Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2024 - Ελληνική συμμετοχή


Nabuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ρε παιδια εγω να ρωτησω..
Κανενας δεν ακουσε στο 0:28 το ποσο αθλιο autotune εχουν κανει ; Εχουν πικαρει τις ψηλες ;  Τρομαξε το αυτι μου. H μηπως εχω θεμα εγω ;

  • Like 5
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

wtf is that ? Αυτό δεν είναι ZARI, αλλά Ζεφυρι 😂 Τύπου ταπερ. Πληρώνουμε 70% φόρο στα καύσιμα και 24% ΦΠΑ για αυτά? ενώ τα νοσοκομεία είναι υπό διάλυση. Η παρακμή δεν έχει τέλος 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 8
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εποχή Johnny Logan , μετρημένα στα δάχτυλα τα αξιόλογα τραγούδια.

Αλλά και πέρα από αυτό, η "κατεύθυνση" που πήρε η Eurovision , με έμφαση στη προβολή κοινωνικών μειονοτήτων , έχει  πλήξει τη λάμψη που είχε ως διαγωνισμό φωνής & τραγουδιού των χωρών,  και μετατράπηκε σε αυτό της γραφικότητας , του προκλητικού show , της υπερβολής.

Κρίμα.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο πράγμα που είναι χειρότερο από το τραγούδι είναι το βιντεοκλίπ του. Από τη μια έχουμε το "πέφτω και κυλιεμαι σαν ζάρι" , το autotune επιπέδου δεκάχρονου, και τα "τα-τα-τα" που πραγματικά νομίζω είναι το επόμενο meme μετά το s-a-g-a-p-o.

Από την άλλη σε αυτό το οπτικοακουστικό υπερθεαμα εχουν μπλέξει κλαρίνα, Τραπ , τζατζίκι , Ακρόπολη και ΕΝΑΝ ΝΤΡΙΦΤΕΡ 🤣🤣🤣

Αν δεν έχει γραψει στίχους και σκηνοθεσία το ChatGPT , πρέπει να βγούμε να ζητήσουμε επίσημα συγνώμη από τη μουσική.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Nabuko said:

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΡΤ ενέκρινε, την Δευτέρα (22/01), το συνολικό ποσό των 176.647,20 ευρώ (πλέον ΦΠΑ) για τη συμμετοχή της στη Eurovision 2024, σύμφωνα με σχετική απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Δημόσιας Ραδιοτηλεόρασης που αναρτήθηκε στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ.

Επισημαίνεται πως τα χρήματα αυτα είναι σχετικά το σύνηθες ποσό για τη συμμετοχή της Ελλάδας στον διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision κατά τα τελευταία χρόνια. Φυσικά, δεν πρόκειται για το τελικό πόσο αλλά μόνο για το τέλος συμμετοχής καθώς σε αυτό θα προστεθούν και τα έξοδα για την ελληνική αποστολή στο Μάλμε της Σουηδίας (εμφάνιση – αποστολή και διαμονή).

(βλακ humor mode on) Αν κάποια φάση λοξοδρομήσει κάνας σκεντέρης και αντί για Κίεβο πέσει στο χώρο του διαγωνισμού.... money well spent θα είναι. (βλακ humor mode off)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Nabuko said:

Αυτό είναι το κομμάτι που θα μας εκπροσωπήσει φέτος στον διαγωνισμό

 

δεν υπαρχει περιπτωση να περασει στον τελικο....πραγματικα καθε χρονο και χειροτερα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπούρδες σε ένα διαγωνισμό που συμμετέχει και η Αυστραλια(!!) και κοροιδευουν ολοι το 12 με Κυπρο-Ελλαδα (οχι οτι αλλες χωρες δεν κανουν το ιδιο απλα αυτο εχει καθιερωθεί).

