Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα κατά την επιτάχυνση - Toyota


TheHunter122

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

Πριν 3 μήνες αγόρασα ένα toyota corolla 2005 μοντέλο, και ενώ στο πρώτο μήνα πήγαινε καλά, μέχρι που αυτές τις μέρες το νιώθω πολύ έντονα, σταδιακά άρχισε να κάνει κοψίματα κυρίως στην ανηφόρα αλλά που και που και στον ίσιο δρόμο. Με λίγα λόγια δεν επιταχύνει ομαλά. Άκουσα κάτι για βαβλίδες, πολλαπλασιαστές ή φλάνζα κλπ. Τι μπορεί να φταίει;

 

Έχω αέριο lovato και έχει 230,000 km. Ο έμπορος δεν μου έδωσε κάποιο βιβλίο service όταν το αγόρασα......

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα πριν 5 μέρες για γενικό σέρβις. Μου άλλαξε μπουζί, φίλτρα αέρος, λαδιού κλπ. Καθάρισε και maf και μου είπε θα στρώσει αλλά τα ίδια ακριβώς. Δεν ξέρω αν είναι πολλαπλασιαστής και δεν το δείχνει το διαγνωστικό αλλιώς μάλλον μεγάλη ζημιά βλέπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλπλασιαστες
map (maf λογικα δεν εχει)
αντλια καυσίμου (η αν το κανει με αεριο μονο θεμα στο αεριο)
ακομη και τρυπα στο μπλοκ η καμμενη φλνατζα το προκαλούν αυτο

τι χρειαζεται? ένα ΣΩΣΤΟ συνεργειο με σωστα μαστοριά και ΣΩΣΤΑ διαγνοστικα και εμπειρια στην χρηση τους

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TheHunter122 είπε

Έχω αέριο lovato και έχει 230,000 km. Ο έμπορος δεν μου έδωσε κάποιο βιβλίο service όταν το αγόρασα......

Ποσα χλμ εχει με το αεριο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα μεταχειρισμένο με 227.000 δεν ξέρω καν πότε ήταν το τελευταίο service ούτε πόσα km έχει με αέριο.

Το κάνει και στο αέριο και στην βενζίνη.

Δεν ξέρω ο πολλαπλασιαστής αν δεν το δείχνει το διαγνωστικό τότε ίσως να είναι αυτό γτ δεν δείχνει τπτ, αλλιώς φλάντζα σκέφτομαι και εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H φλαντζα εχει καποια συγκεκριμενα συμπτωματα . Βρες τα στο ιντερνετ (γιατι βαριεμαι να τα γραφω) και Κοιτα να δεις αν συμβαινει κατι απο αυτα στο δικο σου 

Συνηθως ομως αυτο το μοτερ με υγραεριο καει βαλβιδες και εδρες εξαγωγης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 2MM είπε

H φλαντζα εχει καποια συγκεκριμενα συμπτωματα . Βρες τα στο ιντερνετ (γιατι βαριεμαι να τα γραφω) και Κοιτα να δεις αν συμβαινει κατι απο αυτα στο δικο σου 

Συνηθως ομως αυτο το μοτερ με υγραεριο καει βαλβιδες και εδρες εξαγωγης 

 

Ναι ξέρω έχω διαβάσει για αυτό το θέμα κλπ... Δεν θα έκανε όμως κάποιο θόρυβο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, TheHunter122 είπε

Καλησπέρα σας!

Πριν 3 μήνες αγόρασα ένα toyota corolla 2005 μοντέλο, και ενώ στο πρώτο μήνα πήγαινε καλά, μέχρι που αυτές τις μέρες το νιώθω πολύ έντονα, σταδιακά άρχισε να κάνει κοψίματα κυρίως στην ανηφόρα αλλά που και που και στον ίσιο δρόμο. Με λίγα λόγια δεν επιταχύνει ομαλά. Άκουσα κάτι για βαβλίδες, πολλαπλασιαστές ή φλάνζα κλπ. Τι μπορεί να φταίει;

 

Έχω αέριο lovato και έχει 230,000 km. Ο έμπορος δεν μου έδωσε κάποιο βιβλίο service όταν το αγόρασα......

 

 

 

Ξεκινά από τα απλά. Service έκανες και στο σύστημα υγραερίου / έλεγχο με Η/Υ ή μόνο στο αμάξι; Γράψε και το κωδικό κινητήρα του .

Δούλεψε το μερικές ημέρες αποκλειστικά βενζίνη . Οι πολλ/στες αναλώσιμοι είναι . Εάν ρεταρει μπορεί να έχει και αστοχία ανάφλεξης και να οφείλεται από εκεί .

Έστω μια συμπίεση κυλίνδρων μετρήθηκε ; Βρες συνεργείο να ασχοληθεί . Φλάντζα συνήθως έχεις διαρροή αντιψυκτικου ή μπερδεύει λάδια με νερό ειδικά εάν είναι στη αρχή . 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, TheHunter122 είπε

Καλησπέρα σας!

Πριν 3 μήνες αγόρασα ένα toyota corolla 2005 μοντέλο, και ενώ στο πρώτο μήνα πήγαινε καλά, μέχρι που αυτές τις μέρες το νιώθω πολύ έντονα, σταδιακά άρχισε να κάνει κοψίματα κυρίως στην ανηφόρα αλλά που και που και στον ίσιο δρόμο. Με λίγα λόγια δεν επιταχύνει ομαλά. Άκουσα κάτι για βαβλίδες, πολλαπλασιαστές ή φλάνζα κλπ. Τι μπορεί να φταίει;

 

Έχω αέριο lovato και έχει 230,000 km. Ο έμπορος δεν μου έδωσε κάποιο βιβλίο service όταν το αγόρασα......

 

 

 

Την ωρα που το κανει αν πατησεις περισσοτερο γκαζι φτιαχνει? Μηπως εχεις θεμα με το ηλεκτρογκαζο..  1.6?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...