Προς το περιεχόμενο

Skoop by Skroutz ( Customer to Customer Sales)


cyberguy
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Privacy3571,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Δεν το ξερουν το ινσομνια φιλε μου ολοι..Το σκρουτζ δεν ξερω τι λενε οι πιο πανω οτι δεν παει καλα,αλλα τωρα ειναι ο βασιλιας των πωλησεων..Σκατα να γραψεις στο google ,πρωτο θα σου βγαλει τον σκρουτζ,κατι best price κτλ γελαει ο κοσμος

Επισης και κατι βεντορα που την ειδαν μαλλον καποιοι και ζηταει 5% της τιμης πωλησης  και 24% στο κερδος να δω τωρα τι θα κανει που θα τον κλεισει ο σκρουτζ

Σε πωληση κινητου 1000 ευρω το βεντορα κραταει προμηθεια 62 ευρω,οταν το ινσομνια κραταει ουτε τα μισα ...

πιστευεις οτι το σκρουτζ δεν θα κραταει φπα οταν ειναι ευρωπαικη οδηγια για c2c συναλλαγες;  Ναι το σκρουτζ ειναι βασιλιας αλλα ας περιμενουμε μεχρι 30/4 που θα ανακοινωσουν τις χρεωσεις τους. Στο τζαμπα ολοι καλοι ειναι. Επίσης, να σημειωσω οτι μολις πηγα να ανεβασω ενα παζλ στο σκουπ οπου η αρχικη του ειναι 22ε περιπου, στις υπολοιπες πλατφορμες το πουλαω 10 και αυτοι με ενημερωνουν οτι η χαμηλοτερη τιμη σε σκρουτζομαγαζο (απο αυτα που καταστρεψαν την αγορα) ειναι.. 8,98. Δεν μου αρεσει αυτη η υποδειξη τιμης.

Επεξ/σία από EvansD1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Δεν το ξερουν το ινσομνια φιλε μου ολοι..Το σκρουτζ δεν ξερω τι λενε οι πιο πανω οτι δεν παει καλα,αλλα τωρα ειναι ο βασιλιας των πωλησεων..Σκατα να γραψεις στο google ,πρωτο θα σου βγαλει τον σκρουτζ,κατι best price κτλ γελαει ο κοσμος

Επισης και κατι βεντορα που την ειδαν μαλλον καποιοι και ζηταει 5% της τιμης πωλησης  και 24% στο κερδος να δω τωρα τι θα κανει που θα τον κλεισει ο σκρουτζ

Σε πωληση κινητου 1000 ευρω το βεντορα κραταει προμηθεια 62 ευρω,οταν το ινσομνια κραταει ουτε τα μισα ...

1. Περίμενε να δεις τι θα κρατάει το Skroutz μετά τις 30/04.

2. Το insomnia και η Vendora παρέχουν ΠΛΗΡΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Εντάξει, μπορεί να μη κατανοείς τις διαφορές αλλά αν δε τις κατανόείς, δε χρειάζεται να έχεις άποψη. Το insomnia 1)Δε διαφημίζει αγγελίες 2) Έχει πολύ λιγότερη επισκεψιμότητα 3)Είναι τεκ οριεντιντ 4)Δε παρέχει σύστημα συναλλαγών 5)Δε παρέχει ασφάλεια στον αγοραστή 6)Δεν έχει εξυπηρέτηση 7)Είναι αρχαίες οι δυνατότητες που δίνει. Αν για τα παραπάνω το 5% σε καίει, χτίσε μια Vendora και δίνε μας τη τζάμπα. Αλλωστε εείναι φουλ νορμαλ η Vendora να περιμένουμε να είναι ΜΚΟ ξερωγω... παράνοια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, EiriniPapa6 είπε

1. Περίμενε να δεις τι θα κρατάει το Skroutz μετά τις 30/04.

2. Το insomnia και η Vendora παρέχουν ΠΛΗΡΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Εντάξει, μπορεί να μη κατανοείς τις διαφορές αλλά αν δε τις κατανόείς, δε χρειάζεται να έχεις άποψη. Το insomnia 1)Δε διαφημίζει αγγελίες 2) Έχει πολύ λιγότερη επισκεψιμότητα 3)Είναι τεκ οριεντιντ 4)Δε παρέχει σύστημα συναλλαγών 5)Δε παρέχει ασφάλεια στον αγοραστή 6)Δεν έχει εξυπηρέτηση 7)Είναι αρχαίες οι δυνατότητες που δίνει. Αν για τα παραπάνω το 5% σε καίει, χτίσε μια Vendora και δίνε μας τη τζάμπα. Αλλωστε εείναι φουλ νορμαλ η Vendora να περιμένουμε να είναι ΜΚΟ ξερωγω... παράνοια..

