duffyduck said:

5 years warranty confirmed

Οπότε κάντε αυτό που είπα.

 

Δε χρειάστηκε τίποτε τελικά, μάλλον μετά το δικό σου ticket ενεργοποίησαν όλο το batch στο site. Και το δικό μου SN (αν και βασικά είναι part number + manufacturing week + lot id)  δεν αναγνωρίζονταν μέχρι προχθές και τώρα το βρίσκει μια χαρά.

Πριν το register βέβαια μου έδειξε 5 χρόνια αλλά από 1/1/2000 έως 1/2/2005 :) :) ;)

Ευχαριστώ και πάλι!

Επεξ/σία από frap73
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και εγώ, χωρίς το καλώδιο τροφοδοσίας (το έγραφε στο κατάστημα δεν το έγραφε στο skroutz). Το χαρτοκούτι είναι παλιό και ταλαιπωρημένο. Παραγγελία skroutz και κατάστημα Web Supplies στα 62,91€. Θα το συνδέσω τις προσεχείς ημέρες.

image.png.11c27bbb386de58b70ecf75420382bd1.png

Εγγύηση 5 χρόνια 😂

image.png.f334d0fb031ec2342b85e80eb3fa24f3.png

Λογικά πρέπει να κάνω register και θα αλλάξει όπως είπε ο φίλος από πάνω😅.

image.png.5c1b62380442b076c0487e7caf5be236.png

 

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνεις έχει κτυπηθεί η συσκευή κάπου από το κουτί ,καλύτερα να το αναφέρεις στο κατάστημα για αλλαγή .Είπαμε προσφορά , αλλά όχι και ότι νάναι από θέμα του καταστήματος ..

Θα έχει ενδιαφέρον να μας γράψεις την συμπεριφορά του όταν το βάλεις σε λειτουυργία ..

Ασχετα την έναρξη της εγγύησης ,εχει κανένα αναγνωριστικό πάνω πότε κατασκευάστηκε το τροφοδοτικό ,όχι τι αναφέρει η σελίδα για την εγγύηση ....

Πάντως που απάντησε άμεσα η μητρική για το θέμα ,δείχνει ξανά ότι είναι σοβαρή εταιρία ,και απο τις καλύτερες στα τροφοδοτικά...και να κάνουμε και λίγο πλάκα ... απαντά και το ωραίο παραπάνω ....δεν ευθυνόμαστε για συναλλαγές με τρίτους για την εγγύηση ...προφανώς όταν έμαθαν ότι το προιόν πωλήθηκε Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το registation , δειχνει 5 χρονια εγγυηση , ηρθε σημερα με ολα τα καλωδια σε σακουλακι , αλλα χωρις καλωδιο τροφοδοσιας, ιδωμεν , ευχαριστω τον νηματοθετη και οποιον εδωσε τις πληροφοριες για το registration

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω σκρουτζ από το ΜSystems (MyPCShop το λέει) και η συσκευασία ήταν απλό καφέ κουτί αλλά οχι ταλαιπωρημένο + περιέχει καλώδιο τροφοδοσίας. 

Βρήκα ευκαιρία σημερα και αντικατέστησα το 1000w corsair από το 2012 με το 850άρι. Μοναδικός λόγος της αλλαγής ο θόρυβος. Δεν το μετάνιωσα. Πολύ διακριτικός ήχος, σχεδόν silent θα έλεγα. Ακούγονται πλεόν μόνο τα coolers του tower.

Από άποψη αξιοπιστίας και σταθερότητας μόνο ο καιρός θα δείξει. Συνολικά δεν το μετάνιωσα για 69 ευρω. 

Tx ts!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να προσθέσω κι εγώ την δική μου εμπειρία από την παραλαβή σήμερα (MWE 650 V2) από την Msystems. Η συσκευασία ήταν το κλασικό απλό καφέ κουτί, το οποίο μέσα περιείχε όλα τα απαιτούμενα: καλώδιο τροφοδοσίας, εσωτερικά καλώδια σύνδεσης και βίδες.

Η απόδειξη αναγράφει ρητά εγγύηση 5 έτη και το ίδιο αναφέρει και η CoolerMaster μετά το registration.

Spoiler

20240130_154716.jpgcoolermaster_warranty.jpg

 

Όλα καλά λοιπόν, μένει η τοποθέτηση και η αντικατάσταση του δεκαετούς XFX TS 550W.

Παρεμπιπτόντως, αυτή τη στιγμή η Msystems το ξαναέχει σε στοκ με μικρή διαθεσιμότητα στην τιμή της αρχικής προσφοράς.

Επεξ/σία από vsk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα!

Εγκατέστησα χτες το βράδυ το MWE 650W V2, λειτούργησε για 2 ώρες και μετά ξαφνικά σήμερα το απόγευμα ανοίγω τον υπολογιστή και μετά από περίπου 20 λεπτά ακούγεται μία μικρή έκρηξη (σκάσιμο πυκνωτή) και σκότος!

Αναγκαστικά ξανασύνδεσα πριν λίγο το παλιό τροφοδοτικό, για να εξετάσω αν η βλάβη περιορίστηκε στο PSU ή και αλλού. Τελικά, για καλή μου τύχη, μόνο το PSU απεβίωσε. Ελπίζω να είμαι ο μοναδικός και να μην έχει η παρτίδα άλλα θέματα.

Αύριο το πρωί θα επικοινωνήσω με την Msystems για τα περαιτέρω. Δεν ξέρω τι θα μου πουν, αλλά να ζητήσω αντικατάσταση με ίδιο μοντέλο, το φοβάμαι να σας πω.

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vsk είπε

 Τελικά, για καλή μου τύχη, μόνο το PSU απεβίωσε.

Πρέπει να σκεφτείς οτι το psu ίσως δεν απεβίωσε μόνο αυτό από τύχη... σε κάποιο άλλο κατώτερης ποιότητας μπορεί να μην είχες αυτή την..."τύχη"

Δυστυχώς στα τόσα τροφοδοτικά, πιθανώς θα υπάρξουν και αστοχίες, το οτι είναι μεγάλη εταιρία και επώνυμο δε σημαίνει οτι δε θα υπάρξουν...

Η άμεση ανταπόκριση, αντικατάσταση, όπως και η προστασία του συστήματός σου είναι επίσης σημαντικά στοιχεία.

Ελπίζω να είσαι απλά η εξαίρεση στον κανόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...