Προς το περιεχόμενο

Skoop by Skroutz ( Customer to Customer Sales)


cyberguy
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Privacy3571,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αναρωτιέμαι πώς μια εταιρία σαν το Skroutz, δεν εμφανίζει την υπηρεσία στο app, δεν υπάρχει το Skroutz wallet στο app, δεν μπορείς να δεις αξιολογήσεις καταστημάτων ή να κάνεις αξιολογήσεις καταστημάτων στο app κτλ; 

Μόνο στο web εμφανίζονται αλλά υποτίθεται είμαστε εδώ και χρόνια σε mobile era, λέω εγώ;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, filip123go είπε

Πες μου πως δεν έχεις ιδέα πως δουλεύει η αγορά, χωρίς να μου πεις πως δεν έχεις ιδέα πως δουλεύει η αγορά.

Ο Σκρουτζ ήθελε (και τα κατάφερε) να πετάξει έξω όλα τα μικρό-μαγαζα, που ένα μήνα ήταν μέσα , έναν μήνα ήταν έξω. 

Πλέον το καλάθι του Σκρουτζ είναι πολύ ανώτερο και σε τιμές, αλλά ειδικά σε after sales service, απ' όλες τις μεγάλες αλυσίδες της αγοράς. Σε προϊόν που αγόρασα από το καλάθι και παρουσίασε πρόβλημα, απλά μου επέτρεψαν τα λεφτά στο λογαριασμό μου. Για πήγαινε και ζητά πίσω λεφτά μετά από 1.5 χρόνο από πλαίσιο, ή από Κότσο, να δεις τι θα πάρεις.

Δεν είναι τυχαίο που το Σκρουτζ έχει πετύχει, ενώ best price και shopflix παραπαίουν. Ειδικά το δεύτερο κυκλοφορούν φήμες ότι ο Μαρινάκης το έχει παρατήσει, και θα το πουλήσει κ όλας.

το τελευταιο δεν ισχύει, ακόμα και υπαλληλος του σκρουτζ δε θα το έλεγε. Οι επενδύσεις που κάνει ειναι συνεχείς εντός και εκτός Ελλαδος. Ο υγιής ανταγωνισμός απαιτεί περισσότερους εταίρους αλλιώς το μονοπώλιο θα μετακινήσει το κόστος στο τελικό καταναλωτή και θα ενθαρρύνει όλο και περισσότερες εταιρίες μαιμούδες που βλέπουμε να λειτουργούν κάτω απο απο την ομπρέλα της πρώτης πλατφόρμας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να το κάνω με το gov τα στοιχεία και στο τέλος μου είπε να μπω στο μητρώο γιατί λείπουν στοιχεία 

Τωρα τι ψάχνει κι δεν το βρίσκει ένας θεός ξέρει

 

Spoiler
Spoiler

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, makoylino said:

Πηγα να το κάνω με το gov τα στοιχεία και στο τέλος μου είπε να μπω στο μητρώο γιατί λείπουν στοιχεία 

Τωρα τι ψάχνει κι δεν το βρίσκει ένας θεός ξέρει

 

  Reveal hidden contents
  Reveal hidden contents

 

 

 

Και εμένα μου είπε ότι λείπουν κάποια στοιχεία και ότι θα τα χρειαστεί μετά, εντωμεταξύ όλα περασμένα είναι. Στο σημείο που ζητάει βεβαίωση οικονομικών καταστάσεων/καταθέσεων IBAN, αυτά που επισυνάπτω από τράπεζες, βεβαίωση τήρησης λογαριασμού δηλαδή, μου λέει 'Αποτυχία ανάγνωσης στοιχείων'. Γνωρίζει κανείς τη λύση εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανέβασα και γω χτες το βράδυ μια αγγελία να δούμε πως δουλεύει. Δεν έκανα βέβαια ακόμα την πιστοποίηση με την τράπεζα.

Τι θα ήθελα να δω και δεν το είδα.

-  αν κάποιος έχει περισσότερα από ένα ίδια αντικείμενα θα μπορούσε να υπάρχει η επιλογή για τεμάχια χωρίς να χρειάζεται να ανεβάσεις την ίδια αγγελία δύο φορές.

