Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2024 - Ελληνική συμμετοχή


Nabuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kalmik είπε

στα ελαφρυντικά να αναγνωρίσουμε ότι δεν απευθύνεται σε σοβαρό ακροατήριο αλλά στο κοινό της Eurovision). T

Εδώ διαφωνώ, υπάρχει και σοβαρό κοινό στο ακροατήριο ψάχνοντας στο σκοτάδι μια σπίθα φωτός η μήπως ξέφυγε κανένα καλό κομμάτι και δώσουν το δικό τους οικογενειακό φιλικό 12ρι. Παλαιότερα, το έχω κάνει για αυτό το αναφέρω, κόσμος μαζεύονταν σε φιλικά σπίτια την ημέρα του τελικού διαγωνισμού και έκανε τη δική του λίστα και βαθμολογία ο καθένας. Έμπαιναν στοιχήματα ποιος θα βρει τους Τρεις πρώτους, η ποιος θα πέσει πιο κοντά στην τριάδα. Ο τελευταίος κερνούσε την παρέα έξω για ποτό. Είχα χάσει χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, metal2 said:

κόσμος μαζεύονταν σε φιλικά σπίτια την ημέρα του τελικού διαγωνισμού και έκανε τη δική του λίστα και βαθμολογία ο καθένας. Έμπαιναν στοιχήματα ποιος θα βρει τους Τρεις πρώτους, η ποιος θα πέσει πιο κοντά στην τριάδα. Ο τελευταίος κερνούσε την παρέα έξω για ποτό. Είχα χάσει χαχα

παλιά, πολυ παλιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το τα τα τα γινόταν τα ρα τα τα;  άλλα και πάλι φοβάμαι για αλλού είδους δικαιώματα. 

Άς κάνανε το εξής: τα τα, τι Ε τι Ε τι τι ,τα ρα τα τα, τα τα πω πω πω  για το ξεκάρφωμα.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, MetaTech είπε

Τελευταίοι θα βγούμε.....

Κάτσε να μπούμε πρώτα και την έξοδο την ξέρουμε.

Λοιπόν πρόσεξα και κάτι άλλο. Στο βίντεο υπάρχουν αρκετές  τοποθεσίες ιστορικού και αρχαιολογικού ενδιαφέροντος για την Ελλάδα και φαίνεται να τραγουδάει αυτό πως να το χαρακτηρίσω δεν ξέρω κομμάτι στα σημεία αυτά. Μιλάμε για "βλασφημία" πραγματική και τρελή ασέβεια. Τέτοια υποκουλτούρα και χαντάκωμα της ίδιας πολιτισμικής μας κληρονομιάς δεν έχει ξαναγίνει! 

Επεξ/σία από metal2
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Nabuko είπε

Αυτό είναι το κομμάτι που θα μας εκπροσωπήσει φέτος στον διαγωνισμό

 

WTF?!!!!😲

Καταρχάς εάν αυτό είναι ελληνικό τραγούδι εγώ είμαι νεραϊδογοργόνα!😄 

Αν εξαιρέσουμε κάποιες ελληνικές φράσεις τίποτ' άλλο ελληνικό δεν υπάρχει σε αυτο το τραγούδι. Τουλάχιστον, αν ήταν κάπως ωραίο, ίσως είχε κάποια ελπίδα.

Δεν παρακολουθώ eurovision τα τελευταία χρόνια, αλλά νομίζω ότι δεν διαγωνίζονται όλα τα τραγούδια που συμμετέχουν. Κάποια τα κόβουν. Αυτό θα κόψουν πρώτο!

ΤΡΙΣΑΘΛΙΟ!!!!!!!!!!! 

Τώρα όμως που το καλοσκέφτομαι..... μάλλον τρολάρουμε σε αυτή τη eurovision.😂

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...