Προς το περιεχόμενο

FROG - UNLIMITED DATA , 120€ για ένα χρόνο μόνο στα μαγαζιά frog


blade_runner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά, έχω διαβάσει τα περισσότερα από τα προηγούμενα, απλώς θέλω μια ερώτηση.

Ζω στο κέντρο της Αττικής και έχω σύνδεση cosmote που πιάνει (σύμφωνα με το speedtest online) 80 - 90 Mbps ταχύτητα. Χρειάζομαι το ίντερνετ για χρήση επαγγελματική οπότε θα ήθελα να αποφύγω τις αποσυνδέσεις (φυσικά και για οικιακή, πχ netflix, youtube κάθε μέρα).

Θα με συνέφερε να σταματήσω τη σύνδεση internet που έχω και να πάρω το παραπάνω πρόγραμμα; 
(Από ότι έχω καταλάβει γίνεται να αγοράσω ένα router και κάπως τέλως πάντων να συνδέσω τον υπολογιστή).

Αυτή τη στιγμή δίνω 33.90 το μήνα και δε χρησιμοποιώ καθόλου τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, betion είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχω διαβάσει τα περισσότερα από τα προηγούμενα, απλώς θέλω μια ερώτηση.

Ζω στο κέντρο της Αττικής και έχω σύνδεση cosmote που πιάνει (σύμφωνα με το speedtest online) 80 - 90 Mbps ταχύτητα. Χρειάζομαι το ίντερνετ για χρήση επαγγελματική οπότε θα ήθελα να αποφύγω τις αποσυνδέσεις (φυσικά και για οικιακή, πχ netflix, youtube κάθε μέρα).

Θα με συνέφερε να σταματήσω τη σύνδεση internet που έχω και να πάρω το παραπάνω πρόγραμμα; 
(Από ότι έχω καταλάβει γίνεται να αγοράσω ένα router και κάπως τέλως πάντων να συνδέσω τον υπολογιστή).

Αυτή τη στιγμή δίνω 33.90 το μήνα και δε χρησιμοποιώ καθόλου τηλέφωνο.

Δες αν θες αν υποστηρίζεται η Inalan στην περιοχή σου και επίσης τσεκαρε την starlink που έχει μεγάλη έκπτωση και στον εξοπλισμό αυτή την στιγμή και έχει συνδρομή μηναία σε καλή τιμή και την διακόπτεις οπότε θες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, betion είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχω διαβάσει τα περισσότερα από τα προηγούμενα, απλώς θέλω μια ερώτηση.

Ζω στο κέντρο της Αττικής και έχω σύνδεση cosmote που πιάνει (σύμφωνα με το speedtest online) 80 - 90 Mbps ταχύτητα. Χρειάζομαι το ίντερνετ για χρήση επαγγελματική οπότε θα ήθελα να αποφύγω τις αποσυνδέσεις (φυσικά και για οικιακή, πχ netflix, youtube κάθε μέρα).

Θα με συνέφερε να σταματήσω τη σύνδεση internet που έχω και να πάρω το παραπάνω πρόγραμμα; 
(Από ότι έχω καταλάβει γίνεται να αγοράσω ένα router και κάπως τέλως πάντων να συνδέσω τον υπολογιστή).

Αυτή τη στιγμή δίνω 33.90 το μήνα και δε χρησιμοποιώ καθόλου τηλέφωνο.

Όχι βέβαια, αφού πρόκειται για επαγγελματική χρήση δεν μπορείς να βασιστείς σε μία σύνδεση μόνο. Κανένα δίκτυο δεν έχει 100% uptime. Και πέρα από αυτό τι θα κάνεις μετά τον χρόνο αν σου πούνε δώσε 40 ευρώ τον μήνα για απεριόριστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hln3 είπε

Και πέρα από αυτό τι θα κάνεις μετά τον χρόνο αν σου πούνε δώσε 40 ευρώ τον μήνα για απεριόριστα;

Ήδη υπάρχουν λύσεις με απεριόριστα  - άσχετα με αυτήν που εδώ συζητάμε - με 33€ μηνιαία (Neo) ή 6,5€ εβδομαδιαία (Frog και Whats Up), πολύ κάτω από τα 40€. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, motoboots είπε

Ήδη υπάρχουν λύσεις με απεριόριστα  - άσχετα με αυτήν που εδώ συζητάμε - με 33€ μηνιαία (Neo) ή 6,5€ εβδομαδιαία (Frog και Whats Up), πολύ κάτω από τα 40€. 

