Προς το περιεχόμενο

FROG - UNLIMITED DATA , 120€ για ένα χρόνο μόνο στα μαγαζιά frog


blade_runner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, motoboots said:

Έλα εδώ να συγκρίνεις την 24ρα που δίνουν όλοι, με τα 600/100 που έχω σταθερά από κινητή και ύστερα μιλάμε για επαγγελματίες και ερασιτέχνες. 😂

Το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού έχει πρόσβαση σε VDSL και κάποιοι και σε Fiber, δεν δίνουν όλο 24άρα.

Και εγώ έχω αντίστοιχες ταχύτητες από 5G router, εγκατέστησα εξωτερική κεραία για να μην έχω πρόβλημα με τον κακό καιρό όμως δεν σκέφτηκα ποτέ να κόψω την VDSL.

Πέρα από αυτά συμφωνώ μαζί σου, όταν γύρισα από ταξίδι κουρασμένος και δεν έβαλα την SIM στο router (οπότε δούλευε με τη VDSL) νόμιζα ότι κάτι χάλασε και μέχρι να καταλάβω τι έχει γίνει είχα φρικάρει εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, motoboots είπε

Έλα εδώ να συγκρίνεις την 24ρα που δίνουν όλοι, με τα 600/100 που έχω σταθερά από κινητή και ύστερα μιλάμε για επαγγελματίες και ερασιτέχνες. 😂

Ειρωνείες γελάκια και ατάκες εκτός θέματος. Vdsl 100 έχει εγραψε. Τέσπα εσείς ξέρετε καλύτερα, κόψτε τα σταθερά, πηγαίνετε σε κάρτες και αν πέσει η ταχύτητα της κάρτας και η τιμή της παει 5 φορές πάνω, τότε ξαναβάζετε σταθερό. Αν βρείτε θύρες...

Το ότι χώρος που είναι για επαγγελματική χρήση πρέπει να έχει και δύο και τρεις συνδέσεις το παραβλέπετε. Φυσικά βάζουν κάποιοι μία (και αυτή ούτε καν σε επαγγελματικό πακέτο) να κόψουν τα έξοδα, και όταν κάποια στιγμή αυτή η μία θα είναι down, γιατί κανένα δίκτυο δεν έχει 100% uptime, τότε θα ανοίγουν νήματα για τον κακό πάροχο που τους στερεί δουλειες και έσοδα...

  • Like 2
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, hln3 είπε

Το ότι χώρος που είναι για επαγγελματική χρήση πρέπει να έχει και δύο και τρεις συνδέσεις το παραβλέπετε. Φυσικά βάζουν κάποιοι μία (και αυτή ούτε καν σε επαγγελματικό πακέτο) να κόψουν τα έξοδα, και όταν κάποια στιγμή αυτή η μία θα είναι down, γιατί κανένα δίκτυο δεν έχει 100% uptime, τότε θα ανοίγουν νήματα για τον κακό πάροχο που τους στερεί δουλειες και έσοδα...

Εδώ είμαστε πάνω από 10ετία uptime. 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρώς off topic.  Έχει δοκιμάσει κανένας να πάρει 2 κάρτες και να κάνει load balancing? τα αποτελέσματα που παίρνω είναι χειρότερα από όταν χρησιμοποιώ την μια κάρτα μόνη της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης και μου είπαν πως τους τελείωσαν οι sim και δεν γνωρίζουν αν θα τους ξανά στείλουν με αυτήν την προσφορά 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theofanis20 είπε

Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης και μου είπαν πως τους τελείωσαν οι sim και δεν γνωρίζουν αν θα τους ξανά στείλουν με αυτήν την προσφορά 

Λογικά φθινόπωρο πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 15/04/2024 at 10:41, hln3 said:

Ειρωνείες γελάκια και ατάκες εκτός θέματος. Vdsl 100 έχει εγραψε. Τέσπα εσείς ξέρετε καλύτερα, κόψτε τα σταθερά, πηγαίνετε σε κάρτες και αν πέσει η ταχύτητα της κάρτας και η τιμή της παει 5 φορές πάνω, τότε ξαναβάζετε σταθερό. Αν βρείτε θύρες...

Το ότι χώρος που είναι για επαγγελματική χρήση πρέπει να έχει και δύο και τρεις συνδέσεις το παραβλέπετε. Φυσικά βάζουν κάποιοι μία (και αυτή ούτε καν σε επαγγελματικό πακέτο) να κόψουν τα έξοδα, και όταν κάποια στιγμή αυτή η μία θα είναι down, γιατί κανένα δίκτυο δεν έχει 100% uptime, τότε θα ανοίγουν νήματα για τον κακό πάροχο που τους στερεί δουλειες και έσοδα...

Ότι έγινε με τις data sim από cosmote.

Εβαλαν ολοι τις sim σε σπιτια και χωρια(αντι σε laptop, tablet) και παπαλα πλέον οι 2 data sim στα unlimited πακέτα.....

Επεξ/σία από kefalonitis2023
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kefalonitis2023 είπε

Ότι έγινε με τις data sim από cosmote.

Εβαλαν ολοι τις sim σε σπιτια και χωρια(αντι σε laptop, tablet) και παπαλα πλέον οι 2 data sim στα unlimited πακέτα.....

Διαφωνώ στην εκτίμηση σου, που είναι και άσχετη με το θέμα που συζητάμε, για μια κάρτα που δεν είναι data sim. 

Επεξ/σία από motoboots
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έφαγα τα πρώτα 60 δωρεάν λεπτά και θέλω να ενεργοποιήσω τα άλλα 60 απο το APP. Ξέρετε που γίνεται; Δε βρήκα κάτι στο APP ούτε απο το Link που λέει στο sms. 