- θα ήθελα επίσης αυτός που ψάχνει στο skroutz για αγορά από τα καταστήματα να μπορεί διακριτικά να δει ότι το προιόν που ψάχνει υπάρχει και σε μεταχειρισμένο, χωρίς φυσικά να καταστρέφει την εμπειρία χρήσης αυτού που ψάχνει αποκλειστικά για καινούριο. Τώρα πρέπει να κάνεις ξεχωριστή αναζήτηση στο scoop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν κανεις ξεχωριστη αναζητηση στο scoop τότε δεν βοηθάει τον αγοραστή καθόλου. Το ιδανικό θα ήταν να το εμφανίζει διακριτικα στο προιον, όπως κανει και το amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, cyberguy said:

εαν κανεις ξεχωριστη αναζητηση στο scoop τότε δεν βοηθάει τον αγοραστή καθόλου. Το ιδανικό θα ήταν να το εμφανίζει διακριτικα στο προιον, όπως κανει και το amazon

σε μένα πάντως που το δοκίμασα με το προιόν της δικής μου αγγελίας αλλά και μερικά ακόμα δεν δείχνει αποτελέσματα από scoop όταν κάνεις κανονική αναζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω βρει ακόμα πως μπορείς να αναζητήσεις μεταχειρισμένα προιόντα. Είμαι σε αναμονή έγκρισης του λογαριασμού για τις πληρωμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, thodoris20s said:

Εγώ δεν έχω βρει ακόμα πως μπορείς να αναζητήσεις μεταχειρισμένα προιόντα. Είμαι σε αναμονή έγκρισης του λογαριασμού για τις πληρωμές

 

2024-02-19.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του απο τη στιγμή που υπάρχει το Insomnia. Εδώ δεν υπάρχει καν λόγος ύπαρξης του Skroutz wallet, εδώ που τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, vagman1821 said:

Δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του απο τη στιγμή που υπάρχει το Insomnia. Εδώ δεν υπάρχει καν λόγος ύπαρξης του Skroutz wallet, εδώ που τα λέμε.

Δεν το ξερουν το ινσομνια φιλε μου ολοι..Το σκρουτζ δεν ξερω τι λενε οι πιο πανω οτι δεν παει καλα,αλλα τωρα ειναι ο βασιλιας των πωλησεων..Σκατα να γραψεις στο google ,πρωτο θα σου βγαλει τον σκρουτζ,κατι best price κτλ γελαει ο κοσμος

Επισης και κατι βεντορα που την ειδαν μαλλον καποιοι και ζηταει 5% της τιμης πωλησης  και 24% στο κερδος να δω τωρα τι θα κανει που θα τον κλεισει ο σκρουτζ

Σε πωληση κινητου 1000 ευρω το βεντορα κραταει προμηθεια 62 ευρω,οταν το ινσομνια κραταει ουτε τα μισα ...

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μισά σχόλια εδώ μέσα πάνε περίπατο αν διαβάσει κανείς τη λέξη "beta".
Σαν αγοραστής χαίρομαι με αυτήν την κίνηση. Πιστεύω θα βοηθήσει σε πιο λογικές τιμές σε μεταχειρισμένα σε σχέση με το insomnia διότι το προϊόν μπαίνει σε μια πλατφόρμα όπου θα μπαίνει σε πιο ξεκάθαρη και άμεση σύγκριση με την τιμή του καινούριου. Έχει τη δυνατότητα και δυναμική να αποκτήσει πολλούς χρήστες με συνέπεια να υπάρξει και πιο σκληρός ανταγωνισμός. Θα φανεί στους επόμενους μήνες. Αν παίξουν και διαφημίσεις που να προωθούν το καινούριο feature πιστεύω θα είναι game-over για άλλες παραπλήσιες πλατφόρμες (βλέπε Vendora).

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, SOCRATIS1000 said:

Σε πωληση κινητου 1000 ευρω το βεντορα κραταει προμηθεια 62 ευρω,οταν το ινσομνια κραταει ουτε τα μισα ...

Το insomnia χρεώνει στην πώληση?  δεν μπορώ να βρω πληροφορίες για τις υπηρεσίες που προσφέρει το ινσόμνια στους verified sellers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...