Μας ενδιαφέρει τι θα υπάρχει σε ένα χρόνο, όχι τι υπάρχει σήμερα. Πράγμα που φυσικά κανείς δεν θα μπορεί να προβλέψει.

Ενώ ούτε οι ταχύτητες είναι εγγυημένες/σταθερές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, hln3 είπε

Μας ενδιαφέρει τι θα υπάρχει σε ένα χρόνο, όχι τι υπάρχει σήμερα. Πράγμα που φυσικά κανείς δεν θα μπορεί να προβλέψει.

Ενώ ούτε οι ταχύτητες είναι εγγυημένες/σταθερές

 

1. Αν σε ενδιαφερει τι θα υπαρχει σε ενα χρονο εισαι σε λαθος νημα

2. Ακομη και αν αλλαξεις νημα κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει τι θα υπαρχει σε ενα χρονο απο τωρα στην αγορα ειτε σε σταθερη ειτε σε κινητη ευρυζωνικοτητα.

Συμπερασμα: Αυτο που ζητας δεν υπαρχει

1 ώρα πριν, motoboots είπε

Ήδη υπάρχουν λύσεις με απεριόριστα  - άσχετα με αυτήν που εδώ συζητάμε - με 33€ μηνιαία (Neo) ή 6,5€ εβδομαδιαία (Frog και Whats Up), πολύ κάτω από τα 40€. 

Δινει η νεο απεριοριστο σε καταναλωση και bandwidth;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dcmpaira είπε

Δες αν θες αν υποστηρίζεται η Inalan στην περιοχή σου και επίσης τσεκαρε την starlink που έχει μεγάλη έκπτωση και στον εξοπλισμό αυτή την στιγμή και έχει συνδρομή μηναία σε καλή τιμή και την διακόπτεις οπότε θες 

Σε ευχαριστώ πολύ, δε γνώριζα καν την ύπαρξή τους. Δυστυχώς η Inalan δε με καλύπτει.

Η starlink με καλύπτει, αλλά το πακέτο της είναι στα 40 ευρώ το μήνα, δε νομίζω να με συμφέρει, εκτός και αν δεν έχω καταλάβει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, betion είπε

Σε ευχαριστώ πολύ, δε γνώριζα καν την ύπαρξή τους. Δυστυχώς η Inalan δε με καλύπτει.

Η starlink με καλύπτει, αλλά το πακέτο της είναι στα 40 ευρώ το μήνα, δε νομίζω να με συμφέρει, εκτός και αν δεν έχω καταλάβει κάτι...

Νομίζω στα 40 ευρώ είναι με ενοικίαση εξοπλισμού αλλά δεν είναι σίγουρος.

Εγώ αναφέρω για αγορά εξοπλισμού. Βρες μια ομάδα στο φμπ και γίνε μέλος για να λύσεις απορίες αν θες γτ και εγώ θεωρητικά τα ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, betion είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχω διαβάσει τα περισσότερα από τα προηγούμενα, απλώς θέλω μια ερώτηση.

Ζω στο κέντρο της Αττικής και έχω σύνδεση cosmote που πιάνει (σύμφωνα με το speedtest online) 80 - 90 Mbps ταχύτητα. Χρειάζομαι το ίντερνετ για χρήση επαγγελματική οπότε θα ήθελα να αποφύγω τις αποσυνδέσεις (φυσικά και για οικιακή, πχ netflix, youtube κάθε μέρα).

