Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλο ένα δημιούργημα τελείωσε!20240325_205134.jpg.64be185dec64b9cd5bec87817e98278c.jpg

20240325_205127.jpg

20240325_205121.jpg

20240325_205114.jpg

20240325_205106.jpg

20240325_205137.jpg

Και μολις τελειώσει και το expansion οπως δεν εχουμε ξαναδει την samus θα σας την δείξω τελειωμένη! Μια πρωτη γεύση 😋

20240325_211226.jpg

20240325_211242.jpg

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/3/2024 στις 8:57 ΜΜ, stormrain είπε

Σε ζηλευω. Ειναι τρομερο οταν ανακαλυπτεις ποσο πολυ βασιζεται το παιχνιδι αυτο στα physics. 

4 χρόνια μετά θυμάμαι και πριν βγει το Τοτκ, εβγαιναν βίντεο απο νεες ανακαλύψεις σε combo μάχης και βέβαια διάφορα easter eggs καλά κρυμμένα στον τεράστιο κόσμο του Botw. 

Ειδικά το BoTW θα μείνει για πάντα στην ιστορία, είναι διαμάντι απο τα λίγα.

7 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Άλλο ένα δημιούργημα τελείωσε!20240325_205134.jpg.64be185dec64b9cd5bec87817e98278c.jpg

20240325_205127.jpg

20240325_205121.jpg

20240325_205114.jpg

20240325_205106.jpg

 

Και μολις τελειώσει και το expansion οπως δεν εχουμε ξαναδει την samus θα σας την δείξω τελειωμένη! Μια πρωτη γεύση 😋

 

 

Δείξε μας κάποια βήματα απο τις διαδικασίες σου. Κάνεις 3δ πριντ κ μετά βάψιμο; Τα μεταλλικά σου είναι πολύ ωραία και η επιφάνεια λεία.

Επεξ/σία από Vagosman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προτείνω να βγει 3rd-person Metroid Prime 4 ως launch title στο επόμενο Switch με την Samus στα πρότυπα της ηρωίδας του Stellar Blade να δείτε για πότε ξεπουλάει η κονσόλα και για πότε το Metroid Prime πουλάει σαν το BotW.

  • Like 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/3/2024 στις 6:00 ΜΜ, alexcas777 είπε

Σε καμία περίπτωση δεν είναι ότι θα χάσω το χρόνο μου..είμαι 101% σίγουρος ότι είναι εξίσου παιχνιδιάρα και το botw...το ζήτημα είναι ότι όπως προανεφερα δεν υπάρχει πλέον πολύς χρόνος στην καθημερινότητα και δεν νομίζω να μπορώ να ξοδέψω 100 ώρες και βάλε για 2 μόνο παιχνίδια,έχοντας παράλληλα και κάποια του ps5 που παίζω...

Αν παρ όλα αυτά πιστευετε ότι θα χάσω μεγάλος μέρος του immersion του zelda πηγαίνοντας κατευθείαν στο totk ίσως το ξανασκεφτομουνα

Πάντως εγώ θα σου πω να πας κατευθείαν στο TotK. Δεν θα χάσεις τίποτα όσον αφορά την ιστορία, γιατί κατ' εμέ είναι τελείως ασύνδετα τα δύο παιχνίδια (σε βαθμό ενοχλητικό μάλιστα).

Το καλύτερο πράγμα στο BotW είναι η εξερεύνηση, οπότε αν επισκέπτεσαι τον κόσμο για πρώτη φορά παίζοντας πρώτο το TotK, θα το απολαύσες ακόμα περισσότερο.

Το πιο ενδιαφέρον κομμάτι είναι η εξερεύνηση του Hyrule για άλλη μια φορά και να δεις πώς κάθε μέρος έχει αλλάξει από το BotW στο TotK, αλλά το μισό παιχνίδι και βάλε δεν υπάρχει στο BotW οπότε στην πραγματικότητα δεν χάνεις πολλά.

Το λέω αυτό καταλαβαίνοντας σε απολύτως σχετικά με την έλλειψη χρόνου, γιατί και τα δύο είναι τεράάάστια παιχνίδια.

Επεξ/σία από cubilone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nεα προσθηκη στο nso με μολις ενα παιχνιδι για το gba, το fzero maximun velocity.

Ενταξει βρε nintendo καταλαβαινω οτι δεν μπορεις να βαλεις τοσο ευκολα 3rd party παιχνιδια αλλα τα δικα σου 1st party?Που ειναι το metroid zero mission??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, cubilone είπε

Πάντως εγώ θα σου πω να πας κατευθείαν στο TotK. Δεν θα χάσεις τίποτα όσον αφορά την ιστορία, γιατί κατ' εμέ είναι τελείως ασύνδετα τα δύο παιχνίδια (σε βαθμό ενοχλητικό μάλιστα).