υπάλληλος του βεντορα είστε και γραφήκατε πριν λιγο , βλεπω και σε άλλο ποστ χειραγωγείτε γνωμες

  • Like 6
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, nkpap2011 είπε

υπάλληλος του βεντορα είστε και γραφήκατε πριν λιγο , βλεπω και σε άλλο ποστ χειραγωγείτε γνωμες

Είμαι πωλήτρια του Vendora και γράφτηκα πριν λίγο. Τώρα αν εσύ θεωρείς προβοκάτσια όποιον έχει αντίθετη γνώμη από σενα, πρόβλημά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 hour ago, nkpap2011 said:

το θεωρω χειραγωγηση γνωμης, εμείς γραφουμε γιατι ειμαστε καμενοι απο το βεντορα

εγω που δεν ειμαι, δεν εχω δικαίωμα γνώμης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ενώ είναι όλοι καμένοι απο αυτο το σαιτ, έτσι και γραψεις μια αρνητική κριτική ακόμα και στο app στο smartphone, αμέσως πετάγεται κάποιος απίθανος απο αυτούς τους υπαλλήλους γαι να κανει το ασπρο μαύρο.

δείτε εδώ μέσα και τα αλλα ποστ και θα καταλάβετε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, EiriniPapa6 said:

1. Περίμενε να δεις τι θα κρατάει το Skroutz μετά τις 30/04.

2. Το insomnia και η Vendora παρέχουν ΠΛΗΡΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Εντάξει, μπορεί να μη κατανοείς τις διαφορές αλλά αν δε τις κατανόείς, δε χρειάζεται να έχεις άποψη. Το insomnia 1)Δε διαφημίζει αγγελίες 2) Έχει πολύ λιγότερη επισκεψιμότητα 3)Είναι τεκ οριεντιντ 4)Δε παρέχει σύστημα συναλλαγών 5)Δε παρέχει ασφάλεια στον αγοραστή 6)Δεν έχει εξυπηρέτηση 7)Είναι αρχαίες οι δυνατότητες που δίνει. Αν για τα παραπάνω το 5% σε καίει, χτίσε μια Vendora και δίνε μας τη τζάμπα. Αλλωστε εείναι φουλ νορμαλ η Vendora να περιμένουμε να είναι ΜΚΟ ξερωγω... παράνοια..

Επειδη διαβασα αυτα που ειπες,Μιλησες μονο για ινσομνια ,που ειναι απλο φορουμ,αν καταλαβαινεις τι εννοω..Απλο φορουμ και εχει βαλει και αυτο μεσα ..Θα επρεπε να συγκρινεσαι με σκρουτζ αλλα δεν ειδα να γραφεις κατι για αυτο

7 hours ago, EvansD1 said:

πιστευεις οτι το σκρουτζ δεν θα κραταει φπα οταν ειναι ευρωπαικη οδηγια για c2c συναλλαγες;  Ναι το σκρουτζ ειναι βασιλιας αλλα ας περιμενουμε μεχρι 30/4 που θα ανακοινωσουν τις χρεωσεις τους. Στο τζαμπα ολοι καλοι ειναι. Επίσης, να σημειωσω οτι μολις πηγα να ανεβασω ενα παζλ στο σκουπ οπου η αρχικη του ειναι 22ε περιπου, στις υπολοιπες πλατφορμες το πουλαω 10 και αυτοι με ενημερωνουν οτι η χαμηλοτερη τιμη σε σκρουτζομαγαζο (απο αυτα που καταστρεψαν την αγορα) ειναι.. 8,98. Δεν μου αρεσει αυτη η υποδειξη τιμης.