Παντως ειναι η μοναδικη μερα που εχω το ελευθερο να παω στο στριπτιτζαδικο να περασω το βραδυ μου

μετά το S.A.G.A.P.O το χάος

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GoMaR είπε

ρε παιδια εγω να ρωτησω..
Κανενας δεν ακουσε στο 0:28 το ποσο αθλιο autotune εχουν κανει ; Εχουν πικαρει τις ψηλες ;  Τρομαξε το αυτι μου. H μηπως εχω θεμα εγω ;

Μόλις αρχίζει να τραγουδάει είναι λες και ακούς νυχτερίδα σε οίστρο. Όχι μια χαρά ακούς 😂

3 ώρες πριν, dkstopo είπε

Καλό είναι 

τρία 

Πολλά έβαλες 1 είναι αυτό που του πρέπει με ένα μείον μπροστά -1

3 ώρες πριν, papp0us είπε

To μόνο πράγμα που είναι χειρότερο από το τραγούδι είναι το βιντεοκλίπ του. Από τη μια έχουμε το "πέφτω και κυλιεμαι σαν ζάρι" , το autotune επιπέδου δεκάχρονου, και τα "τα-τα-τα" που πραγματικά νομίζω είναι το επόμενο meme μετά το s-a-g-a-p-o.

Από την άλλη σε αυτό το οπτικοακουστικό υπερθεαμα εχουν μπλέξει κλαρίνα, Τραπ , τζατζίκι , Ακρόπολη και ΕΝΑΝ ΝΤΡΙΦΤΕΡ 🤣🤣🤣

Αν δεν έχει γραψει στίχους και σκηνοθεσία το ChatGPT , πρέπει να βγούμε να ζητήσουμε επίσημα συγνώμη από τη μουσική.

Μάλλον διατυμπανίζουν την πολιτιστική μας κατάντια στο θέμα της μουσικής. Χάθηκε να βάλουν μια ωραία metal μπαλάντα η κάτι πιο εκλεκτό; Έστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, metal2 said:

Μάλλον διατυμπανίζουν την πολιτιστική μας κατάντια στο θέμα της μουσικής. Χάθηκε να βάλουν μια ωραία metal μπαλάντα η κάτι πιο εκλεκτό; Έστω.

Θέλουμε Χριστοδουλόπουλο με τσιγάρο στο στόμα, να πετάει πιάτα στους θεατές στην γιουροβύζιΟΝ, να ξεραθούν όλοι τους! (ή να ξεράσουν)
Βζιιιιιιν....κρατς! Βζιιιιιιιιιν.....κρατς! Βζιιιιιιιιιιιιιιιιιν.........ντανγκ κεφάλι!!!

Επεξ/σία από csontheline
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, csontheline είπε

Θέλουμε Χριστοδουλόπουλο με τσιγάρο στο στόμα, να πετάει πιάτα στους θεατές στην γιουροβύζιΟΝ, να ξεραθούν όλοι τους! (ή να ξεράσουν)
Βζιιιιιιν....κρατς! Βζιιιιιιιιιν.....κρατς! Βζιιιιιιιιιιιιιιιιιν.........ντανγκ κεφάλι!!!

Σίγουρα δεν θα πήγαινε εκεί. Μη το γελάς καθόλου! Πολύ καλύτερα τραγούδια από αυτό έχει πει. Ορίστε για τους insomniac το χιτ "Δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδια" χτυπάει άνετο 12ρι 😋

https://youtu.be/NxWigi0leQQ?si=DCfegLlumRx1Q8za

Ο άνθρωπος είναι σκληροπυρηνικό metal 🤘🤟

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συγκεκριμένη αοιδός έχει στο ενεργητικό της δύο τρία καλά κομμάτια, αλλά μάλλον δε της βγαίνει η προσπάθεια να είναι μοναδική και ανεπανάληπτη, κτιζοντας αυτόνομη παρουσία, όπως επιδιώκει. Ταλεντάκι όχι ταλεντάρα... και με κρίση μουσικού προσανατολισμού. Εξ ου και η σαλάτα που ακούσαμε (αν και στα ελαφρυντικά να αναγνωρίσουμε ότι δεν απευθύνεται σε σοβαρό ακροατήριο αλλά στο κοινό της Eurovision). To πρόβλημα είναι ότι στο πανηγυράκι της Eurovision δεν πάνε (εδώ και χρόνια) σοβαροί καλλιτέχνες....

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...