Προς το περιεχόμενο

FROG - UNLIMITED DATA , 120€ για ένα χρόνο μόνο στα μαγαζιά frog


blade_runner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβηκα σημερα Αθηνα , κατευθειαν πηγα στην FROG ειχε πριν απο μενα αλλα 4 ατομα , μια κυρια αξυπηρετουσε ........... τελειωσα μετα απο μια ωρα ....
Επεστρεψα τωρα πισω στην ευβοια , την κουμπωσα στο ZTE MC801A , η μονη ρυθμιση που εκανα ειναι να το βαλω σε 5G NSA και να σεταρω το wifi 
ειδα και εγω λιγο φως  

Screenshot-4.jpg

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, Kenny McCormick είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν πιάνω 5g στην κωλοπεριοχή που μένω :) 
Θα πάω σε VDSL 100αρα και ότι γίνει. Γράφουν διάφοροι για προβλήματα με αποσυνδέσεις και αυτό με σταμάτησε. Απλά ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί έχει απόκλιση το κινητό (Speedtest στα 110mbps) ίδια στιγμή ίδιο μέρος με το 4g router (Speedtest στα 20mbps).

Όταν οι διάφοροι είναι πανασχετοι με το άθλημα και τα μηχανάκια που έχουν είναι ότι χειρότερο κυκλοφορεί στην αγορά αυτό θα συμβαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/03/2024 at 18:06, oldnew said:

Στο κινητό εχω ενα script όπου οταν φορτίζει ενεργοποιεί το mobile hotspot, ενω όταν δε φορτίζει μπαίνει σε flight mode.

Καλημέρα, θα μπορούσες να μοιραστείς αυτό το script, έστω και σε προσωπικό μήνυμα; Θα με ενδιέφερε και εμένα.

Το κινητό μου είναι rooted, οπότε θεωρώ δε θα υπάρχει limitation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, villasg είπε

Κατεβηκα σημερα Αθηνα , κατευθειαν πηγα στην FROG ειχε πριν απο μενα αλλα 4 ατομα , μια κυρια αξυπηρετουσε ........... τελειωσα μετα απο μια ωρα ....
Επεστρεψα τωρα πισω στην ευβοια , την κουμπωσα στο ZTE MC801A , η μονη ρυθμιση που εκανα ειναι να το βαλω σε 5G NSA και να σεταρω το wifi 
ειδα και εγω λιγο φως  

Screenshot-4.jpg

 

Σε ποια μπάντα σου δίνει αυτές τις ταχύτητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, enteacher04 said:

Καλημέρα, θα μπορούσες να μοιραστείς αυτό το script, έστω και σε προσωπικό μήνυμα; Θα με ενδιέφερε και εμένα.

Το κινητό μου είναι rooted, οπότε θεωρώ δε θα υπάρχει limitation

https://drive.google.com/file/d/1vnKBq7xxhKOcskNmgK48V6lmikSCjfwg/view?usp=sharing

Απο το link πατα download, θα κατεβάσει ενα αρχείο Asyrmato_Router.prj

Στο tasker πατάς παρατεταμένα το σπιτάκι και επιλέγεις την επιλογή import project, οπότε ψάχνεις που το έχεις κάνει Download για να το εισάγεις στο tasker . Στο profile απο το project που κατέβασες πας και ενεργοποίεις τα 2 που έχει εκεί, αν είναι απενεργοποιημενα.  Το τρέχω σε samsung note 8 rooted με αρκετά παλαιά ρομ, ισως θέλει μικρές αλλαγές σε αλλα κινητα, και αναλόγως ποια έκδοση android έχεις . Επίσης πρεπει να έχεις δώσει ολα τα απαραίτητα δικαίωματα στο tasker. Αν δε δουλεύει ψαξτω. Γινεται να δουλέψει και σε αρουταριστο με χρήση adb, αλλα θέλει άλλο script εντελώς διαφορετικό, και λίγο ψάξιμο πάνω στο κάθε κινητό τι εντολή δουλεύει και τι οχι. Πάντως γίνεται. 

Θα βρεις και googlαροντας διάφορα παρόμοια. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@villasg

Η  "Ισχύς σήματος" είναι χαμηλή πάντως  -109dBm. 

Βρες τοποθεσία με μικρότερο νούμερο -80 -90dBm για το 4g.  Στο 5g η καλή μπάντα είναι η N78.