Το καλύτερο πράγμα στο BotW είναι η εξερεύνηση, οπότε αν επισκέπτεσαι τον κόσμο για πρώτη φορά παίζοντας πρώτο το TotK, θα το απολαύσες ακόμα περισσότερο.

Το πιο ενδιαφέρον κομμάτι είναι η εξερεύνηση του Hyrule για άλλη μια φορά και να δεις πώς κάθε μέρος έχει αλλάξει από το BotW στο TotK, αλλά το μισό παιχνίδι και βάλε δεν υπάρχει στο BotW οπότε στην πραγματικότητα δεν χάνεις πολλά.

Το λέω αυτό καταλαβαίνοντας σε απολύτως σχετικά με την έλλειψη χρόνου, γιατί και τα δύο είναι τεράάάστια παιχνίδια.

Αν παει ΤοΤκ απευθείας θα πρότεινα να μην προσπαθήσει να "τρέξει" το παιχνίδι με ιπτάμενα μέσα. Εξου και κάποια runs απο καμμένους που δεν επέτρεπαν ούτε καν τηλεμεταφορά. Χάνεται απίστευτο κομμάτι του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και πάλι!όπως είχα πει πριν λίγες μέρες είμαι πολύ καινούργιος στον κόσμο του switch 

Καταρχάς ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές , και κατόπιν σκέψεως ξεκινάω με το botw

Ένα ακόμα που ήθελα να ρωτήσω είναι πως σύνδεσα το dock στην tv( lgc2 αν παίζει κάποιο ρόλο) και η εικόνα είναι επιπέδου atari στην καλυτερη😄

Συγκεκριμένα μόνο 480p ανάλυση...

Έψαξα κάποιες ρυθμίσεις στο ίντερνετ και νομίζω δεν έχω κάνει κάτι λάθος αλλά κάποια βοήθεια θα ήταν εκτιμητεα!

Επεξ/σία από alexcas777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες υπαρχει καποιο grip για εμας που εχουμε μεγαλα χερια;

 

βρηκα αυτο αλλα δε διαβαζω καλα πραγματα στις κριτικες: 

https://www.skroutz.gr/s/24904297/Hori-Split-Pad-Pro-Asyrmato-Gamepad-gia-Switch-Volcanic-Red-Edition.html?utm_campaign=skroutz_share&utm_source=ios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 λεπτά πριν, Predatorkill είπε

παιδες υπαρχει καποιο grip για εμας που εχουμε μεγαλα χερια;

 

βρηκα αυτο αλλα δε διαβαζω καλα πραγματα στις κριτικες: 

https://www.skroutz.gr/s/24904297/Hori-Split-Pad-Pro-Asyrmato-Gamepad-gia-Switch-Volcanic-Red-Edition.html?utm_campaign=skroutz_share&utm_source=ios

Καθαρα για grip εχω αυτο. Το οποιο ειναι βολικότατο για τα κουπια που εχω ως χερια :lol:

https://skullnco.com/collections/nintendo-switch/products/neogrip-for-switch-oled-and-regular-model?variant=39405588480073

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, stormrain είπε

Καθαρα για grip εχω αυτο. Το οποιο ειναι βολικότατο για τα κουπια που εχω ως χερια :lol:

https://skullnco.com/collections/nintendo-switch/products/neogrip-for-switch-oled-and-regular-model?variant=39405588480073

ευχαριστω για το λινκ, το θεμα ειναι οτι δε τη παλευω και με την διαταξη των κουμπιων/thumbsticks, παταω οτι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Predatorkill είπε

ευχαριστω για το λινκ, το θεμα ειναι οτι δε τη παλευω και με την διαταξη των κουμπιων/thumbsticks, παταω οτι να ναι

Το σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω κάτι παρόμοιο, βέβαια εγώ θα πήγαινα σε αυτό για να είναι λίγο πιο... portable, αλλά τελικά πήγα στην περίπτωση του Neo Grip της Skull & Co που πρότεινε ο @stormrain και είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Δεν σκέφτομαι πλέον την αγορά άλλου joycon. 

Τώρα αν όμως παίζει θέμα διάταξης που λες, ίσως να πας σε αυτό αναφέρεις ή αυτό που σκεφτόμουν εγώ. Όταν τα κοιτούσα είχαν εξαιρετικές κριτικές και τα 2 και αν συμβιβαστείς με τα αρνητικά που είναι κυρίως το μέγεθος και η έλλειψη δόνησης κλπ τότε θα είσαι οκ. Κρίνεις και παίρνεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...