Αδερφε δεν ειπα ποτε τι και ποσο θα το βαλει το σκρουτζ,αυτο θα το δουμε ..Και δεν με νοιαζει κιολας ,απλα απαντησα σε ενα ποστ ενος παιδιου πανω οτι ο σκρουτζ μας αρεσει η οχι δεν βλεπει την δευτερο..Η επισκεψιμοτητα που εχει παιζει να ειναι 30 φορες πιο πανω απο τον δευτερο ανταγωνιστη του,και λιγα λεω..Οποτε καλο η κακο,παλι ταπα θα το παει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Επειδη διαβασα αυτα που ειπες,Μιλησες μονο για ινσομνια ,που ειναι απλο φορουμ,αν καταλαβαινεις τι εννοω..Απλο φορουμ και εχει βαλει και αυτο μεσα ..Θα επρεπε να συγκρινεσαι με σκρουτζ αλλα δεν ειδα να γραφεις κατι για αυτο

Δεν εχΩ να συγκριθώ με κάτι. Μίλησα για το insomnia γιατί σ αυτό αναφέρθηκες. Εχω χρησιμοποιήσει insomnia, car.gr, xe, marketplace, aggeliopolis και ricardο, χθες ανέβασα και στο Skroutz. Μέχρι σήμερα μόνο από Βεντόρα έμεινα πλήρως ικανοποιημένη. Για το Skroutz θα έχω άποψη μόλις φύγει το ΒΕΤΑ από δίπλα. Μη ξεχνάς πως το Skroutz έχει ξανακάνει απόπειρα για μεταχειρισμένα με απόλυτη αποτυχία.  Μακάρι να γίνει ακόμα καλύτερο από το Vendora, το μονοπώλειο δεν βοήθησε τον καταναλωτή ποτέ. Από εκεί και πέρα, όταν δε με ψήνει μια επιχειρηση δεν είμαι χρήστης της. Το μένος που διαβάζω με τη βεντόρα μόνο με τράπεζες και παρόχους ηλ.ενέργειας βγάζει νόημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω και εγώ την γνώμη μου. 

Έχω κάνει δύο αγορές από το vendora, χαμηλής αξίας (κάτω από τριάντα ευρώ) και όλα κύλησαν ομαλότατα. 

Η επικοινωνία ήταν άμεση και τα προϊόντα (βιβλία αμφότερα) ήταν όπως έπρεπε. 

Θα πω πως για εμάς, τους καταναλωτές, αλλά και τους πωλητές, είναι προς συμφέρον μας να υπάρχουν παραπάνω από μία υπηρεσίες, ποιοτικές. Ειδάλλως, δημιουργούνται καρτέλ. 

Είτε αυτό λέγεται insomnia, skroutz, vendora, metabook κλπ. 

Επίσης, αναγνωρίζω πως υπάρχουν και "στημένοι" σχολιαστές. 

Edit. Τρεις ήταν, είχα ξεχάσει μία. 

Επεξ/σία από Rebelos2018
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SOCRATIS1000 είπε

Αδερφε δεν ειπα ποτε τι και ποσο θα το βαλει το σκρουτζ,αυτο θα το δουμε ..Και δεν με νοιαζει κιολας ,απλα απαντησα σε ενα ποστ ενος παιδιου πανω οτι ο σκρουτζ μας αρεσει η οχι δεν βλεπει την δευτερο..Η επισκεψιμοτητα που εχει παιζει να ειναι 30 φορες πιο πανω απο τον δευτερο ανταγωνιστη του,και λιγα λεω..Οποτε καλο η κακο,παλι ταπα θα το παει 

καλα και εγω περισσοτερο για τους ηλιθιους κανονισμους της εε το ανεφερα, οχι για να αντιπαρατεθω μαζι σου 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν αγορασω εγω κατι και δεν ειναι οπως το λεει ο πωλητης , εχει ελαττωμα κλπ τι γινεται ?

Θα εχω πληρωσει τα μεταφορικα μετα θα ερθουν να το παρουν πισω ?

Πως διασφαλιζεται η ποιοτητα ?

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγοραπωλησία μεταχειρισμένου είναι καρκίνος. Εχω σταματήσει το σπορ εδώ και 15-20 χρόνια. Πλέον παίζει πολύ κουτοπονηριά και λαμογιά. Μπαίνει σε ένα πηγάδι χωρίς πάτο το skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μπει δυνατότητα επικοινωνίας μεταξύ πωλητή και αγοραστή.

Στις πιο πολλές αγγελίες δεν υπάρχουν καν λεπτομέρειες και πληροφορίες σχετικά με την κατάσταση του προϊόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...