Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με PS5 χειριστήριο (DualSense) - Σοβαρό πρόβλημα drift


Poexania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, thanospenos1 είπε

Η Ε.Ε ομως δινει 2 χρονια.

αν το κυνηγησεις με συνηγορο καταναλωτη κλπ οκ

η Sony δινει 1 χρονο που να χτυπιεσαι κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Αγοράζεις καινουργιο --> στέλνεις το παλιό στο service με την αποδειξη του νέου --> Μολις ερθει το νεο απο το service που ειναι σφραγισμένο το πουλας αν δεν το θες.

Το χαλασμένο το στέλνεις 2-3 μήνες μετα την αγορα του νεου για να μην καρφωθείς. Απλα πράγματα.

Serial number δεν έχουν τα χειριστήρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikele13- είπε

αν το κυνηγησεις με συνηγορο καταναλωτη κλπ οκ

η Sony δινει 1 χρονο που να χτυπιεσαι κατω.

Εγω το κυνηγησα με συνηγορο καταναλωτη...

Ξεχαστε τα περι Ε.Ε. και 2 χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Αγοράζεις καινουργιο --> στέλνεις το παλιό στο service με την αποδειξη του νέου --> Μολις ερθει το νεο απο το service που ειναι σφραγισμένο το πουλας αν δεν το θες.

Το χαλασμένο το στέλνεις 2-3 μήνες μετα την αγορα του νεου για να μην καρφωθείς. Απλα πράγματα.

Θα δουν την ημερομηνία ενεργοποίησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Το δικό μου ξεκίνησε το R2 να είναι πιο χαλαρό από το L2 με αποτέλεσμα μερικά πατήματα να πάνε αδιαβαστα.

Για κάτι τέτοιο κάνουν αντικατάσταση χειριστηρίου;ή θα το βάλει,θα πατήσει και θα μου πει καλά πατάει;

Η αίσθηση πατήματος (με κλειστό play φυσικά) είναι πιο χαλαρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Το δικό μου ξεκίνησε το R2 να είναι πιο χαλαρό από το L2 με αποτέλεσμα μερικά πατήματα να πάνε αδιαβαστα.

Για κάτι τέτοιο κάνουν αντικατάσταση χειριστηρίου;ή θα το βάλει,θα πατήσει και θα μου πει καλά πατάει;

Η αίσθηση πατήματος (με κλειστό play φυσικά) είναι πιο χαλαρη

Εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση βάλε games που έχουν adaptive triggers, βάλτα στο strong και πάτα σαν τρελός. Κάποια στιγμή θα σπάσει και θα έχεις σίγουρη αντικατάσταση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Σήμερα μου χάλασε και εμένα, με πραγματικά ελάχιστη χρήση. Στους 13 μήνες. Θα πάρω sony center και cometron, αν υπάρχει κόστος επισκευής ή αν μπορώ να το δωσω μαζί με κάποια διαφορά και να πάρω καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Socratis_g είπε

Σήμερα μου χάλασε και εμένα, με πραγματικά ελάχιστη χρήση. Στους 13 μήνες. Θα πάρω sony center και cometron, αν υπάρχει κόστος επισκευής ή αν μπορώ να το δωσω μαζί με κάποια διαφορά και να πάρω καινούριο.

Εγώ το άφησα στην cometron την προηγούμενη Τρίτη. Είδαν ότι ο δεξιός αναλογικός είχε πρόβλημα και θα το πήγαιναν στο σέρβις.

Μου είπαν ότι επειδή είναι εκτός εγγύησης , θα είναι 10 ευρώ εφάπαξ και ότι άλλο ανταλλακτικο χρειαστεί. Θα με καλέσουν να μου πούνε πόσο ακριβώς θα στοιχίσει. 

Ακόμα περιμένω όταν μάθω θα στείλω να σου πω. Εάν και είπε γύρω στα 30 θα πάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, St@th1sm είπε

Εγώ το άφησα στην cometron την προηγούμενη Τρίτη. Είδαν ότι ο δεξιός αναλογικός είχε πρόβλημα και θα το πήγαιναν στο σέρβις.

Μου είπαν ότι επειδή είναι εκτός εγγύησης , θα είναι 10 ευρώ εφάπαξ και ότι άλλο ανταλλακτικο χρειαστεί. Θα με καλέσουν να μου πούνε πόσο ακριβώς θα στοιχίσει. 

Ακόμα περιμένω όταν μάθω θα στείλω να σου πω. Εάν και είπε γύρω στα 30 θα πάει 

τους πήρα τηλέφωνο. 30 εως 38 ευρώ θα κοστίσει. 10 χρέωση αν δεν το φτιάξω.

Απλά αν ειναι να δώσω 40€, δίνω αλλα +20€ και παίρνω καινούριο controller. και μου μένει και το παλιό για παιχνίδια που δεν θέλουν δεξί stick. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

τους πήρα τηλέφωνο. 30 εως 38 ευρώ θα κοστίσει. 10 χρέωση αν δεν το φτιάξω.

Απλά αν ειναι να δώσω 40€, δίνω αλλα +20€ και παίρνω καινούριο controller. και μου μένει και το παλιό για παιχνίδια που δεν θέλουν δεξί stick. 

Και εγώ το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν. Έχω και ένα δεύτερο controller που λειτουργεί κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Socratis_g said:

τους πήρα τηλέφωνο. 30 εως 38 ευρώ θα κοστίσει. 10 χρέωση αν δεν το φτιάξω.

Απλά αν ειναι να δώσω 40€, δίνω αλλα +20€ και παίρνω καινούριο controller. και μου μένει και το παλιό για παιχνίδια που δεν θέλουν δεξί stick. 

Αφού είναι εκτός εγγύησης θα μπορούσατε να αγοράσετε τα αναλογικά και απλά να τα πάτε σε εναν ηλεκτρονική να τα ξεκολλήσει κολλήσει. 10-15 ευρώ θα σας έπαιρνε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, St@th1sm είπε

Και εγώ το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν. Έχω και ένα δεύτερο controller που λειτουργεί κανονικα.

update: έριξα μέσα στο μοχλο ενα σπρέυ σιλικόνης της wurth που έχω, του έκανα αρκετές περιστροφές για να πάει παντού, τον έχει φτιάξει κατά 95%! Kαμία σχέση με πριν, ούτε να παίξεις δεν μπορούσες.

Δεν ξέρω αν θα κρατήσει, κανα 2ωρο που τον χρησιμοποίησα πάντως παίζει όκ! Να σημειώσω ότι ο μοχλός μου είχε ελάχιστες ώρες χρήσης και σίγουρα δεν είχε πάρει βρωμιές και σκόνες μέσα. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...