Προς το περιεχόμενο

Intenso Premium Edition External USB 3.2 SSD 2TB - 89€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


yolaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 hours ago, CaMp3on said:

Από αξιοπιστία τι λένε οι intenso ?

αξιοπιστία ανεκδοτο στις φτηνες εκδοσεις και μιλαμε για παλιο αργο μοντέλο  . Do you feel lucky punk ?  :devil:

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Intenso Premium Edition External USB 3.2 SSD 2TB - 89€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]
1 hour ago, lefta_yparxoun said:

Σήμερα με άδειο τον δίσκο στην αρχική του διαμόρφωση

image.png.28a3f78df54e9a9456122f977db55a9b.pngscreenshot_20240229_133531.png.db5e56c05c458470b5120b1990eebd97.pngscreenshot_20240229_133122.png.302733a3d636d2daf844f16c5a3b277b.pngscreenshot_20240229_133204.png.d31897a2c5464cb77e0d6a1701b43a0d.png

64-256mb είναι πολύ λίγα.Τα προβλήματα θα ξεκινήσουν όταν γεμίσει η "cache" του και θα πέσει η ταχύτητα.

Δοκιμασε να του περάσεις ~50gb (προφανώς από άλλο nvme/SSD) -ιδανικα κάνε copy τον φάκελο των windows/program files γιατί έχουν πολλά κ μικρά αρχεια- και δες ποσο θα σου πέσει η ταχύτητα.

Βέβαια εάν τον θέλει κανείς μόνο για περιστασιακο backup το παραπάνω test δεν επηρεάζει την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, @topos είπε

64-256mb είναι πολύ λίγα.Τα προβλήματα θα ξεκινήσουν όταν γεμίσει η "cache" του και θα πέσει η ταχύτητα.

Δοκιμασε να του περάσεις ~50gb (προφανώς από άλλο nvme/SSD) -ιδανικα κάνε copy τον φάκελο των windows/program files γιατί έχουν πολλά κ μικρά αρχεια- και δες ποσο θα σου πέσει η ταχύτητα.

Βέβαια εάν τον θέλει κανείς μόνο για περιστασιακο backup το παραπάνω test δεν επηρεάζει την αγορά.

δοκίμασα εγώ αρχείο 90gb την μία read και την άλλη write μονοκοπανιά και η ταχύτητα δεν έπεσε στο ελάχιστο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ένας από εκείνους που το αγόρασαν. 

Το γεγονός ότι το βάζει ξανά στην χαμηλή τιμή αυτή, με βάζει σε σκέψεις. 

Μπας και προσπαθούν να ξεφορτωθούν σκάρτο πράγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/02/2024 at 10:45, VonLoutsos said:

Να κάνω ένα hijack το θέμα. Ποιός είναι ο εισαγωγέας/service της Intenso στην Ελλάδα για τους εξωτερικούς σκληρούς; Ευχαριστώ.

https://www.divitec.gr/ποιοί-είμαστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Rebelos2018 said:

Είμαι ένας από εκείνους που το αγόρασαν. 

Το γεγονός ότι το βάζει ξανά στην χαμηλή τιμή αυτή, με βάζει σε σκέψεις. 

Μπας και προσπαθούν να ξεφορτωθούν σκάρτο πράγμα;

Δεν υπαρχει πιο αργος ssd στην αγορα, ξεφορτωνονται αρχαιο στοκ, σαφως και ειναι κακη αγορα.

(79€ το εδιναν στο τελευταιο BF μεσω αδερφικου Γερμανου, παλι δεν αξιζε ουτε τοτε).

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nek4d είπε

Δεν υπαρχει πιο αργος ssd στην αγορα, ξεφορτωνονται αρχαιο στοκ, σαφως και ειναι κακη αγορα.

(79€ το εδιναν στο τελευταιο BF μεσω αδερφικου Γερμανου, παλι δεν αξιζε ουτε τοτε).

Κρίμα, την πάτησα. Και τον έχω ανοίξει κιόλας δεν μπορώ να τον γυρίσω. 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Rebelos2018 said:

Κρίμα, την πάτησα. Και τον έχω ανοίξει κιόλας δεν μπορώ να τον γυρίσω. 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Συγνωμη που δεν εγραψα νωριτερα, ειμαι εξωτερικο και ειδα αργα το θεμα.
Θα ορκιζομουν οτι τα εχουμε "ξαναπει" γι'αυτον τον δισκο, σε θεμα τοτε στο bf.
Συνηθως μια/δυο αναζητησεις εδω βοηθανε επιτοπου.
Τεσπα ομως, αφου τον πηρες, να τον χαρεις οπως και να εχει, μην στενοχωρηθεις, χαμενος δεν παει, χρησεις υπαρχουν πολλες και διαφορες, πχ., ειτε για backup, ειτε για μεταφορες μεγαλων αρχειων, ειτε σαν εξωτερικος σε κονσολα ps4/xbox one, εκει που η διαφορα με τους μηχανικους ειναι τουλαχιστον διπλασια. Και στις καινουργιες κονσολες για τα παλια συμβατα παιχνιδια με τις προηγουμενες. Οκ, δεν εκμεταλλευεται στο επακρο τις usb ταχυτητες αλλα καλυτερα απο μηχανικο, θα σε αποζημιωσει.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nek4d είπε

Συγνωμη που δεν εγραψα νωριτερα, ειμαι εξωτερικο και ειδα αργα το θεμα.
Θα ορκιζομουν οτι τα εχουμε "ξαναπει" γι'αυτον τον δισκο, σε θεμα τοτε στο bf.
Συνηθως μια/δυο αναζητησεις εδω βοηθανε επιτοπου.
Τεσπα ομως, αφου τον πηρες, να τον χαρεις οπως και να εχει, μην στενοχωρηθεις, χαμενος δεν παει, χρησεις υπαρχουν πολλες και διαφορες, πχ., ειτε για backup, ειτε για μεταφορες μεγαλων αρχειων, ειτε σαν εξωτερικος σε κονσολα ps4/xbox one, εκει που η διαφορα με τους μηχανικους ειναι τουλαχιστον διπλασια. Και στις καινουργιες κονσολες για τα παλια συμβατα παιχνιδια με τις προηγουμενες. Οκ, δεν εκμεταλλευεται στο επακρο τις usb ταχυτητες αλλα καλυτερα απο μηχανικο, θα σε αποζημιωσει.

Μόνο για backup τον θέλω φίλε, τίποτα άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...