Θα με συνέφερε να σταματήσω τη σύνδεση internet που έχω και να πάρω το παραπάνω πρόγραμμα; 
(Από ότι έχω καταλάβει γίνεται να αγοράσω ένα router και κάπως τέλως πάντων να συνδέσω τον υπολογιστή).

Αυτή τη στιγμή δίνω 33.90 το μήνα και δε χρησιμοποιώ καθόλου τηλέφωνο.

Φυσικα και σε συμφερει,αυτο που πρεπει να εξασφαλισεις ειναι να εχεις καλυψη cosmote στο σημειο που θα βαλεις το router.Ζητα απο καποιον με κινητο cosmote να το τσεκαρει η παρε μια καρτα whats app και δοκιμασε μονος σου να το χρησιμοποιησεις ως hotspot για λιγες μερες ωστε να εισαι σιγουρος.

Απο εκει και περα αγοραζεις ενα ρουτερ 4g με 60 ευρω η 5g με 150-200 ευρω(εδω αγγελιες η ebay).

Εγω το εκανα στο κεντρο της Αθηνας με 5g router,εχω ταχυτητα περιπου 200Mbps μεσω Wifi και γλιτωσα απο αποσυνδεσεις που ειχα με σαπιοNOVA σταθερη(παλια πολυκατοικια ηθελαν να αλλαξω καλωδιωση κτλ).Το ιδιο εχω κανει και σε επαρχια με ρουτερ 4g με την κεραια χλμ μακρια και επισης δουλευει απροβληματιστα(παντα με παροχο cosmote).

Οτι και να γινει σε ενα χρονο,με 34 που δινεις το μηνα θα βρεις λυση σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Sellout είπε

1. Αν σε ενδιαφερει τι θα υπαρχει σε ενα χρονο εισαι σε λαθος νημα

2. Ακομη και αν αλλαξεις νημα κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει τι θα υπαρχει σε ενα χρονο απο τωρα στην αγορα ειτε σε σταθερη ειτε σε κινητη ευρυζωνικοτητα.

Συμπερασμα: Αυτο που ζητας δεν υπαρχει

Δινει η νεο απεριοριστο σε καταναλωση και bandwidth;

Δεν ζήτησα εγώ κάτι για να μου λες πως αυτό που ζητάω δεν υπάρχει. Απάντησα σε μέλος που σκέφτεται να κόψει το σταθερό του και να βασιστεί στην κάρτα για επαγγελματική χρήση

 

10 ώρες πριν, motoboots είπε

IMG_0727.jpeg.5bad887f2bbf7ba6c34c4b8354b83891.jpeg

Γενικά πολλοί στην ειρωνεια είστε πρώτοι, στην κατανοήση κειμένου όχι

10 ώρες πριν, betion είπε

Σε ευχαριστώ πολύ, δε γνώριζα καν την ύπαρξή τους. Δυστυχώς η Inalan δε με καλύπτει.

Η starlink με καλύπτει, αλλά το πακέτο της είναι στα 40 ευρώ το μήνα, δε νομίζω να με συμφέρει, εκτός και αν δεν έχω καταλάβει κάτι...

Μην ασχολείσαι με starlink όταν έχεις vdsl. Το starlink είναι για περιοχές που δεν έχουν κάλυψη ούτε από κινητό ούτε απο σταθερό ή τέλως πάντων έχουν πολύ χάλια σύνδεση.

Επεξ/σία από hln3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hln3 είπε

Δεν ζήτησα εγώ κάτι για να μου λες πως αυτό που ζητάω δεν υπάρχει. Απάντησα σε μέλος που σκέφτεται να κόψει το σταθερό του και να βασιστεί στην κάρτα για επαγγελματική χρήση.

Γενικά πολλοί στην ειρωνεια είστε πρώτοι, στην κατανοήση κειμένου όχι.

Έλα εδώ να συγκρίνεις την 24ρα που δίνουν όλοι, με τα 600/100 που έχω σταθερά από κινητή και ύστερα μιλάμε για επαγγελματίες και ερασιτέχνες. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...