" DON'T MISS THE OPPORTUNITY TO TALK FREE FOR A YEAR! WITH FROG SPECIAL WELCOME BONUS YOU GET 120' TO ALL EVERY MONTH COMPLETELY FREE FOR 12 MONTHS. 60' AUTOMATICALLY +60' THAT YOU ACTIVATE VIA FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ. MHN XAΣEIΣ THN EYKAIPIA NA MIΛAΣ ΔΩPEAN ΓIA ENA XPONO! ME THN EIΔIKH ΠPOΣΦOPA KAΛOΣOPIΣMATOΣ TOY FROG EXEIΣ 120' ΠPOΣ OΛOYΣ KAΘE MHNA ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN ΓIA 12 MHNEΣ. 60' AYTOMATA +60 ΠOY ENEPΓOΠOIEIΣ MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ " 

Επίσης μου λέει "Κάτι πήγε στραβά" Είναι γενικό το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kefalonitis2023 είπε

Ότι έγινε με τις data sim από cosmote.

Εβαλαν ολοι τις sim σε σπιτια και χωρια(αντι σε laptop, tablet) και παπαλα πλέον οι 2 data sim στα unlimited πακέτα.....

Οσοι εκαναν ανανεωση συμβολαιου εξακολουθουν να εχουν τις εξτρα sim που ειχαν κανονικα αλλα δεν μπορουν να βγαλουν επιπλεον καρτες

Για νεους συνδρομητες καταργηθηκε το πακετο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, theo11 said:

Οσοι εκαναν ανανεωση συμβολαιου εξακολουθουν να εχουν τις εξτρα sim που ειχαν κανονικα αλλα δεν μπορουν να βγαλουν επιπλεον καρτες

Για νεους συνδρομητες καταργηθηκε το πακετο

 

προφανως,δεν μπορούν να κόψουν την παροχη, αλλά την σταματήσαν για επιπλεόν χρήστες.

Ακόμα προσοχή σε όσους ανανεώσουν το παλιό συμβόλαιο, το νέο πρόγραμμα να έχει την ΙΔΙΑ ονομασία, αλλιώς παπαλα η 1 απο τις 2 sim.

Επεξ/σία από kefalonitis2023
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, motoboots είπε

Διαφωνώ στην εκτίμηση σου, που είναι και άσχετη με το θέμα που συζητάμε, για μια κάρτα που δεν είναι data sim. 

"FROG - UNLIMITED DATA", λεει ο τιτλος εδω, τι εννοεις δεν ειναι data sim?! 😋

Και περαν της πλακας, για data sim την αγοραζουν/αγορασαν, τουλαχιστον  οι 95 στους 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fagoura είπε

"FROG - UNLIMITED DATA", λεει ο τιτλος εδω, τι εννοεις δεν ειναι data sim?! 😋

Και περαν της πλακας, για data sim την αγοραζουν/αγορασαν, τουλαχιστον  οι 95 στους 100.

Εσύ για την κάρτα της Frog γράφεις παραπάνω, ή περί ανέμων και υδάτων?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, motoboots είπε

Εσύ για την κάρτα της Frog γράφεις παραπάνω, ή περί ανέμων και υδάτων?

Περί ανέμων και υδάτων?
"FROG - UNLIMITED DATA", λεει ο τιτλος εδω, και ναι ειναι και data sim και ναι ειναι απολυτα σχετικο με το θεμα.
Εσυ γραφεις για κατι αλλο ασχετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Errik είπε

Καλησπέρα, έφαγα τα πρώτα 60 δωρεάν λεπτά και θέλω να ενεργοποιήσω τα άλλα 60 απο το APP. Ξέρετε που γίνεται; Δε βρήκα κάτι στο APP ούτε απο το Link που λέει στο sms. 

" DON'T MISS THE OPPORTUNITY TO TALK FREE FOR A YEAR! WITH FROG SPECIAL WELCOME BONUS YOU GET 120' TO ALL EVERY MONTH COMPLETELY FREE FOR 12 MONTHS. 60' AUTOMATICALLY +60' THAT YOU ACTIVATE VIA FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ. MHN XAΣEIΣ THN EYKAIPIA NA MIΛAΣ ΔΩPEAN ΓIA ENA XPONO! ME THN EIΔIKH ΠPOΣΦOPA KAΛOΣOPIΣMATOΣ TOY FROG EXEIΣ 120' ΠPOΣ OΛOYΣ KAΘE MHNA ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN ΓIA 12 MHNEΣ. 60' AYTOMATA +60 ΠOY ENEPΓOΠOIEIΣ MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ " 

Επίσης μου λέει "Κάτι πήγε στραβά" Είναι γενικό το πρόβλημα;

Στα πακέτα. 

 

Καλό θα ήταν να ενεργοποιείτε τα έξτρα 60' με το που μπαίνει ο νέος μήνας, δε χρειάζεται να φάτε τα πρώτα 60'

Screenshot_2024-04-19-17-00-31-33_cb84e492761bd37f592463c8ec9271cc.jpg

4 ώρες πριν, fagoura είπε

Περί ανέμων και υδάτων?
"FROG - UNLIMITED DATA", λεει ο τιτλος εδω, και ναι ειναι και data sim και ναι ειναι απολυτα σχετικο με το θεμα.
Εσυ γραφεις για κατι αλλο ασχετο?

Είναι ΆΛΛΗ η καθαρά μόνο για δεδομένα Sim αυτό σου λέει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...