Επεξ/σία από christo7s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 5G ειμαι με -93db οποτε ειναι καλα νομιζω 

image.png.cc5f90d02e28a3854ca0a4f8b1c05eb9.png

34 λεπτά πριν, christo7s είπε

Στο 5g η καλή μπάντα είναι η N78.

H η κεραια του Ν78 ειναι μακρυα μου οποτε μενω στο 28

Στο N78 εχω -121db 

image.png.bbe0507e0d113ea9388eea9e2fbb09c3.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, villasg said:

Σε 5G ειμαι με -93db οποτε ειναι καλα νομιζω 

image.png.cc5f90d02e28a3854ca0a4f8b1c05eb9.png

H η κεραια του Ν78 ειναι μακρυα μου οποτε μενω στο 28

Στο N78 εχω -121db 

image.png.bbe0507e0d113ea9388eea9e2fbb09c3.png

οκ!

Παντως στο 4g με 3 μπαντες B1, B3, και Β20 εχω δει 270-300down/30up. Και η B20 δε θεωρείται γρήγορη 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, villasg είπε

Σε 5G ειμαι με -93db οποτε ειναι καλα νομιζω 

image.png.cc5f90d02e28a3854ca0a4f8b1c05eb9.png

H η κεραια του Ν78 ειναι μακρυα μου οποτε μενω στο 28

Στο N78 εχω -121db 

image.png.bbe0507e0d113ea9388eea9e2fbb09c3.png

Εδώ καλά είσαι

Και πάλι όμως είσαι χαμηλά για 5g. Αν δεν έχεις καλή κάλυψη, ίσως έπρεπε να είχες πάει σε κατευθυντική. 200-220 πιάνω με lte12, πάραυτα έχω κάλυψη. Όπως και να χει μετά τη ρύθμιση; που ίσως έκανες έχεις αξιοπρεπείς ταχύτητες.

Επεξ/σία από Sellout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To 5g δινει καλές ταχύτητες αν είσαι κοντά σε καλή κεραία , εμένα που είναι δίπλα ...  πιάνω 850 / 85 mbps speedtest Αθήνα Μάντσεστερ !  ( με frog  σε samsung A33 )

 

Επεξ/σία από chrismoute
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 22/03/2024 at 18:22, chrismoute said:

To 5g δινει καλές ταχύτητες αν είσαι κοντά σε καλή κεραία , εμένα που είναι δίπλα ...  πιάνω 850 / 85 mbps speedtest Αθήνα Μάντσεστερ !  ( με frog  σε samsung A33 )

 

Όχι αναγκαστικά κοντά, εγώ στο νησί είμαι 2.5km και έχω 92db n78, υπεραρκετό για ότι μπορεί να δώσει. Είναι θέμα line of sight, παρεμβολών, εξοπλισμού και φυσικά congestion.

Με 2xB7 + 2xB3, όλες τις άλλες απενεργοποιημένες και την b7 primary στο LTE έχω και αρκετά καλό upload (~90) για την απόσταση και DL όσο έχει να δώσει κάθε στιγμή (πάνω από gbit το βράδυ).

Τώρα που έχω έρθει στο σπίτι στην Αθήνα που είναι δίπλα το κτίριο του ote το upload είναι μεγαλύτερο όμως στο DL σπάνια πάει πάνω από 600 λόγω congestion.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, elpenor είπε

Όχι αναγκαστικά κοντά, εγώ στο νησί είμαι 2.5km και έχω 92db n78, υπεραρκετό για ότι μπορεί να δώσει. Είναι θέμα line of sight, παρεμβολών, εξοπλισμού και φυσικά congestion.

Με 2xB7 + 2xB3, όλες τις άλλες απενεργοποιημένες και την b7 primary στο LTE έχω και αρκετά καλό upload (~90) για την απόσταση και DL όσο έχει να δώσει κάθε στιγμή (πάνω από gbit το βράδυ).

Τώρα που έχω έρθει στο σπίτι στην Αθήνα που είναι δίπλα το κτίριο του ote το upload είναι μεγαλύτερο όμως στο DL σπάνια πάει πάνω από 600 λόγω congestion.

Φίλε αλήθεια δεν κατάλαβα τίποτα από ότι του λες αλλά φαίνεται να ξέρεις τι λες!

  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...